Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Napisal wyzej prosto zdanie kolega- ma i zamula jak wszystko na WM - popieram te zdanie. Mialem palma na WM i telefon na WM. Windows mobile jest syfem.

Jezeli chodzi o dzialanie telefonu to ajfon smiga , pozniej jest symbian - jak szybki fon to w miare zapierdala no i na koncu WM .

Windows mobile ladnie chodzi jak kupisz palmtopa za 3 klocki i ma w srodku konkretne podzespoly z konkretnymi cyferkami i nie nawalisz za duzo gowien .

Odnośnik do komentarza
Dzieki Filipek :D i tak napsiales wiecej niz sie spodziewalem , wiec doceniam starania :D

co prawda nadal nie wiem co wybrać ;)

wiec zadam jeszcze pytanko małe , jak dokladnie mam rozumiec to zdanie?

"zauważyłem, że moto ma zdecydowanie mniejsze wsparcie użytkowników i gdzieś widziałem opinię, że motorola się przy romie nie postarała i wydajność nie jest satysfakcjonująca"

wiem ze to tylko zasłyszane opinie ale czy to jakas drastyczna roznica? nie znajde zadnych programow? bedzie sie kaszaniło? (w koncu ma lepsze bebechy)

 

Q9 proponują mi za 360zł + abonament, dzis wieczorem powinienm miec informacje po ile mi dadzą i600 , to pewnie tez bedzie mialo znaczenie , narazie skłaniam sie troche do Q9,

 

Robbo: mowisz ze i600 zamula, ale moze tak sie wydaje w porownaniu z ifonem? (bo z poprzednich postow wynika ze lubisz ifona) , czy to zamulanie w stylu że na kazdą czynnosc czeka sie kilka sekund? np wejscie do menu albo smsa? czy zazwyczaj dziala ok, tylko czasem przy trudniejszych kwestiach zamuli?

W tamtym zdaniu miałem na myśli to, że jak wszedłem na jakiekolwiek forum poświęcone mobilnym urządzeniom było multum topików dotyczących i600 i prawie nic o Q9- oznacza to, że będzie prościej znaleźć jakieś porady, trik czy custom romy do samsunga. Jeśli chodzi o fragment ze zamulaniem to przeczytałem to TU(2 post), ale wynika z niego również, że updaty rozwiązują sprawe :). Co do aplikacji nie masz się o co obawiać bo to WM, a każda aplikacja napisana na WM powinna działać na dowolnym urządzeniu z tym systemem, tylko czasem problem może sprawiać niedostosowana rozdzielczość, no chyba, że coś jest ewidentnie napisane pod jakiś sprzęt.

Edytowane przez filipppek
Odnośnik do komentarza

kurcze czyi Q9 niby jest silniejszy ale bardziej zamula mimo to, moze serio powinienm wybrac i600 (w sumie najbardziej sie obawiam instalwoania wm6 bo sie nie znam:p) , niestety nie dostalem ejszcze oferty z i600 , moze jutro bedzie wtedy jak juz bede znal cene obu łatwiej mi bedzie zdecydowac :D

 

postaram sie tez je obmacać przed zakupem :P Q9 chyba ma wygodniejsza klawe, ale ogolnie z wygladu bardziej mi sie podoba samsung, chociaz wyglad jest najmniej wazny :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam do wyboru 3 telefony:

-Nokia N73 Music Edition

-Nokia E51

-LG KU 990 Viewty

 

Czy może mi ktoś choć trochę doradzić co wybrać? W telefonie cenię funkcjonalność, dobry wyświetlacz oraz możliwość odtwarzania muzyki w zadowalającej jakości. Jako, że jestem człowiekiem aktywnym i zalatanym musi być też wytrzymały na jako takie zarysowania itp. Dobrze by było, żeby aplikacje chodziły w miarę płynnie.

To jak, pomożecie? ;)

Odnośnik do komentarza
W swoim sprzęciku mam 117 ramu, sprzęt lubi się przyciąć ale nie jest mułem. Z tego co bawiłem się do tej pory symbianowcami - one mulą.

A jaki telefon masz? Co do symbianowcow - moze i wiele modeli muli, jednak N95 8gb ma mniej wiecej tyle samo ramu co twoja koma i chodzi rewelacyjnie (a jest zainstalowanych ~ 30, plus muza itd). Jednak widzialem telefon kumpla, N73 - to faktycznie muli (sam nie obslugiwalem, ale jak kumpel sie poslugiwal to mulilo - chociaz nie wiem, moze to wina jego nieprawidlowego obslugiwania (moze aplikacji nie wylacza, tylko minimalizuje). I to jest wlasnie powod, z ktorego wiele osob mowi, ze symbiany mula. Zamykanie za kazdym razem od reki tych wszystkich aplikacji bywa uciazliwe, na szczescie mozna to sobie znaczaco ulatwic - wystarczy zainstalowac odpowiedni manager zadan i wszystkie, badz wybrane aplikacje mozemy zamknac 3 kliknieciami.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Drogi Internecie

 

Poszukuję komy która spełnia wszystkie dzisiejsze standardy (mp3, aparat 2mpx, bluetooth, karta pamięci itp.), wytrzymałą baterię, jako taki głośnik (do lansowania) no i żeby nie zamulał zbytnio.

 

W telefonach jestem kompletnie zielony, także zdaje się na Ciebie/Was.

 

 

Bóg Zapłać

 

 

Odnośnik do komentarza
W swoim sprzęciku mam 117 ramu, sprzęt lubi się przyciąć ale nie jest mułem. Z tego co bawiłem się do tej pory symbianowcami - one mulą.

A jaki telefon masz? Co do symbianowcow - moze i wiele modeli muli, jednak N95 8gb ma mniej wiecej tyle samo ramu co twoja koma i chodzi rewelacyjnie (a jest zainstalowanych ~ 30, plus muza itd). Jednak widzialem telefon kumpla, N73 - to faktycznie muli (sam nie obslugiwalem, ale jak kumpel sie poslugiwal to mulilo - chociaz nie wiem, moze to wina jego nieprawidlowego obslugiwania (moze aplikacji nie wylacza, tylko minimalizuje). I to jest wlasnie powod, z ktorego wiele osob mowi, ze symbiany mula. Zamykanie za kazdym razem od reki tych wszystkich aplikacji bywa uciazliwe, na szczescie mozna to sobie znaczaco ulatwic - wystarczy zainstalowac odpowiedni manager zadan i wszystkie, badz wybrane aplikacje mozemy zamknac 3 kliknieciami.

http://www.mgsm.pl/katalog/samsung/sghi640v/

Miałem kontakt z symbianowcami pokroju n70 czy n73, a te były wyjątkowo ch.ujowe. N95 miałem chwilę w ręku więc nie mam porównania do swojego telefonu.

Grunt, że odpalona muza + gra w javie 3d czy duke nukem 3d działa spoko. Po wejściu do menu chwilowo przycina, ale to tam pikuś jest. Tak btw - nie kupię już nigdy telefonu bez WM i QWERTY. Za(pipi)iste połączenie.

Odnośnik do komentarza
Drogi Internecie

 

Poszukuję komy która spełnia wszystkie dzisiejsze standardy (mp3, aparat 2mpx, bluetooth, karta pamięci itp.), wytrzymałą baterię, jako taki głośnik (do lansowania) no i żeby nie zamulał zbytnio.

 

W telefonach jestem kompletnie zielony, także zdaje się na Ciebie/Was.

 

 

Bóg Zapłać

 

jakis hint budzetowy poprosimy ;)

Odnośnik do komentarza
Drogi Internecie

 

Poszukuję komy która spełnia wszystkie dzisiejsze standardy (mp3, aparat 2mpx, bluetooth, karta pamięci itp.), wytrzymałą baterię, jako taki głośnik (do lansowania) no i żeby nie zamulał zbytnio.

 

W telefonach jestem kompletnie zielony, także zdaje się na Ciebie/Was.

 

 

Bóg Zapłać

 

jakis hint budzetowy poprosimy ;)

No proste, ze k750i albo k800i. Zaden inny.

k750i: tanszy, 2 mpx, memory stick pro duo, ekran 176x220.

k800i: drozszy, 3.2 mpx, memory stick micro, ekran 320x240.

Tyle w tym temacie, wybierz sobie dowolny z tych dwoch. Bluetooth, odtwarzacze mp3 i glosniczki dostepne w obu. No i autorski sytem SE sprawia, ze nie zamulaja jak Nokie o podobnych mozliwosciach.

 

Chcę aby - był to Sony Ericsson, płaściutki z za(pipi)istym stereo. Tak, żeby w słuchawkach było konkretnie. Mam K850i z przerobioną akustyką i jest kapitalnie, jednak telefon jest za gruby a aparat i tak mi nie potrzebny. Głównie do słuchania muzyki. Co polecacie?
Proste - w890i. Dokladnie taki jaki opisujesz. Plaski, slaby aparat, dobra akustyka. Mozliwe, ze w k850i wlasnie z tego modelu masz wgrana akustyke.
Odnośnik do komentarza

 

jakis hint budzetowy poprosimy ;)

No proste, ze k750i albo k800i. Zaden inny.

k750i: tanszy, 2 mpx, memory stick pro duo, ekran 176x220.

k800i: drozszy, 3.2 mpx, memory stick micro, ekran 320x240.

Tyle w tym temacie, wybierz sobie dowolny z tych dwoch. Bluetooth, odtwarzacze mp3 i glosniczki dostepne w obu. No i autorski sytem SE sprawia, ze nie zamulaja jak Nokie o podobnych mozliwosciach.

 

K800i posiada mój brat i szczerze powiem... nie powala mnie to na kolana. Niby wszystko jest, ale trochę za duża i ta klapka od aparatu wystaje za bardzo. Nie pasuje mi designersko.

 

A co powiecie na jakiś fonik muzyczny? Mógłby mi zastąpić empetrójkę?

Bo takie rozwiązanie było by mi bardzo na rękę. Dodać do tego słuchawki na bluetooth i będę w niebie.

 

A kasy to mam tak z 250-350.

 

Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mam taka sprawe ;) Niedlugo mam zamiar podpisac umowe w Play, abonament na 65zl. I chce wziac jakis telefon, ale nie chce go uzywac, tylko sprzedac z jak najwiekszym zyskiem. Mam SE C 902, dla moich potrzeb jest idealny i nie zamierzam go zmieniac, a kasa by sie przydala. Pytania mam następujace.

 

1. Ktory telefon jest najwiecej warty i najwiecej kasy mozna za niego dostac? Interesuje mnie pula telefonow wylacznie za zlotowke.

2. Ktory telefon (abstrahujac od ceny) jest najprostszy w obsludze?

 

Link do oferty tutaj: http://web.playmobile.pl/pl/play-abonament...y-65/index.html

 

Z gory dzieki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
A co powiecie na jakiś fonik muzyczny? Mógłby mi zastąpić empetrójkę?

Bo takie rozwiązanie było by mi bardzo na rękę. Dodać do tego słuchawki na bluetooth i będę w niebie.

 

A kasy to mam tak z 250-350.

Zalezy jakie masz oczekiwania, bo jesli zalezy ci na naprawde dobrej jakosci dzwieku, to zapomnij. Jesli muza jest dla ciebie wazna to ta kase lepiej przeznacz na jakis odtwarzacz muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Miałem okazje przetestować nokie 5800 i mile mnie zaskoczyła myślę że śmiało może konkurować z iPhonem.

 

jestem fanboyem nokii, ale co do 5800 to nawet ja mam mieszane uczucia niestety, choc bylem na nia strasznie napalony :( chodze z nia od pazdziernika zeszlego roku i po poczatkowym zachwycie niestety dostrzeglem straszne wady tego modelu :/ Przede wszystkim kulejacy ekran dotykowy, ktory jest beznadziejny w porownaniu do iphone i straszliwie wolny procesor, ktory sprawia ze wszystko muli na tej nokii :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...