Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Lookaz tutaj niedawno podawał linka do zestawu za 1700zł z ampli onkyo i jamosami S416. I będzie on lepszy od tego Soniacza.

 

EDYTA: O, takie coś sobie kup: http://allegro.pl/item675041562_onkyo_tx_s...n_dost_24h.html

 

No i ja już ten zestaw zakupiłem :) We wtorek będzie. No i tutaj pojawia się kolejna kwestia: jak to wszystko ze sobą połączyć?

Wykminiłem, że połączę to następująco:

Fronty: kabel długość 4m 2,5mm

Centralny: dł. 1m 2,5mm

Satelitki: dł. 10m 1,5mm

Czy zda to egzamin? Będą to kable miedziane zakupione w lokalnym sklepie elektrycznym. Kabel 2,5mm kosztuje około 2,30zł/metr, a kabel 1,5mm w cenie 1,7zł/m.

No i jeszcze kwestia podpięcia konsoli: amp ma wejście i wyjście hdmi oraz wejście optyczne. Połączyć po hdmi czy przez optyka?

Łączny koszt zakupu okablowanie nie może przekroczyć 100zł.

 

Odnośnik do komentarza
Lookaz tutaj niedawno podawał linka do zestawu za 1700zł z ampli onkyo i jamosami S416. I będzie on lepszy od tego Soniacza.

 

EDYTA: O, takie coś sobie kup: http://allegro.pl/item675041562_onkyo_tx_s...n_dost_24h.html

 

No i ja już ten zestaw zakupiłem :) We wtorek będzie. No i tutaj pojawia się kolejna kwestia: jak to wszystko ze sobą połączyć?

Wykminiłem, że połączę to następująco:

Fronty: kabel długość 4m 2,5mm

Centralny: dł. 1m 2,5mm

Satelitki: dł. 10m 1,5mm

Czy zda to egzamin? Będą to kable miedziane zakupione w lokalnym sklepie elektrycznym. Kabel 2,5mm kosztuje około 2,30zł/metr, a kabel 1,5mm w cenie 1,7zł/m.

No i jeszcze kwestia podpięcia konsoli: amp ma wejście i wyjście hdmi oraz wejście optyczne. Połączyć po hdmi czy przez optyka?

Łączny koszt zakupu okablowanie nie może przekroczyć 100zł.

 

 

hej

moim zdaniem

1) kwestia okablowania głośników

według mnie, nie ma to tutaj znaczenia. przy cenie 1700zł za cały zestaw, takie kable w zupełności czy wystarczą, chyba, że masz w domu/mieszkaniu jakieś mega zakłócenia. jeśli nie, to różnicy w lepszych kablach i tak nie usłyszysz - po co przepłacać

 

2) kwestia podłączenia konsoli

to wszystko też zależy od innych urządzeń, które masz/będzie miał podpięte do tego ampli. ja proponuję optical PS3-AMPLI, HDMI TV-PS3. Zero utraty jakości no i pełna obsługa wszystkich formatów dźwięku - w Twoim przypadku łącznie z DTS

Odnośnik do komentarza
2) kwestia podłączenia konsoli

to wszystko też zależy od innych urządzeń, które masz/będzie miał podpięte do tego ampli. ja proponuję optical PS3-AMPLI, HDMI TV-PS3. Zero utraty jakości no i pełna obsługa wszystkich formatów dźwięku - w Twoim przypadku łącznie z DTS

Ta, w specyfikacji ten ampli ma niby hdmi 1.3 ale z dopiskiem "Pass Through" co by oznaczało, że trzeba podpiąć obraz przez HDMI, a dźwięk właśnie optykiem.

Odnośnik do komentarza
7.1 w jakim systemie maja te filmy?

 

co do gier to one maja dzwiek LPCM, inna to Heavenly Sword

 

Yuma ma PCM nieskompresowany, przez ten film wlasnie zaczalem sie zastanawiac powaznie nad nabyciem Ampli HD. A Labirynt wlasnie DTS MA 7.1...

 

Nie wiem niestety czy w wersjach z polskimi napisami jest tez dzwiek 7.1

Przykład z pamięci: Hellboy 2: Złota Armia wydany u nas ma DTS HD MA 7.1 i polskie napisy.

Odnośnik do komentarza
panowie i jak myślicie- czy te zestawy

 

http://cennik.eic.com.pl/?mm=1&gid=980...21&id=47628

 

lub

 

http://cennik.eic.com.pl/?mm=1&gid=980...21&id=47629

 

... zagrają lepiej jakościowo dzwiękiem od LOGITECH Z5500 ? ... bo napewno są bardziej funkcjonalne tzn. więcej wejść cyfrowych i radio i RDS itd...

 

Zobacz sobie ten zestaw

http://allegro.pl/item675041562_onkyo_tx_s...n_dost_24h.html

Ja go kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Ampli też ma dużo wejść/wyjść, a kolumienki dają radę jak cholera :)

Odnośnik do komentarza
panowie i jak myślicie- czy te zestawy

 

http://cennik.eic.com.pl/?mm=1&gid=980...21&id=47628

 

lub

 

http://cennik.eic.com.pl/?mm=1&gid=980...21&id=47629

 

... zagrają lepiej jakościowo dzwiękiem od LOGITECH Z5500 ? ... bo napewno są bardziej funkcjonalne tzn. więcej wejść cyfrowych i radio i RDS itd...

 

Osobiście polecam. Idealny zestaw, jeśli ktoś nie ma miejsca na duże kolumny. Amplituner ma spore możliwości a zestawowe głośniki grają naprawdę ładnie (pokój 12m2).

Odnośnik do komentarza
7.1 w jakim systemie maja te filmy?

 

co do gier to one maja dzwiek LPCM, inna to Heavenly Sword

 

Yuma ma PCM nieskompresowany, przez ten film wlasnie zaczalem sie zastanawiac powaznie nad nabyciem Ampli HD. A Labirynt wlasnie DTS MA 7.1...

 

Nie wiem niestety czy w wersjach z polskimi napisami jest tez dzwiek 7.1

Przykład z pamięci: Hellboy 2: Złota Armia wydany u nas ma DTS HD MA 7.1 i polskie napisy.

 

osobiście chciałbym zobaczyć udaną instalację 7.1 w pomieszczeniu poniżej 25/30 metrów kwadratowych. Widziałem sporo, każda z nich to kpina i wywalenie pieniędzy w błoto. Przecież od chaotycznie odbijającego się od siebie dźwięku można umrzeć...

 

ostatnio miałem okazję posłuchać fajnego 7.1 na TANNOYach - piwnica domu jednorodzinnego, pomieszczenie wyciszane kotarami, film Hellboy 2: Złota Armia. BOSKIE :D

Odnośnik do komentarza

ponawiam pytanie...czy te zestawy ONKYO- szczególnie ten

 

http://cennik.eic.com.pl/?mm=1&gid=980...21&id=48600

 

będzie lepszy brzmieniowo od Z5500- jak będzie z BASEM bo ponoć w Z5500 jest bardzo przyzwoity....

 

Dziękuję za odp...pozdro

 

a i jeszcze jedno- jak będzie najlepiej podpiąć ps3 i tv do tego -bo widze że ma tam jakieś HDMI wejścia z tyłu...

 

(może ktoś ma jakieś namiary na w miarę tani sklep wysyłkowy z tymi zestawami....)

 

p.s. może jakaś alternatywa z innym firm typu samsung lub lg w podobnej cenie i funkcjionalnośći...?

Edytowane przez fitoro
Odnośnik do komentarza
a i jeszcze jedno- jak będzie najlepiej podpiąć ps3 i tv do tego -bo widze że ma tam jakieś HDMI wejścia z tyłu...

 

Ten zestaw ma HDMI Pass-Thru czyli nie wyodrębnia dźwięku z sygnału puszczonego przez HDMI.

Najlepiej obraz puścić bezpośrednio do telewizora a dźwięk kablem optycznym do amplitunera.

Odnośnik do komentarza

tylko po OPTYCZNYM to z PS3 troche ograniczone te rodzaje sygnalow ida

po HDMI idzie najwiecej...

 

osobiście chciałbym zobaczyć udaną instalację 7.1 w pomieszczeniu poniżej 25/30 metrów kwadratowych. Widziałem sporo, każda z nich to kpina i wywalenie pieniędzy w błoto. Przecież od chaotycznie odbijającego się od siebie dźwięku można umrzeć...

 

ostatnio miałem okazję posłuchać fajnego 7.1 na TANNOYach - piwnica domu jednorodzinnego, pomieszczenie wyciszane kotarami, film Hellboy 2: Złota Armia. BOSKIE :D

zadnej wielkosci pokoj nie bedzie optymalny do 7.1 jak nie bedzie mial zrobionej odpowiedniej akustyki pomieszczenia, a tego bez ustrojow zrobic sie nie da

nalezy tez pamietac do czego tak naprawde tez potrzebne sa duze odleglosci, a tym samym po co sa duze pokoje, bo to wcale nie ilosc satelit wyznacza wielkosc pokoju, ja bym mogl Ci powiedziec ze majac pokoj tej samej wielkosci (np. 25m) i zestaw 5.1 i 7.1 z tym ze dla 7.1 by byl pokoj przygotowany z ustrojami i badaniem akustyki wnetrza i zaloze sie ze 7.1 by zagral o niebo lepiej...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
tylko po OPTYCZNYM to z PS3 troche ograniczone te rodzaje sygnalow ida

po HDMI idzie najwiecej...

 

osobiście chciałbym zobaczyć udaną instalację 7.1 w pomieszczeniu poniżej 25/30 metrów kwadratowych. Widziałem sporo, każda z nich to kpina i wywalenie pieniędzy w błoto. Przecież od chaotycznie odbijającego się od siebie dźwięku można umrzeć...

 

ostatnio miałem okazję posłuchać fajnego 7.1 na TANNOYach - piwnica domu jednorodzinnego, pomieszczenie wyciszane kotarami, film Hellboy 2: Złota Armia. BOSKIE :D

zadnej wielkosci pokoj nie bedzie optymalny do 7.1 jak nie bedzie mial zrobionej odpowiedniej akustyki pomieszczenia, a tego bez ustrojow zrobic sie nie da

nalezy tez pamietac do czego tak naprawde tez potrzebne sa duze odleglosci, a tym samym po co sa duze pokoje, bo to wcale nie ilosc satelit wyznacza wielkosc pokoju, ja bym mogl Ci powiedziec ze majac pokoj tej samej wielkosci (np. 25m) i zestaw 5.1 i 7.1 z tym ze dla 7.1 by byl pokoj przygotowany z ustrojami i badaniem akustyki wnetrza i zaloze sie ze 7.1 by zagral o niebo lepiej...

 

Juchy - objawienie! Nareszcie ktoś myślący, kto wie, że samo kupno głośników 7.1 i ampli to początek drogi i kosztów...wyciszenie, odbicia, kąty ułożenia - w takim zestawie bardzo łatwo o chaos. zgadzam się w 99% z Twoją wypowiedzią. Jak ktoś nie chce się bawić w tuning pokoju, to polecam dobre 5.1. A przy dobrych głośnikach to nawet 5.0...

 

a teraz ten 1%:

1) "tylko po OPTYCZNYM to z PS3 trochę ograniczone te rodzaje sygnałów idą" - tego to nie wiedziałem, wręcz przeciwnie, wiedziałem, że tak nie jest. Bo to wszystko zależy od specyfikacji złącza HDMI oraz OPTICAL np. w ampli. Może się okazać, że HDMI jest ograniczone do stereo, albo na odwrót - OPTICAL ma tylko stereo. U mnie przykładowo po OPTICAL idzie DTS HD pod 5.1 - ampli sam przełącza się na taki rodzaj sygnału. W związku z tym, wydaje mi się, że nie powinno tutaj być żadnych problemów.

 

2) "i zaloze sie ze 7.1 by zagral o niebo lepiej" - wiesz, wydaj emi się, że wkraczamy w kwestie gustów muzycznych i dźwiękowych. dla przykładu - ja wolę power. lubię mieć pod ręką dużą moc, aby móc słuchać cicho (kolejna rzecz, której wiele osób nie rozumie). Lubię dużą membranę, ciepły dotyk basu i trochę ikry w głośnikach. a przy tak małym pomieszczeniu pewnie trzebaby wrzucić mniej szą moc samych satelit. Co więcej, słuchanie/oglądanie w sygnałach 7.1 to penwie ułamek czasu, który się spędza przy sprzęcie. więc chyba warto zainwestować w lepszy zetsaw 5.1, dla purystów to nawet stereo...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza

1- nie chodzi mi o to co ampli przyjmuje po jakim zlaczy, a to co PS3 wysyla

zerknij sobie w ustawienia dla opticala w PS3 i zobacz co ma, pozniej to samo po HDMI i porownaj

PS.

bylo juz pisane ze PS3 w zaden sposob nie wysyla zakodowanego dzwieku DTS HD czy to po HDMI czy opticalu...wiec tez nie wiem o jakim DTS HD piszesz w opticalu w PS3 skoro go nie ma...

 

2. tak jak pisalem wyzej, wielkosc pokoju nei ma nic wspólnego z iloscia satelit, ilosc satelit to tylko latwiejsze pozycjonowanie dzwieku, a to o czym piszesz co lubisz to niskie dzwieki, a jak wiadomo im nizsze dzwieki tym sa wiekszej dlugosci wiec tym samym potrzeba im wiecej przestrzeni by rozwinac skrzydla, szczegolnie to mozna na codzien dostrzec jak jedzie samochod UMCYK UMCYK, u nich w samochodzi wydaje sie ze maja niski bas, a tak naprawde to ten niski bas tylko slysza przechodnie w promieniu kilku metrow, a oni to tam slysza jeden wielki jazgot, a nie muzyke...

 

zestaw 7.1, a 5.1 to zadna roznica cenowa, jak kogos stac na 5.1, a ma gdzie rozwiesic dwie dodatkowe satelity to zaden problem cenowy

tych co znam, ktorzy maja 7.1 i przesiadali sie z 5.1 czuja roznice wlasnie w lepszym pozycjonowaniu dzwieku co przy 99,99% pokojów, ktore w gole nie sa przystosowane akustycznie te 2 dodatkowe satelity moga sprawiac takie wrazenie (lepsze wrazenie)

fakt faktem do napedzenia 2 dodatkowych satelit amplituner musi wygenerowac czesc mocy, ktora by mogl przeznaczyc na reszte, ale zazwyczaj to kazdy ma oddzielny aktywny sub, a reszta w kinie domowym to popierdółki od wysokich tonow wiec zazwyczaj i tak wystarczy...

 

samo 7.1 mialo by większy sens jakby 90% filmow wychodziło w 7.1, bo tak jest pytanie czy warto spalac prad w 2 dodatkowych satelitach? nieraz sam sie zastanawiam czy jest sens ekonomiczny tracic prad na 5.1 kosztem 2.1 gdzie niekiedy roznice w pozycjonowaniu dzwieku sa znikome...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
1- nie chodzi mi o to co ampli przyjmuje po jakim zlaczy, a to co PS3 wysyla

zerknij sobie w ustawienia dla opticala w PS3 i zobacz co ma, pozniej to samo po HDMI i porownaj

PS.

bylo juz pisane ze PS3 w zaden sposob nie wysyla zakodowanego dzwieku DTS HD czy to po HDMI czy opticalu...wiec tez nie wiem o jakim DTS HD piszesz w opticalu w PS3 skoro go nie ma...

 

2. tak jak pisalem wyzej, wielkosc pokoju nei ma nic wspólnego z iloscia satelit, ilosc satelit to tylko latwiejsze pozycjonowanie dzwieku, a to o czym piszesz co lubisz to niskie dzwieki, a jak wiadomo im nizsze dzwieki tym sa wiekszej dlugosci wiec tym samym potrzeba im wiecej przestrzeni by rozwinac skrzydla, szczegolnie to mozna na codzien dostrzec jak jedzie samochod UMCYK UMCYK, u nich w samochodzi wydaje sie ze maja niski bas, a tak naprawde to ten niski bas tylko slysza przechodnie w promieniu kilku metrow, a oni to tam slysza jeden wielki jazgot, a nie muzyke...

 

zestaw 7.1, a 5.1 to zadna roznica cenowa, jak kogos stac na 5.1, a ma gdzie rozwiesic dwie dodatkowe satelity to zaden problem cenowy

tych co znam, ktorzy maja 7.1 i przesiadali sie z 5.1 czuja roznice wlasnie w lepszym pozycjonowaniu dzwieku co przy 99,99% pokojów, ktore w gole nie sa przystosowane akustycznie te 2 dodatkowe satelity moga sprawiac takie wrazenie (lepsze wrazenie)

fakt faktem do napedzenia 2 dodatkowych satelit amplituner musi wygenerowac czesc mocy, ktora by mogl przeznaczyc na reszte, ale zazwyczaj to kazdy ma oddzielny aktywny sub, a reszta w kinie domowym to popierdółki od wysokich tonow wiec zazwyczaj i tak wystarczy...

 

samo 7.1 mialo by większy sens jakby 90% filmow wychodziło w 7.1, bo tak jest pytanie czy warto spalac prad w 2 dodatkowych satelitach? nieraz sam sie zastanawiam czy jest sens ekonomiczny tracic prad na 5.1 kosztem 2.1 gdzie niekiedy roznice w pozycjonowaniu dzwieku sa znikome...

 

aaaaaa to my o PS3 rozmawiamy...to masz rację. myślałem, że uogólniłeś dyskusję i mówimy ogólnie o OPTICALu i ogólnie o HDMI w sferze sygnałów audio. To okej - tutaj wyżej własnego tyłka nikt nie podskoczy i DTS to maks co osiągnę po OPTICALu z PS3

 

co do 7.1 niestety się nie zgodzę dalej. "zestaw 7.1, a 5.1 to zadna roznica cenowa, jak kogos stac na 5.1, a ma gdzie rozwiesic dwie dodatkowe satelity to zaden problem cenowy" no cóż - tutaj chyba się rozmijamy co do podejścia do sprzętu. dla mnie satelita to nie "popierdółka od wysokich tonow" :mellow: . Wysokie koszty jednego głośnika, do tego dodatkowe metry kabla (po 400zł za metr jak nic) to się jednak koszty robią. co do mocy - z tym akurat często nie ma problemu. dokłada się kolejną końcówkę mocy i po problemie.

 

ja po prostu jestem chyba zbyt wymagający :( coś, co dana osoba uznaje, że ładnie gra, ja uznaję jako dźwięki piasku przesypywanego do szklanek róznej wielkości, a w tle słychać dudnienie niby basowej świnskiej membrany... a gdzie średnie tony przepraszam?

 

z resztą fajną rozmowę miałem z instalatorem projektorów kinowych, który ubolewa nad tym, że nie ma w Polsce kina z dobrze skonfigurowanym audio. Bo jeśli najwyższą półką w Polsce są kinowe JBL to ciężko to dobrze oceniać :blink: (strategia: zabijmy wszystkich dźwiękiem)

 

ps. dobra kończę, bo OT nam wyszedł - tutaj jest 5.1 i PS3, więc sorki za mały burdelik.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
(po 400zł za metr jak nic)

do satelit kabel po 400zl za metr? :) :)

z takimi wymaganiami to chyba fora mylimy, tu mamy forum konsolowe nie audiofilii od hi-end :)

a znow audiofile to tylko im w glowie dobre stereo

 

rozmawiajmy o realnych konfiguracjach przy realnych warunkach polskich nie abstrakcjach...

ale i tak dalej bede twierdzil ze koszt zestawu 7.1, a 5.1 nie jest to w cale duzy wydatek wzgledem calosciowej ceny jaka sie przeznacza na zestaw, bo nie wiem jak Ty to liczysz walac z grubej rury o kablach za 400zl, to w takim przypadku na fronty taki koles ma za 1k o reszcie nie wspominam...

 

np. koszt zestawu na podobnym poziomie do siebie: KEF z serii IQ to front 4k, center 1,5k satelity 1,3k ampli onkyo 805 chyba ze 3,5k, ps3 z 1,3k, projektor z 4k, ekran z 1k, to zeby to rozszerzyć do 7.1 to raptem kolejne 1,3k, juz nie wliczam jakby ktos chcial jekies ustrojstwa sobie popowieszać czy w gole wynajac firme zeby zrobila akustyke, to juz calosciowo wychodzi jakies 5-10% wiecej tylko, a z akustyka pomieszczenia to by roznice calkowicie sie zminimalizowaly... takie same relacje beda czy to przy zestawach drozszych czy tanszych jak sie dobiera wszystko z podobnej polki...

 

PS,

rozmawiamy na temat przeciez, 5.1 i PS3 jak najbardziej w temacie sprzetu do tego...

 

po za tym wydawanie jakies abstrakcyjnych kwot na kino domowe to jest chyba tylko fanaberia albo ktos nie ma juz w co pieniedzy ladowac, to ma sluzyc do ogladania filmow, a nie sluchania muzyki, (ogladanie filmow i efekty dzwiekowe w nim to nie to co rozkoszowanie sie muzyka) nawet takie standardowe kino policzyc ile wychodzi i ile za to by bylo wejsc do kina prawdziwego to sie zrobi ze nie warto...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
po za tym wydawanie jakies abstrakcyjnych kwot na kino domowe to jest chyba tylko fanaberia albo ktos nie ma juz w co pieniedzy ladowac, to ma sluzyc do ogladania filmow, a nie sluchania muzyki, (ogladanie filmow i efekty dzwiekowe w nim to nie to co rozkoszowanie sie muzyka) nawet takie standardowe kino policzyc ile wychodzi i ile za to by bylo wejsc do kina prawdziwego to sie zrobi ze nie warto...

 

Juchy, ja np. chętnie wydaję pieniądze na tego typu rzeczy. (BTW, projektor za 4k to tak przyoszczędziłeś trochę - na projektor polecam Optoma HD82 - ładna reprodukcja kolorów). Głównie dlatego, że lubię oglądać filmy w majtach, z drinem w dłoni, ulubionym żarciem leżąc na sofie (a nie wśród tłumu ludzi jedzących dookoła mnie). Więc nie powinno się przeliczać wartości kina domowego na ilość biletów, bo chodzi o różne sposoby spędzania wolnego czasu.

 

po za tym wydawanie jakies abstrakcyjnych kwot na kino domowe to jest chyba tylko fanaberia albo ktos nie ma juz w co pieniedzy ladowac - to ja mam fanaberię... :cierpienie: z resztą powiem tak. po zakończonej instalacji przygotowałem żonie seans (kompletny laik) i stwierdziła, że całość robi ogromne wrażenie i naprawdę czuć róznię. Więc czy ja wiem czy to fanaberia? (a jak sobie przypomnę jest imprezy, gdzie układaliśmy pojektor pionowo do góry żeby zrobić sobie psychodelę na suficie...rewelacja)

 

Witam,

Mam głośniki komputerowe 5.1 X-540. Muszę dokupić jakiś dekedor żeby można je było podłączyć do tv ( + ps3 ) Czy lepiej kupić nowe (kino domowe? ) Myślę, że fajnie by było się zmieścić w 500zł.

Pozdrawiam

 

ja na Twoim miejscu wszedłbym w kino

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Takie za 500/600zł by było ok rozumiem ?

 

A kino da się też podłączyć do komputera żeby mieć 1 głośniki ? Bo TV stoi obok PC i troche głupio by to wyglądało.

 

Audiofilem nie jestem ale się zastanawiam nad jakością takiego kina za 500/600 gdzie Wy tutaj kupujecie sprzęty po 2k

Odnośnik do komentarza
Juchy, ja np. chętnie wydaję pieniądze na tego typu rzeczy. (BTW, projektor za 4k to tak przyoszczędziłeś trochę - na projektor polecam Optoma HD82 - ładna reprodukcja kolorów).

 

.....

ja na Twoim miejscu wszedłbym w kino

 

za 500-600zl to nie wiem w jakie on kino moze wejsc :) :)

 

jedyne co to mozna sprzedac to co tam masz i celowac w jakies uzywki logitecha z680 z5500

albo szukac dekodera creativa, chociaz to malo oplacalne...

 

w logich masz kilka wejsc wiec mozna sobie podlaczyc kilka zrodel i przelaczac czy to PS3 czy PC itd...

 

PS.

projektor odpuscilem sobie hdfull bo glownie do grania to mialo byc z konsoli X0 i PS3 wiec 720p to styka... 4k to tak wpisalem orientacyjnie bo jzu nei pamietam ile dawalem :), a ceny skacza jak glupie, te ceny co wpisalem to dla przykladu, teraz to zapewne drozsze jeszcze, ale to tylko po to zeby pokazac roznice meidzy cena 7.1, a 5.1 ze nie bedzie ona w cale duza

sprawdzilem aktualna cene teraz projektora, grancie do 5-6k (panas PX200E)

a kupowanie drogiego 720p w czasach gdzie za rok bedzie krolowalo 1080p to szkoda kasy, teraz zakup przejsciowo w miare taniego 720p, a pozniej docelowo jakiegos 1080p

ta optoma za rok jak bedzie euro w miare tanie to zejdzie ponziej 10k a moze i za 8k sie wyrwie

i tak jak bede szukal nowego projektora to bede stawial na cichosc, nawet ten panasonic uznawany za cichy w trybie eco i tak mi przeszkadza, jak skonczy sie gwara bede przerabial chlodzenie...

ta optoma widze o 3dB mniej niby w eco, a to tak naprawde o polowe ciszej, jelsi to prawda to by byl do rozważenia....

 

zauwazylem ze jak mi stal projektor na stole przede mna to jakos cicho bylo, jak docelowo zostal podweiszony nad glowa pod sufitem to jakos glosnosc sie zwiekszyla...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Za 600zł to sobie kup stereo i zmachola do tego. Oczywiście zmachol z Allegreo używka plus nowe kolumny i myślę, że będziesz zadowolony.

 

Nie wiem co ci konkretnie polecić ale zaraz coś poszukam ;)

 

EDYTA:

 

Zmachol - http://www.allegro.pl/item684818820_elegan...to.html#gallery

 

Głośniki - http://www.allegro.pl/item690432573_tonsil...ocja_f_vat.html

 

Ten zestaw głośników to 5.0 więc na czas gdy nie masz hajsu na amplituner 5.1 schowaj centralnego i surroundy do szafy ;) Gdy kupisz ampa będziesz już miał budżetowe 5.0. Znajomy, który kupił niedawno stereo DUET wstawia je jako surroundy ale testował na frocie i stwierdził, że za te pieniądze (dał 200zł za dwie kolumny frontowe) grają nieźle.

 

EDYTA2: Ewentualnie te Tonsilki http://www.allegro.pl/item687610034_tonsil...or.html#gallery

 

EDYTA3: Ostatnia opcja - spróbuj licytować te używane Jamosy do takiej kwoty jaką jesteś wstanie wydać http://www.allegro.pl/item692317140_jamo_p...d_1_zl_bcm.html

 

EDYTA4: Ten zmachol Onkyo ma dużo wejść więc nie będziesz miał żadnych problemów z podłączeniem kolejnego po konsoli, źródła dźwięku jakim jest PC. Musisz się tylko wyposażyć w przejściówkę 2xczincz-1xgniazdo minijack i przedłużacz kabla minijack.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Witam, może moje pytanie będzie troche głupie, ale nigdzie sie nie doczytalem tego o co chce zapytać, a konkretnie:

 

mam podłaczone ps3 przez hdmi, i chcę podłączyć ps3 do zestawu hi-fi, który ma tylko chinch, jak to zrobić?

albo chce podłączyć dzwięk z ps3 do słuchawek - to samo pytanie !?

 

w przypadku podłączenia do hi-fi jeszcze zostaje opcja component, ale ze wzgledu na monitor odpada ;/

Odnośnik do komentarza
Witam, może moje pytanie będzie troche głupie, ale nigdzie sie nie doczytalem tego o co chce zapytać, a konkretnie:

 

mam podłaczone ps3 przez hdmi, i chcę podłączyć ps3 do zestawu hi-fi, który ma tylko chinch, jak to zrobić?

albo chce podłączyć dzwięk z ps3 do słuchawek - to samo pytanie !?

 

w przypadku podłączenia do hi-fi jeszcze zostaje opcja component, ale ze wzgledu na monitor odpada ;/

 

mam podłaczone ps3 przez hdmi, i chcę podłączyć ps3 do zestawu hi-fi,

z tyłu do PS3 podłącz tradycyjny kabel dostarczany z nową konsolą PS3 i podłącz wychodzace z niego chinche do zestawu hifi. Żółty kolor olrj - niech wtyczka wisi i niczego nie dotyka. HDMI użyj do podłączenia do TV/monitora.

wopcjach konsoli wejdź w ustawienia dźwięku i wybierz podłączenie przez chinche. dzięki temu obraz masz po HD, a dźwięk przez chinche - niestety <_<

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się ostatnio nad kupnem jakichś fajnych głośników do PS3. Sam nie wiem tylko czy zdecydować się na zestaw 5.1 czy 2.1. Słyszałem opinie, że potencjał głośników 5.1 nie będzie w pełni wykorzystany bez użycia amplitunera. Stąd moje pytanie co lepiej wybrać? Dobry zestaw 2.1 czy może jednak 5.1? Różnica bez używania dodatkowego osprzętu w postaci amplitunera będzie bardzo duża pomiędzy głośnikami 5.1 a 2.1? W konsoli jest wejście optyk na dźwięk, w TV jest takie samo, jakość będzie lepsza jeżeli kupię głośniki z wejściem optycznym, czy można spokojnie pakować się w chinche?

 

Co do głośników to zastanawiałem się nad tymi od Logitecha z serii X. Audiofilem nie jestem, ale lubię jak gra miło dla uszu więc głośniki od TV mnie nie zaspokajają a ileż można nosić te słuchawki na głowie ^^.

 

Prosiłbym o profesjonalną wypowiedź. Z góry thx.

 

PS: Logitech X-230 będzie dobrym rozwiązaniem? (pokój mam średni, około 20m2 przy czym z jednej strony od wysokości 1.20m ściany bocznej do prawie połowy sufitu idzie skos).

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...