Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy łapcie  http://allegro.pl/item1162595139_creative_sluchawki_z_dekoderem_dts.html  !!! 

 

Nie często na allegro ladują juz te dekoderki. Za nówkę 2 lata demu dałem ok 200zł. Sprzęt używam z senkami hd555 i efekty 5.1 jak i jakość dźwieku są świetne. Za te pieniadze nic lepszego nie wyrwiecie jeśli chcecie mieć fajne 5.1 :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanko jestem posiadaczem tv Samsung, LED UE55C6700 i konsoli PS 3 Slim .Z tego co wiem odbiornik ten posiada dekodery Doby Digital Plus i DTS posiada wejscie optyczne .Moje pytanie brzmi czy podpinając PS 3 do tv kablem hdmi obraz a dzwięk przez kabel optyczny czy będzie róznica w jakosci dzwięku niż przez samo hdmi ? Czy jest sens podpinac osobno kabel optyczny ?

Odnośnik do komentarza

Mam problem. Podłączam PS3 do głośników komputerowych (2.0) poprzez chinche i nie mogę uzyskać dźwięku. W ustawieniach dźwięku wybieram "złącze wejściowe audio/scart/av multi" i nic się nie dzieje. Macie jakąś radę?

 

Zdążyłem się już zorientować, że istnieje sposób z przejściówką 3-wyjściową (z jednej strony chinche, z drugiej wchodzi kabel od głośników) z której skorzystam w wypadku, gdybym nic tutaj nie zdziałał.

 

EDIT.

Tak zrobię. Znalazłem taką w domu, jedynie wyjście na kabel od głośników ma za wąskie i nie wchodzi tam w całości, ale dźwięk słychać, ledwo co, ale słychać.

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Ma ktoś z was może jakieś sprawdzone ustawienia do Z-5500. Obecnie nie mogę niestety tego sprzętu puszczać zbyt głośno. Problemem jest to że mimo że np gram w takiego gowa wszytsko jest cicho a tu nagle ŁUB Kratos krzyknął i chałupa się trzęsie ( tak tak te "pierdziawy" mają moc:).Akurat subwofer mam ustawiony na minimum. Chodzi mi o to jak to ustawić żeby był cały czas równy poziom dżwięku. Dałem głośniej surrounda to z koleji w ogóle nie było prawie słychać odgłosów z samej gry typu dżwięk miecza itd.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Jakis czas temu byly polecane, wiec to mnie troche zmylilo :P

 

Wiec co dokladnie oplacaloby sie kupic w przedziale 1000-2000zl (w zasadzie to najlepiej jakby cena nie przekroczyla 1500zl, ale jesli bedzie naprawde warto to sie zobaczy).

 

Naglosnienie pojdzie do pokoju 28m2, chcialbym je podlaczyc do PS3 i do dekodera Nki. (nie beda jednak rozstawiane po calym pomieszczeniu ze wzgledu na to ze TV wraz z PS3 znajduja sie w jego lewej czesci, a nie centralnie). Wiec tutaj tez nasuwa mi sie pytanie do was - czy taka konfiguracja da dobre efekty? Bo glosniki wlasnie beda rozstawione odpowiednio, jednak na powierzchni tej czesci gdzie stoi TV.

 

Co najlepiej wziac? Zalezy mi na oplacalnosci, bo cos z tego ze dany zestaw bedzie kosztowal 1500zl jesli taniej bedzie mozna wyrwac cos niewiele ustepujacego, badz cos duzo lepszego dokladajac stosunkowo niewiele wiecej.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zastanawiam się nad kupnem amlitunera do PS3. 2 kolumny już mam, tak więc pozostaje kwestia samego klocka. Od razu zaznaczam, że szukam amplitunera, w cenie do 1500 zł, który nie musi mieć jakichś hiper, super, duper basów oraz mega wypaśnego 5.1 lub 7.1, jako że będę korzystać tylko z dwóch kanałów. Chodzi o to, bym mógł nie tylko słuchać z niego odgłosów z gier, ale również muzyki z kompaktów, także interesuje mnie amplituner, który czysto gra i sprawdzi się na takiej muzyce jak jazz, czy rock. Wiem, że takie np Onkyo sprawdzają sie idealnie przy grach, ale jeśli chodzi o muzykę powstaje już problem. Pozostaje jeszcze pytanie o port USB, czy jeśli amplituner go posiada, to bez problemu można podłączyć sobie do niego mp3 i słuchać? jak to wypada? Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza

No to stary :) Jak dla mnie w zestawieniu z Onkyo 607 będzie bardzo dobrze. U mnie gra z Mission MV6 i jest git. Bierz TYLKO z gwarancja polskiego dystrybutora EIC, np tu

 

http://www.audioswiat.pl/go/_info/?id=633&partner_id=25252525&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885

Jeszcze pytanko, bo mam stosunkowo małe kolumny (jak na kolumny:P), stąd pytanie jaką amplituner daje moc zeby przypadkiem ich nie przeciążył?:)
Odnośnik do komentarza

Witam

Zastanawiam się nad kupnem amlitunera do PS3. 2 kolumny już mam, tak więc pozostaje kwestia samego klocka. Od razu zaznaczam, że szukam amplitunera, w cenie do 1500 zł, który nie musi mieć jakichś hiper, super, duper basów oraz mega wypaśnego 5.1 lub 7.1, jako że będę korzystać tylko z dwóch kanałów. Chodzi o to, bym mógł nie tylko słuchać z niego odgłosów z gier, ale również muzyki z kompaktów, także interesuje mnie amplituner, który czysto gra i sprawdzi się na takiej muzyce jak jazz, czy rock. Wiem, że takie np Onkyo sprawdzają sie idealnie przy grach, ale jeśli chodzi o muzykę powstaje już problem. Pozostaje jeszcze pytanie o port USB, czy jeśli amplituner go posiada, to bez problemu można podłączyć sobie do niego mp3 i słuchać? jak to wypada? Proszę o jakieś rady.

W cenie do 1500zł najlepszym wyborem 2.0 jest wzmacniacz NADa 326BEE. Da się go wyrwać (NÓWKĘ) na Allegro za mniej więcej tą kwotę. To nowoczesna konstrukcja ze sterowaniem z pilota i wyje.bistym stereo (TAKIE COŚ CHCESZ PRAWDA?).

 

LINK

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad dobrym graniem do domu, oczywiście najlepiej do grania :)

Nie wiem na co się zdecydować - albo łykać typowe kino domowe czyli jakiś zestaw 5:1, albo dobre brzmiące stereo. Zależy mi też na jakości muzyki ( płyta z cd i gramofonu ).

W co lepiej inwestować ? Chcę porządny pokój na multimedia i relaks :)

 

dzięki za rady, pozdr

Odnośnik do komentarza
Zależy mi też na jakości muzyki ( płyta z cd i gramofonu ).

Odpowiedź jest prosta - PORZĄDNE STEREO. Zawsze je można w przyszłości rozbudować do kina domowego 5.0 lub 5.1.

 

bzdura! zestawu stereo nie rozbudujesz potem do 5.1 no chyba, że masz trochę siana pod ręką. Gooral, powiedz proszę, jak kupisz nawet proponowanego przez Ciebie NADa to jak łatwo rozbudujesz go do 5.1 obsługą chociażbym zwykłego,poczciwego DTS?

 

Ja radzę ci się zastanowić co będziesz robić częściej - grać czy słuchać muzyki? słuchasz muzyki aktywnie, czy po prostu "coś sobie z tyłu leci"? jeśli to drugie + gry to polecam jednak kino. Jeśli muzyką głównież żyjesz - przychylam się do idei Goorala - stereo. Ale nie patrz na to jak na zestaw "do rozbudowy"

Odnośnik do komentarza

Proste. Kupujesz amplituner z pre-outem i sprawa załatwiona (NADA podłączasz do wejść "preout front" w ampli). A ampli+zmachol 2.0 to najlepsze połączenie bo i stereo świetnej jakości i obsługa 5, 6 kanałów wraz z dekoderami DD, DTS.

 

I nie pisz "bzdura" jak nie jesteś pewien czy tak naprawdę jest.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Proste. Kupujesz amplituner z pre-outem i sprawa załatwiona (NADA podłączasz do wejść "preout front" w ampli). A ampli+zmachol 2.0 to najlepsze połączenie bo i stereo świetnej jakości i obsługa 5, 6 kanałów wraz z dekoderami DD, DTS.

 

I nie pisz "bzdura" jak nie jesteś pewien czy tak naprawdę jest.

 

czytaj co piszę - nie rozbudujesz, chyba że masz trochę kasy pod ręką.

Dobre ampli z preoutem to niestety portfel ciężki. Jest niby HK avr255 ale ma fatalną jakoś po preout. Ja polecałbym wtedy modele Denon 2xxx a Marantz 5xxx - poniżej tego nie radzę patrzeć w tej konfiguracji. Z tego co się orientuję można znaleźć fajne używane Denon AVr 3802, który ma nawet dźwięk HD - to jest dla mnie jedyna szansa na ratunek portfela.

 

W mojej opinii pod płytę cd i gramafon dobre kino wystarczy, ale jak zwykle każdy ma inne ucho i lubo co innego - ja odradzam takie zabawy, chyba, że lubisz bawić się w sprzęt i masz portfel.

 

ps. żeby nie było - zgadzam się, że do muzyki to stereo, a kino to kino. Sam mam dwa niezależne zestawy, ale tym, któzy miejsca w domu nie mają polecam dobre kino - Pioneer, Yamaga, Denon, Marantz. Stereo bardzo lubię HK i do tego dobre amerykańce głośniki.

Odnośnik do komentarza

A po co ci ampli z preoutem które jest "dobre" - cokolwiek to znaczy. marantz Sr4400, onkyo 506, nad 753 wystarczą do takiego nada 326bee, który będzie robił za końcówkę mocy stereo. Inaczej mówiąc wystarczy dokupić używane ampli (Z dobra opinią) za 500-600 złotych i masz idealny zestaw. Nie potrzeba miec dużego portfela żeby miec dobry sprzęt AV. Wystarczy mieć wiedzę na temat tego, który używany towar jest dobry, i czy był tuż po premierze najlepszym, w swojej klasie cenowej, ampli, zmacholem, itd.

 

Odnośnie marek amplitunerów jakie można polecić to przede wszystkim NAD, Cambridge Audio, Marantz później Denon, Harman Kardon, a na końcu Pioneer i Onkyo.

 

Jeszcze jedno - o jakich "dobrych amerykańskich" głośnikach mówisz? Pisząc głośniki masz na myśli całe kolumny głośnikowe?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

A po co ci ampli z preoutem które jest "dobre" - cokolwiek to znaczy. marantz Sr4400, onkyo 506, nad 753 wystarczą do takiego nada 326bee, który będzie robił za końcówkę mocy stereo. Inaczej mówiąc wystarczy dokupić używane ampli (Z dobra opinią) za 500-600 złotych i masz idealny zestaw. Nie potrzeba miec dużego portfela żeby miec dobry sprzęt AV. Wystarczy mieć wiedzę na temat tego, który używany towar jest dobry, i czy był tuż po premierze najlepszym, w swojej klasie cenowej, ampli, zmacholem, itd.

 

Odnośnie marek amplitunerów jakie można polecić to przede wszystkim NAD, Cambridge Audio, Marantz później Denon, Harman Kardon, a na końcu Pioneer i Onkyo.

 

Jeszcze jedno - o jakich "dobrych amerykańskich" głośnikach mówisz? Pisząc głośniki masz na myśli całe kolumny głośnikowe?

 

tak oczywiście to był skrót myślowy - chodziło mi o całe kolumny głośnikowe. Ja do stereo używam HK (Harman Kardon) razem z kolumnami GrandHigh. Kolumny poddane lekkiemu tuningowi (cewki, trochę zmieniony bassreflex, osadzenie na kolcach) - cały zestaw brzmi ok, mają na tyle rozległy bass, że nie używam żadnych dopalaczy. Wada:są duże

 

Co do preout - niestety traci się na jakości, to miałem na myśli. przynajmniej ja to słyszę.

 

Widzę, że podstawą naszego sporu nie jest obiektywna prawda, lecz subiektywne wrażenia. Mam szacunek do Ciebie za wiedzę, ale mamy inne ucho - o ile NAD to klasa, o tyle Cambridge Audio ja nie lubię. Marantz i Denon ok, ale Pioneer stawiam wyżej od HK. W sumie to też zależy do czego. Miałem okazję słuchać pięknego Onkyo, który miał śliczny, aksamitny dźwięk, zero nachalności, agresji - po prostu jedwab. Można się w nim zakochać, jeśli się takie coś lubi.

 

No nie zapominajmy, że fantastyczne kino potrafi zrobić też Yamaha.

 

Dla pytających:

jeżeli chcecie złożyć zestaw kino + słuchanie muzyki to są dwie drogi:

1) dobre stereo plus preout - metoda Goorala

2) dobre kino, które potrafi ładnie zagrać stereo - metoda waldusia

 

Każda ma swoje wady i zalety. Ja osobiście słucham stereo na innym sprzęcie, ale wynika to z faktu, że słucham np płyt winylowych (inna bajka). Mimo to mam kino oparte o Pioneera 5.1 o dużej mocy i kolumny B&W (a jak! ma być agresja!) i z powodzeniem prowadzę odsłuch dobrze nagranych audio.

 

Osobiście nie polecam wynalazków Logitecha, chyba, że przez słuchanie muzyki określacie słuchanie mp3.

 

Każde ma po swojemu :thumbsup:

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...