Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ekarte mbanku , mam wirecard , czyli one podczas weryfikacji biora imię i nazwisko (przynajmniej wirecard) i nadal lipa. Czy mam zostawic pola puste ? gdyz cale niezbedne info podaje w pierwszej kolumnie?

PS. Właśnie zostawiłem puste i musielm podać je jeszcze raz , to podałem te z wirecard gdyż te używam i.........................The f*****g credit card information is not valid ojjjjjjjjjojojoj.

Niemoge kupić nic nigdzie czy to PL czy US czy JAP. Po co robić taką barierę przecież to tylko PS store - tu nie kupuje rzeczy wartych pare tyś euro , ba nawet w renomowanch sklepach/servisach płace normalnie podajać te same detale i gra gitara a tu shit....but shit happens

 

Dzsiaj uwaznie przeczytalem punkt 7 z poradnika o wirecard.....

".....I teraz najprzyjemniejsza część, hehe. Otwieramy PS Store która najbardziej nam się podoba, USA, UK, Jap bez różnicy wirtualna karta powinna działać na wszystkich. Wybieramy rzecz jaka nas interesuję i kupujemy !!! Podczas dodawania środków do portfela PS Store poprzez kartę MasterCard weryfikacji poddawane jest tylko nasze Imię i Nazwisko. Przy dodawaniu kasy potrzebny jest również numer karty, CVC2 i data ważności......."

Swietnie moze moje imie i nazwisko podalem po hebrajsku i dlatego nie pasuje.

Dobrze ze mam X360 bo tam jakos normalnie zasilam konto.

Dodam ze na oficialnym forum PS3info jest ta sama bajka ze nie przyjmuje kart......wiec chyba wina lezy po stronie systemu , ktory bardzo restrykcyjnie podchodzi do kazdego klijeta dozujac mozliwosci zakupu.

Edytowane przez maknak
Odnośnik do komentarza

i właśnie dlatego ja moja kartę dodawałem przez PC a nie przez PS3. Mam nazwisko z polskimi znakami. Na karcie nie ma polskich znaków, ale nazwisko posiadacza karty w systemie bankowym zawiera polskie znaki.

jednym słowem, przez ps3 nie dodasz sobie kart na nazwisko np. śliwiński :whistling:

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
czy numer karty wpisujesz BEZ spacji, czy imię i nazwisko wpisujesz z polskimi literami?

No nie kupuje czegos pierwszy raz przez net. Miesiecznie kupuje pare komputerow/notebookow itp do firmy i ani razu zle nie podalem. Dziwie sie ze takie opory stawia ten system. Litery w nazwisku tez sa bez zmiekczen wiec sam niewiem. Moze powiedziec gdzie wjesc aby dodac karte przez PC? Szukalem na PS store ale .....nie moge znalezc.

PS. Moj manager widzac moje zdenerwowanie (dzis probowalem w przerwie znowu dodac karte) zaproponowal pomoc i uzyczyl swojej karty.........zdziwienie ......ale jegoa nie moje - nieudalo sie a jak nawet jak zestawilismy nowe konto (irlandzkie).

Nic jak nie uda mi sie takze dodac przez PC (jak wskarzez droge) to daje sobie na spokuj.

Wczoraj ,z tej zlosci ,tak sobie myslalem ze chyba mam prawo oskarzyc Sony(oddzial od PSstore) o dyskryminacje ( po uprzednim otrzymaniu potwierdzenia z banku ze jest ok) :whistling: .

Odnośnik do komentarza
czy numer karty wpisujesz BEZ spacji, czy imię i nazwisko wpisujesz z polskimi literami?

No nie kupuje czegos pierwszy raz przez net. Miesiecznie kupuje pare komputerow/notebookow itp do firmy i ani razu zle nie podalem. Dziwie sie ze takie opory stawia ten system. Litery w nazwisku tez sa bez zmiekczen wiec sam niewiem. Moze powiedziec gdzie wjesc aby dodac karte przez PC? Szukalem na PS store ale .....nie moge znalezc.

PS. Moj manager widzac moje zdenerwowanie (dzis probowalem w przerwie znowu dodac karte) zaproponowal pomoc i uzyczyl swojej karty.........zdziwienie ......ale jegoa nie moje - nieudalo sie a jak nawet jak zestawilismy nowe konto (irlandzkie).

Nic jak nie uda mi sie takze dodac przez PC (jak wskarzez droge) to daje sobie na spokuj.

Wczoraj ,z tej zlosci ,tak sobie myslalem ze chyba mam prawo oskarzyc Sony(oddzial od PSstore) o dyskryminacje ( po uprzednim otrzymaniu potwierdzenia z banku ze jest ok) :) .

 

http://store.playstation.com/store/index.vm

 

wybierasz kraj gdzie zarejestrowałeś PS3

 

sign in tak jak w ps3 czyli login: email hasło: tak jak w ps3

 

Account Management

 

Edit Billing Information

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza

Kochani info do wszystkich.

Wyglada na to ze wszystkie banki stowarzyszone z VISA i Mastercard dostaly info od SONY o wlamaniu do ich sklepu. Oznacza to tyle, ze zostalo postawiona blokada na transakcje internetowe w niektorych (badz wszystkich bankach) - tak sie stalo w moim przypadku.

 

Zgodnie z informacja z mojego banku Sony wyslalo liste zagrozonych "szczesliwcow" do bankow - oznacza to ni mniej ni wiecej, ze od tych osob transakcje internetowe sa blokowane przez banki traktujace bezpieczenstwo dosc powaznie.

 

Dla mnie wlasnie zakupy internetowe zostaly uniemozliwione, przed kazda taka transakcja musze dzwonic do banku, by ja puscili. No i czekam na nowa karte.

Wyglada jednak na to ze PSS nie bardzo w tym momencie probuje wykonac takie transakcje dla mnie jak ladowanie portfela (co jest conajmniej dziwne). Sami chyba zablokowali PSS dla osob, ktorych haslo mogly zostac ukradzione.

 

Zenada ze Sony nie wystosowalo zadnego oficjalnego komunikatu nie wspominajac o infolini wlasnie w sprawie ich PSS. O kontakcie ze mna - maja i adres i uzytkownika na PS3 - nawet nie wspomne.

Nie mialem z nimi nigdy problemow ale wyglada na to ze koniecznie chca zepsuc dobra opinie o sobie...

Odnośnik do komentarza

Skąd o tym wiesz?co Ci się dzieje jak chcesz naładować portfel ,kupić grę?

Ja właśnie nie potrafię zakupić GT5P choć chyba 20 razy wpisywałem prawidłowe dane!!.Wyskakuje mi komunikat albo o złych danych albo o tym ,że dane karty nie mogą być w tej chwili updatowane i mam spróbować później-your credit card information could not be updated.

 

Oznacza to ,że mam gdzieś zadzwonić by puścili tranzakcję,czekać ?

 

Dodam ,że już kilka gier kupowałem z ps store więc na bank dobrze wpisuje dane

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Wlasnie nic nie wiem od Sony.

Z Banku mi powiedzieli ze jestem na liscie zagrozonych osob informacja przyszla z UK (jedyne transakcje, ktore wykonalem w okresie podanym przez bank z firma zarejestrowana tamze to PSS i Singstore).

Mialem bank na lini jak puszczalem ostatnie transakcje to bank mowil ze nawet nie dostal juz zadnego zapytania o moja karte.

 

K..wa nie rozumiem czy to taki problem wyslac do uzytkownikow zagrozonych message na PS3 z info ze przez jakis czas moga byc klopoty?

Odnośnik do komentarza
Próbowałem wpisać trzy różne karty (rózni właściciele) i też wyskakuje mi teraz komunikat

"Your credit card information could not be updated. Please try again in a few minutes." Może to coś u nich <_<

 

Źle wpisujesz dane karty i oto cała tajemnica. Dane adresowe muszą być podane w 100% zgodnie z danymi karty, czyli np. musi się zgadzać wielkość liter, kolejność (np. imienia i nazwiska), itd. - słowem łatwo coś spieprzyć, bo adresy często są w dziwny sposób w banku przechowywane. Inna opcja, że Twoja karta nie ma opcji kupowania przez internet (może mieć taką możliwość zablokowaną, co ma miejsce w wielu dużych bankach).

Odnośnik do komentarza

cze,mam problem od wczoraj,próbowałem se kupić GT5p a tu wyskakuje mi komunikat po wpisaniu danych taki sam jak u kolegi wyżej "few minutes bleble"mam karte inteligo i wczęsniej smigała idealnie na PL PSS a teraz NIE i mam tak non toper,ale na poczatku pomyliłem sie z jednym kodem ten cecuritit 3 cyfrowy zle wpisywałem bo mi jedna cyfra sie zmazała do połowy i zamist 6 wpisywałem 3 teraz juz w pisuję od dzisj dobże 6 ale nic nie pomogło i dalej ERROR mi wyskakuje:/

Odnośnik do komentarza

Moją też już wcześniej kupowałem, też inteligo, mam nawet dodane 130zł i teraz mi brakuje 9zł żeby kupić GT 5 Prologue... Gdzie można się kontaktować żeby mi odblokowali konto?

Edit: Na zagranicznym forum doczytałem się że jest to blokada na konta na 48h Dziwne że w tej wyskakujacej wiadomości pisze few minutes... lecą w kulki :[

Edytowane przez Michal_gti
Odnośnik do komentarza
dokładnie. daj koniecznie znać jaki efekt! nie wiem jak Ci inaczej pomóc, męczy mnie ten temat. Sorki, że daję takie głupie propozycje, ale staram się pomóc, a ten system jest taki głupi, że szukam głupich pomysłów...

Dało rade--- ale połowicznie

Przez internet trwa to o wiele szybciej.

1.Utworzyłem nowe konto Irlandzkie

2.kliknąłem na wallet

3.Podałem inne dane niż w danych profilowych i od razu zaakceptowało

Niczego jeszcze nie kupowałem ale mam zasilony wallet wiec jest ok.

Chciałem teraz zasilić konto PL ekartą z Mbanku --Failed

Moje wnioski (z tego co sam zrobiłem oraz wyczytałem na tym i zachodnich forach):

1.Większość kart jest ok

2.Dane na karcie są źle podane i trzeba się upewnić w banku jak bank ma zapisane wasze dane (kolejność,kropka w kropke). List który otrzymujecie z banku (rachunki,powiadomienia itp) mogą nie zawierać poprawnej kolejności danych

3.Prawdopodobnie każde błędnie podanie danych z karty (credit card information is not valid i ...can't update credit cart information... ) blokuje konto na jakiś okres czasu (24h,48h nawet do 7 dni) - to wyjaśnia dlaczego po założeniu nowego irlandzkiego konta poszło od razu- nie należy wówczas próbować zasilać konta , gdyż okres blokady prawdopodobnie jest uaktualniany ( to wyjaśnia dlaczego osoby na forum miały blokadę przez taki okres czasu).

Chciałem założyć US konto lecz moja wirecard została zablokowana i czekam na odblokowanie - tą irlandzka pewnie nie uda się zasilić ale to zaraz zobaczę.

Najlepiej jest to robić przez internet - jest o wiele sprawniej.

Odnośnik do komentarza

Zmienił mi się komunikat podczas wpisywania danych karty płatniczej z can't update credit cart information... na to credit card information is not valid Dane wpisuje dobre bo już wcześniej kupowałem na tej karcie i wpisywałem te same dane. Można naprawde się wnerwić na Sony... Zadzwonie zaraz do banku czy może nie mam jakiejś blokady na karcie.

Odnośnik do komentarza

Założyłem nowe konto na US i podałem tę samą kartę co w koncie Irlandzkim i dodałem ją o dziwo lecz gdy próbuje zasilić wallet i już dobieram sumę , klikam continue i mam "The credit card transaction could not be completed." wydaje mi się że to z powodu karty IRL a nie US (ale dodawanie przechodzi a wtedy nie dało rady. Oczywiście wszytko robie na PC.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...