Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierwsze slysze takie cos.

 

Ogolnie u mnie to duzo roznych lokali probowalem w roznych miastach, ale z takich znanych masom to Dominium pizza jest niezla, Tele Pizza smakuje jak chleb z maslem a nie pizza, Pizza Hut kiedys moja ulubiona teraz widze  ile tam jest tluszczu i zawsze po niej goni mnie do kibla a obecnie moj faworty w Wawie to La Torre. Swietne obsluga, swietna pizza.

 

Ale i tak odkad zaczelismy w domu sami robic swoja pizze to te wszystkie sieciowki do lamusa moga isc, pizza bez porownania, domowa w smaku niszczy wszystko.

Odnośnik do komentarza

https://www.facebook.com/NovecentoPizzeria?fref=ts

 

Jak ktoś uwielbia oryginalną włoską pizze z prawdziwymi włoskimi dodatkami (sery, szynki, rukola itp.), jest z Wrocławia i nie odwiedzi tego lokalu to niech wstydzi się spojrzeć na siebie w lustrze.

 

 

Planuję się tam wybrać w sobotę, słyszałem dużo pochlebnych opinii!! :) Jeśli uda mi się tam wybrać, zdam relację:)

Odnośnik do komentarza

Pizza yanka z wygladu smakowita. Ale poniewaz robie takie sam w chacie to jakos specjalnie mi slinka nie pociekla.

 

Z ciekawosci - w czym wypiekana?

robiona w profesjonalnym piecu, naprawde jest dobra

 

 

zazdroszcze wam że wam wychodzi domowe ciasto, ale mam jedno pytanie - jak uzyskujecie porządany efekt w domowym piekarniuku który ma mniejszą temperature niż piec do pizzy i nie ma kamiennej płyty na dole?

Odnośnik do komentarza

 

Pizza yanka z wygladu smakowita. Ale poniewaz robie takie sam w chacie to jakos specjalnie mi slinka nie pociekla.

 

Z ciekawosci - w czym wypiekana?

robiona w profesjonalnym piecu, naprawde jest dobra

 

 

zazdroszcze wam że wam wychodzi domowe ciasto, ale mam jedno pytanie - jak uzyskujecie porządany efekt w domowym piekarniuku który ma mniejszą temperature niż piec do pizzy i nie ma kamiennej płyty na dole?

 

To jeszcze dopytam o ten piec - opalany drewnem?

 

Co do pytania. Ja dostalem takie cos klik. Piekarnik na maksa (cos kolo 240C) i wrzucasz kamien na 15min. Wycigasz, rzucasz na to ciasto (albo juz ciasto z dodatkami) i do pieca. Ja jednak zmniejszam temp. do 220C. Minusy - ciezko ciasto nalozyc na kamien (ciasto ze skladnikami to juz w ogole przeyebane) bez "lopaty", ktora jest w kazdej pizzeri. Powoduje to troche ekwilibrystyki i zagrozen popazeniem.

 

Natomiast uwazam, ze rownie dobra opcja jest kupienie zwyklej okraglej, dziurkowanej blachy do pizzy z tesco (15zl chyba) i efekt bedzie bardzo podobny a odpanie yebanie sie z tym ciastem bo calosc idealnie mozna przed wlozeniem do piekarnika rozprowadzic na blasze.

 

Tak czy inaczej trzeba sie liczyc z tym, ze piekarnik to nie piec, walnac sobie maksa i odczekac te 15min zamiast 5ciu. No i nie dawac pizzy na najwyzsza polke piekarnika bo wiadomo, ze sie szybko zjara.

Odnośnik do komentarza

hm no ja po kilku próbach odpuściłem domowe ciasto, pieprzenia było co niemiara a efekty co najwyżej średnie

 

 

za to czasami robie sobie pizze która zamiast placka ma na dole tortille ze sklepu, coś w takim stylu

tort1.jpg

 

 

oczywiście czepialska osoba powie że to nie jest ciasto i będzie miała racje, jednak jak sie dorzuci fajny soso pomidorowy domowej roboty i ulubione składniki to naprawde jest ciekawe rozwiązanie

ma 2 duże plusy

- ultra szybkie przygotowanie, tyle co zamieszać sos i pokroić składniki, z 5 min roboty

- szybkie pieczenie (z 5 min)

- tortilla nie ma dużo smaku więc zamiast żreć chleb możemy skupić się na smaku dodatków

 

 

niestety ostatnia zaleta jest też wadą - dobre ciasto do pizzy jest... dobre:D tutaj prawie go nie ma, i smaku też niewiele

 

mimo wszystko efekt docelowy raczej lepszy niż mrożonka, czas przygotowania też szybszy i mamy pełną kontrole nad jakością składników (a nie jakaś konserwowa szynka z pizzy mrożonkowej)

 

 

 

 

już chciałam planować kiedy się przejdę, a to na końcu świata całkiem. najpierw więc chyba zbadam ten piec na szewskiej, bo słyszałam dobre opinie.

 

możemy iść razem :wub:

 

jak byś nie wiedział to assasine to dziewczyna

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja robię ciasto wg przepisu ze strony: http://ciastonapizze.pl/ciasto-na-pizze/

Z jednej porcji wychodzą dwie pizze na cienkim cieście (mam taką teflonową tacę to pieczenia pizzy).

Sos to:

pół puszki krojonych pomidorów (z lidla)

czosnek

pieprz

odrobina soku z cytryny

cukier

sos tabasco (jeśli ktoś lubi)

 

Nie bać się jeśli sos będzie za ostry, na pizzy traci trochę na pikantności. 

Piekarnik mam elektryczny, nastawiam na 200°C, obieg i wsadzam pizzę na ok 20-25 minut. Wychodzi smaczna i wypieczona pizza, nikt kto jadł nie narzekał.

Odnośnik do komentarza

A to ja jak nie mam czasu i pomysłu na obiad to robię coś takiego jak Yano wspomniał: czyli tortilla i na to dodatki. Sos na tortille robię albo sama z poimdorów przetartych i ziół, albo z przecieru jak jestem bardzo leniwa. A reszte to wiadomo kto co tam chce. Inna sprawa, że równie dobrze, można sobie po prostu zrobić zwykłe zawijane danie z tortilli, zmieści się więcej składników i się wszystko nie babrze na około.

 

Co do domowego ciasta: obecnie moja kuchnia wciąz stoi w salonie w kartonach do złożenia, w związku z tym dawno nie robiłam niczego w piekarniku ale pamiętam, że przed przeprowadzką próbowałam robić własne i wychodziła straszna pipa. Także jak ktoś ma dobry przepis to pisać.

Odnośnik do komentarza

Trzecia domowa pizza w tym miesiącu zrobiona od podstaw. Ciasto opanowane do perfekcji, już prawie umiem nim zakręcić w powietrzu. Najlepsze jest to, że po ok godzinnej zabawie z przygotowaniami do umycia mam tylko deskę drewnianą, plastikową miskę, kubek i łyżkę. Bardziej bym upieprzył kuchnię po robieniu kotletów schabowych z kapuchom.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1) Ciasto robię z:

- 370g mąki pszennej typ 500 przesianej przez sito (nie wiem co to daje xD wszystko wyjdzie bardziej puszyste, bez grudek?)
- 220ml ciepłej wody (podgrzewam w czajniku)

- łyżka oliwy z oliwek

- łyżeczka soli

- łyżeczka cukru

- łyżeczka drożdzy w proszku

Zmieszać wszystko razem na masę - ważne by ciasto nie przylepiało się zbytnio do palców. Jeśli tak się dzieje, dosypać mąki i dalej ugniatać kulę, aż zrobi się suche. Odstawić w ciepłe miejsce na ok pół godziny (przykrywam miskę ręcznikiem papierowym i kładę na kaloryfer)

Po wyrośnięciu (powinno być ze 2x większe niż na początku - mi miskę rozsadzało) kulkę jeszcze można przyklepać mąką by była sucha. Wymiętosić, pościskać, ułożyć na blachę do pieczenia wysmarowaną tłuszczem po czym równomiernie rozpłaszczać palcami (ja nie wałkuję ciasta wcześniej, bo nie mam wałka ;_;). Preferuję cienkie ciasto, więc blachę mam odpowiednio dużą.

2) sos (tutaj pewnie można inaczej do tego podejść, ale ja robię tak):

- 180g słoik koncentratu pomidorowego 30%

- łyżka oliwy z oliwek

- posiekany ząbek czosnku

- sól, pieprz, oregano

 

3) Składniki:

- tutaj cokolwiek. Standardowo stosuję podsmażone z cebulą pieczarki, salami pepperoni, szynkę no i ofkors ser (gouda, ale szarpnę się na mozarellę kolejnym razem). Na górę posypać oregano, bazylię.

 

Piekę w gównianym piekarniku gazowym ok 20-25min na dolnym palenisku (ciasto będzie dobrze wypieczone, zero gumy), po czym ostatnie 5 min przełączam na górny płomień, by dogrzały się składniki i roztopił całkowicie ser.

Jeśli ciasto nie jest w środku wilgotne i miękkie, lecz wypieczone, a dodatkowo nic się nie przypaliło i pizza łatwo się odkleja od blachy, osiągnęliśmy kulinarne arcydzieło.

Wychodzi z tego danie mogące napchać do pełna dwie osoby i waży chyba ponad 1kg, po około 1200kcal na głowę.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Sylwestra od mojej znajomej podpatrzyłem ciekawy sposób na sos. Mianowicie: bardzo drobno posiekana cebulkę podsmażyć na oleju, po czym DO NIEJ dodać koncentrat pomidorowy, przyprawy, KETCHUP (zapewne dla smaku), podgotować to trochę i viola ^^. U niej jadłem najgenialniejsza pizze domowej roboty ever, jeśli nie najlepszą pizzę w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...