Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telefon tak do tysiaka, około 4,3 cala (ewentualnie 4,7, ale nie miej niż 4,3), z androidem JB i w miarę szybkimi bebechami. Będąc raczej zielonym w temacie na początku stawiałem na SGS III mini, albo trochę drożej Xperię T czy LG 4x HD, ale po przewertowaniu neta i tego tematu dochodzę do wniosku, że SGS II będzie chyba najlepszym wyborem. Chyba że ktoś jeszcze chce mnie wyprowadzić z błędu ;]

 

Mam jeszcze pytanie. Pisaliście o procederze sprzedawania kradzionych telefonów z za granicy, które są blokowane na IMEI. Jak kupuję od sprzedawcy na allegro, który sprowadza nówki telefony zza granicy to mam podstawy żeby się martwić, czy w sprawa dotyczy raczej tylko używek? Jak w ogóle się takie coś sprawdza przed kupnem?

Kolejna sprawa to gwarancja serwisowa. Rozumiem że to gwarancja wystawiona przez sprzedający sklep a nie przez producenta. Jak to w praktyce się sprawdza?

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałem, SGS3 mini nie jest wart swojej napompowanej ceny, gdyż już parametry lepsze ma SGS2, mini to po prostu marketing. W domu krążą dwa SGS2 (na jednym ICS, na drugim JB): są bardzo szybkie, lekkie, cieniutkie (LG 2X z gumową klapą to spaślak 10.9cm przy tym). Rewelacja jak dla mnie. Jednego udało się w full komplecie kupić poniżej 450zł, ale to szczęśliwy traf, drugi jest firmowy więc nie płaciłem. Podejrzewam, że tak średnio z 650 zł używkę by trzeba było dać. Nad LG4X HD sam się zastanawiałem - sporo ludzi brało w abonamencie i teraz po 800 zł 1-3 miesięczne schodzą na allegro. Jakbym miał teraz wybierać między SGS2 a LG4X HD (świetna relacja wydajności do ceny) to chyba spróbowałbym tego drugiego (nie skorzystasz jednak z natywnych videocalli po 3G, o ile to ma dla Ciebie znaczenie).

Co do zamawiania z zagranicy, nie wypowiem się. Powinieneś jednak wziąć pod uwagę, że import z Hong Kongu może skończyć się dodatkowym cłem.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie na elektronice się nie znam więc głupot nie chcę gadać, jednak widziałem w specyfikacji, że Radia FM w tym nie ma. Zakładam, że nie chodzi zatem o appkę, bo to tak jakby pisać, że skoro jakiś telefon nie ma lampy błyskowej, to wystarczy zainstalować Flashlight app i zacznie świecić z dupy;p Pewnie nie ma w nim tunera FM czy co tam jest potrzebne by zbierać fale.

 

Odnośnik do komentarza

Kiedy wchodzę na Allegro, do działu telefony, czuję się tak niezdecydowany jak baba w przymierzalni.

No właśnie... Po co mi nowy telefon, przecież mam taki:

Samsung-Galaxy-Gio-S5660-review-Androidg

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gts5660gio/

:)

 

No niestety, ale pora już go zmienić, bo i podejrzewam że to jakiś bubel refurbished.

Więc na co?

 

Na pewno coś z Androidem (mam iPada, więc tam większy komfort grania), zresztą do grania mam Vitę (chyba ją spylę, bo i tak nie gram).

Cena od 1000-2000. Wiem że dość zróżnicowana, ale nie wiem czy jest sens zbierać np. 2000zł na SGS4, skoro mam tablet. Mam też super aparat cyfrowy, więc nie wymagam w telefonie super aparatu. Polecacie tego Note, ale to wielka cegła. Nie wiem, ale kiedyś było modne posiadanie jak najmniejszego telefonu, a teraz takie kolosy w modzie.

 

Cholera, myślę nad SGS III, ale w sumie za 500zł więcej jest najnowszy SGS IV, a i Xperia Z w jakimś NeoNecie, widziałem za 1999zł, chociaż pewnie parametry ma lepsze Samsung, a tu płacimy za markę Sony.

 

Chciałbym aby mi dział pad z PS3, aby działał fajnie emulek PSXa, aby dało się pod tv podłączyć, hmmm...

Potrzebny ktoś zdecydowany kto mi (pipi).nie i powie "kupuj ten!" :)

Odnośnik do komentarza

Posiadam i bardzo sobie chwalę. Obok Nokii e51 i iPhone 4, jest to mój najbardziej udany zakup, jeżeli chodzi o telefony. Jedyne, co mi się w nim nie podoba to trzeszczenie tylnej klapki w jednym miejscu. Doprowadzało mnie to do kur.wicy, ale kupiłem sobie pokrowiec i jest git.

 

iq8BwUhSOVuET.JPG

 

 

Jak widzisz, 3DS jest 3 razy grubszy. Spokojnie, dasz radę.

Odnośnik do komentarza

Im wiecej czytam o LG Optimus/Swift G2 tym bardziej mnie sie podoba. I z wyglądu spoko, i ekran na wypasie, bebechy moze tez beda mega mocne (okaze sie za jutro? ). Jak w przyszlym roku bede bral nowy tel to jezeli G3 by juz byla to mocno bym nad nia sie zastanowił. Od jakiegoś czasu LG nabrało wiatru w żagle i mnie pozytywnie zaskakuje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...