Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Mam PS3 podlaczone przez kabel HDMI do amplitunera Onkyo 605.Wszystko jest super,mam dzwiek 5.1,jakosc tez powala z nog ale jest jeden maly szkopul ktory mnie denerwuje. Za kazdym razem jak robie update konsoli,odpalam gre lub daje quit game (podczas juz grania) obraz znika,pojawia sie brak sygnalu i amplituner probuje sie dostroic do sytuacji. I w tym momencie czasami mu sie nie udaje i obraz pozostaje czarny,miga sobie napis "HDMI" i musze na pilocie zmienic zrodlo na jakies inne (np dvd) i spowrotem nacisnac na zrodlo do ktorego podpiety jest PS3 i zalapie.

 

Da sie zyc ale irytujace,czy to norma w amplitunerach? (to moj pierwszy).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć Wam ; D

 

mam takie pytanie czy głośniki Logitech Z-3 posiadają przejściówkę do podłączenia PS3 ? Do porównania mam jeszcze Z323 ( ma wbudowane wejścia w woofer ). Jednak bardziej mi się podobają te pierwsze , zależy mi na zestawie 2.1 mam teraz 5.1 lecz stwierdziłem ze nie wykorzystuje go wcale z powodu braku miejsca. Może polecacie jakieś głośniki do konsoli i kompa jednocześnie cena do 300zl , lepszych nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym dokupić do PS3 zestaw kolumn (mam TV Sony KDL-32E4000) nigdy nie kupowałem sprzętu audio dlatego nie wiem od czego zacząć poszukiwania. Chciałbym porządny sprzęt w granicach 1000-1500 zł, choć może bliżej tej mniejszej granicy. Zależy mi na jakości dźwięku, a nie na mocy. Co proponujecie?

Edytowane przez Dark_Slide
Odnośnik do komentarza

witam ponownie niedlugo przyjedzie do mnie zestaw Logitech Z-5500 patrzalem za kablami optycznymi ale sa jakies dziwne rozne rodzaje moglby ktos mi podac jakis 100% pewny kabel ktorym podlacze te glosniki z ps3 na przestrzenny dzwiek ?? jak juz ktos bedzie szukal prosilbym o taki min. 3m

 

Masz szczęście bo sam posiadam taki zestaw :) nie masz co kombinować, oczywiście do głośników dostaniesz kabel który podpinasz i masz dźwięk 5.1 ale lepszym rozwiązaniem będzie kupienie zwykłego kabla optycznego toslinka. I dzięki temu w zależności jaki format będzie gra lub film obsługiwała automatycznie ci się przełączy :teehee:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym dokupić do PS3 zestaw kolumn (mam TV Sony KDL-32E4000) nigdy nie kupowałem sprzętu audio dlatego nie wiem od czego zacząć poszukiwania. Chciałbym porządny sprzęt w granicach 1000-1500 zł, choć może bliżej tej mniejszej granicy. Zależy mi na jakości dźwięku, a nie na mocy. Co proponujecie?

Jaki zestaw? 2.0? 5.1?

 

2.0

http://www.ceneo.pl/106826 x2 - 1000zł

http://www.ceneo.pl/3427382 - 900zł

 

5.1

http://www.ceneo.pl/274139 - 1700zł

http://www.ceneo.pl/368479 - 1350zł

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Gość szpic

mam takie pytanie.

mam ps3 i kino domowe Thomson.

chcialbym aby dzwiek szedl z ps3 do kina

mam teraz podlaczone tak :

 

ps3 -> hdmi -> tv

ps3 -> optyk -> kino

 

w ps3 mam odchaczone ze dzwiek ma isc na optyk.

ale na kinie dzwieku brak?

jedyne jakie mam na kinie przyciski wyboru zrodla to :

dvd

vcr

tv/anl

sat/cab

lecz na zadnym z nich nie ma dzwieku?

any idea?

Odnośnik do komentarza

mam takie pytanie.

mam ps3 i kino domowe Thomson.

chcialbym aby dzwiek szedl z ps3 do kina

mam teraz podlaczone tak :

 

ps3 -> hdmi -> tv

ps3 -> optyk -> kino

 

w ps3 mam odchaczone ze dzwiek ma isc na optyk.

ale na kinie dzwieku brak?

jedyne jakie mam na kinie przyciski wyboru zrodla to :

dvd

vcr

tv/anl

sat/cab

lecz na zadnym z nich nie ma dzwieku?

any idea?

1. Upewnij się ,że w PS3 wszystko jest dobrze ustawione

2. Sprawdź jak w kinie jest oznaczony optical( albo z tyłu kina albo w instrukcji)

3. Sprawdź kabel( ten co masz na innym sprzęcie i ew. inny kabel na PS3 i kinie domowym)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie bo ja jestem laik totalny, a podobnego pytanie nie mogłem znaleźć. Można głośniki logitech z 5500 podłąćzyć na raz pod PS3 optykiem i po TV jackiem ?

 

Już piszę o co mi chodzi. Chcę mieć dźwięk przestrzenny w grach na PS3, a lepszy głośniejszy dźwięk z kablówki jak i filmów z lapka, którego mam podpiętego pod plazmiacza.

 

Da się to zrobić ? Będzie dźwięk z kablówki?

 

ps aha i jeszcze, żeby z X360 też był głos w tych głośnikach.

 

 

z góry dzięki za jakieś info

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Znaczy ja mam Z-5500 i mam tak zrobione.

 

Ps3 i Xo podpięty optykami ale do rozgałęźnika optycznego (zapomniałem nazwy fachowej) w każdym bądź razie urządzenie które pozwala podpiąć 2 optyki do jednego wejścia ;].

 

A dekoder od telewizji i DVD (czy w Twoim wypadku TV i laptop) mam podłączone przez coaxial kabel (oczywiście również daje 5.1) . Tylko raczej wątpię żeby Twój TV (w ogóle który) miał wejście coax, bo fakt, że ja nie podpinam bezpośrednio głośników do TV tylko do dekodera od telewizji.

 

I wątpię żebyś jackiem podpiął głośnik do TV. Z lapkiem nie będzie problemu w zestawie z głośnikami jest kabel umożliwiający podpięcie kompa/laptopa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi Ci o podłączenie TV jako odbiornika TV a nie jakiegoś dekodera DTV to jackiem wyjściowym z TV powinno być ok, kumpel miał tak podpięte Creativy jakieś 5.1, jeśli masz dekoder polecam coaxial lub optyk - po jacku będzie to tylko namiastka dźwięku przestrzennego.

Edytowane przez Lamkers
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z podłączeniem dźwięku z PS3, sytuacja wygląda następująco:

 

Dźwięk z PS3 idzie do TV (sony bravia) przez HDMI, a z TV idzie przez wyjście audio do rozgałęziacza (http://www.ecvv.com/product/846510.html), a później do wieży. W ustawieniach dźwięku konsoli jest domyślnie 2 kanały linear PCM. Do tej pory wszystko było dobrze, gdy używałem starej, dużej wieży AIWA z 6 głośnikami. Wieża umarła, więc podłączyłem zamiast niej coś takiego http://www.tinyurl.pl?zkaV8WAd. Dźwięk z PC jest odtwarzany bez problemów, a z PS3 czasem jest dobrze, a czasem nie jest. Większość gier brzmi normalnie, ale przy niektórych z głośników lecą paskudne trzaski i zgrzyty. Przykładowo muzyczki z Digger HD i Super Rub'a'Dub nie da się słuchać, a demo Just Cause 2 brzmi dobrze, dopóki nie pojawi się dźwięk eksplozji. Czy ma ktoś pomysł gdzie leży problem? Nie chciałbym kupić innej mini wieży i mieć taką samą sytuację.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...