Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

jako ze na dniach bede kupowal zestaw glosnikow 5.0 do amplitunera, mam pytanie dot. ustawien:

w ps3 mozna wybrac rodzaj dzwieku na wyjsciach ps3. wybor jest pomiedzy bitstream a linear. bitstream to dzwiek w oryginale, nie "rozklejany"/dekodowany przez uklady ps3, czytany z nosnika i podawany na wyjscie do obrobki przez amplituner. wowczas to amplituner i jego dekodery ida w ruch i zajmuja sie cala ta robota: dolby true HD jest podawany jako dolby true hd i to amplituner musi to obrobic. dzwiek linear to dzwiek juz zdekodowany/"rozklejony" przez uklady ps3 i podawany w takiej formie do amplitunera, ktory nie uruchamia swoich dekoderow i pelni role "przekaznika" dzwieku na glosniki. dolby true HD podawany jest jako osobne rozkodowane juz kanaly (5 czy 7).

majac w zestawie dobry amplituner, majacy wbudowane sprzetowe wszystkie formaty dzwieku (z HD wlacznie), lepiej miec wlaczona opcje bistream.

czy ja to dobrze wszystko rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Problem jedynie z wyrwaniem czegoś konkretnego za 600zł. Tego ampli co podałeś ma jeden gość tylko w takiej cenie i do tego tylko 11 komentarzy.

 

Podsumowując zostają dwie opcje:

1. Pioneer VSX-418 + Jamo 406 HCS1 = ok. 1500-1600zł + sub za jakiś czas

2. Ampli za ok. 600zł + Jamo 406 HCS1 + Yamaha YST-SW012 = ok. 1600

 

PS: Rozejrzę się jeszcze za jakimś tańszym ampli do zestawu 2 i dam znać.

PS2: Look ten zestaw bez suba zagra bardzo dobrze w grach i nawet bez suba granaty w COD4 będą Cię ściągały z fotela ;)

 

Znalazłem na allegro taki zestaw: ONKYO TX-SR307 + JAMO S416 HCS3

 

http://allegro.pl/item675041562_onkyo_tx_s...n_dost_24h.html

 

Czy jest to sprzęt tej samej klasy co podany zestaw 1? Który zestaw jest lepszy, bo cenowo wychodzi prawie to samo

Odnośnik do komentarza

Ampli ma te same dekodery co Pioneer, plus te same switche video plus chyba tyle samo optycznych wejść (2 w onkyo a w pioneerze były bodajże 3). A głośniki to nieco wyższy model więc grają pewnie tak samo dobrze jak s406. Nie wiem skąd za ten zestaw taka niska cena ale chyba się opłaca za 1700zł.

 

BTW przyjechały jamo s406. Grają wyśmienicie. Same stereo z tych kolumn daje prawie tak soczysty bas jak sub onkyo. Różnica na korzyść jamo słychać w wysokich i średnich tonach. Nie wiem jak to inaczej nazwać ale dźwięk jest o wiele bardziej szczegółowy niż na satelitach z zestawu. Ogólnie czuję, ze zapłaciłem za poprawę jakości dźwięku kina domowego i oto chodziło. Polecam te jamoski.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Ampli ma te same dekodery co Pioneer, plus te same switche video plus chyba tyle samo optycznych wejść. A głośniki to nieco wyższy model więc grają pewnie tak samo dobrze jak s406. Nie wiem skąd za ten zestaw taka niska cena ale chyba się opłaca za 1700zł.

 

No właśnie cena jest zachęcająca i zastanawiam się czy by nie łyknąć tego zestawu

Odnośnik do komentarza
No to łykaj. A swoją drogą, myślałem, że już kupiłeś ten poprzednio proponowany zestaw ;)

 

Problemy finansowe odwlekły zakup, ale już mam odpowiednią sumkę na koncie i wyczaiłem wspomniany zestaw na allegro i znowu zaczęły się wątpliowści...

Ten ampli ONKYO TX-SR307 to ta sama półka co PIONIER VSX-418?? Specyfikacja niemal identyczna.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze jest to, że ma takie same wyjścia i wejścia oraz dekodery jak pioneer (W tym segmecnie cenowym nie możesz liczyć na ampli z najnowszymi dekoderami HD). Onkyo to równiez renomowana firma może nawet bardziej renomowana niż pioneer w przypadku ampli więc nie masz się czego obawiać kupując ten model. A głośniki? Cóż jesli s406 grają bardzo ładnie to s416 też zapewne będą tak grały. W końcu nazwa sugeruje, że jest to nieco wyższy model. Po s406 widzę, że się nie zawiedziesz.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
jako ze na dniach bede kupowal zestaw glosnikow 5.0 do amplitunera, mam pytanie dot. ustawien:

w ps3 mozna wybrac rodzaj dzwieku na wyjsciach ps3. wybor jest pomiedzy bitstream a linear. bitstream to dzwiek w oryginale, nie "rozklejany"/dekodowany przez uklady ps3, czytany z nosnika i podawany na wyjscie do obrobki przez amplituner. wowczas to amplituner i jego dekodery ida w ruch i zajmuja sie cala ta robota: dolby true HD jest podawany jako dolby true hd i to amplituner musi to obrobic. dzwiek linear to dzwiek juz zdekodowany/"rozklejony" przez uklady ps3 i podawany w takiej formie do amplitunera, ktory nie uruchamia swoich dekoderow i pelni role "przekaznika" dzwieku na glosniki. dolby true HD podawany jest jako osobne rozkodowane juz kanaly (5 czy 7).

majac w zestawie dobry amplituner, majacy wbudowane sprzetowe wszystkie formaty dzwieku (z HD wlacznie), lepiej miec wlaczona opcje bistream.

czy ja to dobrze wszystko rozumiem?

PRAWIE dobrze, jest tylko jedno ALE:

NIE wypuścisz formatów audio HD z PS3 po bitstream - tylko jako LPCM.

W opcjach audio PS3 zaznaczasz HDMI/LPCM, a odznaczasz DD i DTS (żeby konsola nie obcinała Ci formatów HD do zwykłych) i podajesz wszystko po HDMI do ampa. Dlatego też to właśnie PS3 MUSI je dokodować, jeżeli chcesz cieszyć nimi uszy.

A Ty MUSISZ mieć ampa, który przyjmuje LPCM po HDMI.

Zobacz stronę wcześniej na foty ampów które wklejał bodajże Juchy - przy PS3 takich rzeczy na wyświetlaczu ampa nie zobaczysz, bo dźwięk trafia do ampa jako multichannel LPCM...

Odnośnik do komentarza

Butcher, dziekuje bardzo za info, teraz juz wszystko kumam. ps3 nie potrafi przekazac tych najlepszych formatow w sposob zakodowany (bitstream) do ampli do dalszej obrobki, tylko sama je rozkleja i takie juz zdekodowane (linear) wysyla do ampli.

a odznaczyc DD i DTS musze, bo z zaznaczonymi: ps3 z Dolby trueHD zrobi mi DD, a z DTS MasterAudio zrobi mi DTS.

Odnośnik do komentarza

Jaszczur: nie trzeba nic odznaczac w menu jesli chodzi o DD i DTS, to jest wymysl czlowieka, ktory tak naprawde nie wiedzial co i po co robi (i to zapewne nie z naszego forum)

bo ten specjalista pomieszał i poplątał wszystko, wyłączenie DD i DTS i danie na bitstream jest RÓWNOZNACZNE z daniem w opcjach od reki LPCM bez żadnego odłączania DD i DTS (po prostu jak bitstream nie ma na co kodowac to przełącza sie sam na LPCM o czym specjalista jak widać nie miał pojecia zielonego)

przetestowałem to dokładnie wyżej w tym wątku na potrzeby sporu jak to w rzeczywistości z tym dźwiękiem jest...

 

przełącz tylko na LPCM i wszystko, będziesz mial zdekodowany dźwięk wielokanałowy (nic nie odłączaj)

 

PS.

grzes_l: na razie nie spotkałem się z filmem by miał więcej kanałów niz 5.1 czy to po DTSHD czy TRUEHD, możliwe ze takie filmy (które maja 7.1) sa ale zapewne można je policzyć na palcach (a czy jakiś ma akurat DTS-HD 7.1? nie wiem, może żaden? :) )

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

w PL na 101% nie bedzie 7.1, najczesciej tylko sciezka glowna eng. ma najlepszy dzwiek, reszta w innych jezykach to max 5.1 i najczesciej DD

a sciezki dzwiekowe PL z lektorem to dla mnie jakas masakra, nie wiedzieć czemu najczesciej jak jest lektor to jest tak wyeksponowany ze tylko jego slychac, a dzwiek oryginalny z filmu jakby byl ściszony, zeby poczuć efekty specjalnie trzeba podglaszac, ale jak zaczyna lektor gadac to zeby nie ogłuchnąć trzeba ściszać

ja zawsze ustawiam na podstawowa ścieżkę dźwiękową o najlepszej jakości dźwięku + napisy i to najlepsze jak dla mnie

oczywiscie jak jest dubbing to inna bajka...

 

Jaszczur:

tak jak zaznaczysz LPCM to zawsze konsola rozkoduje juz sama kazdy rodzaj dzwieku i amplituner dostanie gotowca, czyli nawet nie musi posiadac zadnych dekoderow, aby przyjmowal dzwiek cyfrowy wielokanalowy....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

a co powiecie na ten sprzęt? bedzie dobry do ps3?

http://www.mediamarkt.pl/warszawa_ostrobra...roduct_id=78755

 

ma LPCM przez HDMI o ktorym mowil Bucher na porpzedniej stronie (chociaz mi to niewiele mowi) , bedzie potrafil sie zgrac z ps3 zeby w pełni wykorzystac funkcje/moc/jakosc?

 

przyznam ze nie znam sie na kinach domowych, a mozliwe ze dzis bede musial kupic własnie do pleja ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
nie wiem, jak widac nie podali tam ceny, w innych sklepach cena jest w granicach 1500-2000 , czy to sensowna cena?

Wiem, że nie podali. Myślałem, że byłeś oglądać w MM a tu dałeś linka do tego co w sklepie widziałeś, słyszałeś.

 

BTW nie dałbym za to tyle pieniędzy.

 

Lookaz tutaj niedawno podawał linka do zestawu za 1700zł z ampli onkyo i jamosami S416. I będzie on lepszy od tego Soniacza.

 

EDYTA: O, takie coś sobie kup: http://allegro.pl/item675041562_onkyo_tx_s...n_dost_24h.html

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

do MM jade dopiero za za jakąs godizne, i przed wyjazdem chcialem sie rozeznac chociaz troche , niestety zgodnie z moimi obawami ciezko sie rozeznac na szybko w 2 godizny ;p

 

to coś znalazlem na stronce MM dlatego o to zapytalem bo tam musze kupic (jesli nie tam to nigdzie)

 

jaka cena by byla dobra za ten zestaw? albo czego mu brak za podaną wyzej cene?

 

moze jakas inna propozycja ktora dobrze zadziała z ps3 w okolicy 1300zł?

 

edit 1700 to ciut za duzo, wolal bym z 1300, no co wazniejsze to musi byc sprzet dostepny dziś w MM ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
do MM jade dopiero za za jakąs godizne, i przed wyjazdem chcialem sie rozeznac chociaz troche , niestety zgodnie z moimi obawami ciezko sie rozeznac na szybko w 2 godizny ;p

 

to coś znalazlem na stronce MM dlatego o to zapytalem bo tam musze kupic (jesli nie tam to nigdzie)

 

jaka cena by byla dobra za ten zestaw? albo czego mu brak za podaną wyzej cene?

 

moze jakas inna propozycja ktora dobrze zadziała z ps3 w okolicy 1300zł?

 

edit 1700 to ciut za duzo, wolal bym z 1300, no co wazniejsze to musi byc sprzet dostepny dziś w MM ;p

Jano, ale wiesz doskonale, że my nie siedzimy w MM i nie znamy cen na pamięc. Jak pojedziesz to sobie spisz nazwy zestawów i ich ceny a my się tutaj zastanowimy, który się opłaca za kwotę, która posiadasz. I przypadkiem nie kupuj na szybcika dziś bo może się zdarzyć, że wyrzucisz pieniądze w błoto. Aha - nie wierz sprzedawcom pracującym w MM czy w jakimkolwiek innym sklepie RTV.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...