Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę z dodaniem karty z mbanku, ale bezskutecznie. Może opiszę pokrótce moją sytuację:

Mam kartę debetową dodawaną do ekonta w mbanku. ...

Przecież ta karta nie zadziała! Jeżeli jesteś w mbanku to załatw sobie ekartę, 25zł/rok, działa wszędzie nawet na paypalu.

Ja mogę potwierdzić: karta debetowa dodawana za darmo do eKonta działa w PSN (a przynajmniej działała jak kupowałem ostatniego Ratcheta :) i paypalu.

Pamiętaj, żeby zadzwonić na mLinię i ustalić limity do operacji przez Internet. Wiem, że jak zakładałem konto kilka miechów temu, to akurat tych limitów nie można było ustawić przez www i trzeba było dzwonić. Inaczej karta nie działała.

Ja podawałem adres bez polskich liter. Imię i nazwisko prawdziwe, miejscowość i ulicę też. Kod pocztowy jakiś ze stanu Montana (bo w sklepie USA to robiłem).

 

Odnośnik do komentarza
od roku kupuje gry z PS STORE(dokładnie od grudnia 2007 bo wtedy kupiłem PS3) i zawsze płacę za nie kartą Visa z BZ WBK(dokładnie mam konto "mniej niż 30").Kupowałem z US Store,PL Store i UK Store i nigdy nie było najmniejszych problemów :)

Odnosnie kupowania z PSS UK. CO wpisywales w pole adresow? Jak wpisuje prawdziwa ulice, miasto i kod (polski adres) to nie idzie, jak wpisuje jakis adres (realny) z UK to tez nie idzie. Powiedz mi co wpisujesz w pola adresu. Aha moja karte polski PSS przyjal bez problemu.

Edytowane przez morales-kks
Odnośnik do komentarza

Witam, za kilkadziesiat minut podlacze ps3 do neta. i pewnie pierwsze co zrobie to zaloguje sie na ps store i zrobie profil gracza jakis tam(nie znam sie na PS3 online). I mam pytanie, czy wystarczy postępowac zgodnie z poleceniami konsoli czy są jakies wazne rzeczy o ktorych trzeba pamietac. Np slyszalem ze ludzie logują sie na amerykanskim store, zeby miec wczesniej, lepiej i wiecej, ale czy to nie zablokuje mi zalogowania na polskiej stronce??. Czy tak samo jest z jakimis innymi loginami czy profilami jesli takie są. Nie chce po prostu zrobic czegos głupiego. Prosze albo o krotką odpowiedz i szybki opis, albo jakas stronka z poradami, czy nr PSX'a gdzie jest to opisane, bo cos nie mogę(i troche nie chce mi się) znalezc.

Odnośnik do komentarza

Tworzysz tyle kont ile chcesz, ważne tylko jest jak je nazwiesz. Jeśli masz jeden nick, to lepiej zostaw go dla PL ps store, aby grać online z danym nickiem. Ja np mam Hysz na polskę, potem sobie zrobiłem jakieś wariacje typu Hysz-jap, Hysz-USA, żeby ściągać z innych pss. Także jedyna kwestia to dobór nicka moim zdaniem, a ile profili stworzysz to zależy od Ciebie/^

Odnośnik do komentarza
Tworzysz tyle kont ile chcesz, ważne tylko jest jak je nazwiesz. Jeśli masz jeden nick, to lepiej zostaw go dla PL ps store, aby grać online z danym nickiem. Ja np mam Hysz na polskę, potem sobie zrobiłem jakieś wariacje typu Hysz-jap, Hysz-USA, żeby ściągać z innych pss. Także jedyna kwestia to dobór nicka moim zdaniem, a ile profili stworzysz to zależy od Ciebie/^

 

Konsola ma ograniczenie do bodajże 14-16 kont zapisanych na niej (mi się dawał znać ten limit :P )

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
od roku kupuje gry z PS STORE(dokładnie od grudnia 2007 bo wtedy kupiłem PS3) i zawsze płacę za nie kartą Visa z BZ WBK(dokładnie mam konto "mniej niż 30").Kupowałem z US Store,PL Store i UK Store i nigdy nie było najmniejszych problemów :)

Odnosnie kupowania z PSS UK. CO wpisywales w pole adresow? Jak wpisuje prawdziwa ulice, miasto i kod (polski adres) to nie idzie, jak wpisuje jakis adres (realny) z UK to tez nie idzie. Powiedz mi co wpisujesz w pola adresu. Aha moja karte polski PSS przyjal bez problemu.

 

Z UK dawano raz w życiu tylko kupowałem i nie pamiętam co wtedy wpisałem ale chyba dane zmyślone-może już teraz wprowadzili jakąś blokadę jak np na JPN Store-tam trzeba mieć kartę zarejestrowaną w ich kraju by móc kupować..Natomiast na koncie US mam zmyślony adres jedynie kierunkowy stanu jest prawdziwy,reszta to mniej więcej YEDHASI -coś w tym stylu mam wpisane :P.Na PL Store mam prawdziwe dane

Odnośnik do komentarza

Prosze o szybką pomoc.

 

Niedawno załozyłem konto w mbanku i dostałem karte debetowa taka z delfinkiem.

Powiedzieli ze działą ona przy platnosciach przez neta a wpisuje wzystko i nie działa.

I chciałbym przedewszystkim o wyjaśnienie gdzie na mojej karcie (Visa) jest cos takiego jak CVC

czy Card Secruity Code.

Prosze o szybką pomoc bo wpłaciłem na konto sporo gotówki którą chce wydać a nie moge :(

 

edit: dzieki użytkownikowi Katana wszystko zadziałało. Dzieki ^_^

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza
Prosze o szybką pomoc.

 

Niedawno załozyłem konto w mbanku i dostałem karte debetowa taka z delfinkiem.

Powiedzieli ze działą ona przy platnosciach przez neta a wpisuje wzystko i nie działa.

I chciałbym przedewszystkim o wyjaśnienie gdzie na mojej karcie (Visa) jest cos takiego jak CVC

czy Card Secruity Code.

Prosze o szybką pomoc bo wpłaciłem na konto sporo gotówki którą chce wydać a nie moge :(

 

edit: dzieki użytkownikowi Katana wszystko zadziałało. Dzieki ^_^

 

A bez problemu, zawsze do usług :P

Odnośnik do komentarza

niniejszym oświadczam,że uznawane za pewnik stwierdzenie,że wszystkie gry z ps store można dzielić na 5 konsol jest tylko po części prawdą.....

 

Oświadczenie te w istocie rzeczy oznacza,że jedno konto może być przypisane do 5 konsol - gdy jedną grę na koncie podzieliśmy na 5 osób,a drugą grę nie daliśmy nikomu i chcemy ją dać komuś innemu, nowemu to ten już gry nie ściągnie bo prawa do konta ma 5 tamtych osób(on będzie 6)

 

http://img264.imageshack.us/img264/7813/dsc00067gh9.jpg

 

Więc podsumowując,nie ma znaczenia czy na jednym koncie podzieliliście jedną grę 4 osobom,drugą daliście 3 osobom,a trzecią grę nikomu.Ważne czy były pobrania na 5 różnych konsol i tylko te konsole mają prawa do pobrań z tego konta.

 

"prawo" do konta można anulować poprzez opcje dezaktywacja w panelu zarządzania kontem-wtedy gry ściągnięte z tego konta przestaną się uruchamiać na tej konsoli ale odzyskamy możliwość pobrań dla innej :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

To żadna nowość, jeśli ktoś myślał, że to działa inaczej, to współczuję :)

 

Konto jest dzielone na 5 konsol, a nie gra na 5 konsol, więc nie można dzielić jednej gry na jedną piątkę osób, a drugą grę na kolejną :P

 

Jedno Konto = 5 Osób = Nieograniczona ilość możliwości pobierania na każdą konsolę = Cała Piątka może pobierać każdą grę z konta

 

Oczywiście właśnie można "wyrzucić" kogoś z konta i zastąpić go kimś innym (ta osoba sama musi się usunąć z konta, poprzez deaktywację powiązania jego konsoli z danym kontem), oczywiście automatycznie gry, które ma na swojej konsoli "deaktywowany" użytkownik, przestają działać. Nawet jak aktywuje ponownie konsolę, to będzie musiał te gry pobrać od nowa (nawet jak nadal je ma na konsoli :) )

Odnośnik do komentarza

Ja mam na PL/US/UK/JPN, więcej raczej mi nie trzeba, chociaż niektórzy mówią, że można jeszcze na HK założyć :)

 

A konta nie da się usunąć "kompletnie", usuwasz je tylko z konsoli, ale samo konto nadal istnieje, dopiero po jakimś tam okresie zostaje ono automatycznie usunięte przez system (jeśli nikt z tego konta nie korzystał przez ten czas)

Odnośnik do komentarza
Panowie, jakie są możliwości dodawania kasy na konto? Czy tylko karty kredytowe wchodzą w grę czy jest jakiś inny sposób. jestem zielony wiec jeszcze nic na ten temat nie wiem? Z góry dzięki.

 

Wystarczy zwykła karta do bankomatu z mbanku, więc zakładaj konto i kupuj :) Konto jest darmowe, karta tez, nie musisz mieć określonej liczny dochodów, żeby z niego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Moja młoda ma kartę z mBanku i gdy próbowałem ja zarejestrować (kartę) wyskakiwał mi jakiś błąd danych karty.Czy może chodzić o to,że to nie ja jestem właścicielem tej karty, tylko moja młoda? Swojej karty nie mogę zarejestrować (chyba) bo jest z pko sa i nie ma tego 3-4 cyfrowego kodu z tylu.

 

Żeby aktywować kartę z mbanku na PSS, to trzeba zadzwonić do banku i poprosić o aktywację usługi do płatności internetowych.

Oczywiście jak ją dodajesz, to jako dane właściciela podajesz dane... właściciela :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...