Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia tak naprawdę ceny za wersje na płycie która wole mieć. nie grałem jeszcze w Fallout 3 a płacić 80 zeta za angielska wersje plus do tego 144,65 za dodatki z psstore to mi się raczej nie opłaca. A jeśli za całą Fallout 3 GOTY zapłacę 140 pln to biorę natychmiast. nie pozostaje nic jak czekać do 19 października.

Dodatków jest pięć więc w sumie za same dodatki pęknie 200zł. Ja rozumiem jakby te dodatki były wydawane jak na Xboxa, na tyle przed premierą GOTY zakup miał sens, ale teraz płacić premium za nic?

Odnośnik do komentarza

Ja też policzyłam że za dodatki zapłacę 144,65 po 9,99 $ każdy. A całego Fallout 3 z dodatkami można będzie kupić za 180 pln, więc pod warunkiem że nie będą to same dodatki tylko ten pierwszy Fallout 3, z patchem który poprawia jako tako działanie gry, w tej angielskiej oczywiście wersji, bez polskich wcinek plus oczywiście Dodatki. To warto będzie kupić Fallout 3 GOTY

 

Czy więc jeśli nie grałam w Fallout 3 to warto poczekać i kupić sobie wersje GOTY za 180 czy GOTY to są tylko same dodatki zgromadzone na płycie bez gry Fallout 3, jak to w końcu jest.

 

Licze na to że Fallout 3 GOTY to jest właśnie gra Fallout 3 + patch + wszystkie 5 DLC

Odnośnik do komentarza

Ja też policzyłam że za dodatki zapłacę 144,65 po 9,99 $ każdy. A całego Fallout 3 z dodatkami można będzie kupić za 180 pln, więc pod warunkiem że nie będą to same dodatki tylko ten pierwszy Fallout 3, z patchem który poprawia jako tako działanie gry, w tej angielskiej oczywiście wersji, bez polskich wcinek plus oczywiście Dodatki. To warto będzie kupić Fallout 3 GOTY

 

Czy więc jeśli nie grałam w Fallout 3 to warto poczekać i kupić sobie wersje GOTY za 180 czy GOTY to są tylko same dodatki zgromadzone na płycie bez gry Fallout 3, jak to w końcu jest.

 

Licze na to że Fallout 3 GOTY to jest właśnie gra Fallout 3 + patch + wszystkie 5 DLC

Liczysz ceny z PSS US dodatków które nie działają z angielską wersją wydaną w Polsce. Sprytnie, ale bez sensu. Licz 8 funciaków za dodatek, bo na UK Store są dodatki kompatybilne z wersją wydaną w Polsce. Wątpię, że masz F3 z US.

 

GOTY to oczywiście wersja podstawowa ze wszystkimi dodatkami.

 

O widzę, że nie masz Fallouta i sobie policzyłeś cenę wszystkich dodatków. :wacko::nuke:

Odnośnik do komentarza

Nie mam F3 i policzyłam z US store za wszystkie tak jak za GOTY tam właśnie będą wszystkie i mi wyszło że jak za same dodatki płacić 145 pln do tego odpowiednia wersja F3 za około 80 pln. To jednak zupełnie sie nie opłaca. Ale jak GOTY będzie spolszczone to ja nie kupuje tylko ściągam zza granicy. Już dwa razy przejechałam się fatalnie na lokalizacjach, więcej tych błędów nie powtórzę. Co spolszczone to do dup.y.

Odnośnik do komentarza

Nie mam F3 i policzyłam z US store za wszystkie tak jak za GOTY tam właśnie będą wszystkie i mi wyszło że jak za same dodatki płacić 145 pln do tego odpowiednia wersja F3 za około 80 pln. To jednak zupełnie sie nie opłaca. Ale jak GOTY będzie spolszczone to ja nie kupuje tylko ściągam zza granicy. Już dwa razy przejechałam się fatalnie na lokalizacjach, więcej tych błędów nie powtórzę. Co spolszczone to do dup.y.

A gdzie dostaniesz te wersję?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak dotąd, przeszedłem przez dodatek Operation Anchorage i stwierdzam, że jest słaby. Polega tylko na tym aby iść przed siebie i strzelać, poza tym jest mnóstwo bugów - przeciwnicy potrafią respawnować znikąd tuż przed graczem albo jeszcze lepiej - tuż za plecami. A ostatnia bitwa gdzie chińczycy mnie nie atakują tylko amerykanie to już szkoda gadać. Zacząłem grać Mothership Zeta, ale natychmiast na początku gra się zwiesiła (wiki: When first beamed up to the mothership, the game may freeze at the probe scene. The game won't progress, but you can pause, and an alien in the background is moving). Na razie mam dosyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ja już dawno zwątpiłem w tą Cenegę

 

 

Jak myślicie? Czy save'y z "podstawki" będą działać z wersją GotY?

 

save z podstawki działają z wersją GOTY w wersji eu, nie wiem jak będzie z wersją pl która wyjdzie pewnie za 4-6 miesięcy o ile wyjdzie. Nie wypowiem się na razie co do dodatków, przechodzę jeszcze raz, od roku w F3 nie grałem. Na razie nie stwierdziłem błędów jakie były w podstawce przed patchem (freez i niemożność włączenia VATS)

 

2 zakonick

 

nie ma sensu, nigdy nie odpowiadają to nie jest firma tylko przedszkole

Odnośnik do komentarza

Hej

 

Dzwonie do Cenegi i mówią, że wydana będzie tyko wersja angielska GOTY. Co do jakich kolwiek informacji na temat patcha też nic nie wiedza i tłumaczą się, że prowadza rozmowy z producentem gry, więc napisałem do producenta gry i napsiali mi tak:

 

"Hello

 

The Polish version of the game is published by Cenega, so you might want to check with them. I do know that GOTY will be going at point, but that's all the information I currently have.

 

Thank you for playing Fallout 3."

 

Ktoś wcześniej pisał na forum, że nie opłaca się Cenedze umieszczania np Patcha na PSS, wiec dzwoniłem do Sony i powiedzieli, że jak już coś te te koszty sa niewielkie.

 

Przed chwilą rozmawiałem z zaprzyjaźnionym rzecznikiem praw konsumenta i wyślę narazie pismo do cenegii. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam wrażenie, że to walka z wiatrakami ale co mi szkodzi.... Wydałem na polska wersje 180zł i mają mnie głeboko bo nawet patcha nie udostępnili a wersja GOTY PL nie wiadomo czy wyjdzie. Czas pokaże.......

 

A może apel redaktorów PSX EXTREME? Może oni mogliby się czegoś dowiedziec? Pomożcie!

 

Pozdro!

Edytowane przez giero_pl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wielki szacun za wysiłek . Też o tym myślałem że fajnie by było jakby ktoś ze zgredów do nich przedzwonił żeby się dowiedzieć o co chodzi z tym patchem, ale nie wydaje mi się żeby ktoś się ruszył w tej sprawie. To już drugi raz kiedy przejechałem się na polskiej wersji gry na konsole ( w zasadzie to 3) i nie chodzi o słaba jakość tłumaczenia czy coś, ale oto że niedane mi było zagrać w epilog w PoP'ie, pucharków w polskiej wersji też nie złapie w dodatki do tej świetnej gry nie zobacze, no i 3 niedoszły w sumie kiedy chciałem sacred 2 po polsku kupić, ale chyba nawet do tej pory nie wyszedł więc kupiłem anglika. Także na razie polską dystrybucje mam daleko w poważaniu

Odnośnik do komentarza

Przyłączam się do prośby, żeby może ktoś z redakcji zbadał sprawę z tym patchem. Osobiście wysłałem maila do BOK Cenegi w piątek (wtedy też zakupiłem w empiku wersję PL), z zapytaniem czy jest jeszcze szansa na ukazanie się łatki w polskim PSN. Dziś otrzymałem odpowiedź:

 

"Niestety nie mamy informacji na ten temat"

 

Walą w h.. aż w oczy szczypie.

Odnośnik do komentarza

To wina konwersji na PS3, Nic więcej nie jest winne sytuacji, którą ciebie spotkała. Gdy dodatki zaczęły wychodzić na X360 i PC nie było głośno nigdy o freezowaniu obrazu podczas grania. Zresztą podstawka na PS3 miała tą przypadłość (Związaną wprawdzie z logowaniem się friendsa online ale freez to freez) więc tradycję trzeba było kontynuować i DLC też cierpią na problemy techniczne na tej platformie. ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

No to ładnie...widać uprzedzenia do użytkowników PS3 zostały i mamy taką konwersję jaką mamy, w końcu to Bethesda ;]

 

Mam taki problem z F3 GOTY, w momencie gdy znajduję się tam na stole operacyjnym i ufoki sie pochylają nade mną gra łapie freeza i nic nie można z tym zrobić, za każdym razem w tym miejscu jest dokładnie tak samo.

Reklamować produkt jako wadliwy? Czy mój pech i strata? :/

 

edit: już wszystko ok, usunąłem główny sejw (6gb ) z grą i działa, ale gra wczytuje się z płyty a chciałbym żeby tak jak wcześniej wczytywała się z dysku, czy jest ktos na tyle miłosierny żeby powiedzieć mi jak z powrotem utworzyć ten główny sejw? Help...

 

Mam taki problem z F3 GOTY, w momencie gdy znajduję się tam na stole operacyjnym i ufoki sie pochylają nade mną gra łapie freeza i nic nie można z tym zrobić, za każdym razem w tym miejscu jest dokładnie tak samo.

Reklamować produkt jako wadliwy? Czy mój pech i strata? :/

 

edit: już wszystko ok, usunąłem główny sejw (6gb ) z grą i działa, ale gra wczytuje się z płyty a chciałbym żeby tak jak wcześniej wczytywała się z dysku, czy jest ktos na tyle miłosierny żeby powiedzieć mi jak z powrotem utworzyć ten główny sejw? Help...

 

wiem, ale zapędziłem się.. sorx

Edytowane przez davidk3
nie piszemu post pod postem; używamy opcji edycji
Odnośnik do komentarza

Chciałbym zapytać posiadaczy wersji game of the year oraz osoby zorientowane w temacie jaką dokładnie wersję gry (game of the year) mam kupić aby stuprocentowo funkcjonowały mi save'y z wersji podstawowej. Czy jest to tak że z każdą wersją w języku angielskim będą funkcjonowały mi stany gier w wydaniu przeznaczonym na rynek polski lub inny czy jednak muszę posiadać wersję game of the year dokładnie z tego samego wydawnictwa co podstawka. Ja najprawdopodobniej posiadam wydanie na rynek uk a wiem że tych wersji zazwyczaj jest kilka - wykonałem fotkę oznaczenia:

 

http://img134.imageshack.us/img134/6155/fallh.jpg

 

Pytam bo chciałbym być pewny aby później nie było niespodzianek. Ewentualnie ktoś z Was mógłby sprawdzić czy save będzie prawidłowo funkcjonował.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym zapytać posiadaczy wersji game of the year oraz osoby zorientowane w temacie jaką dokładnie wersję gry (game of the year) mam kupić aby stuprocentowo funkcjonowały mi save'y z wersji podstawowej. Czy jest to tak że z każdą wersją w języku angielskim będą funkcjonowały mi stany gier w wydaniu przeznaczonym na rynek polski lub inny czy jednak muszę posiadać wersję game of the year dokładnie z tego samego wydawnictwa co podstawka. Ja najprawdopodobniej posiadam wydanie na rynek uk a wiem że tych wersji zazwyczaj jest kilka - wykonałem fotkę oznaczenia:

 

http://img134.imageshack.us/img134/6155/fallh.jpg

 

Pytam bo chciałbym być pewny aby później nie było niespodzianek. Ewentualnie ktoś z Was mógłby sprawdzić czy save będzie prawidłowo funkcjonował.

Save z wersji pl nie działa z wersją uk, a wersja pl była jedyną przeznaczoną na polski rynek, chyba że import. Wersje uk bez problemu działają z wersją GOTY uk.

mam wersję GOTY oznaczoną BLES 00737

Odnośnik do komentarza

Chciałbym zapytać posiadaczy wersji game of the year oraz osoby zorientowane w temacie jaką dokładnie wersję gry (game of the year) mam kupić aby stuprocentowo funkcjonowały mi save'y z wersji podstawowej.

Ja miałem podstawową wersję na rynek europejski ocenioną przez PEGI, a teraz mam wersję GOTY na rynek UK ocenioną przez BBFO i sejwy stare działają bez problemu.

Wydaje mi się, że trzeba uważać aby nie mieszać wesji europejskich z amerykańskimi, oraz wystrzegać się wersji PL bo ta nie nadaje się do niczego ;)

 

Mam taki problem z F3 GOTY, w momencie gdy znajduję się tam na stole operacyjnym i ufoki sie pochylają nade mną gra łapie freeza i nic nie można z tym zrobić, za każdym razem w tym miejscu jest dokładnie tak samo.

Reklamować produkt jako wadliwy? Czy mój pech i strata? :/

 

edit: już wszystko ok, usunąłem główny sejw (6gb ) z grą i działa, ale gra wczytuje się z płyty a chciałbym żeby tak jak wcześniej wczytywała się z dysku, czy jest ktos na tyle miłosierny żeby powiedzieć mi jak z powrotem utworzyć ten główny sejw? Help...

Po pierwsze jest łatwiejszy sposób na ten zawias niż usuwanie z dysku całego pliku gry. Po drugie te 6GB danych na dysku nie nazywa się głównym sejwem.

Gra powinna sama zainstalować się ponownie podczas grania, plik powinien powoli przybierać na wadze.

 

No to ładnie...widać uprzedzenia do użytkowników PS3 zostały i mamy taką konwersję jaką mamy, w końcu to Bethesda ;]

Heh, no tak... bo jak wiadomo wersja na klocka nigdy się nie zawiesza, śmiga w stałych 50 fps i jest pozbawiona bugów :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z pomocą rzenika praw konsumenta napisałem takie pisemko do Cenegi :

 

 

Jestem posiadaczem polskiej wersji językowej gry Fallout 3 na konsolę Playstation 3, którą zakupiłem w dniu 10.04.09r za cenę 179zł. Piszę do Państwa, ponieważ nie mogę uzyskać imforacji na temat łatki i dodatków (DLC - Download Content) do polskiej wersji gry. Zakupiłem swój egzemplarz i nie mam możliwości zagrania w dodatki, nie mam dostępu do systemu trofeów dla tej gry oraz za każdym razem kiedy właczam grę musze rozłączać się z siecią, ponieważ gra się zawiesza w momencie jakiejkolwiek aktywności w sieci. Choć póbowałem zasięgnąć informacji na wiele sposobów, między innymi kontaktując się z Obsługą Klienta firmy Cenega Polska, nie udało mi się rozwiązać nurtującego mnie problemu. Pozwolę sobie zacytować treść e-maili które dostałem w odpowiedzi na moje pytania.

Pierwszy jest z 22 kwietnia 2009 roku, brzmi:

 

"Witam,

Sprawa aktualizacji do polskiej wersji Fallout 3 na konsolę Playstation3 jest rozwiązywana przez firmy Bethesda Softworks i Cenega Poland. W chwili obecnej nie jest znana jeszcze data ukończenia prac.

Odpowiadając proszę zacytować całość korespondencji.

Robert Rutkowski

Cenega Poland - Technical Support

serwis@cenega.pl"

 

Oczywiście nie poprzestałem na poszukiwaniach, więc ponownie napisałem wiadomość do firmy Cenega. Oto informacja zwrotna z dnia 24 lipca 2009:

 

"Witam,

Sprawa trofeów i aktualizacji do polskiej wersji Fallout 3 na konsolęPlaystation3 jest rozwiązywana przez firmy Bethesda Softworks i Cenega Poland. W chwili obecnej nie jest znana jeszcze data ukończenia prac.

Odpowiadając prosze cytować całość korespondencji.

Kamil Golacik

serwis@cenega.pl, "

 

Dzwoniąc do firmy Cenega uzyskałem te same informacje co drogą elektroniczną, więc postanowiłem napisać wiadomość do wydawcy gry ? firmy Bethesda Softworks z zapytaniem od kogo zależy wydanie gry w wersji polskiej. Odpowiedź brzmiała następująco:

(treść e-maila z 12 listopada 2009 roku)

 

"Hello

 

The Polish version of the game is published by Cenega, so you might want to check with them. I do know that GOTY will be going at point, but that's all the information I currently have.

 

Thank you for playing Fallout 3.

Best Regards,

Dan W. at Bethesda Softworks Technical Support

support04@bethsoft.com"

 

Pozwolę tu sobie przytoczyć jedną z wypowiedzi na jaką sie natknąłem na forum www.ps3info.pl, która mnie zaciekawiła:

" (...)Nie będzie dodatków, trofeów ani żadnych łatek do ściągnięcia przez PSN. Cenega tłumaczy się tym że jest to dla nich nie opłacalne bo musiała by płacić jakąś kase za udostępnienie do sieci łatek, dodatków (...)"

I choć zdaje sobie sprawę, że jest to niewiarygodne źródło informacji, to jednak może być w mniejszym bądź w większym stopniu trafna wypowiedź.

Zadzwoniłem zatem do firmy Sony Polska i tam dowiedziałem się, że opłaty za udostępnienie jakich kolwiek treści na Playstation Store są niewielkie.

Po tym fakcie ponownie próbowałem zadzwonić do Państwa firmy, lecz wciąż otrzymałem odpowiedź, którą przedstawiłem powyżej. Ponadto prosiłem o podanie mi jakichkolwiek namiarów na osobę kompetentną która mógłby mi coś więcej powiedzeć na ten temat, lecz nie dostałem żadnej odpowiedzi i zostałem odprawiony z przysłowiowym kwitkiem.

Wsponę tu, że nawet na stronie Wikipedii można znaleść wzmiankę o tej sytuacji - (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Cenega&oldid=17143501#Skandaliczne_zachowanie_Cenegi_wobec_klient.C3.B3w) :

 

"Skandaliczne zachowanie Cenegi wobec klientów

Cenega Poland zasłynęła jeszcze z fatalnego wydania Fallout 3 na Playstation 3.Fakt wydania polskiej wersji ok. pół roku po europejskiej to jakaś pomyłka. Brak patcha do polskiej wersji poprawiającego jakość grania i możliwość zdobywania trofeum jest czymś skandalicznym. Pracownicy firmy na pytanie kiedy można się go spodziewać mają tylko jedna odpowiedź Bethesda(producent gry) ma coś ważniejszego na głowie i obiecała się tym zająć. I tak już 2 miesiąc. Firma na swojej stronie powinna zamieścić info o tym że wersja na PS3 jest wersją niepełną i zbugowaną. Kwestia dodatków do polskiej wersji Fallouta na PS3 (na razie nie planujemy ich spolszczenia) to osobna sprawa , która tylko potwierdza marność tej firmy. Wszyscy którzy czekali naprawdę długi okres zeby kupić polską wersję tej gry zostali wystawieni do wiatru."

 

W związku z powyższymi faktami braku jakichkolwiek informacji o wyżej opisanej przeze mnie sytuacji, wynikającej z niekompetecji bądź z innych nieznanych nikomu przyczyn, postanowiłem napisać do Państwa drogą listową, bo może w taki sposób ja i reszta graczy dowie się na czym stoi.

Podsumowując proszę o oficjalne stanowisko Państwa firmy w tej sprawie. My gracze chcemy wiedzieć na czym stoimy i chcemy być traktowani poważnie. Proszę też powiedzieć co stoi na przeszkodzie i co trzeba zrobić by polscy gracze mogli w pełni korzystać z gry Fallout 3.

W przypadku dalszego ignorowania opisanej wyżej sprawy, braku wyczerpujących informacji w terminie 14 dni od daty potwierdzenia otrzymania niniejszego pisma ? będziemy zmuszeni odstąpić od umowy kupna z winy sprzedawcy i żądać zwrotu wpłaconej ceny.

 

 

 

 

Pewnie tak jak mówiłem, będzie to walka z wiatrakami ale może coś zmieni. Podpiszę pod tym też ludzi którzy na tym i innych forach zgodzili się pod tym podpisać.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Edytowane przez giero_pl
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...