Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem do firmy kilka Lumii 540 Dual Sim - nie było LTE (o ile jest) a dual nie będzie wykorzystywany. Także net po 3G. Pierwsze testy bardzo pozytywne, system zupełnie inny niz Andek i iOS ale czysty, SZYBKI a telefon kosztował... 500 zł. Zdam relację jak już trochę ludzie pokorzystają.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję na szybko rady, jako, że nie siedzę w temacie mid/low endów a teściowa musi do jutra przedłużyć umowę z Play to mam do wyboru w abo 47zł/miesiąc LG G4c lub Huawei p8 lite w takiej samej cenie 179zł. Reszty nie biorę pod uwagę bo to jakieś totalne szroty... Który będzie miał lepsze wykonanie i będzie płynniej chodził? NIby Huawei ma 2GB ramu no ale to zawsze chińczyk...

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję na szybko rady, jako, że nie siedzę w temacie mid/low endów a teściowa musi do jutra przedłużyć umowę z Play to mam do wyboru w abo 47zł/miesiąc LG G4c lub Huawei p8 lite w takiej samej cenie 179zł. Reszty nie biorę pod uwagę bo to jakieś totalne szroty... Który będzie miał lepsze wykonanie i będzie płynniej chodził? NIby Huawei ma 2GB ramu no ale to zawsze chińczyk...

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Huawei p8 lite

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wcześniej chcę zmienić tel. Fakt poszedłem w tył, ponieważ 3 lata temu nabyłem s3, a by rok temu wymienić na Iphone 4. W każdym razie za miesiąc będę wymieniał tel i chce na to przeznaczyć ok 1000 zł +/- 100 zł. Po oględzinach w sklepach mam kilka pomysłów: LG G4 stylus, Samsung Galaxy S4, Lumia 640 xl, Iphone 5c. Obecnie Iphone mi nawet pasuje z tym, że jest bardzo mały i nawet ten 4'' wydaje się malutko. G4 stylus jest duży fajnie mi się z niego korzystało parametry ma średnie, ale mi szczerze to nie przeszkadza ponieważ nie gram. Net, YT, FB. S4 sporo ludzi odradza. Bardzo podoba mi się też note 3, ale cena jest wyższa. Można pewnie za ok 1 tyś kupić używanego, ale nie wiem czy warto ryzykować. Ktoś ma ew jakąś poradę lub coś innego do polecenia ? Wymagania to jednak minimum 5'', aktualizacje. 

Odnośnik do komentarza

G2 jest fajny ale z kolei słabo z aktualizacjami, chyba że siedzisz na Cyanogenmodzie. Wtedy to naprawdę extra tel. Nexus 5 to miał być tani telefon i 4 rzeczy są w nim słabe, aparat, zasięg (słabe anteny), głośniki i bateria. G2 poprawia 4 z nich ale kosztem jednej - słabego softu od producenta. Ale za te pieniądze wersja G2 z 32gb to chyba najlepszy deal na rynku. S4 też bateria taka sobie (tzn sama pojemność ok, ale Snapdragon 600 i stary ekran żrą aż miło, miałem 2 lata). S4 ja lubiłem ale po zmianie softu na google play edition. Nokia to nie wiem, ale i LG i Samsung są słabe jeśli o soft chodzi i słabe z aktualizacjami.

Odnośnik do komentarza

G2 dostało lollipopa a zaraz dostanie 5.1, słabo to maja telefony co do końca usranych dni skończa na kitkacie.

I wcale bym się nie zdziwił gdyby android M też wyszedł na G2, Lg kocha g2.

Więc może zamiast słabo, to użyjmy słowa dobrze.

Inna sprawa że normalny użytkownik telefonu ma w du,pie rooty srooty i inne duperele, g2 chodzi mega płynnie na kazdym oficjalnym sofcie, jest po prostu idealny jeśli komuś nie przeszkadza brak sd.

No i nie można się z nim kąpać.

Powiem więcej, myślałem o g4 jako o telefonie który poprawi błędy g3, ale jak czytam o tej baterii to zostaje z moim kochanym G2, no i te przyciski  z tyłu.

Odnośnik do komentarza

G2 dostało lollipopa a zaraz dostanie 5.1, słabo to maja telefony co do końca usranych dni skończa na kitkacie.

I wcale bym się nie zdziwił gdyby android M też wyszedł na G2, Lg kocha g2.

Więc może zamiast słabo, to użyjmy słowa dobrze.

Inna sprawa że normalny użytkownik telefonu ma w du,pie rooty srooty i inne duperele, g2 chodzi mega płynnie na kazdym oficjalnym sofcie, jest po prostu idealny jeśli komuś nie przeszkadza brak sd.

No i nie można się z nim kąpać.

Powiem więcej, myślałem o g4 jako o telefonie który poprawi błędy g3, ale jak czytam o tej baterii to zostaje z moim kochanym G2, no i te przyciski  z tyłu.

Mi po aktualce na Lollipopa potrafi porządnie zamulić. Mam też czasem głupi bug z obracaniem ekranu. Oczywiście hard reset był robiony. Zawiodłem się bo wydajność spadła. Wróciłbym do KitKata ale szkoda mi tych wszystkich funkcji Lollipopa.

 

P.S. Jeżeli G2 to tylko wersja 32GB. Ja mam 16GB i po wgraniu automapy brakuję mi miejsca bo telefon nie ma slotu na kartę pamięci.

Odnośnik do komentarza

G2 dostało lollipopa a zaraz dostanie 5.1, słabo to maja telefony co do końca usranych dni skończa na kitkacie.

I wcale bym się nie zdziwił gdyby android M też wyszedł na G2, Lg kocha g2.

Więc może zamiast słabo, to użyjmy słowa dobrze.

Inna sprawa że normalny użytkownik telefonu ma w du,pie rooty srooty i inne duperele, g2 chodzi mega płynnie na kazdym oficjalnym sofcie, jest po prostu idealny jeśli komuś nie przeszkadza brak sd.

No i nie można się z nim kąpać.

Powiem więcej, myślałem o g4 jako o telefonie który poprawi błędy g3, ale jak czytam o tej baterii to zostaje z moim kochanym G2, no i te przyciski  z tyłu.

 

Ale tu nie chodzi o system POD nakładką LG. Jakby to był czysty andek to ok, ale uwierz mi, że jest jeszcze kwestia tego, że to naprawdę NIE JEST WINDOWS i jeśli wychodzi andek to nie musi być super. LG raczej znane jest ze slabego softu. Połóż obok siebie Nexusa i LG G2 i poklikaj chwilę. No różnicę widać gołym okiem. Dla mnie w zasadzie tylko Sony jest porównywalne mimo, że go nie lubię. Dlatego o tym piszę. Ale ok, cieszę się, że soft wychodzi. Mnie np drażniło, że cały czas do Kitkata miał przycisk MENU na ekranie zamiast przycisku zmiany aplikacji czego Google nie zaleca. Dopiero G3 to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na system windows nie ma wiekszosci madrych aplikacji, ich sklep jest mocno wykastrowany. Polecilem Lumie koledze jak wymienial sluzbowy, mowi ze tylko dzwoni, system aby byl szybki wiec Lumia. Prywatnie ma Z3 Compact. Po miesiacu obcowania z lumia: omg tu nie ma prawie programow zadnych jak na Z3.

 

A jest noobem takim na stopro.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady z tym brakiem appek na WP, przesiadłem się z Androida i w ogóle nie żałuję. Odpowiedniki aplikacji są dostępne. Jest jednak jeden problem ze sklepem M$, za dużo śmieci, wygląda na to, że nikt tego nie kontroluje, przynajmniej nie tak jak chociaż google, bo apple to w ogóle ładnie wszystko filtruje.

 

Co do zamulania, WP wprost śmiga na każdym sprzęcie jaki jest dla tego systemu dostępny, z aparatami różnie. 

Na razie poczekaj do wyjścia nowych flagowców M$ już z WP10 na podkładzie: lumia 950 i 950XL.

Odnośnik do komentarza

Nie warto chyba że ci ładnie dopłaci. Ten system to nadal kasztan nie posiadający podstawowych funkcji. Interesowałem się ostatnio bo myślałem nad 930/1520 ale szybkie rozeznanie w tym co się zmieniło na lepsze od czasów gdy ostatnio miałem do czynienia z WP8 (czyli przy premierze 920) utwierdzilo mnie w przekonaniu, że nie warto sobie głowy zawracać. A szkoda, bo telefony ładne.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...