Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo mam wybór między telefonem z 3G a 4G LTE

 

czy rzeczywiście ten LTE (w tym przypadku w Plusie) zapewnia sporo lepszą szybkość? Warto do tego dopłacać? U mnie korzystanie z neta na telefonie to: facebook/forumek/parę większych serwisów/bankowość mobilna.

Odnośnik do komentarza

Mam do wyboru dwie Lumie: 730 i 735

 

Nie różnią się niczym poza dwoma rzeczami - 730 ma dual-sim, 735 ma 4G LTE

 

a w abonamencie mam 0.55GB internetu i jest dylemat

 

a) albo wezmę wersję z LTE, i będę miał szybkiego neta ale przy tak małym limicie zbyt dużo z niego nie skorzystam

b) wezmę wersję z dual-sim, gdzie nie będę miał takiej szybkości, ale w razie wyczerpania limitu każdej chwili będę mógł przerzucić się na drugiego sima, bo mam też internet mobilny za który płacę oddzielnie

Odnośnik do komentarza

Różnica jest spora i odczuwalna ale jeśli używałeś do tej pory 3G i znasz jakość to nie powinno być problemu. Na LTE czasem można odnieść wrażenie że jesteśmy na WiFi - są mniejsze pingi przedewszystkim ale i na 3g spokojnie można przeglądać i FB i strony, trwa to po protu nieco dłużej i tyle.

Odnośnik do komentarza

Pewnie byłoby to kuzynce obojętne, bo i tak pewnie nie zna ani androida, windows phone'a czy iOSa.

Sprawa jest tylko taka, że jej synowi na komunię planuję kupić tablet z Andkiem, więc niech wszyscy w domu uczą się jednego systemu ;)

Moto G ktoś kiedyś polecał, ale jest w podobnej cenie co SGS3, więc jakoś z sympatii do Samsunga od razu preferowałbym to drugie.

Odnośnik do komentarza

Ten telefon tez jest dobry(Motorola G 2ND 2014 ED) w tej cenie, ma czystego androida dzieki temu telefon chodzi bardzo szybko. Minus jest taki, ze ma tylko 8GB. Samsunga nie polecam ze wzgledu na nakladke Touchwiz, strasznie laguje przy normalnym uzytkowaniu.

 

http://allegro.pl/czarna-motorola-moto-g-2nd-gen-dual-sim-100zl-i4995722689.html

Edytowane przez Mroku333
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie byłoby to kuzynce obojętne, bo i tak pewnie nie zna ani androida, windows phone'a czy iOSa.

 

Sprawa jest tylko taka, że jej synowi na komunię planuję kupić tablet z Andkiem, więc niech wszyscy w domu uczą się jednego systemu ;)

 

Moto G ktoś kiedyś polecał, ale jest w podobnej cenie co SGS3, więc jakoś z sympatii do Samsunga od razu preferowałbym to drugie.

 

Użytkuje Moto G około pół roku. Głównie dzwonienie, smsy, email i internet i sprawdza się doskonale. Szybki, nie muli w przypadku gdzie w tle pracują aplikacje, a chce gdzieś zadzwonić. Wady to na pewno słaby aparat i mała ilość pamięci wewnętrznej bez możliwości rozbudowy. Wcześniej miałem SGS III, którego sprzedałem i kupiłem Moto G. Jeżeli chodzi o szybkość i stabilność działania zdecydowanie wygrywa Motorola.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Użytkuje Moto G około pół roku. Głównie dzwonienie, smsy, email i internet i sprawdza się doskonale. Szybki, nie muli w przypadku gdzie w tle pracują aplikacje, a chce gdzieś zadzwonić. Wady to na pewno słaby aparat i mała ilość pamięci wewnętrznej bez możliwości rozbudowy. Wcześniej miałem SGS III, którego sprzedałem i kupiłem Moto G. Jeżeli chodzi o szybkość i stabilność działania zdecydowanie wygrywa Motorola.

 

 

Polecam moto g lte (1 gen). Jest gniazdo microSD, oczywiscie LTE i jest maly, no ale aparat ma slaby. Kupilem nowke za 620 i moim zdaniem bomba (chociaz podejrzewam ze do flagowcow pewnie nie ma nawet co porownywac) 

Odnośnik do komentarza

Moto G. Wszystkie telefony z określeniem "mini" są strasznie okrojone i tak jak pisałem wcześniej lagują. Powiedz jeszcze jaki masz budżet ?

 

Dla osób które zastanawiały się nad kupnem LG G3 to też nie polecam. Telefon się strasznie grzeje,laguję i po aktualizacji do 5.0 bateria strasznie słabo trzyma.Ekr

 

Z kategorii smartów do 1500zł polecam Sony Xperia Z2 lub HTC One M8

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Nie potwierdzam, może S3 ma lagującego touchwizza, ale jest lepszym choć już dość starym telefonem, świetny DAC, całkiem aparat, pełno romów, a mówienie że Moto G nie laguje jest zwykłą bajką, opowiadaną przez osoby które nigdy nie miały do czynienia z płynnym telefonem, chociażby z nexusem 4/5, czyli mocnymi urządzeniami z czystym andkiem.Ja bym brał S3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...