Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Samsung to wciaz nie jest firma z wyzszej polki, choc sie stara bardzo.

 

Ten zestaw wygladalby przyzwoicie ale z opisu widze ze wejscie HDMI tylko jedno - znaczy masz wybor albo kablowka HD albo PS3.

Poza tym majac BD w PS3 nie warto przeplacac za zestaw z BD. Za te cene wyrwiesz bardzo porzadny Amplituner (nawet z True HD) i zestaw glosnikow. Odtwarzac mozesz z PS3.

Odnośnik do komentarza
a da się podłączyć zestaw głośników ze starego panasa-sa to małe głośniki plastikowe- podłączyć je do nowego ampli a potem sobie kompletować po kolei wszystko/. zestaw 5,1 jak by co-

Tak da się. Ale za 2,5 tysiaka chcesz teraz kupić ampli i pożniej dokupic jakiś zestawik 5.1? Czy jak to ma być bo się pogubiłem co chcesz zrobić.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Problem jedynie z wyrwaniem czegoś konkretnego za 600zł. Tego ampli co podałeś ma jeden gość tylko w takiej cenie i do tego tylko 11 komentarzy.

 

Podsumowując zostają dwie opcje:

1. Pioneer VSX-418 + Jamo 406 HCS1 = ok. 1500-1600zł + sub za jakiś czas

2. Ampli za ok. 600zł + Jamo 406 HCS1 + Yamaha YST-SW012 = ok. 1600

 

PS: Rozejrzę się jeszcze za jakimś tańszym ampli do zestawu 2 i dam znać.

PS2: Look ten zestaw bez suba zagra bardzo dobrze w grach i nawet bez suba granaty w COD4 będą Cię ściągały z fotela ;)

 

Kolejne pytanie: czy do tej pierwszej opcji mogę zamienić ampli na PIONEER VSX-818 (w euro.com.pl i na allegro do kupienia w cenie ~1250 zł) ? Trochę droższy, ale ma wejście i wyjście HDMI czyli jak się domyślam dźwięk z PS3 mógłbym za pomocą tego złącza puścić. Czy dodatkowe wejścia/wyjścia są warte tych 300 zł czy sprzęt oferuje coś więcej? Czy każdy ampli Pioneera w cenie 1000-1300 zł mogę brać w ciemno czy można się naciąć na jakiś kiepski model?

Edytowane przez Look4z
Odnośnik do komentarza

dokładnie mam teraz takie kino PANASONIC SC-HT520

 

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1895

 

i jak by się teraz do tych starych głośników dało podpiąć jakiś nowy amplituner by mieć ps3 po hdmi i kablówke cyfrową np: po optyku, to bym się wstrzymał co do nowych głośników, i załóżmy po spłacie ampli dobrał bym sobie jakiś fajny zestawik 5,1 już konkretniej... jak się okaże że się da- to ampli mógłby być tak do 2 tysi,,,

 

co wy na to szanowni forumowicze---wiem wiem za bardzo kombinuje ale wole tak niż hop siup i potem żałować...

Odnośnik do komentarza
Kolejne pytanie: czy do tej pierwszej opcji mogę zamienić ampli na PIONEER VSX-818 (w euro.com.pl i na allegro do kupienia w cenie ~1250 zł) ? Trochę droższy, ale ma wejście i wyjście HDMI czyli jak się domyślam dźwięk z PS3 mógłbym za pomocą tego złącza puścić. Czy dodatkowe wejścia/wyjścia są warte tych 300 zł czy sprzęt oferuje coś więcej? Czy każdy ampli Pioneera w cenie 1000-1300 zł mogę brać w ciemno czy można się naciąć na jakiś kiepski model?

Moim zdaniem się nie opłaca ponieważ za samego switcha HDMI dopłacasz dużo siana. PS3 ma tą zaletę, że można jednocześnie podłączyć obraz przez HDMI (do TV) i dźwięk przez optyka (do amplitunera) więc według mnie nie ma sensu dopłacać do ampli mającego switcha video. Weź takiego jakiego ci Inco zaproponował plus zestaw 5.0 jamo i będziesz zadowolony. Poźniej dokupisz tego suba 200 od Jamo i skompletujesz kino domowe.

Odnośnik do komentarza
Kolejne pytanie: czy do tej pierwszej opcji mogę zamienić ampli na PIONEER VSX-818 (w euro.com.pl i na allegro do kupienia w cenie ~1250 zł) ? Trochę droższy, ale ma wejście i wyjście HDMI czyli jak się domyślam dźwięk z PS3 mógłbym za pomocą tego złącza puścić. Czy dodatkowe wejścia/wyjścia są warte tych 300 zł czy sprzęt oferuje coś więcej? Czy każdy ampli Pioneera w cenie 1000-1300 zł mogę brać w ciemno czy można się naciąć na jakiś kiepski model?

Moim zdaniem się nie opłaca ponieważ za samego switcha HDMI dopłacasz dużo siana. PS3 ma tą zaletę, że można jednocześnie podłączyć obraz przez HDMI (do TV) i dźwięk przez optyka (do amplitunera) więc według mnie nie ma sensu dopłacać do ampli mającego switcha video. Weź takiego jakiego ci Inco zaproponował plus zestaw 5.0 jamo i będziesz zadowolony. Poźniej dokupisz tego suba 200 od Jamo i skompletujesz kino domowe.

 

Ten ampli PIONEER VSX-818 w mediamarkcie mogą mi sprzedać za 1099 zł. To wychodzi tylko 100zł drożej niż VSX-418 polecona przez Inco. Czy poza bogatszymi wyjściami/wejściami jest między nimi jakaś różnica? Czy jakość dźwięku będzie conajmniej tak samo dobra? Wolałbym coś kupić u siebie na miejscu, bo w przypadku jakichś problemów nie trzeba kombinować z serwisem, a za taki komfort jestem w stanie dopłacić te 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Skoro za 1100 możesz go kupić to łykaj 818tkę. Co innego gdybyś miał go kupić za 1500zł. Wtedy moim zdaniem nie byłoby sensu do niego dopłacać (w twoim przypadku).

 

Czyli rozumiem, że jeśli chodzi o jakość dźwięku to nie słychać różnicy? Bo co do cen to właśnie tak mi się wydaje, bo dopłacam 100zł i mam więcej wejść/wyjść oraz serwis na miejscu co jest dla mnie najważniejsze przy takim sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Skoro za 1100 możesz go kupić to łykaj 818tkę. Co innego gdybyś miał go kupić za 1500zł. Wtedy moim zdaniem nie byłoby sensu do niego dopłacać (w twoim przypadku).

 

Czyli rozumiem, że jeśli chodzi o jakość dźwięku to nie słychać różnicy? Bo co do cen to właśnie tak mi się wydaje, bo dopłacam 100zł i mam więcej wejść/wyjść oraz serwis na miejscu co jest dla mnie najważniejsze przy takim sprzęcie

Wątpię by była różnica. A jeśli już to na korzyść 818tki więc tak nic nie tracisz. A poza tym ampli się psują bardzo rzadko więc i tak nie musisz się obawiać awarii.

 

BTW oprócz tego ampli jakie w końcu głośniki kupujesz? Jamo s406?

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Wygląda bardzo porządnie, a co najważniejsze - amp dekoduje nowe formaty dźwięku HD, co przyda Ci się przy filmach BD.

Onkyo to porządna marka, sam mam ich ampa z audio HD, który zarządza mi całym kinem domowym i nie tylko :)

Oczywiście kupując porównywalne klocki oddzielnie mógłbyś pewnie urwać kilkaset zł, ale tu masz wszystko z" jednej rodziny".

Szkoda tylko, że fronty nie są podłogowe...

 

edyta:

rozeznaj się w kwestiach we/wy tego ampa, żebys miał np. zapas wejść HDMI, jakiś component, mozliwość różnej konfiguracji i kombinacji we/wy dla audio i wideo.

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

jesli i tak ma PS3 to do BD uzywa jej, a PS3 jak wiadomo nie przesyla dzwieku w takiej formie jak jest na BD a tylko zdekodowany multichanel (PCM) badz jakies zwykle DTS czy DD5.1 wiec akurat do PS3 to nic wiecej nie potrzeba jak przyjmowanie tego co wyrzuca PS3...

 

pytanie czy to przyjmuje po hdmi Linear PCM do 7.1 wlacznie?

 

PS.

ja tez siedze na onkyo, 805...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Cytata:

 

A device compatible with Linear PCM 7.1 Ch. is required to output 7.1 Ch. audio, supported by Dolby TrueHD or a similar format, from the HDMI OUT connector. This system does not support output from the DTS-HD 7.1 Ch. DTS-HD 7.1 Ch. audio is output from a 5.1 or lower channel

 

Znaczy wypluwa TrueHD - i nieskompresowane 7.1 jesli takie jest (poprzez PCM). DTS 7.1 to codec kompresji konkurencyjny o jakosci prawdopodobnie nieodbiegajacej od Dolby THD i nie wykluczalbym, ze z czasem nie pojawi sie z ktoryms firmwarem w PS3.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

gdzie Ci PS3 wypluwa TRUEHD?

 

tydzien temu sprawdzalem na filmie BR ze sciezka trueHD, albo bitstriming do DD albo PCM, nei wypluwa zadnego truehd, a z DTS-HD robi DTS lub PCM

 

i jak piszesz cos to pisz poprawnie, nie DTS 7.1 bo nic takiego nei ma tylko DTS-HD 7.1

 

po co maja wprowadzac rozne rodzajow kodekow na wyjsciu PS3?

przeciez jak jest PCM to juz jest dzwiek jak oryginal wiec po co to pozniej kompresowac jeszcze zeby znow dekompresowac?

 

oczekuje sie tylko od nich jednego, aby przepuszczali to co idzie z plyty BR bez zadnej obrobki przez PS3 aby tym zajal sie juz sam ampli ze swoimi dekoderami

 

...tylko teraz wlasnie czy ps3 wypluwa DTS HD,Dolby Digital Plus,Dolby True HD i dzwiek 7.1?? jesli nie to cos czuje ze czeka mnie zakup BD Playera bo ogolnie potrzebuje tego do filmow BD moja mala kolekcja liczy juz 29 filmow + 160 na dvd :)

tu nie chodzi o to co PS3 wypluwa a co dostaje na wejsciu i co z tym robi na wyjsciu

a wlasnie dzwiek lepszy niz DD5.1 i DTS dekompresuje i wywala go w postaci zdekompresowanej wielokanalowej, tym samym amplituner w cale zadnych dekoderow nie musi miec, aby mial wejscie multikanalowe po HDMI

zakup BDplayera moim zdaniem nic nowego nie wniesie w tej materii, tylko tyle ze ujrzysz na swoim amplitunerze znaczek o dekodowaniu, czy dekodowanie przez konsole a przez amplituner moze byc inne? watpie, to system cyfrowy poslugujacy sie tym samym algorytmem

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dobra, zbierzmy do kupy fakty i podajmy to jasno na tacy, bo obaj macie rację, ale nie możecie się dogadać, żeby ktokolwiek zrozumiał :)

PS3 wypluwa Dolby TrueHD oraz DTS HD MA ale sama konsola dekompresuje je do postaci LPCM i w tej postaci audio pojawia się na wyjściu HDMI (i tylko na tym) - tak przyjmuje je amp, dając naszym uszom w efekcie DTHD i DTS HD MA, ale nie zajmując się już dekodowaniem.

 

Dlatego też (po odpowiednich ustawieniach audio out konsoli czyli LPCM po HDMI), jeśli mamy ampa z nowymi formatami audio HD - i tak nie zobaczymy na wyświetlaczu ikonek DTHD i DTS HD MA, bo amp dostaje to już zdekodowane w postaci LPCM. Ale de facto słyszymy właśnie te formaty.

Odnośnik do komentarza

przeciez wszsytko napisalem wyzej to samo

butcher: trzymajmy sie nazewnictwa a nie poplatanie z pomiesznaiem, to co wypluwa to oznacza jaki typ sygnalu mamy na wyjsciu konsoli

z jednej strony piszesz ze wypluwa truehd a pozniej ze wypluwa ale zdekodowany LPCM

co innego jest jakosc sygnalu a rodzaj

jakosc sygnalu po zdekodowaniu czy to przez konsole czy ampli bylo pisane ze bezapelacyjnie bedzie ta sama

 

Tyle że ze specyfikacji wynika (znaczy tak ja rozumiem) ze DTS 7.1 jest przez PS3 przerabiane na 5.1 niestety. Wiec DTS 7.1 nie wypluwa.

ile razy mozna CI powtarzac ze nie ma zadnego DTS 7.1

DTS to 5.1

a DTS-HD to 7.1 i w cale tego nie musi przerabiac na 5.1 bo wlasnie po LPCM idzie to tak jak powinno isc tylko zdekodowane w postaci LPCM 7.1

ja nie pisze o tym co ktos pisze czy jak to rozumuje a to co sprawdzilem w praktyce

 

jasne ze DTS 7.1 nei wypluwa bo nic takiego nie istnieje, w tym sie z Toba zgodze :)

po za tym w DTS-HD rozbija sie na 2 rodzaje, stratnego (DTS-HD HRA) i bezstratnego (DTS-HD MA)

 

nizej Ci podaje obrazowo jak to wyglada to moze tak szybciej zapamietasz jak slowa pisane nie docieraja

 

porownanie_DTS.jpg

 

Wypluwa i DD TrueHD i DTS HD Master Audio :)

http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25700 - post macek

http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php...5700&page=2 - post bluray

nie wypluwa zadnego TRUEHD ani DTSHD tylko zdekodowane

odlsuchowo pisalem ze nie ma znaczenia czy PS3 to zdekoduje czy amplituner

ale fakt jest faktem i bzdur nie pisac ze PS3 wypuszcza na ta chwile dzwiek w postaci truehd czy dtshd ktore to sa postaciami dzwieku wielokanalowego ZAKODOWANEGO

 

wypuszcza zdekodowany dziwek LPCM 7.1 (chociaz nie musi to byc 7.1 bo jak sie ustawi ze max co ma wypuszczac po HDMI to 5.1 to bedzie LPCM 5.1, pytanie tylko mozna zadac co zrobila PS3 z brakujacymi kanalami, wmixowala w inne?) o jakosci takiej jak sciezka dzwiekowa nagrana na BD czyli czy to truehd badz dtshd, koniec kropka...

 

PS.

pisanie prawidlowego nazewnictwa to podstawa by uniknac niespodzianek, w takim poplataniu i pisaniu ze PS3 wypluwa truehd czy dtshd to mozna sadzic ze potrzebny jest amplituner z tymi wlasnei dekoderami na pokladzie, a jak wiemy jest to bzdura wlasnie, wystarczy tylko i wylacznie ze przyjmie zdekodowany dziwek 7.1 (wazne PO HDMI) i nic wiecej nie potrzeba na ta chwile...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Nie drapcie się dziewczyny. Nie ma o co.

---------

Dzięki za pomoc. W końcu mam sprecyzowane plany zakupowe :)

Chociaż zakładane 1500 zł zostało przekroczone, ale to normalka i mam nadzieję, że sprzęt da radę.

Podzielę się wrażeniami po zakupie :lol:

Jak zestaw głośników, który kupisz to jamo s406 (plus u ciebie zapewne surroundy i centralny w zestawie 5.0) to również podzielę się wrażeniami, bo właśnie te fronty nabyłem ;) Zobaczymy jak to gra.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...