Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakikolwiek sens kupować MGS4, gdy zna się tylko fabułę pierwszej części, a na zapoznanie się z dwójką i trójką raczej szans nie ma (brak ps2 i posiadanie ps3 w wersji 40Gb)?

 

Bo opinie osób które grały w tą grę + recenzje baaardzo mocno mnie zachęcają do tego tytułu, tylko nie wiem czy się odnajdę w fabule, bo jednak 2 częsci to dużo!

 

 

 

Nycek: Jak dla mnie obie gry na prawdę warto brać! Zarówno Ratchet, jak i Devil May Cry 4 to wyśmienite tytuły. Ja bym Ci polecił najpierw kupić Ratcheta, multum świetnej zabawy, ciekawe zastosowanie żyroskopów oraz fakt że gra nie jest jednorazowa! Za drugim razem jest sporo do odkrycia :)

Edytowane przez kenaj
Odnośnik do komentarza

Kenaj zawsze możesz poznać fabułę tych dwóch części poprzez internet, wiem wiem to już nie to(cut scenki z Youtube :nonie:) , ale w Twoim przypadku to jedyne wyjście , bo MGS4 to gra wybitna i obowiązkowy zakup dla każdego posiadacza Ps3. Swoją drogą skoro podobał Ci się mgs z psx,a to jak mogłeś nie grać w 2 i 3 na Ps2 ? :huh:

 

edit: teraz dopiero zrozumiałem zdanie "brak ps2", w ogóle nie miałeś czarnulki czy już nie masz?

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza
Poczekaj do pażdziernika, kiedy to na 90% SONY wprowadzi do wersji 40 GB kompatibilność wsteczną z PS2

Co to będzie UPDATE, czy nowa konsola? I skąd masz tą informację?

Ps. Co do MGS4 to ja sobie poczekam na wersję rozszerzoną. Substance, Subsistence, lub inną nazwę ;) może dorzucą jakąś grę retro jak w Subsistence Metal Gear i Metal Gear 2 Solid Snake. :wub:

Odnośnik do komentarza

Dokładnie nie ma co sie przypalać. A poza tym jeśli nie zagrasz w poprzednie części to nie pojmiesz fabuły w 100% a ilość wątków w dziele HIDEO jest zawsze porażająca. A szukanie filmików i czytanie fabuły przez neta to tak jak oglądanie ekranizacji dobrej książki = nie porozumienie:) poczekaj na softa i zagraj w poprzednie części najlepiej zaczynając od MGS 1 ;)

Odnośnik do komentarza

Emano. Mam Dylemat i liczę na wasze opinie :) Otóż zbieram się z zakupem ps3 :) I teraz rodzi sie problem ponieważ nie wiem kiedy ją kupić ;/ Może to głupie ale chodzi mi o to czy np nie poczekać do początku roku szkolnego/gwiazdki bo na pewno pojawię się jakieś promocje. I może się coś wyhaczy. Może warto poczekać do przyszłego roku to jest 2009 może obniżka jakaś będzie ? Może wyjdzie wersja odchudzona ? No i mam teraz rozkminę.. A może po prostu teraz brać i cieszyć się grami już teraz.. ? Mam nadzieje że mi doradzicie :) Jaka jest wasza opinia ;>

Odnośnik do komentarza
Emano. Mam Dylemat i liczę na wasze opinie :) Otóż zbieram się z zakupem ps3 :) I teraz rodzi sie problem ponieważ nie wiem kiedy ją kupić ;/ Może to głupie ale chodzi mi o to czy np nie poczekać do początku roku szkolnego/gwiazdki bo na pewno pojawię się jakieś promocje. I może się coś wyhaczy. Może warto poczekać do przyszłego roku to jest 2009 może obniżka jakaś będzie ? Może wyjdzie wersja odchudzona ? No i mam teraz rozkminę.. A może po prostu teraz brać i cieszyć się grami już teraz.. ? Mam nadzieje że mi doradzicie :) Jaka jest wasza opinia ;>

 

poczekaj z 5 lat,bedzie ps4 :lol:

 

..a na powaznie,mozesz poczekac na wersje 80gb...ale i teraz znajdziesz juz sporo ciekawych gier,w rozsadnej cenie(allegro).Gwiazdka to tez dobra pora,napewno bedzie jakas promocja, a i wiele oczekiwanych produkcji sie na ten czas szykuje.

Edytowane przez theGrimReaper669
Odnośnik do komentarza
A ja bym na jego miejscu kupił 60. Emulacja PS2 to bardzo duży atut. (A 80 jej mieć nie będzie... Narazie)

Yyy jak to 80 nie ma emulacji Ps 2 jak ja na mojej konsoli 80 gb odpalalem juz gry z porzednich konsol.

Coprawda mialem mozliwosc sprawdzic tyko jedna gry z Ps2 ( Deep Hunter 2004 ) i jedna z PSone ( Cool Boarders2 )

ale wszystko smigalo jak po masle.

Odnośnik do komentarza
A ja bym na jego miejscu kupił 60. Emulacja PS2 to bardzo duży atut. (A 80 jej mieć nie będzie... Narazie)

Yyy jak to 80 nie ma emulacji Ps 2 jak ja na mojej konsoli 80 gb odpalalem juz gry z porzednich konsol.

Coprawda mialem mozliwosc sprawdzic tyko jedna gry z Ps2 ( Deep Hunter 2004 ) i jedna z PSone ( Cool Boarders2 )

ale wszystko smigalo jak po masle.

Nowa PS3 80 GB to jest to samo co 40 GB. Różnica polega tylko na wielkości HDD.

Ty masz "starą" 80 GB i ona jest tak jak piszesz kompatybilna w tył z grami na PS2.

Ta Twoja to zapewne wersja NTSC, która ma kompatybilność "sprzętową" w odróżnieniu od wersji 60 GB PAL (moja), która ma kompatybilność "software'ową".

Mam nadzieję, że nie zamieszałem za bardzo. ;)

PS. Podobno pod koniec roku ma wyjść UPDATE i wszystkie PS3 będą odpalać gry z PS2.

PS2. Wszystkie PS3 odpalają gry z PSX/PS0. - podobno.

Odnośnik do komentarza

No to ja już sam nie wiem co lepiej zrobić :) hehe czy czekać, kupować czy co ;p W sumie to bym sobie juz teraz ponapierdzielal ale mysle czy nie warto sie pomeczyc i poczekac do wrzesnia jak sie cos ciekawego pojawi to wziąć, a nie wtedy to na gwiazdke już bankowo. Ale do gwiazdki z 5 miesięcy i mnóstwo gier które wyjdą do tego czasu plus zaległych.. masakra ;]

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie warto poczekać na nową wersję 80 GB.

 

Po 1. Będzie posiadać już większy dysk.

Po 2. Będzie mieć już Dual Shocka 3.

Po 3. Jak przypuszczam, będzie mniej awaryjna, bo będzie pochodzić z najnowszej produkcji, więc Sony z pewnością włoży najnowsze komponenty, co sprawi że konsola będzie mniej podatna na awaryjność.

 

Następna sprawa to taka, że jak czytałem dzisiaj na jakiejś stronie - mogę poszukać jeżeli chcecie - to było napisane, iż między wrześniem a grudniem, wyjdą jakieś bundle-packi razem z PS3 w wersji 80 GB. Warto więc poczekać, bo na pewno taki pack będzie się lepiej opłacał, aniżeli kupowanie wszystkiego osobno. Cały czas mowa oczywiście o Europie. Nie wiem jak będzie z Polską, ponieważ Sony Polska nie podaje żadnych informacji w tej sprawie.

 

Co do kupna na dniach:

 

Dzisiaj człowiek kupi - a za miesiąc kiedy będzie wszystko o 30% tańsze - będzie pluł sobie w brodę, że nie poczekał. W obecnym okresie i tak nie wychodzą hity, więc warto poczekać. Hity z poprzednich miesięcy, jak MGS 4 czy GTA IV można nadrobić później przecież.

Odnośnik do komentarza

"Dzisiaj człowiek kupi - a za miesiąc kiedy będzie wszystko o 30% tańsze - będzie pluł sobie w brodę, że nie poczekał." - wybacz, ale z tym się nie zgodzę. Jakby tak człowiek miał czekać i czekać to by nic sobie nie kupił :P Może według Ciebie najlepiej poczekać na PS4? ;) A teraz tak poważnie. Ja bym radził kupić konsolę po wakacjach i wtedy się nią cieszyć i nie żałować, że po 4 miesiącach stanieje o 100 złotych, bo wszytko tanieje :) Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.

 

P.S. Koniecznie kup MGS4 i GTA4 na początek ;)

Edytowane przez Tomasson225
Odnośnik do komentarza

Dziękuje za wasze zdanie :) do rzeczy gadacie :) w sumie to nawet we wrześniu będzie dla mnie nawet lepiej bo może wtedy będę w stanie za gotówkę kupić :) więc bym się nie musiał bujać z ratami czy z czyms :) no na pewno te gry kupie :) ogólnie będzie trochę gier dobrych wychodzic, sporo juz jest więc mam dużo do nadrobienia :) A w sierpniu z tego co patrzyłem ma wychodzić Disgaea 3 ! :D uwielbiam tą grę :D

Odnośnik do komentarza
"Dzisiaj człowiek kupi - a za miesiąc kiedy będzie wszystko o 30% tańsze - będzie pluł sobie w brodę, że nie poczekał." - wybacz, ale z tym się nie zgodzę. J Może według Ciebie najlepiej poczekać na PS4? ;) A teraz tak poważnie. Ja bym radził kupić konsolę po wakacjach i wtedy się nią cieszyć i nie żałować, że po 4 miesiącach stanieje o 100 złotych, bo wszytko tanieje :) Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.

 

P.S. Koniecznie kup MGS4 i GTA4 na początek ;)

Wybacz, ale gadasz głupoty ;). Na obecne czasy, czyli czas w którym PS3 się jeszcze nie rozwinęło na dobre, ważne jest czekanie. Znam oczywiście tą gadkę pod tytułem "jakby tak człowiek miał czekać i czekać to by nic sobie nie kupił" i sam jej przyznaję często rację, ale w obecnej sytuacji to się nie sprawdza. Dlaczego? Ano dlatego, że nie ma teraz wysypu hitów, na horyzoncie są zapowiedzi i powiem ci, że już z X360 i PS3 to przerabiałem, czyli wmówiłem sobie, że jak będę czekał, to nigdy niczego nie kupię. W przypadku X360 zrobiłem głupotę. Czemu? Bo nie chciałem do zbierać kasy na premium, czego następstwem było kupno Core (wakacje 2006) i 3 miesiące później byłem zły, bo nie miałem bardzo potrzebnego dysku. W przypadku PS3, kupiłem go rok temu w wakacje, ale byłem cierpliwy i poczekałem na starter pack. Chciałem kupić PS3 już w maju zeszłego roku, a wolałem poczekać do 1 Sierpnia i kupić wszystko o wiele taniej, czyli starter packa. Powiem tak: Jeżeli się chciało kupić PS3 w styczniu, lutym tego roku, to oczywiście zgadzam się że nie warto było czekać. Ale na dzień dzisiejszy, skoro hity będą pod koniec roku, a cena ma spaść za miesiąc (w sensie, że będzie nowa wersja, to tak jakby spadła cena), toraczej w tym wypadku ten tekst nie działa prawda? :)

 

Skotnik, życzę, żebyś by zadowolony z zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
"Dzisiaj człowiek kupi - a za miesiąc kiedy będzie wszystko o 30% tańsze - będzie pluł sobie w brodę, że nie poczekał." - wybacz, ale z tym się nie zgodzę. J Może według Ciebie najlepiej poczekać na PS4? ;) A teraz tak poważnie. Ja bym radził kupić konsolę po wakacjach i wtedy się nią cieszyć i nie żałować, że po 4 miesiącach stanieje o 100 złotych, bo wszytko tanieje :) Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.

 

P.S. Koniecznie kup MGS4 i GTA4 na początek ;)

Wybacz, ale gadasz głupoty ;). Na obecne czasy, czyli czas w którym PS3 się jeszcze nie rozwinęło na dobre, ważne jest czekanie. Znam oczywiście tą gadkę pod tytułem "jakby tak człowiek miał czekać i czekać to by nic sobie nie kupił" i sam jej przyznaję często rację, ale w obecnej sytuacji to się nie sprawdza. Dlaczego? Ano dlatego, że nie ma teraz wysypu hitów, na horyzoncie są zapowiedzi i powiem ci, że już z X360 i PS3 to przerabiałem, czyli wmówiłem sobie, że jak będę czekał, to nigdy niczego nie kupię. W przypadku X360 zrobiłem głupotę. Czemu? Bo nie chciałem do zbierać kasy na premium, czego następstwem było kupno Core (wakacje 2006) i 3 miesiące później byłem zły, bo nie miałem bardzo potrzebnego dysku. W przypadku PS3, kupiłem go rok temu w wakacje, ale byłem cierpliwy i poczekałem na starter pack. Chciałem kupić PS3 już w maju zeszłego roku, a wolałem poczekać do 1 Sierpnia i kupić wszystko o wiele taniej, czyli starter packa. Powiem tak: Jeżeli się chciało kupić PS3 w styczniu, lutym tego roku, to oczywiście zgadzam się że nie warto było czekać. Ale na dzień dzisiejszy, skoro hity będą pod koniec roku, a cena ma spaść za miesiąc (w sensie, że będzie nowa wersja, to tak jakby spadła cena), toraczej w tym wypadku ten tekst nie działa prawda? :)

 

Skotnik, życzę, żebyś by zadowolony z zakupu ;)

 

tylko to co dla Ciebie cytuje "ano dlatego ,ze nie ma teraz wysypu hitów" dla kogos innego moze to byc czas wysypu mega hitow czyt. civilization revolution, soul calibur 4 , mgs4 , gta 4 ... jak dla mnie to sa hity ,niemowiac o mega miodnym lego indiana jones. jak ktos nie ma ps3 a zamierza kupic , to poco czekac? dla jednego hit to gniot ,dla drugiego gniot to hit . kwestia gustu i tlumaczenie samemu sobie" poczekam jescze troche, a moze wyjda lepsze hity, a moze jeszcze stanieje ze 100zl " a potem bedzie "ee jak czekalem juz tyle to poczekam jescze troche i kupie swiezutkie PS4 " :) . a na koncu bedzie "uu mam juz 45 lat to poco mi ps6? jak 15 bylem bez ps3 , ps4, ps5 to i bez ps6 dam rade " oczywiscie troche to wyolbrzymilem :)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...