Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem na PC i z komfortem to miało mało do czynienia. Choć jeżeli ktoś ma porządny sprzęt, czemu by nie. Istnieje masa modów podobnie jak w przypadku Oblivka, upiększająca grę na różne ciekawe sposoby.

btw. Jak już brać na PS3 to wersję angielską, przynajmniej ściągniesz patche i w przyszłości zapowiadane DLC.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pogralem godzine i... ta gra jest taka czerstwa, ze brak slow. Animacje postaci (w tym naszej w widoku TPP) to najwieksze kalectwo jakie widzialem w grach. Tak samo w walce... postacie przesuwaja sie po podlodze, przenikaja przez siebie..

Grafika tez slaba.. nawet bardzo.

Jakby tego bylo malo sa jeszcze bugi.. juz na poczatku test G.O.A.T.. musalem wczytac gre bo test sie nie rozpoczal.. Jak mozna wypuscic tak niedopracowana gre w dzisiejszych czasach? :huh:

Odnośnik do komentarza

a ja akurat gram w wersje PL i jest git :

 

- brak pucharków tu akurat dla mnie plus ; na same pucharki mam wyyebane ALE muszę (jak już jest licznik przy nich) mieć 100% :P - przy F3 nie wiem czy miałbym tyle czasu, a tak to nie mam tego paska z procentami :)

 

- oprócz tego, że gra zawieszała się na chwilę (freez) przy powiadomieniu o nowej wiadomości lub ktoś z przyjaciół on/offline żadnych bugów nie zauważyłem [mam kilkanaście godzin rozegranych] ; po prostu wylogowuję się z PSN i po problemie

 

- polska wersja daje rade: lecą normalnie (pipi)y i inne chuye ; [jak sobie przypomnę KZ2 PL i te "cholera to , cholera tamto" ... :sciana: ] ; poza tym to nie tylko tekst i dialogi ale też niektóre tekstury [plakaty itp.]

Odnośnik do komentarza

Ja cały czas mam nadzieję, że w końcu wyjdzie jRPG godny nowej generacji (nawet nie chodzi o kwestie techniczne co fabularno-gameplayowe), może nowy Final...

 

Co nowy jRPG to nuda albo wręcz padaka (pamiętacienie to co było pod koniec panowania psxa - masa świetnych eRPeGów, że wszytskich skończyć się nie dało). Wyjątkiem jest ostatnio Demon's Souls, ale to nie jest stricte jRPG :/

 

Co by nie było offtopu:

 

Czy ten nieszczęsny patch dodający trofea do polskiej wersji Fallouta3 wyszedl w końcu? ewentualnei wiadomo cokolwiek na ten temat poza stwiedzeniem "ma być w przyszłości"?

Odnośnik do komentarza
Pogralem godzine i... ta gra jest taka czerstwa, ze brak slow. Animacje postaci (w tym naszej w widoku TPP) to najwieksze kalectwo jakie widzialem w grach. Tak samo w walce... postacie przesuwaja sie po podlodze, przenikaja przez siebie..

Grafika tez slaba.. nawet bardzo.

Jakby tego bylo malo sa jeszcze bugi.. juz na poczatku test G.O.A.T.. musalem wczytac gre bo test sie nie rozpoczal.. Jak mozna wypuscic tak niedopracowana gre w dzisiejszych czasach? :huh:

 

Miałem to samo :lol: chłoptasie z Bethesdy karmili nas na początku klimatycznymi screen'ami czy też trailer'ami gdzie widok TPP wyglądał naprawdę przyzwoicie (teraz jak to oglądam to mam bekę - postać wolno spaceruje, jest ukazana od pasa w górę - co by oglądający nie zwymiotował na widok tak spartolonej roboty) wystarczy potruchtać, zeskoczyć z budynku i cały czar pryska. Także doskonale rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli tego nie zaakceptujesz (dość długo się z tym męczyłem - ostatecznie się poddałem i zmieniłem widok na FPP) to granie w F3 będzie dla Ciebie drogą przez piekło. Jeśli natomiast przymkniesz na to (jak i na wiele innych rzeczy) oko to czeka Cię zabawa na całkiem przyzwoitym poziomie ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
Pogralem godzine i... ta gra jest taka czerstwa, ze brak slow. Animacje postaci (w tym naszej w widoku TPP) to najwieksze kalectwo jakie widzialem w grach.

- najwyraźniej mało jeszcze widziałeś, w porównaniu do Obliviona animacja i widok TPP znacznie się poprawiły.

 

Jakby tego bylo malo sa jeszcze bugi.. juz na poczatku test G.O.A.T.. musalem wczytac gre bo test sie nie rozpoczal.. Jak mozna wypuscic tak niedopracowana gre w dzisiejszych czasach? :huh:

- właśnie w dzisiejszych czasach niedopracowane gry to częste zjawisko, kiedyś było inaczej.

 

Miałem to samo chłoptasie z Bethesdy karmili nas na początku klimatycznymi screen'ami czy też trailer'ami gdzie widok TPP wyglądał naprawdę przyzwoicie (teraz jak to oglądam to mam bekę - postać wolno spaceruje, jest ukazana od pasa w górę - co by oglądający nie zwymiotował na widok tak spartolonej roboty) wystarczy potruchtać, zeskoczyć z budynku i cały czar pryska.

- trochę przesadzacie... też karmiłem się obrazkami i zwiastunami i jakoś nic w grze mnie nie zaskoczyło na minus. Animacja może nie jest doskonała, ale widok TPP i możliwość dowolnego ustawienia kąta i odległości kamery dają radę. Znacznie bardziej drażni mnie kamera i animacja w grach tj. GTA4

Odnośnik do komentarza

W Obliviona gralem 5 minut na PC i nie widzialem TPP...

Moze i na PC byly takie kwiatki ale na konsolach taka animacja to "nowosc". Co do bugow.. to owszem, sa patche itd, bugi w grach sa, ale tak malo jest gier tak niedopracowanych jak ta (szczegolnie biorac pod uwage fakt, ze jest to niby gra wysokiej klasy od porzadnego developera).

Co do animacji np w GTA4 to nie wiem o co ci chodzi... ta gra ma jedne z najlepiej animowanych postaci w grach video (chyba ze piszac animacja miales na mysli framerate.. wtedy tak, GTA4 ssie).

Odnośnik do komentarza

Ja tam potwierdzam - widok TPP jest kompletnie skopany (zreszta tak samo, jak w Oblivionie). Ta gra zostala poprostu zrobiona do gry w FPP, tak samo jak Oblivion.

Co do bugow - w wersje konsolowa nie gralem. Fallouta 3 przeszedlem na PC. Nie instalowalem zadnych patchow, a bugow zadnych nie napotkalem.

Co do samej gry - mi sie naprawde podobala, jest naprawde dobra, ma super klimacik itd (szkoda ze nie ukazuje sie wiecej gier osadzonych w postapokaliptycznym swiecie), jednak nie jest niczym specjalnym. Ot kawal porzadnej roboty, ale bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza

kupiłem F3 Pl, ostatnio na giełdzie, w sumie tylko dlatego, że gościu na hasło UFC 09 sypnął głupotą 200 zł, na co spytałem, czy to nie głupie przychodzić na giełde i wciskać ludziom gre drożej niż chodzi w necie.

 

Ale wziąłem F3 i nie żałuje. To najbardziej wciągająca gra w jaką grałem do tej pory na PS3, a będzie tego już ponad 50 tytułów ( nie licze gier sportowych bo to mój nałóg ). Dawno nie było tak, że przy grze spędziłem ponad 3 h w jednej sesji.

 

Polska lokalizacja na bardzo wysokim poziomie z paroma wkurzającymi błędami.

 

Brak trofeów uważam za boski gest miłosierdzia w moją stronę, po tym, jak w fifie 09 wgrałem patch'a co bym składy lepiej wyglądały, a przyplątały się te cholerne trofea pluję sobie w brodę, że tego patcha wgrałem, nie trawie tej durnej formy rozrywki i powinna być opcja wyłączenia tego. Niema nic gorszego niż plumkający dźwięk zdobycia jakiegoś badziewia do niczego człowiekowi nie przydatnego

 

Ale wracając do F3, to spędze przy tej grze dużooo czasu, napewno przejdę pare razy i już teraz mogę jej wystawić 9/10

Odnośnik do komentarza

Tyle było wypocin Zaxa zamieszczanych na łamach PSX Extreme o realizmie a wszystko i tak sprowadza się do trzymania w ekwipunku pięciu tuzinów broni. Amunicji też jest pod dostatkiem wystarczy dobrze poszukać. W samym Vault'cie jest ok 200 naboi do pistoletu. Ktoś pisał, że wystarczy zwiększyć poziom trudność to i amunicji zabraknie. Pozostaje jednak kwestia czy chcesz, żeby przeciwnicy przyjmowali na głowę 5 magazynków z karabinu? Gra jest świetna. Momentami genialna. Szkoda tylko, że przed jej włączeniem muszę zadawać sobie pytanie - Jak ja mam w to do cholery grać?

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
Tyle było wypocin Zaxa zamieszczanych na łamach PSX Extreme o realizmie a wszystko i tak sprowadza się do trzymania w ekwipunku pięciu tuzinów broni. Amunicji też jest pod dostatkiem wystarczy dobrze poszukać. W samym Vault'cie jest ok 200 naboi do pistoletu. Ktoś pisał, że wystarczy zwiększyć poziom trudność to i amunicji zabraknie. Pozostaje jednak kwestia czy chcesz, żeby przeciwnicy przyjmowali na głowę 5 magazynków z karabinu? Gra jest świetna. Momentami genialna. Szkoda tylko, że przed jej włączeniem muszę zadawać sobie pytanie - Jak ja mam w to do cholery grać?

I na ile czasu starczy ci te 200 naboi do pistoletu, gdy będziesz chciał dojść na początku gry do Rivet City? Dużo moich znajomych narzekało mi na to, że jest za mało amunicji, więc róznie to bywa i pewnie zależy od sposobu grania. Ja pamiętam, że na początku trzeba było mocno kombinować, żeby uzbierać więcej amunicji do dobrej broni i często trzeba było unikać walki. Później rzeczywiście amunicji której się nie używa jest pod dostatkiem, to chyba oczywiste, ale zawsze jest co z nią zrobić, można wyposażyć kogoś z własnej drużyny lub np. uzbroić karawany. Zawsze możesz też sprzedać jeśli przeszkadza ci nadmiar.

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

a teraz pytanie z cyklu- "nie grałem, nie interesowałem się, nie mam zielonego pojęcia." Panowie, powiedzcie mi czy polska wersja rzeczywiście została skopana? Trofeów nie biorę pod uwagę, bo przynajmniej u mnie to nie one decydują o wyborze gry. Czy w ogóle do spolszczonej gry wychodzą chociaż patche? o dodatkach nie wspomnę, bo z tym chyba jest ogólnie krucho. Waszym zdaniem warto? w ostateczności mogę wziąć i anglika, jednak jeśli na rynku jest ta podobno nieszczęsna polska wersja...

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy nieszczęsna? Trzeba się zastanowić czy porządne (pełne) zlokalizowanie tej gry było w ogóle możliwe (i potrzebne). Moim zdaniem nie, zresztą pisałem o tym wiele razy - język polski nie pasuje do tych realiów, gra dużo traci na klimacie (dla jasności zaznaczę, że jako filolog języka polskiego nie hołduję modzie na Chamerykę). Ogólnie lokalizacja oryginału też nie zachwyca, także ostatecznie odpowiedz sobie na następujące pytania:

- czy zależy Ci na trofeach?

- czy znasz na tyle englisha co by nie siedzieć non stop z nosem w słowniku (w celu poznania klimatycznych notatek/log'ów, suchej jak wióry fabuły oraz wykonania interesujących czasem sidequest'ów )?

- czy klimat owych czasów ma dla Ciebie duże znaczenie?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś "tak" - to łykaj wersję oryginalną ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...