Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie - liczę szybką i wyczerpującą odpowiedź.

Dostałem propozycję wymiany Motorstorma Apokalipsa za Mass Effect 2 i w związku z tym pytania:

- czy jeśli nie cierpię i nie kumam RPG to ME da jakąś satysfakcję z gry i czy nie zamotam się w fabule?

- czy wymagana jest bdb znajomość języka ang.?

- czy to bardziej FPS czy RPG

 

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Na PS3 to na początku jest jakis komiks przypominający wydarzenia z jedynki, która wszak na PS3 nie wyszła, więc fabułe powinno dać rade ogarnąć. Angielski na dobrym poziomie wskazany, ogrom gry poraża i o ile przejśc ją można nie kumając języka, to delektowanie się nia wymaga dobrej znajomości lub.. polskiej wersji (ale to tylko na iksie, na PS3 brak).

Fps-em ME2 nie jest za cholerę. Jak już to strzelaniną TPP z osłonami w rpg-wym sosie. Dla mnie, miłośnika rpg, bardzo mało tam erpegowego mięska, więc chyba i miłośnicy shooterów powinni dac radę. O ile nie odrzuca kogoś rozwinięta fabuła, mnóstwo dialogow z wieloma opcjami , jako tako zarysowane statystyki (coś na poziomie God of War może :) ). Tyle tylko, że grać w ME2 dla samego strzelania, nie ogarniając fabuły nie ma chyba sensu. Są lepsze strzelanki bez rpg-wych naleciałości.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanie - liczę szybką i wyczerpującą odpowiedź.

Dostałem propozycję wymiany Motorstorma Apokalipsa za Mass Effect 2 i w związku z tym pytania:

- czy jeśli nie cierpię i nie kumam RPG to ME da jakąś satysfakcję z gry i czy nie zamotam się w fabule?

- czy wymagana jest bdb znajomość języka ang.?

- czy to bardziej FPS czy RPG

 

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi.

 

Bez bardzo dobrej znajomości anglika nawet nie podchodź do tej gry, jej za.j.ebistość opiera się na godzinach dialogów i tekstu, często bardzo wymagającego i dziwnego..

 

Co do gatunku to szoter z 3 osoby z mega rozbudowaną warstwą fabulrną i dialogami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wybralbym RDR. Ogromny swiat, multum rzeczy do zrobienia, fajne multi i zaje.biste zombiaki (dlc), ktore wystarczaja na ~10h dodatkowej zabawy. W LA Noire przeszedlem tylko kilka spraw. Oczywiscie swietna animacja twarzy, klimat i sredni model jazdy, ktora na szczescie mozna pomijac. Podobno podczas grania w pewnym momencie pojawia sie schematycznosc rozwiazywania sledztw.

Odnośnik do komentarza

Witam szanowne grono :)

Chciałbym, żeby ktoś mógł doradzić mi jakiś dobry horror. Graficznie, fabularnie itp. Jeżeli można byłoby prosić, to jeszcze opis dlaczego akurat dana gra, wiadomo - długość rozrywki, trudność i tak dalej.

Dead Space (oraz jej sequel). Oprawa A/V, klimat, design, olbrzymia grywalność. Tuzy gatunkowe. I pomyśleć, że niepozorny DS miał być przystawką przed RE5, a go zmiażdżył.

F.E.A.R.2 nieszczególnie polecam. Mam ją na półce i nawet nie chciało mi się ukończyć. Gra ma swoje plusy (klimat), ale jest zbyt przekombinowana, mało czytelna.

 

Już bardziej poleciłbym....Bioshock. Szczególnie drugą odsłonę. Może nie jest to typowy horror, ale gra jest przesiąknięta mrokiem, specyficznym klimatem, a i elementów grozy nie brakuje (wrzeszcząca Big Sisters).

Odnośnik do komentarza

yo

 

mam tak ciezki wybor ze od tygodnia nie moge sie zdecydowac. zanim przejde to tytulow to powiem tylko ze gra ktora planuje kupic musi mi starczyc na baaardzo dlugo i musi pozwalac na granie powiedzmy max 2 x w tygodniu.

 

do wyboru mam nastepujace tytuly:

 

1) MGS HD Collection

na plus:

- niesamowita i wciagajaca historia

na minus:

- przeszedlem 2 razy MGS 2 i w 30% MGS 3

- grajac max 2 razy w tygodniu moge pogubic sie w fabule

 

2) Jack & Daxter HD Collection

na plus:

- duuuuzo grania

- jedna z najlepszych platformowek

na minus:

- jak to platformowka moze sie niestety znudzic :(

- gralem w Jack 2 na PS2 i z jakiegos powodu nie chcialo mi sie go wtedy skonczyc. Niestety nie pamietam juz dlaczego

 

3) Devil May Cry HD Collection

na plus:

- uwielbiam ten typ gier

- DMC 3 byla moja ulubiona gra na PS2

na minus:

- Grafika to rzenada (moze lepiej kupic DMC na PC)

- DMC przeszedlem na S wszystkie etapy na wszystkich poziomach trudnosci

- chyba ciezko byc w ta gre dobrym (pamietac wszystkie comba itd) grajac w nia max 2 razy w tygodniu

 

 

ludzie pomozcie bo sam nic nie wymysle

Edytowane przez Jazdaone
Odnośnik do komentarza

Ja na Twoim miejscu łykał bym zestaw numer 2. MGS jest świetny ale sam miałem problemy z graniem w 4 bo mogłem grać tylko w weekend i to koło 2-3 godzin. Efekt był taki że za każdym razem gdy odpalałem grę zastanawiałem się co,gdzie i jak po czym darowałem sobie. Skoro DMC przeszedłeś na S to przez większość grania w ten tytuł będziesz odczuwał efekt Deja vu. Jack & Daxter tak jak napisałeś da Ci dużo grania(nie wiem jak wygląda sprawa z trofeami w tym tytule). Co do znudzenia to miałem podobnie z Beyond Good and Evil HD. Przed odpaleniem gry mówiłem sobie że nudne, że sie nie chce ale jak już odpalałem to grało się świetnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...