Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Matka ma jakas xperie ale starsza i tak srednio bylem z niej zadowolony, chyba, ze sony zrobilo jakis postep od czasow J, M itp

Seria Z jest uważana za jedne z najlepszych telefonów z Androidem obecnie. Oczywiście niekoniecznie musi mieć to wpływ na tańsze modele, ale już o M2 słyszałem nienajgorsze rzeczy jak na tę półkę cenową. Byłem dzisiaj w salonie i niestety z pewnych przyczyn nie udało mi się dzisiaj wszystkiego załatwić, ale proponowali mi tego T3, LG G3s i jakiegoś Szajsunga, którego modelu nie pamiętam (czyli zupełnie co innego niż babka przez telefon). W sumie nad tym Soniaczem się najbardziej zastanawiam, ale trochę boję się że będzie jednak za duży do codziennego użytku (może się po prostu przezwyczaję?) albo zegnie się jak ten któryś iPhone.

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

Może. Ale jak patrzę w recenzjach i komentarzach, to trochę ludzi narzeka na baterię. Plus jakiś okazjonalny głos że po jakimś miesiącu zaczyna mulić (choć na ile temu wierzyć?), a przynajmniej ROMy od Sony mają chyba dość dobre (albo przynajmniej znośne) opinie, o baterii w tym modeli nie wspominając.

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

No to zależy o jakich mówimy telefonach. Mam w firmie M1 (M) i te telefony żyją własnym życiem. Same się restartują, nie można czasem odebrać połączenia. Lipka generalnie. Ja tam na Androidzie nic co ma 1 gb ramu nie kupię w ogóle, jedyny sensowny telefon z 1gb to chyba Moto G który ma moja kobieta i teściowa - to się nie sypie. Reszta to porażka. M jakoś działa jak mu zarzucę roota, titanium backup i przynajmniej zamrożę z 15 programów. Ale to jest raczej niższa półka. Ja bym Sony nie brał przez dziwne myki z zamkniętymi bootloaderami których np w Orange (taką mamy sieć w firmie) nie można otworzyć. Ale ja to ja. Wolę Galaxy S3 Mini - wrzucam Cyanogenmod i działa jak ta lala ;-) Na złość pracownikowi nie wrzucam np. usług Google, ten telefon ma TYLKO dzwonić i SMSować więc po co im?

Odnośnik do komentarza

Ja bym Sony nie brał przez dziwne myki z zamkniętymi bootloaderami których np w Orange (taką mamy sieć w firmie) nie można otworzyć. Ale ja to ja. Wolę Galaxy S3 Mini - wrzucam Cyanogenmod i działa jak ta lala ;-) Na złość pracownikowi nie wrzucam np. usług Google, ten telefon ma TYLKO dzwonić i SMSować więc po co im?

Ał, no ja właśnie mam Orange. Wspominałeś o bootloaderze przy okazji M2 bodajże, ale -nazbyt- optymistycznie założyłem że to jednorazowy wyskok. :/

Odnośnik do komentarza

Raczej nie. Jak telefon ma simlocka w Orange to na 99% nie można odblokować bootloadera więc szperanie i customy raczej odpadają. Roota zrobisz (jak nie dziś to za miesiac) ale bez otwartego bootloadera potrzebujesz mieć zawsze z tego co kojarzę oryginalny kernel a więc Cyanogenmod czy coś w tym kształcie ci odpada.

 

I teraz - coś wyszło, jakieś bootloadery z opcjami dodatkowymi, jakieś dualbooty (oficjalne od Sony) ale jeśli akurat ci na tym zależy żeby sobie grzebać to jak masz kilka telefonów do wyboru to ja wziałbym taki który pozwala na grzebanie bez większego problemu - skoro masz wybór tak czy siak. 

 

Pamiętaj że Orange do dziś ma simlocki u siebie. Jak ktoś nie ma zamiaru zmienić sieci to jasne, niby co to przeszadza? Ale powiedzmy że po jakimś czasie zechcesz zmienić telefon - wtedy ten po prostu ciężej sprzedać z simlockiem. Zobacz sobie więc tez koszty zdjęcia tej blokady kodem (jedyna pewna metoda). To takie kilka czynników na które ja bym zwrócił uwagę.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Forumku, kolejna wymiana telefonu przede mną (PLAY) i zastanawiam się głównie nad Galaxy s5 i iFagiem 5s.

 

Czy z podobnej półki coś innego jeszcze możecie polecić?

 

Biorąc pdo uwagę Twój awatar to wybó jest prosty: ip5s. Kolorowy, prosty system bez zbędnych bajerow, ma aparat i tyle wystarczy.

 

W Androidzie musialbys cos powlaczac i poustawiac a po co sobie robic klopot jak moze byc wesolutko.

Odnośnik do komentarza

chciales zablysnac chyba, ale sie zes.rales jednak z nietrafionym zarcikiem bo na andka uzywam od dwoch telefonow juz i w edycje bzdety bajery rowniez sie bawilem wiec (pipi)j z takimi poradami ))

 

 

Dzieki ragus, obczaje oba wymienione. Nie mialem ajfona nigdy i teraz sie urodzil pomysl czy aby mu szans nue dac. Z checia przeczytam dalsze ewentualne porady, tylko nie takich smieszkow jak bajzon.

Odnośnik do komentarza

chciales zablysnac chyba, ale sie zes.rales jednak z nietrafionym zarcikiem bo na andka uzywam od dwoch telefonow juz i w edycje bzdety bajery rowniez sie bawilem wiec (pipi)j z takimi poradami ))

 

 

Dzieki ragus, obczaje oba wymienione. Nie mialem ajfona nigdy i teraz sie urodzil pomysl czy aby mu szans nue dac. Z checia przeczytam dalsze ewentualne porady, tylko nie takich smieszkow jak bajzon.

 

Ale ja szczerze polecam Ip5 majac HTC One M7 wiec nie wiem po co pyszczysz. Tego sgs5 nawet bym kijem nie dotknal.

Odnośnik do komentarza

SGS5 na Lolipopie jest fee :-( Kitkat jako taki chodził, teraz u znajomego jakiegoś dziwne hostorie, czujnik zbliżeniowy ma opóźnienie. Aktualizował parę dni temu i wcześniej na KK nie miał takich historyjek. Jakby kurde nie mogli zostawić czystego systemu. Psują niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...