Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie zaznaczam że nie bardzo się znam na słuchawkach ale stronę wcześniej widziałem jak pisaliście o Meizu mx5, troszkę poczytałem i bardzo podoba mi się ten tel. ewentualnie wcześniejsza wersja mx4, chodzi mi po głowie zmiana telefonu i nie wiem czy brać Meizu czy np. Htc One E8. Aktualnie korzystam z WP8 Samsung Ativ S i nie mam wielkich obiekcji co do tel. oraz systemu, ale powoli zaczynam się nim nudzić. Telefon używam głównie do rozmów/sms i często przeglądam sieć, tak więc rozmiar wyświetlacza ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza

@Epitaph

 

LG G4 - Szybki co mnie bardzo zaskoczyło gdyż poprzednik mulił strasznie. Bardzo dobry i szybki aparat z tonami ustawien. Wizualnie może się podobać skóra na plecach. Szkoda ze przód wygląda jak ich niska/srednia półka. Wizualnie o wiele bardziej mnie sie podobał GFlex2.

 

SGS S6/ S6Edge - Wizualnie cudeńko jeżeli patrzymy jakie były poprzednie galaktyki. Ekran bomba. Odchudzony touchwiz robi dobre wrazenie (3 miechy używam i nic nie muli poki co). Aparat chyba na chwile obecna nie ma konkurencji. Tylko bateria mogłaby być lepsza bo 2600 w Edge to ledwo na dzien uzytkowania styka a wlaczanie oszczedzania energii wcale nie pomaga jakos zauwazalnie.

 

@ El Loco

 

Bierz lepiej Mi4C.

 

@Nighmare

 

Przejdz sie do EuroRTV. Mają (choc nie wszystkie rzecz jasna) wystawione Meizu. Pobaw sie FlyMe czy Tobie pasuje.

 

Ogólnie "chińczyki" w tym roku zrobiły wielki krok i gonią czołowych graczy a niektorych to nawet przebijają. Mnie generalnie podobaja sie 3 firmy i śledze ich poczynania (Xiaomi, LeTV, ZUK).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Ogólnie oba flagowce bardzo zbliżone poziomem. Za LG przemawia większy ekran, wymienna bateria i slot kart sd. Za S6 ekran jako taki, wygląd, nowa gorilla, czytnik linii papilarnych, podobno lepszy dźwięk. Kurde, no dylemat jest, ale chyba jednak do G4 mi bliżej.

Edytowane przez Epitaph
Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie się ZUKiem pobawił. Podobał mi się OnePlus ale jednak Cyanogen miał sporo fuckupów no i ekran z problemami z dotykiem. Jeśli ZUK tego nie ma to ma 5.5 i 4100 baterię + FHD i Snapa 801 - nawet jak OS będzie słaby, pewnie zaraz będą Cyanogenmody i będą lepsze. Generalnie chciałbym coś żonie wziąć która twierdzi, że poradzi sobie nawet z Nexusem 6 którego ja mam, tez ZUK przez baterię byłby dla niej jak marzenie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź, faktycznie przejadę się do Euro, bo widzę że mają w ofercie mx5, ale z tego co widzę tylko 16gb, a tam chyba nie ma portu na micro sd :(. Widziałem też na aukcjach coś takiego jak Xiaomi mi4c prime za około 1450zł z wysyłką z polski (snap 808, adreno 418, 3gb ram, 32gb rom ram) specyfikacja chyba dobra a do tego dużo lepsze wsparcie niż Meizu.

Odnośnik do komentarza

Ale pecha dzisiaj w pizdu mialem. Spieszylem sie dzisiaj z pracy do samochodu i wypadla mi Sony Xperia Z2, oczywiscie caly przedni ekran pekniety+dotyk nie dziala. Telefon byl w etui i choja dalo. Zaplacic za naprawe to nie problem,chociaz chcialbym sie przestawic na cos innego.. Najgorsze jest to ze nie wiem ile bedzia trwala naprawa w serwisie, z tego co czytalem 700-770zl trzeba przyszykowac.

 

Ile naprawa moze trwac i jaki telefon polecacie do 550-600 euro ? Galaxy S6 Edge, czy moze cos innego ? Sam juz nie wiem, jestem wku,rwiony niesamowicie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak używałeś swojej Z2ki, ale w przypadku s6 edge to na pewno zauważyłbyś znacznie krótszy czas pracy na baterii.

Na staminie  jeden dzien trzymal telefon,ale duzo z niego korzystalem w ciagu dnia. Jestem przyzwyczajony do ladowania telefonu co wieczor,tak jak prawie wszyscy.

 

Sam juz nie wiem co mam robic, naprawic i pozniej sprzedac, to na tym nie wyjde z ta Z2. Niby te ekrany takie mocne w serii Z, no pewnie. Chcialbym w takie bajki uwierzyc..

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Takie mocne te ekrany, że aż same pękały. O spalonych płytach głównych już nie mówiąc (Polecam poszukać sudden death w Xperiach - Moja XT stała sie tego ofiarą). Od kiedy mój bondowy fołn padł myślałem o Z3 ale wyczytałem ze i tam wystepuje sudden death. Kupiłem S6Edge z myślą o najbliższych 2 latach uzytkowania powinno stykać. 3 miechy używam i jestem zadowolony mimo iż trzeba ładować co wieczór tel. 

Odnośnik do komentarza

Wy chyba jestescie przyzwyczajeni do obchodzenia sie z telefonem jak z nokia 3310. Mialem Lune 8600, potem 8800 saphire, iphona 4, iphone 4s i zaden sie nie stlukl. 

Iphone był very kostka brukowa magnet, wiele razy mi wypadał z ręki jak wysiadałem z samochodu i o dziwo najbardziej pokiereszowana alu ramka wokol telefonu. Ale zeby jakis telefon sie stlukl to nie bylo opcji.

Odnośnik do komentarza

też tak pisałem bizon. a tu w tamtym tygodniu je,b z3 na beton i stłuczenie na całym lewym rogu z tyłu. dobrze, że przód cały.

 

to jakaś klątwa, także ty też przez kolejny tydzień nie wyjmuj swojego m7 z kieszeni.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Mi się stłukł S3. Najpierw wypadł na płasko z kieszeni w koszuli na drewnianą podłogę i trafił na jakieś 2 ziarenka piasku, najpierw były tylko takie dziurki, potem pękł sam od naprężeń w kieszeni. Słabizna. Potem wyleciał na asfalt z torebki żony i wtedy maczek ALE dotyk działał cały czas. To był jedyny fon bez etui noszony. Wcześniej IP4, potem SGS4, OnePlus i teraz Nexus - wszystko w ETUI i żadnych stłuczeń. Ale np. moi szefowie - 3ka dzieci i tłuczone iPady, iPhony po 5-6x każda generacja. No cóż - kto bogatemu zabroni?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...