Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Wypluwa i DD TrueHD i DTS HD Master Audio :)

http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25700 - post macek

http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php...5700&page=2 - post bluray

nie wypluwa zadnego TRUEHD ani DTSHD tylko zdekodowane

odlsuchowo pisalem ze nie ma znaczenia czy PS3 to zdekoduje czy amplituner

ale fakt jest faktem i bzdur nie pisac ze PS3 wypuszcza na ta chwile dzwiek w postaci truehd czy dtshd ktore to sa postaciami dzwieku wielokanalowego ZAKODOWANEGO

To dlaczego na tym, zdjęciu jak byk jest DTS HD MA? To konsola pokazuje, że niby idzie DTS HD MA, a wypluwa tak naprawdę LPCM 7.1 tak?

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

chodzi Ci o zdjecie z DTS-HD MA 5.1?

nie napsial kolo szczegolow jak to uzyskac, czyli przede wszystkim jaki film, jaki zrodlowy dzwiek na plycie BD,wtedy by sie zobaczylo co jest na wyjsciu ale nie w info co daje PS3 a to trzeba patrzec na amplituner co w danej chwili dostaje w rzeczywistosci, bo np. jak dzwiek jest w filmie DD5.1 czy DTS to ustawiajac opcje bitstream rzeczywiscie konsola nic nie dekoduje i przesyla jak leci, testowalem to samo z truehd i DTS-HD (blizej nie okreslonym czy to MA czy nie ale 8 kanalowym) i w obu przypadkach dekodowal do LPCM, ale zdjecie daje do myslenia wiec ide potestowac wiecej ten DTS-HD (bo co do trueHD to niestety sprawa jak dla mnie oczywista, chyba ze ktos spotkal sie z innymi przypadkami to niech napisze)

zaraz dam znac co tam wywala konsola a co amplituner na dts-hd ( i w gole zerkne co to za DTS-HD)

PS.

a tak na marginesie ro zerknij na ustawienia swojej konsoli po HDMI, to niby ma podawac co za dzwiek ma PS3 wypluwac, a przekonasz sie ze nie ma tam nic takiego jak DTS-HD czy trueHD

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Specyfikacja ktora przytoczylem ze strony Sony sugeruje ze konsola nie dekoduje DTS HD 7.1.

 

Wybacz ale rozumiem co to DTS natomiast Ty za cholere nie chcesz zrozumiec co jest napisane tak jestes zaczytany we wlasne slowa. Najfajniej odnosic sie do tego co ludzie pisza a nie co Ci sie wydaje ze chca powiedziec. Kwestia nazewnictwa jest drugorzedna. Chodzi o dzwiek ktory dostajesz stad stawialem nacisk na 7.1 vs 5.1 - tak jak (zgadnij co?) specyfikacja

 

Zgodnie z moim rozumieniem specyfikacji Sony jesli wybierzesz sobie na filmie BD DTS HD to nie dostaniesz 7.1 tylko dostaniesz zwykle DTS 5.1 (tak, wiem, nie ma DTS 5.1) i Ampli pokaze Ci DTSa (taki downsize). Wszystko inne bedzie 7.1

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

grzes: dla Ciebie moze nazewnictwo jest nie wazne,ale aby porozumiewac sie z innymi trzeba rozmawiac tym samym zrozumialym jezykiem a nie swoim

 

dobra mam testy porobione:

1. film BD MAMMAMIA - dzwiek eng ma DTS-HD MA 5.1, bitstream, na konsoli widnieje w info ze jest DTS tylko, w amplitunerze oczywiscie tez zwykly DTS

2. film BD Jumper - dzwiek eng ma DTS-HD MA 5.1, bitstream, na konsoli widnieje w info ze jest DTS tylko, w amplitunerze oczywiscie tez zwykly DTS

 

3.film BD IRONMAN - dzwiek eng TrueHD 5.1, bitstrem, na konsoli widnieje w info ze jest dolby digital, w amplitunerze oczywiscie tez zwykly dolby digital

4. film BD HANCOCK - dzwiek eng TrueHD 5.1, bitstrem, na konsoli widnieje w info ze jest dolby digital, w amplitunerze oczywiscie tez zwykly dolby digital

 

firmware w PS3 2.7, DTS i DD5.1 w ustawieniach zaznacozne...

 

PS.

ok ide odhaczyc i ten sam test jeszcze raz...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
grzes: dla Ciebie moze nazewnictwo jest nie wazne,ale aby porozumiewac sie z innymi trzeba rozmawiac tym samym zrozumialym jezykiem a nie swoim

 

Rozumienie polega rowniez na rozumieniu kontekstu. A kontekst byl taki ze piszacy (ja) uproscil by czytajacy wreszcie zrozumial bo ewidentnie pierwszego postu - cytatu ze specyfikacji nie zrozumial.

Niestety byl wyrazny brak checi (badz umiejetnosci) z jego strony co wyraznie zamanifestowal. :P

Odnośnik do komentarza

jzu nie ide tego AAC odhaczać bo nie zmieni to juz tego co wiadome (moze pozniej dla formalnosci)

 

ten kolo co tak pisal sam nie wie co sie dzieje

chociaz w tym temacie jest wyraznie "PS3 nie jest w stanie wysłać gestych w postaci bitstreamu, ale od niedawna softwarowo dekoduje gęste do LPCM."

 

test nr2 z odznaczonymi DD5.1 i DTS, zaznaczone bitstream,

1. film BD MAMMAMIA - dzwiek eng ma DTS-HD MA 5.1, na konsoli widnieje w info ze jest DTS-HD MA, w amplitunerze MULTICHANEL (czyli rozkodowany LPCM)

2. film BD Jumper - dzwiek eng ma DTS-HD MA 5.1, na konsoli widnieje w info ze jest DTS-HD MA, w amplitunerze MULTICHANEL (czyli rozkodowany LPCM)

 

3.film BD IRONMAN - dzwiek eng TrueHD 5.1, na konsoli widnieje w info ze jest TRUEHD, w amplitunerze MULTICHANEL (czyli rozkodowany LPCM)

4. film BD HANCOCK - dzwiek eng TrueHD 5.1, na konsoli widnieje w info ze jest TRUEHD, w amplitunerze MULTICHANEL (czyli rozkodowany LPCM)

 

Wnioski, to jest to samo jak zaznaczyc w opcjach audio LPCM (i miec wlacozne DD i DTS na wyjsciu HDMI), czyli to ze wylaczylismy DD i DTS na wyjsciu to konsola nie robi typowego bitstream tylko przelacza sie w tryb dekodowania wszystkiego na LPCM mimo bitstream

 

i to wszsytko trzyma sie sensu i oczywiste z tym co ustawione mamy w ustawieniach audio na wyjsciu HDMI, nie ma w ustawieniach truehd ani dtshd i nie bedzie takiego sygnalu

 

i to dalej udowadnia ze konsola tylko zdekodowany wypuszcza co juz wiemy i o czym dyskusja jest od poczatku, tym samym nie wymyslajmy sygnalow jakie to rzekomo ma wypluwac PS3 skoro wchodzimy w ustawienia audio i mamy jak na widelcu co wypluwac moze PS3...

 

a to co pisal grzes to zapewne bedzie tak (nie mam nic w dts-hd 7.1 wiec nei mam mozliwosci sprawdzic, kto ma moze sprawdzic i podac szczegoly) ze jak jest sciezka DTS-HD 7.1 to konsola nie tylko zdekoduje do LPCM a jeszcze obetnie do LPCM 5.1 badz od razu z DTS-HD 7.1 po bitstream na DTS 5.1

 

w moim przypadku jesli by na wyjsciu wypluwal trueHD musialbym na ampli ujrzeć:

onkyo_dv_hd805_truehd_1.jpg

 

czegos takiego z PS3 nigdy nie ujrzalem na zadnym mozliwym jej ustawieniu...

 

to samo tyczy sie DTS-HD np.

Onkyo-TX-SR605_small.gif

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Przeglądając stronę Onkyo, natknąłem się na taki oto zestaw.. Nie jest on zbyt popularny, bo ciężko znaleźć jakieś konkretne recenzje.

Ktoś miał z takimi zestawami do czynienia?

Ja mam ten zestaw. O ile amplituner i subwoofer sa porządne to plastikowe fronty (bo plastikowy centralny i surroundy mi nie przeszkadzają) możnaby zmienić na jakiś zestaw kolumn. To nie jest tak, że grają źle, tylko jak ktoś kiedyś słyszał coś lepszego to będzie słyszał różnicę (głównie brak średnich tonów). Szczerze polecam ten zestaw bo to tanie kino domowe dobrej jakości w segmencie, który jest ogromną luką rynku RTV. Bodajże jeszcze yamaszka ma KD mieszczące się w tym segmencie.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Ja mam ten zestaw. O ile amplituner i subwoofer sa porządne to plastikowe fronty (bo plastikowy centralny i surroundy mi nie przeszkadzają) możnaby zmienić na jakies zestaw kolumn. TO nie jest tak, że grają źle tylko jak ktoś kiedyś słyszał coś lepszego to będzie widział różnicę (głównie brak średnich tonów). Szczerze polecam ten zestaw bo to tanie kino domowe dobrej jakości w segmencie, który jest ogromną luką rynku RTV. Bodajże jeszcze yamaszka ma KD mieszczące się w tym segmencie.

 

Rozumiem, że będzie to lepszy wybór niż Logitech Z-5500 ?! :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza

chrzanie drogie zestawy- z kasa nie zabardzo--kiedyś może sie coś kupi lepszego a teraz to wole na gry kasiurke przeznaczyc- zastanawiam sie nad z5500...a co sie bede czaił....hehe...co do z 5500 to troche kicha i niebede mógł podłączyć pod to dekodera hd z tv kablowej--jake wyjscia wejscia to onkyo co powyzej ma?

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o Z5500 to poszukaj Z5400 starsza wersja ale moim zdaniem lepsza . O wiele tańsza od Z5500 i ma wiecej weść cyfrowych. W tej chwili mam podlsczone do Z5400 PS3 przez optyczny i dekoder sat przez coaxial + jeszcze jedno wejscie optyczne wolne. No i dotego 4 wejscia mini jack, do których mozesz podłaczyć wiele innych sprzetów grających lub jedno , który przesyła dźwiek przestrzenny poprzez 3 minijacki jako jedno zródł np. komputer.

Wszyscy uparli sie na 5500 a ja wole 5400. Dodatkowo standardowe głosniki moze wymienic na lepsze , drewniane itd.

 

Oczywiście mowie tu o głośnikach z dekoderem DD DTS w "małej cenie" bo kazde kino domowe renomowanej marki będzie lepsze ale i droższe.

 

Jak poszukasz tam gdzie trzeba ;) to w cena oscyluje w około 300zł teraz ale chyba uzywane.

Polecam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...