Skocz do zawartości

God of War 3


Don_Pedro

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodzę 2 raz dla platynki po PL i Boguś imo po prostu nie dorasta do pięt oryginalnemu Kratosowi.

 

Tutaj się z Tobą zgodzę. Ton głosu Lindy wielu cut-scenakach kompletnie nie pokrywa się z widocznymi emocjami Kratosa, co często wygląda bardzo przeciętnie. Pod względem dubbingu PL GoW III raczej mnie zawiódł. Jak dla mnie wciąż najlepsze pozostaje Uncharted 2.

 

Najlepszy dubbing polski w U2? :blink: Przecież jest on tak sztuczny i do Drake'a nie pasuje żaden inny głos, niż ten oryginalny. Poza tym słynne 'Kloe' zamiast 'Klołi' wypowiadane w polskiej wersji doprowadzało mnie do płaczu ze śmiechu. W polskim U2 jedynie Sully ma dobrze dobrany głos.

 

Najlepsza polonizacja na konsole obecnej generacji to bezsprzecznie... Heavy Rain.

Odnośnik do komentarza

 

 

Najlepszy dubbing polski w U2? :blink: Przecież jest on tak sztuczny i do Drake'a nie pasuje żaden inny głos, niż ten oryginalny. Poza tym słynne 'Kloe' zamiast 'Klołi' wypowiadane w polskiej wersji doprowadzało mnie do płaczu ze śmiechu. W polskim U2 jedynie Sully ma dobrze dobrany głos.

 

Najlepsza polonizacja na konsole obecnej generacji to bezsprzecznie... Heavy Rain.

Najlepszy dubbing polski w Heavy Rain :blink: Poza Magdaleną Różczką (Lauren Winter), wszystko pozostałe poniżej oczekiwań. A to co zrobiła Agnieszka Warchulska (Madison Paige) podczas sceny w motelu (jęki) wywolało u mnie świński rechot.

 

A co do głosu Boberka w U2, to uważam że spisał sie ponad miare, mając na uwadze że głos nagrywany był w studiu, a nie jak to miało miejse w orginalnej wersji podczas sesji MC. I przypadł mi do gustu bardziej niż głos Nolana.

 

Polska to taki dziwny kraj, gdzie bardzo rzadko ktoś z kimś się zgadza. Peace.

Edytowane przez hanry
Odnośnik do komentarza

siema, moze mi ktos w kilku zdaniach strescic dwie pierwsze czesci? bez bawienia sie w szczegoly, chce wiedziec czemu ten koles walczy z potworami itd.

 

Jak tak do tego podchodzisz("czemu ten koleś walczy z potworami" :D), to sądzę że faktycznie możesz zagrać od razu w trójkę, a i tak będziesz miał niezły fun z gry, bo oto ci chyba tylko chodzi, bo z fabuły nic(albo większość) nie będziesz rozumiał.

A tak w ogóle to jak oglądasz jakiś film to też od razu przewijasz na jego zakończenie :confused: ???

 

P.S. A odpowiadając na twoje pytanie, to dlatego że jest "nieziemsko"^_^ wkur.wiony(i w tym wypadku trzeba użyć tego słowa, aby oddać w 100% odczucia głównego bohatera, czyli Kratosa).

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

to jest gra o miesniaku zabijajacym hordy potworow, nie interesuje mnie fabula tej pozycji, wystarczy mi motyw. na kogo jest wku.rwiony i za co. chce sie dobrze bawic i miec rozrywke.

To jest gra o mięśniaku zabijającym hordy potworów... z bardzo dobrą fabułą, którą warto poznać. Poza tym, GoW i GoWII to znakomita, epicka przygoda, naprawdę warto zagrać, zwłaszcza, że teraz na rynku jest GoW: Collection. (IMO dwójka lepsza od trójki)

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

to jest gra o miesniaku zabijajacym hordy potworow, nie interesuje mnie fabula tej pozycji, wystarczy mi motyw. na kogo jest wku.rwiony i za co. chce sie dobrze bawic i miec rozrywke.

To jest gra o mięśniaku zabijającym hordy potworów... z bardzo dobrą fabułą, którą warto poznać. Poza tym, GoW i GoWII to znakomita, epicka przygoda, naprawdę warto zagrać, zwłaszcza, że teraz na rynku jest GoW: Collection. (IMO dwójka lepsza od trójki)

 

Ale ma też swoje drobne wpadki jak choćby to.

Kratos zabija Mojry i może przenosić się w czasie, więc czemu nie cofnął się do momentu zanim zabił swoją rodzinę? Albo jeszcze wcześniej, zanim w ogóle przegrał bitwę z barbarzyńcami.

 

Odnośnik do komentarza

Ale ma też swoje drobne wpadki jak choćby to.

Kratos zabija Mojry i może przenosić się w czasie, więc czemu nie cofnął się do momentu zanim zabił swoją rodzinę? Albo jeszcze wcześniej, zanim w ogóle przegrał bitwę z barbarzyńcami.

 

 

Nawet się nad tym nie zastanawiałem. Nie wiem czy można to uznać za wpadkę scenarzystów, ponieważ to miało tylko posunąć jego krucjatę przeciw bogom do przodu. Kratos pałał chyba już zbyt dużą żądzą zemsty, żeby cokolwiek zmieniać. Poza tym

był to winny Gai, że pomogła mu w pokonaniu Sióstr Przeznaczenia

 

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

W sumie można to tak wytłumaczyć, że

żądza zemsty była tak silna i przestał już myśleć racjonalnie. Jednak to trochę naciągane. W tą pomoc Gai jakoś nie chce mi się wierzyć, tym bardziej po tym co widzimy w trzeciej części. Pozbył się jej tylko dlatego, że wmieszała się w jego konflikt z Zeusem

 

 

A jeszcze co do zakończenia

Kratos to jednak debil, zniszczył wszystko i targnął się na życie. A przecież została jeszcze Afrodyta ze swoimi nałożnicami, na pewno przyjęłyby go do swojego haremu. :potter:

 

Odnośnik do komentarza

W sumie można to tak wytłumaczyć, że

żądza zemsty była tak silna i przestał już myśleć racjonalnie. Jednak to trochę naciągane. W tą pomoc Gai jakoś nie chce mi się wierzyć, tym bardziej po tym co widzimy w trzeciej części. Pozbył się jej tylko dlatego, że wmieszała się w jego konflikt z Zeusem

 

To nie było punktem zapalnym. Kratos zniszczył Gaię tylko dlatego, że nazwała go "pionkiem" i porzuciła w otchłań Hadesu, przecież była do tej pory jego najlepszym sojusznikiem

 

 

A jeszcze co do zakończenia

Kratos to jednak debil, zniszczył wszystko i targnął się na życie. A przecież została jeszcze Afrodyta ze swoimi nałożnicami, na pewno przyjęłyby go do swojego haremu. :potter:

 

 

Wprowadził chaos i tyle.

Jego śmierć była oczywista, spodziewałem się tego, że na samym końcu przebije się ostrzem Olimpu. Skoro nikt nie mógł go pokonać, więc pokonał sam siebie. z drugiej strony zobaczył, że zemsta tak naprawdę nie przyniosła mu ukojenia, zwłaszcza przez daremną śmierć Pandory, z którą był chyba emocjonalnie związany.

 

 

Odnośnik do komentarza

To nie było punktem zapalnym.

 

Kratos zniszczył Gaię tylko dlatego, że nazwała go "pionkiem" i porzuciła w otchłań Hadesu, przecież była do tej pory jego najlepszym sojusznikiem

 

 

 

(pipi), Nemesis, używaj opcji spoiler jak mówisz o fabule GoW3, bo ładnie zepsułeś mi(jak i wszystkim którzy nie jeszcze grali) teraz fabułe z trójki. Więc lepiej edytuj ten cytowany post i daj tam ten spoiler.

Odnośnik do komentarza

To nie było punktem zapalnym.

 

Kratos zniszczył Gaię tylko dlatego, że nazwała go "pionkiem" i porzuciła w otchłań Hadesu, przecież była do tej pory jego najlepszym sojusznikiem

 

 

 

(pipi), Nemesis, używaj opcji spoiler jak mówisz o fabule GoW3, bo ładnie zepsułeś mi(jak i wszystkim którzy nie jeszcze grali) teraz fabułe z trójki. Więc lepiej edytuj ten cytowany post i daj tam ten spoiler.

 

 

O (pipi), sorry. Nie chciałem. Na szczęście to w grze będzie wyglądało trochę inaczej niż napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja nie wiem po co wchodzi ktoś do tego tematu, kto jeszcze w GoW 3 nie grał. Przecież to oczywiste, że można się naciąć na jakiś spoiler.

rozumiem, ze kierujac sie tym tropem nie wchodzisz do tematu o jakims tytule zanim gry nie ukonczysz? ;)

po to wymyslono ukrywanie tekstow ktore moga zepsuc przyjemnosc odkrywania fabuly zeby kazdy mogl wejsc w temat bez obaw. jest wiele osob ktore kupuja tytuly nawet kilka lat po premierze.

 

ale do tematu.

do God of War mnie wogole nie ciagnelo. ale kumpel kupil, namawial. pomyslalem - pozycze i obadam.

szczerze. Dante swoja historia i osadzeniem w mitologi chrzescijanskiej przypasowal mi o wiele bardziej. fakt, ze po zagraniu w GOW3 widze, ze wiekszosc patentow z DI to beszczelne kalki. ale moze wlasnie dzieki temu, ze obie gry sa tak podobne w mechanice udalo mi sie skonczyc GOW. ale wiadomo, ze o gustach sie nie dyskutuje. dla mnie Szatan to swojski chlop, a taki Zeus obcy i odlegly.

tylko starsznie zawiodlem sie czasem gry. wszyscy tak nazekali na dlugosc Dante, ktorego, szukajac ukrytych przedmiotow, skonczylem w 12h. a tu sie okazuje, ze GOW3 pekl w 11h.

 

i powiedzcie mi, czy czegos nie umiem ustawic czy faktycznie jesli chce przejsc gre jeszcze raz na wyzszym stopniu trudnosci to bede znow musial ogladac wszystkie cut scenki? przeciez to jest jakas przesada zeby nie mozna bylo ominac animacji.

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem po co wchodzi ktoś do tego tematu, kto jeszcze w GoW 3 nie grał. Przecież to oczywiste, że można się naciąć na jakiś spoiler.

rozumiem, ze kierujac sie tym tropem nie wchodzisz do tematu o jakims tytule zanim gry nie ukonczysz? ;)

po to wymyslono ukrywanie tekstow ktore moga zepsuc przyjemnosc odkrywania fabuly zeby kazdy mogl wejsc w temat bez obaw. jest wiele osob ktore kupuja tytuly nawet kilka lat po premierze.

 

Jasne, że wchodzę, bo mi spoilery niestraszne. :)

 

ale do tematu.

do God of War mnie wogole nie ciagnelo. ale kumpel kupil, namawial. pomyslalem - pozycze i obadam.

szczerze. Dante swoja historia i osadzeniem w mitologi chrzescijanskiej przypasowal mi o wiele bardziej. fakt, ze po zagraniu w GOW3 widze, ze wiekszosc patentow z DI to beszczelne kalki. ale moze wlasnie dzieki temu, ze obie gry sa tak podobne w mechanice udalo mi sie skonczyc GOW. ale wiadomo, ze o gustach sie nie dyskutuje. dla mnie Szatan to swojski chlop, a taki Zeus obcy i odlegly.

tylko starsznie zawiodlem sie czasem gry. wszyscy tak nazekali na dlugosc Dante, ktorego, szukajac ukrytych przedmiotow, skonczylem w 12h. a tu sie okazuje, ze GOW3 pekl w 11h.

 

i powiedzcie mi, czy czegos nie umiem ustawic czy faktycznie jesli chce przejsc gre jeszcze raz na wyzszym stopniu trudnosci to bede znow musial ogladac wszystkie cut scenki? przeciez to jest jakas przesada zeby nie mozna bylo ominac animacji.

 

 

Nie nużyło Cię Dante Inferno po poziomie Anger? :] W sumie po tym levelu gra już niczym nie zaskakiwała. Podobnie z bossami, bo ostatni dobry to

Cerber z Gluttony :)

A najbardziej byłem rozczarowany, że

nie zabijamy normalnie tego typka (btw fajny design), na którego głowie przepływamy rzekę Styks, bo służy nam jako marionetka by przejść dalej, później dopiero zostaje zrzucony w przepaść

 

Seplenienie Dantego też trochę irytuje.

12 h grałeś? To nieźle, bo ja skończyłem w jakieś 8h. Im dalej dojdziemy, tym levele były krótsze.

Przy Kratosie ta gra to taki słabszy klon, szkoda, bo od twórców Dead Space oczekiwałem znacznie więcej.

 

Scenek rzeczywiście nie da się przewijać, ale są krótkie więc nie ma co płakać, to nie MGS4. :)

Odnośnik do komentarza

wiem, ze pewnie sie naraze smiertelnie fanom GOW.

w mechanice tych dwoch gier nie widze prawie zadnych roznic. sa do bolu podobne razem z zaletami i wadami. w tym miejscu nalezy sie mocny klaps w du.pe EA bo w koncu GOW byl pierwszy i Dante do ostra zrzynka. dla mnie dobrze, bo dzieki temu zagralem w GOW3 (gralem w GOW i GOW2 u kumpla, ale nie wciagaly mnie zupelnie)

ale jako, ze dla kazdego cos milego to w Dante fabularnie czekalem na kazdego bossa, ciekawilo mnie jaka jeszcze postac spotkam po drodze. w GOW u mnie dziala to bardziej na zasadzie: "no dobra, dawajcie nastepnego ktorego ten miesniak zatlucze na krwawa papke".

 

moze i scenki sa krotkie, ale wydawalo mi sie to jakims standardem, ze przechodze gre i za pierwszym razem ogladam, ale za drugim juz wiem o co kaman i chce tylko gry. oczekuje szybkiego pyk-pyk-pyk. pewnie jestem w mniejszosci, ale mnie to chyba wlasnie zniehcecilo do zagrania na wyzszym poziomie i ogarniecia kilku brakujacych trofeow.

Odnośnik do komentarza

Trofea zdobywają się same. Po ukończeniu gry za pierwszym razem zostały mi...dwa. Jeśli chodzi o scenki są one zaiste krótkie, ale mogli pcję ucinania ich zaimplementować.

mi zostalo z 6, przez gapiostwo. w sumie nidgy nie sprawdzam co trzeba zrobic na dane trofeum/osiagniecie.

no i wystarczylo zebym wiecej uzywal luku i glowy, byloby dwa wiecej.

 

pozatym za pozno sie zorietowalem

ze kazdy, w zasadzie, boss zostawia jakis przedmiot tylko trzeba poszukac ;)

 

We wcześniejszych częściach dało się przewijać scenki po przejściu gry.

poprostu moze to jakies niedopatrzenie i naprawia jakas latka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć, ja mam taki problem. Mam tylko PSP i grałem tylko w Chains of Olympus, ale nic z niego nie zrozumiałem, ponieważ nie znam historii sagi, a nie zamierzam kupować nowej konsoli i wszystkich 3 części. Jako że niedługo wychodzi nowa część gry na psp (duch sparty), a nie lubię grać i nie angażować się w fabułę dlatego prosiłbym, aby jeśli ktokolwiek ma jakieś streszczenie całej fabuły czy coś w tym stylu to żeby mi tu podał jakiegoś linka albo coś. Szukałem na google ale niestety nie znalazłem. Z góry dzięki, hej

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...