Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, głośniki już kupiłem, ale chciałem odświeżyć ponieważ mnię coś zastanawia. W zestawie z głośnikami Logitech X-540 znalazłem coś co zwie się: Console Game Adapter, a wygląda to tak:

 

http://forums.logitech.com/t5/image/server...pbl-1&px=-1

 

Zdziwiłem się ponieważ wcześniej widziałem adapter do którego wchodziły 3x Jack3.5, a tutaj wchodzi tylko 1, ten zielony. Bez włączonego trybu Matrix grają tylko 2 głośniki przednie i woofer, z włączonym grają niby wszystkie, chociaż jakoś zadowalająca nie jest (średnia raczej przy muzyce, w grze jest dość dobrze).

 

Stąd moje pytanie, czy jak kupię ten adapter:

 

21uswx0eHJL.jpg

 

Będzie jakaś poprawa jakości w stosunku do tego mojego? W końcu tu wchodzą aż 3 kabelki, a tam tylko 1.

Odnośnik do komentarza

no ja już nie będe was męczył bo kupiłem Z5500 i jest wypas- naprawde nic do szczęścia mi wiecej nie trzeba jak widzę DD na wyśiwetlaczu jak w coś gram--spoko-teraz tylko co do podłączenia na mp3 żeby nie fatygować specjalnie czarnulki i gitesik będzie- a może ktoś jeszcze doradzi jak tv podpiąć...

 

dziękuję z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Chcę wymienić 5-letni amplituner i głośniki na coś, co posiada wejścia i wyjścia HDMI i posiada dekodery dźwięku HD. Ale pytanie, czy są one potrzebne, kiedy to PS3 dekoduje dźwięk ? Czy mogę kupić tańszy dekoder, nieobsługujący dekoderów HD ?

amplituner nie musi dekodowac formatów HD, ale musi przyjmowac sygnal LPCM po HDMI. wowczas moze byc jakis starszy i tanszy model. z tym ze bedziesz mial tylko 5.1, o 7.1 zapomnij.

Odnośnik do komentarza

Dźwięk 5.1 to dla mnie aż nadto. Teraz jadę na amplitunerze Sony STR-KSL500 i głośnikach w kombinacji 3.1 (stereo+centrum+subwoofer). Nie powiem, żeby było źle, ale do PS3 i telewizora HD potrzebuję czegoś więcej.

 

Jak rozpoznać, czy ampli przyjmuje sygnał LPCM przez HDMI ? Dodatkowo chciałbym, aby miał co najmniej dwa wejścia i jedno wyjście HDMI. Taki A/V amplituner by styknął. Bo rozumiem, że w takich warunkach, kiedy to PS3 dekoduje dźwięk, nic więcej mi nie trzeba ? ;) No, może poza porządnymi głośnikami :lol:

Odnośnik do komentarza
Jak rozpoznać, czy ampli przyjmuje sygnał LPCM przez HDMI ?

musisz tego szukac w dokumentacji ampli.

Bo rozumiem, że w takich warunkach, kiedy to PS3 dekoduje dźwięk, nic więcej mi nie trzeba ? ;) No, może poza porządnymi głośnikami :lol:

dokladnie tak. takie warunki: wejscia HDMI, wyjscie HDMI, obsluga LPCM po HDMI i dodatkowo brak dekoderow dzwieku HD spelnia np SONY STR-DG720. ja ze swojej strony polecam jednak model wyzej (pewnie niewiele drozszy), STR-DG820.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

a ja zapodałem cos takiego i jest przesada :

http://www.sony.pl/product/hcs-cinema-surround-kit/rht-g500

Mam jedny pytanie dlaczego jak wlanczam x-boxa260 to mi na tym ceudenku wyswietla ze jest Dolby digital a na ps3 ze jest PCM a pozniej wyskakuje ze jest 5,1 lub 7,1 zalezy od gierki. czekam na jakies sensowne podpowiedzi. Wszystko podpiete jest HDMI czyli z tego stolika zrobilem Huba ze tv mam podpiete do stolika a od stolika do konsol i dekodera hd. Wydaje mi sie ze wszystko jest dobrze ale na wyswietlaczu stolika nie wyswietla ze jest Dolby digital ;] .

Odnośnik do komentarza

a ja zapodałem cos takiego i jest przesada :

http://www.sony.pl/product/hcs-cinema-surround-kit/rht-g500

Mam jedny pytanie dlaczego jak wlanczam x-boxa260 to mi na tym ceudenku wyswietla ze jest Dolby digital a na ps3 ze jest PCM a pozniej wyskakuje ze jest 5,1 lub 7,1 zalezy od gierki. czekam na jakies sensowne podpowiedzi. Wszystko podpiete jest HDMI czyli z tego stolika zrobilem Huba ze tv mam podpiete do stolika a od stolika do konsol i dekodera hd. Wydaje mi sie ze wszystko jest dobrze ale na wyswietlaczu stolika nie wyswietla ze jest Dolby digital ;] .

Przeczytaj jeszcze raz swój post i zdecyduj się, o co chcesz zapytać, bo sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, że masz DD, a potem pytasz dlaczego NIE masz DD - WTF ? X360 wysyła po HDMI sygnał 5.1, więc stolik zgłasza Ci standardowe 5.1. W ustawieniach audio PS3 masz zapewne LPCM i dlatego widzisz PCM - co nie oznacza, że nie masz dźwięku 5.1 (choć de facto nie masz, bo ten stolik jest 3.1 :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

poczytajcie o tym stoliku to bedziecie wiedziec co i jak. Stolik ma subwufer prawy lewy i centralny. jak wlanczam np gyrosy2 to mi na stoliku wyskakuje DD 5,1 ale w stoliku sa jakies procesory dzwieku i robia jakies cuda ze z tych 3 glosnikow i wuferka slychac jak by gralo 5,1 :]. Stolik mam juz miesiac i jestem max zadowolony zero kabli gra moze nie glosno ale czysto no i fajne uczucie jak nie masz glosnikow z tylu a slyszysz jak by dzwiek dochodzil z tylu. BUTCHER juz mi sie wysietla 5,1 na ps3 bo mi chodzilo o to ze na iksie 360 podlonczylem nic nie przestawialem i wyskoczylo DD a na ps3 ze niby to Sony i to Sony trzeba cos przestawiac !! Zenua ;]

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest kwestią ustawień fabrycznych sprzętu. Chyba nie myslałeś, że skoro masz PS3 i stolik od Sony, to w magiczny sposób stolik ustawi Ci opcje dźwięku w konsoli - tylko dlatego, że oba sprzęty są Sony? :)

Człowiek z człowiekiem się dogada - stolik z konsolą nigdy, trzeba pogrzebać w ustawieniach :)

Odnośnik do komentarza

oka masz racje ale w iksie odrazu mi wykrylo a w ps3 nie i nadal nie wykrywa. Jak siedze w menu konsoli to pisze pcm a jak w uncharted 2 przelaczylem na DD to dopiero sie pojawilo. :]. wiec sony ssie moim zdaniem. bo w iksie nawet w menu mam DD hux wie po co w menu DD ale mam z czystej satysfakcji ze smiga tak jak powinno. pozdor Butch dzieki za odp i polecam stoliczek ktory nazwalem MONOLITEM ;]. Dla gracza idealny !!

Odnośnik do komentarza

"wuferka slychac jak by gralo 5,1"

 

ze co?

 

sub to nie okresla czy cos jest 5.1 wiec nie wiem co ma piernik do wiatraka?

 

to ze slyszysz efekty dzwiekowe niby z tylu to nie oznacza w cale ze masz zestaw 5.1 przeciez

dzwiek 5.1 dla tego tak nazywamy bo jest okresleniem iloscia glosnikow w zestawie i ze kazdy kanal ma odzielna swoja sciezke dzwiekowa

 

podchodzac tak do tematu jak Ty to zrobiles, to kazdy zestaw STEREO mozna nazywac np. 15.2 bo dobre stereo wspomagane jakimis procesorami dzwieku mozna tak ustawic ze bedziesz slyszal dzwieki ze wszystkich stron

 

Ty po prostu masz jako zrodlo dzwieku 5.1, a zestaw 3.1 (a najprawdopodobniej to jesze jest zwykle stereo ze zmixowanym kanalem centralnym, a to jak gra to juz rzecz gustu, a o tym sie nie dyskutuje....wazne ze gra i Ci to pasuje...

 

W PS3 masz przeciez ustawienie kilku rodzajow dzwieku jaki z niej wychodzi i konsola przelacza sie w zaleznosci od tego jaka sciezka dzwiekowa idzie, jak idzie z filmu 2.0 to Ci nie zrobi z tego 5.1 tylko przestawia sie na 2.0, w PS3 jest troche denerwujace z przestawianiem sie ciagle i audio i video (rozdzielczosci tez skacza jak glupie i ciagle sie przelaczaja) czego w X0 sie nie uswiadcza, ale to ma taka specyfikacje, a nie inna i nikt nikogo nie ssie :)

X0 nie ma 7.1, a PS3 ma 7.1 i to w grach, wiec kto kogo ssie to mozna dyskutowac...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam, od razu zaznaczę, że jestem totalnie zielony w temacie audio.

Mam problem, przeglądnąłem ten temat, ale dużo mi to nie wyjaśniło. Mianowicie, chodzi mi o to, że chciałbym mieć na konsoli dźwięk przestrzenny.

Widziałem że ludzie polecają jakieś głośniki logitech z5500, że jest super itd. Podobno mają kabel optyczny. Ja nie wiem o co w tym chodzi, problem w tym, że kosztują one ponad 1000zł, na co mnie nie stać.

Tutaj moje pytanie, czy mogę otrzymać dźwięk przestrzenny w PS3 na tańszych głośnikach? Na allegro widziałem głośniki 5.1 nawet za 200zł. Da się takie podłączyć do konsoli, żeby je w pełni wykorzystać?

Czytałem coś o jakichś dekoderach, amplitunerach(?), ale dużo z tego nie kumam.

Generalnie, zastanawiam się, czy za kwotę, powiedzmy 300-400zł (czy da się taniej, albo ile muszę dopłacić?) mogę osiągnąć prawdziwy dźwięk przestrzenny? (a nie stereo na 5 głośnikach)

Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę dokładne wyjaśnienie opisanej przeze mnie sprawy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez teuz
Odnośnik do komentarza

...Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę dokładne wyjaśnienie opisanej przeze mnie sprawy.

tak jest najlepiej, jestem laik i napiszcie mi referat o tym czego nie wiem, ale samemu palcem sie nie ruszy zeby poczytac, super...

 

ja tylko dodam ze ilosc glosnikow w zestawie malo wazna, wazne czy zestaw ma dekoder bo z PS3 trzeba miec cos co po optycznym zdekdouje nam dziwek i dla tego realne zestawy tanie to wlasnie Zetki logitecha

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...