Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Co za zenada. Juz drugi dzien proboje polaczyc karte MasterCard z PSN i nic z tego. Dane wpisuje na pewno dobre a wywala mi ze zle. Jakby tego bylo malo to probowalem z karta brata VISA electron... wydawalo sie ze juz bylo ok bo cos dlugo sie wczytywalo.... ale wyskoczyl jakis error i wywalilo mnie z PS Store a ok 2 sekundy pozniej wylogowalo mnie z PSN. Teraz jak proboje znowu to wywala ze nie moze zaktualizowac danych i zebym sprobowal znowu za kilka minut... ale (podobnie jak wczoraj) mimo wielu prob i to po dluzszym czasie nadal to samo. Co mam z tym zrobic???

 

Jakby tego bylo malo to jeszcze ostatnio (od ok 3-4 dni) co jakis czas wylogowuje mnie samo z PSN. Podejzewam ze to wina internetu (VECTRA) chyba ze ostatnio nie tylko ja mam takie problemy.

 

Pomóżcie proszę... podpowiedzcie coś ;)

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

mam podobny problem Łączy mnie z psStore według własnego uznania Raz połączy a po resecie już nie i wyrzuca klasyczny komunikat This is DNS error Co ciekawe i przeglądarka www działa, jak również ściąganie w tle idzie bez problemów Tylko psStore szwankuje Net kablówka 2Mb Kabel do rutera Ps3 łace zprzez wifi przypisany adres ip Wszystkie dns wpisane bramy domyślne ip rutera Wszystko powpisywane Nat 2 W skrócie przeglądarka i ściąganie w tle zawsze chodzi PsStore w zalezności od humoru konsoli itd Ktoś ma jakąś rade dodam jeszcze ze szyfrowanie wpa2-personal i WPA Algorithms: TKIP+AES Choć próbowałem zmnieniać na wpa1 ale to samo

Edytowane przez shaughnessy
Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pytanie. Czy żeby kupować tylko w polskim PS Store muszę robić to co jest tu opisane? Chodzi mi o konieczność zakładanie wirtualnej karty.

http://www.kikoo.pl/artykuly/108-1/Spos%C3...upy-w-PS-Store/

Czy może wystarczy w PSS poprostu podać dane z karty i powinno działać?? Na pewno ktoś wie, więc niech odpisze proszę. To pilne bardzo.

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze pytanie. Czy żeby kupować tylko w polskim PS Store muszę robić to co jest tu opisane? Chodzi mi o konieczność zakładanie wirtualnej karty.

http://www.kikoo.pl/artykuly/108-1/Spos%C3...upy-w-PS-Store/

Czy może wystarczy w PSS poprostu podać dane z karty i powinno działać?? Na pewno ktoś wie, więc niech odpisze proszę. To pilne bardzo.

Wystarczy wpisać na PS Store PL dane z karty przedpłaconej lub kredytowej i powinno działać. Mi działa.

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze pytanie. Czy żeby kupować tylko w polskim PS Store muszę robić to co jest tu opisane? Chodzi mi o konieczność zakładanie wirtualnej karty.

http://www.kikoo.pl/artykuly/108-1/Spos%C3...upy-w-PS-Store/

Czy może wystarczy w PSS poprostu podać dane z karty i powinno działać?? Na pewno ktoś wie, więc niech odpisze proszę. To pilne bardzo.

Wystarczy wpisać na PS Store PL dane z karty przedpłaconej lub kredytowej i powinno działać. Mi działa.

No to juz nie wiem co jest :) Wpisuje dane MasterCard i wywala ze zle (lub ze nie moze zaktualizowac danych karty).

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze pytanie. Czy żeby kupować tylko w polskim PS Store muszę robić to co jest tu opisane? Chodzi mi o konieczność zakładanie wirtualnej karty.

http://www.kikoo.pl/artykuly/108-1/Spos%C3...upy-w-PS-Store/

Czy może wystarczy w PSS poprostu podać dane z karty i powinno działać?? Na pewno ktoś wie, więc niech odpisze proszę. To pilne bardzo.

Wystarczy wpisać na PS Store PL dane z karty przedpłaconej lub kredytowej i powinno działać. Mi działa.

No to juz nie wiem co jest :) Wpisuje dane MasterCard i wywala ze zle (lub ze nie moze zaktualizowac danych karty).

A jaką masz karte? kredytową? przedpłaconą? debetową? bo jak debetową to wcale nie dziwne że nie chce zaakceptować, aha i jeszcze jedno na karcie musi być conajmniej 25 zł bo odrzuci PS Store.

Edytowane przez f5k
Odnośnik do komentarza
Kredytowa na pewno. Na koncie... nie wiem, bo to karta mojego brata, ale on mowi ze jest.

Jak wpisujesz numer karty, z odstępami jak na karcie?

 

W tym rzecz, że nie wysyła haseł, sam spróbuj. Trzeba podać kilka rzeczy [min, datę urodzin i security question np]. Ale mam już pomysł, jak wrócę do domu, to już po sprawie będzie, mimo wszystko dzięki :(

Poradziłeś sobie? Bo mam ten sam problem, zapomniałem hasła :( A chę na ID na którym gram, mieć polskie konto (obecnie mam angielskie)

 

Witajcie. Mam problem. Chciałem sobie właśnie kupić gierki na PS Store US i napotkałem się z problemem. Jak podaję dane karty i wpiszę adres Polski to mi wyskakuje zły billing adress, a jak wpisałem na adres US to mówi, że mam złe dane karty. Pomóżcie bo chcę 3 gierki za 55 złotych a nie za 100 :/ Moje gg to 5166154 :D

Karty z Polski działają tylko z naszym PS Store (chyba) Po prostu musisz mieć kartę z amerykańskim adresem.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
Poradziłeś sobie? Bo mam ten sam problem, zapomniałem hasła confused.gif A chę na ID na którym gram, mieć polskie konto (obecnie mam angielskie)

na ID angielskim nie będziesz miał konta polskiego nigdy już. Co do hasła, to potraktowałem mój profil kilkoma programikami xD, wtedy wystarczyło odpowiedzieć na pytanie [datę sam ustalił xD] i działa.

Odnośnik do komentarza
Karty z Polski działają tylko z naszym PS Store (chyba) Po prostu musisz mieć kartę z amerykańskim adresem.

 

 

Ja zrobiłem tak. Na polskim koncie zarejestrowałem kartę (mbank, wirtualna), następnie zaloowałem się na US Store i tam już automatycznie pobierało z niej środki.

 

Chyba tak to było, już dawno nic na us nie kupiłem i mogę nie pamiętać. W każdym bądz razie, polska wirtualna karta z mbanku działa na us store.

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze pytanie. Czy żeby kupować tylko w polskim PS Store muszę robić to co jest tu opisane? Chodzi mi o konieczność zakładanie wirtualnej karty.

http://www.kikoo.pl/artykuly/108-1/Spos%C3...upy-w-PS-Store/

Czy może wystarczy w PSS poprostu podać dane z karty i powinno działać?? Na pewno ktoś wie, więc niech odpisze proszę. To pilne bardzo.

 

Tak jak jest opisane w tym artykule trzeba bylo robic jak jeszcze nie było polskeigo PSStore. Teraz powinno wszystko śmigać z polskimi kartami kredytowymi bez problemu

 

Kredytowa na pewno. Na koncie... nie wiem, bo to karta mojego brata, ale on mowi ze jest.

 

hmm to moze podaj dane Twojego konta PSN dane Twojego brata (tak żeby imie i nazwisko się zgadzało z tymi na karcie kredytowej) ??

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - przy autoryzacji karty system autoryzujacy (czyli tutaj najprawdopodobniej Polcard) sprawdza:

- numer karty

- przypisanego do niej uzytkownika i

- przypisany adres.

Dowolny blad badz w banku badz w trakcie wpisywania wyrzuci Ci blad. Wez wyciag z karty ostatni i dokladnie literka po literce wszystkie dane wpisz.

Niektore karty by mogly byc uzywane w internecie musza miec odpowiednie zastrzezenie w banku. Sprawdzcie w banku czy to on nie odcina przypadkiem transakcji internetowych. Wbrew pozorom to czeste.

Czy wszystkie instrukcje w trakcie wprowadzania karty sa dla Ciebie jasne? Czy nie robisz bledu w waznosci karty, czy kodzie bezpieczenstwa? Obawiam sie, ze robisz jakis blad - caly czas ten sam albo go nie zauwazasz albo nie rozumiesz komunikatow.

 

Kolejna rzecza jest jakosc polaczenia. Kazde zaklocenie jest odbierane przez system i wlasciwie automatycznie resetuje transakcje i wyrzuci Ci blad. Uzywasz vectry - ale czy uzywasz od razu po kablu czy jakis router (wireless?). Jesli wireless to sprawdz moc sygnalu. PS3 nie ma jakiejs wielkiej i strasznie czulej anteny i tu moze rowniez lezec problem.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Używam vectry po kablu, PS3 podąłczone bezpośrednio do modemu. Wszystkie numery i daty wpisuję na pewno dobrze. jedyne co mogłoby się nie zgadzać to dane adresowe (ale przy MasterCard nie są one podobno brane pod uwagę)... a konkretnie. Mieszkam w bloku więc w której linii mam wpisać nr bloku i mieszkania? W tej co ulica, czy niżej. Poza tym dochodzi brak polskich znaków (które występują zarówno w nazwie miasta jak i ulicy). W czwartek pewnie zawine do swojego banku i sam spróbuje wyrobić własną kartę. Do tej pory próbowałem na kartach brata.

Odnośnik do komentarza
Używam vectry po kablu, PS3 podąłczone bezpośrednio do modemu. Wszystkie numery i daty wpisuję na pewno dobrze. jedyne co mogłoby się nie zgadzać to dane adresowe (ale przy MasterCard nie są one podobno brane pod uwagę)... a konkretnie. Mieszkam w bloku więc w której linii mam wpisać nr bloku i mieszkania? W tej co ulica, czy niżej. Poza tym dochodzi brak polskich znaków (które występują zarówno w nazwie miasta jak i ulicy). W czwartek pewnie zawine do swojego banku i sam spróbuje wyrobić własną kartę. Do tej pory próbowałem na kartach brata.

Ja mam nr.bloku wpisany razem z ulica -z odstepem , nr.mieszkania nizej

Odnośnik do komentarza

Dobra , jest mało śmiesznie. Robiłem zakupy kumplowi na moją kartę. Kilkanaście dni temu było wszystko pięknie, teraz wywala błędy jak chcę dodać fundusze :

- coś tam że nie znaleziono portfela

 

No to usunąłem kartę [ visa specjalnie do zakupów przez neta z mbanku [ na innych stronach z zakupami jest traktowana jak normalna visa kredytowa :np. w deviant, gry mmo]. I teraz kiedy próbuję ją dodać to najpier wywalało błąd [ sprawdź dane na karcie] a teraz od wczoraj mam non-stop:

 

"Your credit card information could not be updated.

 

Please try again in a few minutes."

 

Zaznaczam że FEW MINUTES trwa już dobre 10h O_o WTF???

 

 

Konsola jest zarejestrowana na niego, karta na mnie. Przedtem nie było problemów. Teraz nie mogę nawet dodać karty ;\

Odnośnik do komentarza
Używam vectry po kablu, PS3 podąłczone bezpośrednio do modemu. Wszystkie numery i daty wpisuję na pewno dobrze. jedyne co mogłoby się nie zgadzać to dane adresowe (ale przy MasterCard nie są one podobno brane pod uwagę)... a konkretnie. Mieszkam w bloku więc w której linii mam wpisać nr bloku i mieszkania? W tej co ulica, czy niżej. Poza tym dochodzi brak polskich znaków (które występują zarówno w nazwie miasta jak i ulicy). W czwartek pewnie zawine do swojego banku i sam spróbuje wyrobić własną kartę. Do tej pory próbowałem na kartach brata.

 

 

Z tymi polskimi literami mnie zaciekawilo... Czy ktos jeszcze ma polskie litery? Nie wiem Gdańsk, czy nie daj Boze Łódź, czy Świętochłowice? Jakies problemy?

 

Nie wiem niestety czy Polcard autoryzujac karty w Polsce w przypadku Mastercarda analizuje miasto i adres.

Niestety lini adresu nie sprawdze bo jestem b. daleko od domu :-(.

 

 

Stona - jak dlugo kombinowales z karta?

Czasem niektore banki przezornie automatycznie blokuja karte jak za duzo operacji z niej idzie w internet (znaczy blokuja wlasnie te operacje). Ja tak raz mialem przed swietami Bozego Narodzenia. Bank sie zmartwil i podobno dzwonil do mnie (ale numer mieli nieaktualny) i troche mnie zgotowalo... Musialem zadzwonic zeby odblokowali...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Generalnie nie wiem od czego to zależy, ale sugeruje Ci abyś po tym komunikacie który Ci się pojawia spróbował najlepiej nie wcześniej niż 24 godziny pozniej. Ja miałem to samo. W momencie kiedy próbowałem co kilka minut lub godzin ten komunikat widziałem przez okrągły tydzień. Odczekałem 48godzin i przeszło jak masełko;) to chyba jakaś wewnętrza blokada ps store.

Edytowane przez Dallas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...