Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? Obecnie Motorole mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości i są dość lubiane. Poczytaj testy.

 

A sama marka nie wiem jakie ma znaczenie. Kiedyś to była faktycznie Motorola, później Google, teraz Lenovo.

 

Gdybym nie chciał czegoś mniejszego, to na pewno bym bardzo poważnie rozważał moto g.

Odnośnik do komentarza

Szukam jakiegoś dobrego fona do 700-800zł. Może być używany. 

Zastanawiam się nad używaną Xperią Z1 albo nową, ale słabszą Xperią T3 (nówki są w tych cenach).

 

Jakieś propozycje? Chciałbym żeby ekran miał minimum 5 cali. Aktualnie mam Xperie S i jest bardzo spoko, ale ekran 4.3 to trochę dla mnie za mało.

 

Jako były użytkownik T3 odradzam Ci ten telefon. Wygląd, bateria to na pewno na plus. Oprogramowanie to jednak jakiś test cierpliwości użytkownika. Wyciszanie głośnika w trakcie połączenia, pauzowanie filmików z youtube, dziwne freezy wifi i danych sieci komórkowej doprowadzają do szewskiej pasji. Pomaga restart. No ale ileż można? To nie jest błąd przeglądarki ale całego systemu. Tona niepotrzebnych programów. Niestety jest tylko Android 4.4 a o kolejnym nic nie wiadomo, będzie albo nie będzie. Bardzo rozczarowujący telefon.

Za tą cenę to lepiej weź pierwszego HTC One i będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

Poczytałem jeszcze trochę opinii na różnych forach no i chyba w grę wchodzą 2 fony które by mnie zadowoliły. Xperia Z1 albo LG G2. Ale chyba jednak wezmę tą Xperie, kwestia przyzwyczajenia i zaufanie do marki (Sony <3). No i pierwsze co to oczywiście wgranie jakiegoś cfw które na mojej Xperii S zapewniło jej drugą młodość.

Odnośnik do komentarza

Z1 na lollipopie nie potrzebuje żadnych cfw, śmiga jak złoto. :) 

 

Z Motoroli za(pipi)iście się zapowiada nowa Moto X Style, choć nie prędko mi zmieniać telefon i ta motka ma 5,7" wyświetlacz co w porównaniu z 4,3" w mojej obecnej słuchawce to ogromna różnica, to się jednak zaczynam zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza

Ktoś ogarnia jak działa quick charge w S6? Powinienem używać oryginalnej ładowarki? Telefon powinien być wyłączony, czy wystarczy, że nie bawię się nim i nie włączam ekranu? BTW ładowanie indukcyjne i zabawa S-voice, to bardzo fajne ficzery :)

Ładowanie indukcyjne jest dużo wolniejsze niż przez ladowarkę. Nie wiem w jakiej technologii jest Quick charge w s6 ale Nexus 6 ma quick charge 2 qualcomma i każdy ładowarka z certyfikatem obsługująca qc2 działa. Wszystkie inne ładują telefon wolniej, ale ładują w ogóle co jest plusem. Telefon ładuje się szybko również jak jest włączony.

Odnośnik do komentarza

 

Ktoś ogarnia jak działa quick charge w S6? Powinienem używać oryginalnej ładowarki? Telefon powinien być wyłączony, czy wystarczy, że nie bawię się nim i nie włączam ekranu? BTW ładowanie indukcyjne i zabawa S-voice, to bardzo fajne ficzery :)

Ładowanie indukcyjne jest dużo wolniejsze niż przez ladowarkę. Nie wiem w jakiej technologii jest Quick charge w s6 ale Nexus 6 ma quick charge 2 qualcomma i każdy ładowarka z certyfikatem obsługująca qc2 działa. Wszystkie inne ładują telefon wolniej, ale ładują w ogóle co jest plusem. Telefon ładuje się szybko również jak jest włączony.

 

 

Tak, wiem, że przez indukcję ładuję wolniej. Rozumiem, że ładowarka w zestawie z S6 spełnia wymogi QC2? Ogólnie na stronie Samsunga piszą o tym, że nie można korzystać z tel. aby zaskoczyło QC. Nie wiem tylko jak mogę rozpoznać, że telefon ładuję się standardowo, czy faktycznie za pomocą QC. 

 

Edit:

 

'Samsung gives you an Adaptive Fast Charger in the box with the Galaxy S6 and S6 Edge'

 

 

Czyli spoko :P

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

Może inaczej - nie używać to znaczy nie mieć ekranu włączonego albo nie mieć odpalonych cieżkich rzeczy. Telefon ładuje się szybko jak jest włączony natomiast nie jak z niego mocno korzystasz, pewnie by się ugotował (nagrzewa się bardziej na ładowaniu przez QC2 niż standardowo). Dodatkowo normalna ładowarka działa, po prostu wolniej go ładuje przy czym wolniej znaczy tak, jak pewnie Twój obecny telefon więc nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza

Tak jak mówi nemo. Najlepiej nie korzystać z S6 podczas ładowania bo jest gorący. Mój S6Edge ładuje sie z 3% do 100% w 1h12min czy coś koło tego. Ostatnio kupiłem Etui od Caseology i zastanawiam sie nad ładowarką bezprzewodową (choć w sumie nie potrzebny bajer). Powiem tak .... Samsung z S6/Edge zaszałał szczególnie przy Edge jeżeli chodzi o design. Telefon jest śliczny , rzuca sie w oko szkło, odchudzony touchwizz też bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Szkoda ze tego guzika HOME nie wywalą albo nie zmienią na okrąg znany choćby w tel od MEIZU.

Odnośnik do komentarza

Z1 na lollipopie nie potrzebuje żadnych cfw, śmiga jak złoto. :)

Jak mówiłem tak zrobiłem, kupiłem Z1, jeszcze sprzedałem swoją starą S'ke więc za Z1 wyszło 600zł. Stan igła, nawet najmniejszej ryski nie ma <3

 

Teraz aktualizuje do lollipopa, ale jak bawiłem się chwile na kitkacie to i tak było za(pipi)iście. Fajnie tak poczuć różnicę w wydajności między starą S a Z1, która też już swoje lata ma.

Odnośnik do komentarza

No ja piszę, nie dzieje się nic. Nawet Apple próbowało trochę tego IP6Plus wyróżnić - możliwość korzystania z widoku tabletowego, wyższa rozdziałka, dłuższy czas działania, lepszy aparat itd. Nie kumam Samsunga ale oni nie mają spójnej wizji dla całej marki.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja wygląda tak. Jako, że tel zmieniam dość często bo lubię kombinować ( czasem niepotrzebnie). Obecnie posiadam Iphone 4 16 GB. Wcześniej był Galaxy S3. Teraz chcę zmienić na coś innego. Tel raczej chcę większych rozmiarów. Iphone 5s jest drogi, nawet 5/5c sporo stoi, a jednak jest mały. Myślałem o Note 2, S4, HTC One M7, a nawet o dziwo o powrocie do S3. Często siedzę na FB, YT, komunikatory, rozmowy, net. W gry właściwie nie gram, może coś polecacie ? Mam długie paluchy, a więc Note 2 mi nie straszny. Myślę o czymś używanym w cenie do ok 700 zł. S3 zmieniłem na Ip4 raczej dla bajeru, ale w sumie nie wykorzystuje nic specjalnego w Iphone. pozdroski

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/sony-xperia-z3-compact-black-pl-24msc-d5803-i5601148057.htmljak z orange ale bez sim locka to brac? czy system bedzie zasyfiony jakims guwnem tej obsranej sieci?

 

 

Nie lepiej kupic Sony Xperia Z2 ? W wydajnosci jest o wiele lepszy.

 

 

Ja sprzedaje we wrzesniu Sony Xperie Z2 i biore iPhone 6s. Android mi sie przejadl, ostatniego iPhone mialem 7 lat temu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...