Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Ok znajomy ma problem a ja już nie mogę znaleźć rozwiązania, wg mnie pozostaje format systemu bo chyba coś pochrzaniło się w rejestrach systemowych. Ale do rzeczy:

 

System: Win Xp SP3

chciał podłączyć adapter wifi TP-LINKa podczas instalacji sterowników wyskakuję błąd że nie może zainicjować tego sterownika, instalowałem sterowniki z płyty jak i prosto ze strony producenta. Nic nie pomaga, ponieważ też mam Xp to wziąłem urządzenie do siebie. U mnie wszystko instaluję się wzorowo, więc to nie wina urządzenie. Więc co ? Wg mnie pochrzaniło się w plikach systemowych i jedynie postawienie windy od nowa pomoże a wy macie jakieś inne sugestie.

Odnośnik do komentarza

Mam palący moje wnętrzności problem. Chciałbym podłączyć swojego kompa (kart palit dżifofs 650 Ti) do monitora i TVka. Właściwie to już podłączyłem, ale celem jest wyświetlanie dwóch różnych treści. Tzn. Na monitorku internet, na TVku gierka na całym ekranie. Czy to jest możliwe i jak to osiągnąć? Na razie umiem "rozszerzyć ekran", wyświetlać na obu ekranach ten sam obraz, ale nie o to mi chodzi. Czytałem gdzieś, że jak w trybie rozszerzonym umieścimy inkonkę z aplikacją na ekranie nr 2, i ją z tego miejsca odpalimy, to robi na full screena na tym właścnie ekranie. U mnie to nie działa.

 

Jeszcze jedno. Nawet jeżeli mam ustawiony FULL HD na TV, to obraz w trybie rozszerzonym, sklonowanym jest pokazywany w okienku (obcina mi boki). Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czy mógłby mi ktoś napisać, co za debile wymyślili tyle różnych końcówek przewodów USB? Kupiłem nowy telefon i chciałem go podłączyć do kompa. Biorę jeden kabel, potem drugi. Szukam kolejnego, który był dołączony do aparatu cyfrowego. Żaden nie pasuje. Bez jaj. Nawet wielkością się one zbytnio nie różnią.

 

PS. Co to ma być? http://sklep.avt.pl/photo/product_info/5/8/d/1_58d89849d087.jpg "Najśmieszniejsze" jest to, że ten potworek nie posiada tej mojej końcówki. Pod hasłem "micro usb" w google wyskakują mi zupełenie różne przewody. WTF?

 

PS2. Okazuje się, że przewód micro USB i micro USB Nokia to zupełnie coś innego. Gratulacje dla głąbów, którzy to wymyślili.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam panowie, mam problem z moim lenovo z500, nie wiem czy laptop nie ma jakiś problemów z przegrzewaniem, bo...
BF3 na tym laptopie, w multi powinien mieć z 50 FPS na Medium i 30 na High, niestety, u mnie obojętnie czy dam LOW, MEDIUM lub HIGH gra po okołu 5-10 minutach, sama z siebie, spada poniżej 30 FPS...
Z innymi grami takiego problemu nie ma ( mam COH, TF2 )
Porobiłem SS temperatur itd. Gdy gra działa dobrze i gdy zaczyna klatkować.

 

 

Nie wiem czy GPU-Z się myli, ale wychodzi na to, że spadek klatek jest gdy temperatura schodzi poniżej 61 stopni dla GPU...

Edytowane przez dydel
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

ok, jest taka sytuacja. 

 

mam mikrofon i z słuchawkami oraz sound blastera audigy i gdy podłączam mikrofon do bodaj line in bo ta karta nie ma mikrofonowego ponoć, to słysze siebie w słuchawkach. Pamietam, że coś takiego stereo mixem się załatwiało, ale w tym SB nie ma tej opcji tylko jest o cholery więcej i nie wiem co mam począć. Jak cokolwiek wyłącze tj. mikrofon albo line in to wtedy mikrofon nie śmiga. Pomocy, szukam odpowiedzi na forach, ale nic mi nie pomaga. 

Odnośnik do komentarza

 

 

moze czas porzucic tą staroć ? :> ( xp)

Staroć ale najlepiej działający :), nie to (pipi) 7 którą po paru miesiącach musiałem stawiać na nowo bo svchoste zaczynał odpierdalać i pożerać wszystkie zasoby jakie widział.

 

oj bluznisz synu.

przy 7 xp to jest jak jakis system pisany przez studenta na zaliczenie ;)

 

 

hmm zapewne miales jakiegos wirusa, albo innego syfa, ktory pozeral zasoby systemowe. Sam kieeedys myslalem, ze XP to najlepsza winda, jednak po przejsciu na 7 -zmienilem zdanie:P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ciezki przypadek...

Komputer sie wiesza przy grach( czym lepsza grafa tym czesciej). Najpierw znikad na ekranie pojawiaja sie chaotyczne kwadraty, pozniej komputer sam sie resetuje. Czesto pozniej kwadraty pojawiaja sie jeszcze podczas ladowania systemu...

Czasami zdarza sie, ze mozna pograc kilka godzin a pozniej nagle zaczyna sie jaztda z kwadratami i juz jest lipa...

Komp to...  Intel Core i7- 3770

3.40 GHz

8 gb ram

GeForce GTX 560Ti

Prosze was o jakies rady

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z kolegą. 

 

Inny problem ale pewnie bez rozwiązania bo po zalaniu laptopa potrafią się cuda dziać.

Jak już pisałem laptop lekko zalany, część wymienione i wyczyszczone, ale mimo tego laptop zaczął od zalania się przegrzewać i wyłączać. Wystarczy w ciepły dzień pograć w pasjansa i po niedługim okresie temp. sięga 95 C, dodam że wentylator działa

Odnośnik do komentarza

Ciezki przypadek...

Komputer sie wiesza przy grach( czym lepsza grafa tym czesciej). Najpierw znikad na ekranie pojawiaja sie chaotyczne kwadraty, pozniej komputer sam sie resetuje. Czesto pozniej kwadraty pojawiaja sie jeszcze podczas ladowania systemu...

Czasami zdarza sie, ze mozna pograc kilka godzin a pozniej nagle zaczyna sie jaztda z kwadratami i juz jest lipa...

Komp to...  Intel Core i7- 3770

3.40 GHz

8 gb ram

GeForce GTX 560Ti

Prosze was o jakies rady

Jaki masz zasilacz ? (marka /moc)

Jakie temp  gpu podczas gry  (sprawdzisz to za pomocą gpu-z)

 

daj potrzebne informacje i coś  poradzimy bo ta po samej konf. to można wróżyć

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ejo, mam takiego kolesia, z dosyc wiekowym lapkiem.

 

Same jego specyfikacje starczaja na fejsa czy youtube i to wszystko do czego on sluzy. ale, ALE, ma on juz dysk IDE ktory praktycznie jest trupem, i narazie zmiana dysku bądz sprzetu nie wchodzi w rachube wiec musi sie jakos przemeczyc. Wszysto strasznie na nim muli gdy laduje sie po raz pierwszy.

 

Macie jakies homemade rady żeby mu jakoś ulżyć ? jak narazie wymusiłem tryb DMA z trybiu PIO poprzez rejestr, ale to nic nie pomogło, myśle o zrobieniu swapa na karcie SD ktora notebane jest szybsza od tego dysku.

 

Sam sprzęt to p4 2.8ghz i 760 ramu wiec na XP to spokojnie starczy.  Chcialem tez zrobic puppy linuxa na usb ale nie możen zbootować.

 

jakieś sugestie jak moge odciazyc ten dysk ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Brat ma lapka Samsung RF511 z 8gb ramu, i5 2410m i gf 540m. Zrobilem mu ostatnio format, zainstalowalem Windowsa z dolaczonej plyty i pierwszym szokensem bylo dla mnie to, ze musialem recznie sciagnac wszystkie sterowniki. No i tu pojawil sie problem - po reinstalacji systemu przestala dzialac funkcja turbo boost, po wcisnieciu fn+F8 nic sie nie dzieje. Ktos tak mial? Co musze zrobic, zeby to ponownie dzialalo?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...