Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

HTC One S czy One X? 

Z jedne strony wziąłbym one x bo mocniejszy, a w bardzo podobnej cenie + podobno niedługo ma być aktualizacja do sense 5.

Z drugiej strony one s, bo już jest jakiś custom rom z sense 5 (ale oficjalnego nie będzie). 

No i nie wiem czy X nie będzie dla mnie za duży, ostatnio miałem w łapie SGS3, który też ma 4,7" i wydawał sie ogromny.

Teraz mam 3,7". 

 

DILEMMA

Odnośnik do komentarza

To jeszcze pytanie - da się zdjąć simlocka z S i Xa? 

Szukałem w internetach ale dostaje różne info, jedni mówią że się da, drudzy że nie

 

Edyta: znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/simlock-htc-desire-wildfire-chacha-one-x-s-v-kodem-i3379127625.html

myślicie, że jest to pewne?

Edytowane przez mikro
Odnośnik do komentarza

Od prawie roku mam Xperie T. I szczerze albo jestem jakims casualem albo ja niewiem, ale no fajnie ze androida mozna sobie customizowac do woli i wogole ale znudzilo mnie to i wrocilem do pierwotnej nakladki. Tel praktycznie wykorzystuje do sms, mms, net, gps, rozmowy, muza. I tak teraz sie zastanawiam czy np tel z WP nie da mi tego samego a ponoc stabilniejszy system. Bawiłem sie ostatnio WP8 na HTC 8s i jestem pod mega wrazeniem jak to wszystko plynnie działa. Ale jezeli mialbym brac tel z WP to chyba jednak tylko Nokia Lumia. Podoba mi sie to co widze u Lumii 1020, bedzie kosmos z aparatem, i jezeli w przyszlym roku pojawi sie jego nastepca to bede musial powaznie sie zastanowić czy brać znowu andka gdyż SONY Hitomi, który miałbyć konkurencja dla 1020 w świetle ostatnich informacji IMO nawet startu nie bedzie miał do dziecka finów. Jest jeszcze SAILFISH, ale na razie malo mi go pokazali. Nie czuje pogoni za najnowszymi prockami, wymagam płynności działania, brak zwiech, restartów smartfona itp. 

Odnośnik do komentarza

Mam Lumie 920 i jestem bardzo zadowolony.Co prawda nie ma mozliwosci rozszerzenia pamieci,ale mi 30 GB wystarcza w zupelnosci.

Jedynym mankamentem,jest kurz zbierajacy sie we frontowej kamerce,mozna z tym zyc ja przynajmniej sie przywyczailem(podobno problem mozna rozwiazac oddajac telefon do serwisu,wyczyszcza i zrobia tak ze ponoc wiecej kurzu nie bedzie zbieral).

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

-mniejsza bateria przy wcale nie tak bardzo mniejszym ekranie

-wolniejszy procek

-1 gb ramu zamiast 2gb

-16gb wbudowanej pamięci zamiast 32/64

-plastikowa ramka

 

Moim zdaniem wersja mini jest upośledzona w ch.uj.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Dlaczego polecasz koledze telefon, którego nie miałeś w rękach?

 

Damianie, łatwiej by było coś ci polecić, gdybyś sprecyzował, czego oczekujesz od swojego smartphone'a, bo widzisz, mamy tutaj do czynienia z 3 różnymi systemami operacyjnymi. 3 słuchawki, z czego Samsung i iPhone to jedne z najlepszych komórek na platformach, na których działają, no i Nokia, która ... no jest flagowym telefonem systemu Windows Phone 8. Abyśmy tobie pomogli, musisz napisać, jak ważne są dla ciebie gry, robienie zdjęć, ekosystem googla/apple/windowsa, czy priorytetem jest dla ciebie bateria, a może najważniejsze jest to, żeby przeglądarka internetowa obsługiwała flasha.

 

Ciężko coś ci doradzić, skoro nie wiemy, czego chcesz :). Każdą z tych 3 słuchawek można polecić, i pewnie nawet Jerome ma rację, nieświadomie polecając ci Lumię 920, chociaż nie jestem pewien, czy trafił w twoje wymagania.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

 

Prywatnie korzystam ze zwyklego ericssona, ktory w koncu padl. Pora na smartfona.

 

Mam służbowego SGS2, ktory jest mimo wieku swietny. Narzeczona tez taki ma prywatnie. Nie chce miec jednak trzeciego s2 w domu wiec rozwazam uzywki:

- LG p970: jednordzeniowy, ladny, taki low end do smsow i neta. Cena ok 350zl.

- LG 2X p990: dwurdzeniowy, jako jedyny z trojki obsluguje natywne videocalle 3G po standardowej stawce operatora bez laczenia z netem. Cena ok 500zl.

- LG 4X p880: czterordzeniowy, mocny, konkurencja dla SGS3. Nie wiem czy to nie overkill na moje potrzeby. Nie ma jednak standardowych videorozmow, chyba ze np. skype + oplata za megabajty. Cena ok 800zl.

 

Czego oczekuje? W miare plynnego interfejsu, przegladania neta, GPS, korzystania z prostych appek typu endomondo, czulego touchscreena, dobrej jakosci ekranu. Gry sa niewazne, nie umiem grac na dotyku w zrecznosciowki a logiczne gry 2D na wszystkim pojda.

 

Sa uzytkownicy tych fonow i doradza? Sorry za brak fontow pl, pisane z tel.

 

Tego - LG p970 nie bierz. Fatalna bateria, problemy z ekranem przy podłączeniu do ładowarki, ekran na którym pojawiają z czasem plamy,  rdzeń zamula strasznie i generalnie, 2 lata po wydaniu ICS pojawił się łaskawie na tym telefonie update który potrafi wywalać ciąglę błąd z kartą pamięci. Ze względu na soft - to LG to jedna z gorszych firm niestety. Jedynie NEXUS.
 

Posłuchałem i P970 nie wziąłem;) Trafił się jednak w dobrej cenie ok 400 zł ten dwurdzeniowy LG P990 2X, stan idealny, jeszcze pół roku na gwarancji - cały komplet z papierami.

Pisałem co prawda powyżej, że nie wymagam wiele od telefonu, ale na jednorożca, jak to MULI!!! Tel jest nierootowany, posiada najnowszego oficjalnego androida (4.0.4, ale z tego co widzę oparty jest na Kernelu 2.6.39.4 czyli chyba z poprzedniej epoki, gdyż SGSII z 4.0.4 ma jądro w wersji 3.x). Wejście do sklepu Play trwa z 8 sekund, czasem łapie bloka na kilkanaście sekund przy wyborze aplikacji. Bebechy są nienajgorsze, więc chyba oprogramowanie suportowane przez LG jest takie wujowe. Nie sądziłem, że będzie aż taki krok wstecz w porównaniu do SGS II.

 

Co robić forumku? Rootować i wgrać coś customowego? Dopiero wdrażam się w świat smartfonów, ale poczytałem o CyjanogenMod10 i innych tego typu systemach. Ponoć szybsze, lżejsze, dłużej trzyma bateria.

 

W innym wypadku pozbędę się go szybko by nie stracił dużo i pozostanę przy zaufanej marce czyli Samsung - przeskoczę od razu na SGS3 jeśli za tysiaka uda się wyhaczyć (qrde wydać tysiaka za telefon noszony w jeansach, tylko po to by systemik chodził płynnie chlip ;()

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

 

Co robić forumku? Rootować i wgrać coś customowego? Dopiero wdrażam się w świat smartfonów, ale poczytałem o CyjanogenMod10 i innych tego typu systemach. Ponoć szybsze, lżejsze, dłużej trzyma bateria.

 

W innym wypadku pozbędę się go szybko by nie stracił dużo i pozostanę przy zaufanej marce czyli Samsung - przeskoczę od razu na SGS3 jeśli za tysiaka uda się wyhaczyć (qrde wydać tysiaka za telefon noszony w jeansach, tylko po to by systemik chodził płynnie chlip ;()

 

Na pewno nie zaszkodzi, ale z tego co widzę CM w wersji 10.1 jest jako nightly build, czyli jeszcze z błędami, jednak na xda jest trochę romów, zawsze można w pierwszej kolejności root, później CWM (recovery), zmień jądro (kernel), wywal bloatware i sprawdź jak telefon sobie radzi, może nie będzie potrzeby zmiany romu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...