Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, chociaż nadal nie kupiłem.

 

Odnośnie roota, to naprawdę jest takie proste ?

 

 

Akurat tutaj gość o tym nie wspomina, ale rozumiem, że metody rootowania zmieniają się wraz ze zmieniającymi się wersjami andka. Czyli przykładowo wyjmując z pudełka G3, które defaultowo jest na 4.4 lepiej od razu zrobić roota, a dopiero później upgrade do 6.0 ?

Odnośnik do komentarza

Bardzo porządny telefon. Można brać. Tak jakbyś wziął do ręki Xperię Z3 i zastapił szklany tył, metalowym. Jak wziąłem do ręki moją Z3 i P8 kolegi to w sumie wolałem P8.

 

Przy czym Z3 to bardzo fajny telefon.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

 

 

A w sumie po co ci root? 

 

Nemo pisze, że bez roota to jak bez ręki. Nie no, choćby po to, żeby wyje/bać te wszystkie niepotrzebne googlowskie śmieci, poza tym zdaje się, że po roocie są jakieś magiczne sposoby na wydłużenie pracy baterii. W sumie jeszcze nie wiem czy będę rootował, tak na zapas pytałem.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

A w sumie po co ci root? 

 

Nemo pisze, że bez roota to jak bez ręki. Nie no, choćby po to, żeby wyje/bać te wszystkie niepotrzebne googlowskie śmieci, poza tym zdaje się, że po roocie są jakieś magiczne sposoby na wydłużenie pracy baterii. W sumie jeszcze nie wiem czy będę rootował, tak na zapas pytałem.

 

 

root, na ch,uj to.

 

a śmieci tokar to wsadzasz do jednego folderu "małe dzieci" i masz porządek.

 

Pomijając ze jest opcja "ukryj apliakcje"

Odnośnik do komentarza

Nie będzie ci nic zaśmiecać jak aplikacje wyłączysz, root do tego nie jest potrzebny. Co do całego bloatware to tak jak milan pisze, albo ukryć jak launcher pozwala, albo wwalić w folder [śmieci] i nie tykać. Baterię też można oszczędzać w różny sposób, ja korzystam z profili aplikacji Smart Connect, w zależności od godzin bądź dni tygodnia telefon działa na innych parametrach, np.

  • w tygodniu 7.30-16.30, jasność automatyczna, 3g 
  • 16.30-22.00, jasność 40%, wifi on
  • 22.00-6.30, tylko gsm, jasność minimalna
  • weekend, tylko GSM, jasność 40%

Zaznaczam, że to jest słóżbówka i z pierdół w nim nie korzystam, telefon doładowuję średnio co 5 dni, taka sobie xperia e4.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

 

 

 

A w sumie po co ci root? 

 

Nemo pisze, że bez roota to jak bez ręki. Nie no, choćby po to, żeby wyje/bać te wszystkie niepotrzebne googlowskie śmieci, poza tym zdaje się, że po roocie są jakieś magiczne sposoby na wydłużenie pracy baterii. W sumie jeszcze nie wiem czy będę rootował, tak na zapas pytałem.

 

Obczaj Kingo Root, na telefonie włączasz możliwość instalowania apek od nieznanych wydawców, tryb programisty (usb w jakimś tam trybie), instalujesz apkę i po paru sekundach masz roota, nie tracąc nawet danych,

Minus taki, że apka może nie wspierać Twojego G3.

https://www.kingoapp.com/

Odnośnik do komentarza

Długi post - wrzucam w spoiler.

 

 

 

No ukryć a wyrzucić - to raczej nie to samo. To że nie widać ikonki nie oznacza, że na 100% program nie działa i nic nie robi. Dodam, że to że aplikacji nie można usunąć, znaczy że jest zainstalowana jako aplikacja systemowa i w związku z tym więcej może zrobić i więcej "widzi". Można żyć bez roota, jasne. Różnicę kiedyś opisywałem - root to konto administracyjne do komputera, jakim jest smartfon. Nie mając takiego konta ja uznaję, że nie mam kontroli nad czymś, co kupiłem za swoją kasę. Jakbym dostał z firmy telefon to jest to jasne i klarowne - firma ma nad nic panować, nie ja. Ale w moim urządzeniu to jednak ja chcę mieć kontrolę.

 

Ukrywanie apek to jak sprzątanie pokoju przez zamiatanie wszystkiego pod łóżko.

 

Magicznych rzeczy nie ma po roocie, są takie które po prostu bez niego są niemożliwe. Z fajnych rzeczy jest Greenify który usypia aplikacje (chyba, żeby dobrze działał wymaga roota, nie wiem bo bez nigdy nie odpaliłem) np po wygaszeniu ekranu. Aplikacje się dłużej włączają ale mamy 100% pewności,  że nie chodzą w tle. Bez tego dla mnie to jak bez ręki jak np. chcesz mieć na telefonie Facebooka - zjada czasem takie ilości baterii, że aż ciężko uwierzyć. Tu jest opis - ocena 4.4/5 z ponad 200 000 opinii: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=pl
Titanium Backup jest tylko z rootem, to JEDYNA aplikacja która sama w sobie pozwala sensownie zrobić backup i odtworzyć każdą aplikację, jak chcesz kiedyś zmienić telefon to bez tego na 100% wszystkiego na androidzie nie przywrócisz (niestety): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=ploceny 4.6 na prawie 350 000 głosujących. TB potrafi także naprawdę WYŁĄCZYĆ aplikację (zamrozić, nic nie robi) oraz wyrzucić KAŻDĄ aplikację (jak wywalisz coś ważnego, uwalisz sobie system, to oczywiste).

Oczywiście - można bez tego używać telefonu i będziesz i tak zadowolony pewnie. Co kto lubi.

 

Pytanie co chcesz wywalić - w tej chwili jakoś strasznie aplikacje Google, jeśli w ogóle masz usługi Google (a masz na 100%) nie zużywają zasobów. Najwięcej zużywają usługi google i ich nie wywalisz bo odpowiadają za cześć powiadomień (push), pozwalają innym aplikacjom na dostęp do lokalizacji (przez swoje API) oraz za to, żeby działał sklep Play. A na tym na 100% Ci zależy. Wywalenie jakiegoś programu google którego nie odpalasz nie poprawi zbyt wiele poza uwolnieniem nieco miejsca. Testowałem to. Prawdziwą wolność daje wywalenie usług google które ciągle cię szpiegują. W zasadzie z działającego systemu producenta to jest niewykonalne, jedynie przez wgranie romu bez google apps można to osiągnąć ale... nie masz sklepu google i wszystkie aplikacje polegające na usługach google nie chodzą. Także na 100% w to się nie będziesz bawił. Taki system ma np. Amazon w swoich urządzeniach. To Android z usługami Amazon a nie google.

 

Dodam jeszcze, że Andreala sposób jest bardzo fajny - takie profile na pewno pomagają jeśli chodzi o baterie. Od Androida w wersji 6 jak urządzenie leży nie używane to system wprowadza je w tryb Doze który zjada bardzo mało baterii. U mnie potrafi w nocy zjeść np 5-10% co kiedyś było nieosiągalne. Także z wersji na wersje jest lepiej.

 

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie wiem co to znaczy. Pewnie chcesz mnie obrazić ale w sumie to kij z tym. To co piszę to moje opinie, każdy ma swoje. 90% urządzeń typu smartfon/tablet nie ma roota ani nic podobnego i ludzie żyją. Nikogo nikt nie zmusza do rootowania telefonu.

 

Chodziło mu oto, że jesteś jak yano w temacie religia, o!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...