Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: Przyszła mi do głowy jeszcze trzecia opcja: Pionier VSX-418 + Tonsilki polecone przez Gooralseko no i sub jeśli zostanie kasy. Zda to egzamin?

Nie nie. tego nie ma co ruszać. Ten zestaw Jamo S406 w tej klasie cenowej to "kozaki" :)

Musisz się po prostu na coś zdecydować tak jak napisał Gooralesko, albo kupujesz Onkyo od tego gościa na czasie (nie ma alternatywy), albo bierzesz Pionka i jak będziesz miał kiedyś kasę to dokupujesz suba (jest kozak do kompletu - Jamo SUB200).

Odnośnik do komentarza
EDIT: Przyszła mi do głowy jeszcze trzecia opcja: Pionier VSX-418 + Tonsilki polecone przez Gooralseko no i sub jeśli zostanie kasy. Zda to egzamin?

Nie nie. tego nie ma co ruszać. Ten zestaw Jamo S406 w tej klasie cenowej to "kozaki" :)

Musisz się po prostu na coś zdecydować tak jak napisał Gooralesko, albo kupujesz Onkyo od tego gościa na czasie (nie ma alternatywy), albo bierzesz Pionka i jak będziesz miał kiedyś kasę to dokupujesz suba (jest kozak do kompletu - Jamo SUB200).

 

Dobra, dzięki Wam za info i konkretne odpowiedzi. Teraz kupię Pioneer + Jamo, a za jakiś czas dorzucam suba i gra muzyka :lol:

Odnośnik do komentarza
To mocne duże głośniki, które już same dają porządny bas. No i do tego za jakiś czas masz konkretnego suba do kompletu z tej samej serii (i identycznym kolorze) Jamo SUB200 - sprawdź sobie :).

 

Już sprawdziłem. Zresztą w kilku aukcjach sprzedają głośniki w komplecie z tym subem, ale na komplet narazie mnie nie stać :(

Przy zakupach najgorsze jest znalezienie odpowiedzi na dwa pytania: "co?" i "za co?". Odpowiedź na pierwsze pytanie już znam, pozostaje teraz kukać kasę :huh:

Jeszcze raz dzięki za naprowadzenie na właściwą drogę (bo jeszcze tydzień temu bez wahania brałbym Logi Z-5500 <_< )

Odnośnik do komentarza
A jeszcze mam pytanie do Łukasza na jakim metrażu masz gralnię?

 

Dokładnie Ci nie powiem, ale pokój nie należy do dużych. Wielkością odpowiada "salonom" w mieszkaniu m3 65m2.

 

 

tomci23 jak chcesz się pochwalić sprzętem to nie tutaj :P Jakbyś przejrzał dyskusję od początku to zobaczyłbyś, że chodzi mi o "troszeczke" niższy przedział cenowy

Edytowane przez Look4z
Odnośnik do komentarza
A jeszcze mam pytanie do Łukasza na jakim metrażu masz gralnię?

 

Dokładnie Ci nie powiem, ale pokój nie należy do dużych. Wielkością odpowiada "salonom" w mieszkaniu m3 65m2.

 

 

tomci23 jak chcesz się pochwalić sprzętem to nie tutaj :P Jakbyś przejrzał dyskusję od początku to zobaczyłbyś, że chodzi mi o "troszeczke" niższy przedział cenowy

 

 

nie chciałem się chwalić bo niema czym.Pytanie tylko czy nie lepiej zainwestować raz a porządnie a nie co jakiś czas zmieniać ?

Odnośnik do komentarza
A jeszcze mam pytanie do Łukasza na jakim metrażu masz gralnię?

 

Dokładnie Ci nie powiem, ale pokój nie należy do dużych. Wielkością odpowiada "salonom" w mieszkaniu m3 65m2.

 

 

tomci23 jak chcesz się pochwalić sprzętem to nie tutaj :P Jakbyś przejrzał dyskusję od początku to zobaczyłbyś, że chodzi mi o "troszeczke" niższy przedział cenowy

 

 

nie chciałem się chwalić bo niema czym.Pytanie tylko czy nie lepiej zainwestować raz a porządnie a nie co jakiś czas zmieniać ?

 

Właśnie o to chodzi, że ja nie mam zamiaru zmieniać tego sprzętu. Tak jak zaznaczyłem na początku nie jestem audiofilem (ja nawet nie słyszę różnicy między mp3 w 128, a 320 kbps), więc za sprzęt grający nie dam całej wypłaty. Mi wystarczy aby grało w miarę wporządku i żebym słyszał z której strony strzelają ;)

Odnośnik do komentarza
nie chciałem się chwalić bo niema czym.Pytanie tylko czy nie lepiej zainwestować raz a porządnie a nie co jakiś czas zmieniać ?

To skoro miałeś pytanie to czemu go nie umieściłeś w poprzednim poście? Ja to odebrałem tak samo jak łukasz. Czyste chwalenie się sprzętem za kilka tysiaków i nic ponadto.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Również szukam nagłośnienia do PS3. Niestety brak miejsca eliminuje wysokie kolumny (również podstawkowe). Najlepsze były by głośniki mieszczące się na wiszącej półce (czyli małe ;) ). Z lekką niechęcią patrzę na Z-5500, choć pasowały by idealnie. Przedział cenowy to też 1500 zł (max). Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Również szukam nagłośnienia do PS3. Niestety brak miejsca eliminuje wysokie kolumny (również podstawkowe). Najlepsze były by głośniki mieszczące się na wiszącej półce (czyli małe ;) ). Z lekką niechęcią patrzę na Z-5500, choć pasowały by idealnie. Przedział cenowy to też 1500 zł (max). Jakieś propozycje?

Jak masz tyle siana i brak miejsca na przody-kolumny to zainwestuj w dobrą jednostkę ampli plus dobry sub. A satelitki to sobie dokup na jakie ci starczy siana. Oczywiście satelitki łyknij drewniane, a nie plastiki. W przyszłości, po ewentualnej zmianie pokoju lub mieszkania, kupisz sobie bez przeszkód dobre stereo.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Również szukam nagłośnienia do PS3. Niestety brak miejsca eliminuje wysokie kolumny (również podstawkowe). Najlepsze były by głośniki mieszczące się na wiszącej półce (czyli małe ;) ). Z lekką niechęcią patrzę na Z-5500, choć pasowały by idealnie. Przedział cenowy to też 1500 zł (max). Jakieś propozycje?

Amplituner SONY STR-DB840 QS (2 oferty na allegro uzywany po ok. 500 zł pewnie by Ci się udało jakbyś się poza allegro dogadał albo kup teraz za 570) + JBL SCS 178 (1200zł) = 1700 zł.

 

PS: W tym amplitunerze z tyłu jest przełącznik impedancji 4/8ohm - trzeba go przestawić na 4 przed odpaleniem.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
Również szukam nagłośnienia do PS3. Niestety brak miejsca eliminuje wysokie kolumny (również podstawkowe). Najlepsze były by głośniki mieszczące się na wiszącej półce (czyli małe ;) ). Z lekką niechęcią patrzę na Z-5500, choć pasowały by idealnie. Przedział cenowy to też 1500 zł (max). Jakieś propozycje?

Amplituner SONY STR-DB840 QS (2 oferty na allegro uzywany po ok. 500 zł pewnie by Ci się udało jakbyś się poza allegro dogadał albo kup teraz za 570) + JBL SCS 178 (1200zł) = 1700 zł.

 

PS: W tym amplitunerze z tyłu jest przełącznik impedancji 4/8ohm - trzeba go przestawić na 4 przed odpaleniem.

Sprzęt chciałbym kupić nowy, najlepiej w jakimś sklepie stacjonarnym. Ten zestaw JBL wielkościowo byłby chyba dobry. Rozumiem, że jest on 4ohm. Sony mają możliwość przełączenia, a co z innymi amplitunerami?

Znajdą się jeszcze jakieś ciekawe opcje do tych głośników?

Edytowane przez Seto
Odnośnik do komentarza
Sony 840 to mocarna, niezawodna maszyna. Miałem ją parę dobrych lat i dawała czadu - wymieniłem ampa tylko dlatego, żeby uzyskać nowe formaty audio. Gdyby nie to, pewnie miałbym 840 do dzisiaj. Polecam.

 

Tak, ale ampy SONIAKA mają to do siebie, że wymuszają konfiguracje kwadratu na głośnikach tzn. że tylne muszą być w takiej samej odległości co przednie, co dla mnie jest trochę uciążliwe.

Odnośnik do komentarza

Hmm... pierwsze słyszę szczerze mówiąc i mocno wątpię. Nie wydaje Ci się, że to byłoby nielogiczne utrudnienie i błąd Sony, odpychający konsumenta? Kto ma idealnie kwadratowe pokoje/salony w tych czasach? Albo stawia głośniki metr od ściany, żeby zachowac kwadrat? Bzdura jakaś imo...

I po co w takim razie byłaby - dostępna chyba w każdym nowszym ampie, także w 840 - opcja ustawiania odległości słuchacza od poszczególnych glośników?

Chyba za mocno sugerujesz się rysunkami poglądowymi w instrukcji... ;)

Odnośnik do komentarza

siemanko- i jeszcze ja jeden nieszczęsny -mam już pomieszanie z poplątaniem co by tu kupić...do wydania 2 lub 2,5 tys-pokój ok 25 m2, 50% gry ps3

-reszta filmy i muzyka...może byc coś używanego-mogą być zestawy lub coś składanego-byle ładnie i fajnie grało...konkretnie i w miarę uniwersalnie...proszę o pomoc bo już nie mam siły przeglądać te nieszczęsne fora o tym wszystkim...dziękuję z góry...

Odnośnik do komentarza
siemanko- i jeszcze ja jeden nieszczęsny -mam już pomieszanie z poplątaniem co by tu kupić...do wydania 2 lub 2,5 tys-pokój ok 25 m2, 50% gry ps3

-reszta filmy i muzyka...może byc coś używanego-mogą być zestawy lub coś składanego-byle ładnie i fajnie grało...konkretnie i w miarę uniwersalnie...proszę o pomoc bo już nie mam siły przeglądać te nieszczęsne fora o tym wszystkim...dziękuję z góry...

Incognitos dał linki, w tym temacie, do "podzespołów", z których powienieneś być zadowolony. Mając 2-2,5 kafla wziąłbym takie coś:

 

1. Jamo s406 - zestaw 5.0

2. Jamo sub200 - subwoofer

3. Pioneer vsx-418 lub ode mnie propozycja Onkyo sr506

 

Pownieneś zmieścić się w kwocie 2100zł.

 

EDYTA: Zamiast kupować oddzielnie suba i 5.0 możesz kupić to jako zestaw: http://www.ceneo.pl/1583706

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
a coś z gotowych zestawów np: samsunga, lub innych firm z wyższej półki do 3 tysi...np: to fajne tylko drogie--

 

 

http://www.allegro.pl/item670159254_blu_ra...t_bd2r_7_1.html

Raczej skłaniałbym się ku osobno kupowanemu ampli i ewentualnie głosnikach w zestawie. Takie Jamo powinny cię zadowolić a przy odpowiednim ampli będą grały bardzo dobrze.

A poza tym to co podałęś kosztuje 4 kafle a nie 2,500zł ;) Więc nawet gdyby było superowe to i tak cię na to nie stać.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...