Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Nexus 5, HTC One (M7), LG G2 czy SGS4?

 

Ten pierwszy mnie jara, bo lubię czystego Androida, tylko ten słaby aparat. Ten drugi chyba super, tylko już ma następcę na rynku. LG G2 na papierze wydaje się obłędny, ale boję się softu od LG. SGS4 chyba najmniej mi się podoba w tym zestawieniu.

 

Przesiadać się będę ze swojego SGS3, który na CM11 radzi sobie naprawdę godnie, a kolorki na wyświetlaczu do dzisiaj dają radę ;). Co radzicie?

Nexus 5 jakoś nie sprawił na mnie dużego wrażenia. Przesiadłem się z HTC m7 na LG G2. IMO g2 delikatnie lepszy, większy ekran, który robi ogromne wrażenie i minimalne ramki dookoła. Praktycznie w porównaniu z SGS4 to jak maluch vs F1, SGS 4 zamula niemiłosiernie. HTC świetne wykonanie i czuć, że to high end, zero zamuły i więcej pamięci. Aparat bezkonkurencyjnie najlepszy w G2.

Tak więc wybieraj pomiędzy G2 i HTC M7, oba bardzo dobre. Musisz zobaczyć na żywo, który bardziej Ci podpasuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale jakie mam problemy? Z czystym? Miałem na jakimś romie restarty, teraz jest zayebiście. Ultra Stable bym to nazwał, jedynie do zdjęć używam płatnej aplikacji (chyba 6zł, nie majątek) Snap Camera. I to w tej chwili tak obłędny zestaw że nie chce mi się zmieniać. Dodatkowo zainwestowałem w baterię 3000mah bez NFC (standardowa 2400) i poważnie, nie żebym zachwalał bo mam, jest bardzo dobrze. Chodzi fajnie. Jedynie jak ładujesz i odpalisz GPS to się konkretnie nagrzewa ale to na każdym softcie, tu najlepiej wypadnie HTC bo jest aluminiowy.

 

Teraz mam 4.4.4 oczywiście, odpowiedni trzeba mieć kernel (np KT Kernel) i można na nim cuda ustawić (albo zostawić default). Minus to gorsza aplikacja aparatu (to akurat sasmung ma fajne) ale mi bajerów nie potrzeba. Wszystko co ja używam jest, nie ma jakichś tam tematów i trybów dodatkowych. Oraz trochę krótsze działanie na sieci 3g/lte (ok 10% krócej) ale za prędkość i brać touchwiza jestem w stanie to poświęcić. Rom jest LEPSZY niż oryginalny Google Play Edition, koleżka który się nim opiekuje rozwiązał praktycznie każdy problem, jestem pod mega wrażeniem że mu się chce ;-)

 

Jedynie na początku trzeba się pobawić i wiedzieć co flashować, ale jakbyś kupił to służę pomocą. Dla mnie AMOLED to po prosty jestem z najlepszych ekranów na rynku.

 

Ale z tego twojego zestawu nie wiem czy nie wziąłbym G2. Widziałem ostatnio, nie ma Customów ale soft działa w miarę płynnie (lepiej niż u mnie oryginalny), ma nowszy procek, większą baterię, fajny aparat (tylko miał problemy z focusem w filmach ale nie wiem czy już tego nie narpawili). Niech się wypowie ktoś kto ma. Jest na Qualcommie więc z sensowym CM też pewnie nie będzie problemu, QM udostępnia sterowniki.

 

N5 - słaba bateria i dość krótkie przebiegi na włączonym ekranie, Aparat taki se, ale wg mnie lepszy niż w ONE

One - jakość obudowy, firmowego softu, chłodzenie, też dostępny rom GPe więc jak coś to jest też czysty zupełnie Andek. Minusy to aparat, bateria słabsza niż w S4 i G2.

S4 - plusy to NIESAMOWITE wsparcie sceny (ale to też plus przy HTC), wymienialne baterie i opcje na większe, karta SD, rom GPe. Minus jakość materiałów obudowy, wypalający się z czasem ekran (np jaśniejsza smuga na górnym pasku, wada AMOLEDów), dla niektórych przekłamane kolory oraz soft TW na którym bez zmiany Dialera i Launchera - ciężko działać jak widziało się szybsze telefony.

G2 - cholera, no nie mam go ale bawiłem się nieco. Z plusów to niezła bateria (3000mah), w miarę szybki SOFT, dobry aparat, nowszy procesor który gwarantuje dobre czasy na włączonym ekranie, 2x dłuższe niż S4 i One M7. Minus to BRZYDKI soft (na modłę Samsunga, taki kolory, bleeee), chyba nie ma karty (nie pamiętam, sprawdź), mało Customów (sprawdzałem bo chciałem na początku kupić). No a reszty trzeba szukać w opiniach użytkowników.

 

Na moim S4 na większej baterii mam teraz 52%, ładował się rano, ze 3h na rowerze (bez GPS ale online cały czas) z pocztą (1 konto), gmailem (2 konta) jakimś facebookiem i wszystkim co tam sobie w tle działa. Także tragedii niema :-)

 

NA TWOIM MIEJSCU BRAŁBYM G2 - w tej samej cenie masz telefon nowszej generacji. Nexus mi się podoba ale bateria dość skutecznie mnie odstraszyła. Dla mnie telefon z netem MUSI działać do ok 21 od 8 rano, nie ma bata inaczej. Nexusy mają z tym problem a bawienie się ciągle jakimś Greenify jest na początku fajne, poznajesz Andka itp ale potem wkurza. Ja też często potrzebuję na chwile hotspot zrobić a wtedy bateria schodzi w oczach w każdym telefonie. Weź pod uwagę co robisz na telefonie.

 

Zdrówka i miłego użytkowania, cokolwiek Raven weźmiesz. Podałeś ogólnie same dobre telefony, więc nawet biorąc coś innego powinieneś być zadowolony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Nexus 5, HTC One (M7), LG G2 czy SGS4?

 

Ten pierwszy mnie jara, bo lubię czystego Androida, tylko ten słaby aparat. Ten drugi chyba super, tylko już ma następcę na rynku. LG G2 na papierze wydaje się obłędny, ale boję się softu od LG. SGS4 chyba najmniej mi się podoba w tym zestawieniu.

 

Przesiadać się będę ze swojego SGS3, który na CM11 radzi sobie naprawdę godnie, a kolorki na wyświetlaczu do dzisiaj dają radę ;). Co radzicie?

Jeśli zależy czy Ci na prędkości działania to tylko Nexus, jeśli nie ma to dla Ciebie znaczenia to i HTC i G2 i SGS4 to telefony które działają i robią zdjęcia.(z czego SGS4 robi je najlepsze)

 

Huehuehue SGS4 najlepsze fotki?  Proszę Cię... G2 ma optyczna stabilizację.

Co do baterii to fakt HTC m7 - max 2 dni, G2- max 4dni.

G2 średnio 2-3 dni przy online i ekranie załączonym na 50% przez około 6-7h.

Co do N5, to fakt jest szybki, porównywalny z G2 i HTC M7, sporo szybszy od SGS4 ( bez modów ).

 

A tutaj pierwsze lepsze zdjęcie robione z ręki przy prędkości około 130km/h moim G2. Optyczna stabilizacja robi robotę w tym telefonie!

15224456431_185062bc61.jpg smiti121, on Flickr

Odnośnik do komentarza

No bo optyczna stabilizacja obrazu ma znaczenie głównie w nocy, i dlatego G2 będzie w słabym oświetleniu robił najlepsze fotki.

 

Chyba nie zrozumiałeś. One M7 robi najlepsze zdjęcia po zmroku a stabilizacja w G2 powoduje, że zdjęcia w ruchu rzadziej są rozmyte. One robi lepsze zdjęcia po przepuszcza więcej światła. Czyli po zmroku One M7 = One M8 > wszystko inne.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Image_stabilization

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Trochę się jaram tym G2 szczerze mówiąc. Mam znajomego z tym telefonem, trochę go pomęczę, poszperam fora w poszukiwaniu najczęstszych problemów (czy nie ma niczego uciążliwego), przejdę się może do jakiegoś sklepu z elektroniką pomacać na żywo, ale... wygląda obiecująco. N5 bym brał gdyby nie narzekania na baterię i aparat. No i szczerze mówiąc oba wyniosą mnie tyle samo, a G2 to sprzęt o klasę wyższy. HTC One jeszcze trochę kusi, też muszę pomyśleć, chociaż miłość do Sense minęła mi ze dwa lata temu, a na dodatek Sense 5 jakoś bardzo mi do gustu nie przypadło.

Odnośnik do komentarza

Też mi się tak wydaje. One i S4 to starsza generacja, N5 i G2 to już nowsza. Jak BARDZO nam zależy na grzebaniu to N5 na pewno jest najlepszy, ma preview Androida L, najwięcej customów itp, itd. Ale jeśli nam na grzebaniu nie zależy, to plusów innych nie widzę. Ja jeszcze lubię fizyczne przyciski ale to mój fetysz :-) W G2 jak się bawiłem nie podobało mi się, że nie można było ustawić 3 przycisków takich, jak w AOSP czyli home, back i recent apps. Było menu z którego wszyscy wychodzą tylko Samsung i LG się tego trzymali do upadłego. Ja sam zmieniam przycisk menu na recent apps w moim s4. Ale być może w 4.4.2 można to zmienić (bawiłem się jeszcze na 4.2.2) a na pewno można po roocie z Xposed. Więc w sumie to kij z tym ;-)

 

Nie wiem tylko co z trybem kamery. Czytałem, że na pierwszych softach były problemy z nagrywaniem, aplikacja non-stop traciła focus, może to poprawili. A druga rzecz - jak się nim bawiłem ostatnio u znajomego, to na filmach często były jakieś zielone artefakty ale nie wiem czy one były na stałe na filmie, czy może stockowy player LG jest kulawy jakiś. Poczytaj sobie o tym, to mi się rzuciło w oczy.

 

One i S4 to Snap 600, bardziej energożerny procek. N5 i G2 mają snapa 800, przy tej samej baterii telefony ze Snapem 80x chodzą dłużej, cos tam qualcomm wymyślił do oszczędzania energii co w sumie zostało zaprezentowane przy G2 (coś z trzymaniem statycznych obrazów w jakimś buforze a nie liczenie wszystkiego cały czas). Dzięki temu na pewno G2 ma bardzo dobre czasy na włączonym ekranie (a jeszcze ma największą baterię z tej 4ki).

 

EDIT: PYTANIE! Ma ktoś OnePlus One? Jestem ciekaw opinii.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Mam m7 z romem android revolution hd (sense 6.0, 4.4.2) i nie ma zadnej roznicy w predkosci dzialania kiedy porownywalem go z s4, czy nawet s5. No i ten wyglad, szczegolnie w czerwonym kolorze. Minusem aluminiowej obudowy sa odpryski i wgniecenia, oraz to ze czasami dosc mocno sie nagrzewa. 

 

Ale to jest złudne - nagrzewa się ale CAŁY tył i dzięki temu powietrze ochładza ci tą obudowę. W s4 gdzie masz plastik - nagrzewa się on punktowo a dużo ciepła nie ma jak uciec, plastik jest raczej izolatorem. Przez to dla sprzętu to jest GORSZE (plastik) bo się gotuje w środku. Tutaj metal jest jak najbardziej na plus, działa jak radiator.

 

S4 na romie TW ma kilka aplikacji które zamulają konkretnie i widać to nawet na S5 którego kupiłem niedawno ojcu. Np na S3 wchodzenie do dialera żeby wyświetlić kontakty potrafiło zająć 3-4 sekundy (horror). Ale wystarczy właśnie tę parę rzeczy zmienić i można z powodzeniem używać. Nie wiem jak Samsung to robi, że nie umie tego napisać sensownie :/

Odnośnik do komentarza

Trochę się jaram tym G2 szczerze mówiąc. Mam znajomego z tym telefonem, trochę go pomęczę, poszperam fora w poszukiwaniu najczęstszych problemów (czy nie ma niczego uciążliwego), przejdę się może do jakiegoś sklepu z elektroniką pomacać na żywo, ale... wygląda obiecująco. N5 bym brał gdyby nie narzekania na baterię i aparat. No i szczerze mówiąc oba wyniosą mnie tyle samo, a G2 to sprzęt o klasę wyższy. HTC One jeszcze trochę kusi, też muszę pomyśleć, chociaż miłość do Sense minęła mi ze dwa lata temu, a na dodatek Sense 5 jakoś bardzo mi do gustu nie przypadło.

Raven, czytałem sobie parę miesięcy temu o fonach i wtedy w dwóch przedziałach cenowych typowalem moto g i właśnie G2. Wczoraj powiedzialem dość mojej zamulonej desire z i kupiłem w końcu G2. Przynajmniej na papierze - w tej cenie nic lepszego nie umiałem dla siebie znaleźć. Będę teraz na urlopie to potestuje trochę i zdam relacje. Na pierwsze 10 minut jestem mega zadowolony. No ale dla mnie sam przeskok z 3,7' na 5,2 to niemały szok.

Odnośnik do komentarza

Wyznam wam coś tutaj.

 

Nie jestem jakimś nerdem telefonowym, ale ostatnio zaczyna mi mocno mulić telefon, wkurza mnie i uznałem, że kupię coś nowego po taniości. Och, jaki dylemat. Powiedzmy w skrócie, że stanęło między Xperią T a iPhone'em 4S. Inne telefony z różnych powodów odpadają.

 

Jeśli chodzi o samo działanie, to w zasadzie iPhone. Lepszy układ audio (dużo słucham muzyki w drodze), jeszcze przez rok będzie miał najnowsze możliwe oprogramowanie (Xperia T w zasadzie już teraz jest przestarzała... choć dużo mniej, niż mój obecny tel), na iPhone'a ciągle wychodzą gierki dostające 8 i 9 w "Edge'u" (aha, no i sam "Edge" i trochę innych ciekawych aplikacji jest tylko na iOS), telefon jest nieco mniejszy, ekran lepszy.

 

No ale to iPhone. Przyjdę gdzieś spotkać znajomych, położę telefon na biurku i zaraz się będę zastanawiał, który mój. Ten sprzęt stał się taką wszechobecną, zuniformizowaną oczywistością, że jego wartość estetyczna jest zerowa. Po prostu opakowanie na te wszystkie funkcjonalności. Z kolei Xperia T bardzo mi się podoba fizycznie i to też nie bez znaczenia. Z zalet technicznych ma jednak tylko większy ekran, co jest nie do zignorowania, bo często stojąc w kolejce czy coś czytam normalne długie teksty na telefonie.

 

 

Siedziałem wczoraj w nocy i myślałem, dodałem do koszyka kilka ofert z Allegro i nadal myślę. Trudny wybór dla mnie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...