Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się odesłać Lumię 535 (pierwszy telefon Microsoftu), ze względu na duży ekran o niestety niedużej z kolei rozdzielczości i w sumie znudzenie Windows Phone. I tak darmowa nawigacja z mapami online od Nokii jest teraz na Androidzie (Here Maps), tak samo jak inne aplikacje od MS, podczas gdy z drugiej strony Google otwarcie bojkotuje WP, czym MS odwdzięcza się zmuszając do używania binga (bad choice).

 

Wybrałem LG F60, stosunkowo nowy model o parametrach zbliżonych do moto g i wyjątkowo dobrym stosunku ceny do jakości. Zobaczymy jak sprawdzi się na dłuższą metę, ale pierwsze wrażenie jest zdecydowanie pozytywne. Z tego co czytałem LG daje tu stosunkowo czystego KitKata w porównaniu z innymi swoimi modelami i rzeczywiście, brak tutaj zbędnych gadżetów. Ekran IPS, rozdziałka taka sobie, ale za to rozmiary całkiem kompaktowe. Do filmów i tak mam tablet. W sieci dobre opinie o baterii.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam teraz lg g2, jestem zadowolony ale telefon jest trochę za duży,  chciałbym cós mniejszego załóżmy do 1000 złota,  nowy czy używany nie ma znaczenia.  Ma mieć dobry aparat,  na poziome tego z g2 lub lepszy i koniecznie ekran hd. 

 

Wielość ekranu to tak max 4.5, znajdę coś? 

I nie chce Windowsa na pokładzie,  tylko android 

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Pytanie czy chodziło ci ekran minimum HD (1280x720) czy FullHD (1920x1080). Xperia Compact ma HD ale nie widać tego jakoś szczególnie. Kiedyś już pisałem za co zostałem objechany, że nie widziałem poniżej 4.7 chyba cala nic z FullHD - pewnie da się zrobić ale być może nikt tego nie kupi. Na rynku brak. Jak FullHD to widzę same 5" a to niewiele mniej niż twój (masz 5.2").

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak sam telefon, ale mały offtop, szlag mnie trafia jak widzę sklep kern.

 

Oszuści i banda (pipi)a, jak będziesz brał ten telefon to na pewno nie u nich. Na stronie umieszczają towar, którego nie mają. Zamawiają go z najdalszych rejonów Chin, a jak już po miesiącu towar do nich dojdzie, to ci piszą, że za towar musisz dopłacić, bo jednak kupili go po troche wyższej cenie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak sam telefon, ale mały offtop, szlag mnie trafia jak widzę sklep kern.

 

Oszuści i banda (pipi)a, jak będziesz brał ten telefon to na pewno nie u nich. Na stronie umieszczają towar, którego nie mają. Zamawiają go z najdalszych rejonów Chin, a jak już po miesiącu towar do nich dojdzie, to ci piszą, że za towar musisz dopłacić, bo jednak kupili go po troche wyższej cenie.

 

Mają ten telefon w RedCoon i Karen. Mam znajomego, który pracuje w Karen więc na pewno bym mnie nie skrzywdził i powiedział co i jak. Opinie telefon ma dobre, a że można go kupić u nas z gwarancją i paragonem do plus i to duży.

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy chodziło ci ekran minimum HD (1280x720) czy FullHD (1920x1080). Xperia Compact ma HD ale nie widać tego jakoś szczególnie. Kiedyś już pisałem za co zostałem objechany, że nie widziałem poniżej 4.7 chyba cala nic z FullHD - pewnie da się zrobić ale być może nikt tego nie kupi. Na rynku brak. Jak FullHD to widzę same 5" a to niewiele mniej niż twój (masz 5.2").

 

Chodzi mi o zwykłe hd,  nie full. 

Odnośnik do komentarza

Ja też wskoczę z pytaniem - mam Motkę XT910, którą przekazuję dalej w rodzinie, a sam chcę coś zbliżonego cenowo i podobnej klasy (głównie chodzi o wykonanie telefonu, żeby to nie trzeszczało wybitnie, miało gorilla glass i takie tam).

Z bajerów - sprzętowo mi ta Motka wystarczała, chociaż gdyby coś miało lepszy aparat i jakość odtwarzanej muzyki, to bym się nie obraził. 

Bateria ma trzymać około 2-3 dni (tak mi trzyma teraz).

W ostateczności wezmę XT925, ale chcę się zorientować w temacie.

 

Jeszcze tylko dopiszę - szukam czegoś w cenie tak do 600zł, używany czy nowy, obojętnie.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Nie potwierdzam, może S3 ma lagującego touchwizza, ale jest lepszym choć już dość starym telefonem, świetny DAC, całkiem aparat, pełno romów, a mówienie że Moto G nie laguje jest zwykłą bajką, opowiadaną przez osoby które nigdy nie miały do czynienia z płynnym telefonem, chociażby z nexusem 4/5, czyli mocnymi urządzeniami z czystym andkiem.Ja bym brał S3

 

Jak kogoś będę bardzo nienawidził polecę mu przygodę z S3. Jakość wykonania, bateria, touchwizz to tragedia na miarę apokalipsy. To był flagowy telefon?

Na plus ekran i szybki aparat, chociaż ja nie mam obsesji oczekiwania od zdjęć zrobionych telefonem jakości lustrzanki.

"pełno romów" z czego żaden nie działa tak jak powinien. Po czasie ludzie i tak wracają do stocka co powinno obrazować jakość tych domowych wypieków. Mi jedno z takich dzieł skasowało wszystko z karty sd. 

Z Samsungiem tak jak z Nokią - telefonów setki, kopie kopii i do tego za byle goowno życzą sobie astronomiczne kwoty. 

 

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

A ja tydzień temu przesiadłem się z LG G2 na HTC M8. Jakość Apple, płynność IOS i na androidzie 5.0.1. Teraz już żaden inny telefon nie jest dla mnie wystarczająco szybki i płynny, ewentualnie IP6 ale to inny przedział cenowy. W porównaniu z S5 kumpla to aż mu się głupio zrobiło, że go ma (plastik, powolność).

REWELACJA - polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza

Mi się nie podoba ramka i kosmiczny pasek POD ekranem na którym kiedyś były przyciski a teraz... kij wie co tam jest. No i przycisk włączania na górze dla mnie to pomyłka. Ale to moje obserwacje. Na pewno Sense jest fajny. Nie wiem czemu koreańce robią takie paskudne nakładki - LG i Samsung. Takie przesłodzone. Trochę teraz się poprawiło ale... no jakoś dalej nie powala. Ja jadę na S4 na AOSP teraz i ciężki mi się przestawić na cokolwiek innego.

 

EDIT: Ma ktoś OnePlus One? Dobre to?

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Przycisk wybudzania faktycznie jest źle usytuowany, ale ja go nie używam bo podwójne tapnięcie w ekran go wybudza - tak jak w G2. Genialne rozwiązanie.

Ramki po przejściu z G2 faktycznie wydają się wielkie ale da się do tego przyzwyczaić. Miejsce pod ekranem też boli ale coś za coś... Na żywo prezentuje się to dużo lepiej niż na zdjęciach w necie.

Odnośnik do komentarza

M8 oprócz 2taptowake ma wbudowane Motion Launch więc wystarczy przesunąć palcem w lewo/prawo/góra/dół aby odblokować telefon. Przycisku używa się tylko do blokowania. G3 ma fajny bajer, podwójne tapnięcie do blokowania telefonu. U Mejta jest to tylko gdy nie odblokujemy telefonu (2x tap).

Co do paska to się zgodzę, szkoda, że się nie pokusili o umieszczenie Home pod logiem HTC.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, tylko naprawdę szkoda tej przetrzeni :-/ Może w M9 to zmienią. Zrezygnują pewnie też z tego aparatu na rzecz czegoś sensowniejszego i będzie można brać. W spojlerze wrzuciłem zdjęcie Screen to body ratio (ile % przedniego panelu zajmuje ekran). Widać tam zdecydowanie że M8 to nie jest przodownik.

 

 

bezelratiolist1.png

 

 

I najlepsze pod tym względem fony

 

 

Display-to-Body-Ratio-Mobile-size.jpg

 

 

Trzeba też pamiętać że fony z przyciskami fizycznymi mają też CAŁY ekran zawsze dla nas, nigdy przycisków nie ma na ekranie. Jak już cegłę noszę to niech przynajmniej nie ma ramek dużych.

 

EDIT: Do kolegi wyżej - dokładnie. Nawet rozwiązanie z M7 byłoby spoko. A tak kurde pasek z logiem z tyłka. Przyciski capacitive są bardzo małe (w sensie elektroniki) więc weszłoby tam na 100%. A tak mamy wysoki telefon który może z IP5 i 5s pod względem konkurować. Szkoda. Dla mnie to i aparat powodują, że go nie chcę brać ale szkoda mi. Dobra obudowa, dobry soft, fajne wsparcie, rom GPe, sporo innych customów, bardzo dobrze wspierany telefon. No i lepsze czasu na baterii niż mój S4 - jest tutaj raczej słabo. 2h screen on time to u mnie maks :-( Chętnie bym zmienił ale jakoś - nie ma na co ;-) Nowe fony mają chore ceny vide Z3 vs Z2 - prawie nic nowego a + 1000 zł do startowej ceny. Ja się pytam - ZA TO? 2k to maks za dobry telefon dla mnie, 3k to przesada, nie dam tyle. 4k dałem za zayebistego kompa który jest mi 100x bardziej potrzebny niż telefon.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Mam Xperie U i szukam czegoś nowego. Glownym czynnikiem jest mała ilość pamięci RAM, co wkurza porządnie przy włączonym spotify, messengerze i przeglądarce.

Myślałem nad Xperia M2 (średni taki ale mam zaufanie do sony, po tym jak U spadala mi na ziemię tyle razy i dycha) albo lumie 735. Coś z tej pułki cenowej Panowie?

Odnośnik do komentarza

No cóż dla mnie Soniacze to straszne cegły - ciężkie i duże newspólmiernie do możliwości i wielkości ekranu. Jednak to kwestia gustu. 
Ja jednak bym Ci ten model odradził, mnie rozczarował. Na plus bateria ale ekran jakiś taki kiepski.

Windows Phone znudzi Cię po czasie, sam to przerabiałem i jeśli przejdziesz z androida to możesz się po w pewnym czasie rozczarować. Na pewno stabilny i dopracowany system, nie drenuje baterii i jest przewidywalny ale mocno ograniczony np. przeglądarka jest w sumie jedna i działa mocno średnio jak dla mnie. Wolę mieć jednak wybór.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...