Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Mam problem. Otóż właśnie ukończyłem quest "Problemy na froncie domowym" i...

Porozmawiałem z Amatą, zabiłem nadzorce (za słaba retoryka i nie mialem wyjscia), wróciłem do Amaty i wyjaśniłem wszystko. Zrozumiała to ale kazała mi wynieść się z Krypty 101 na zawsze. Wyszedłem z krypty na pustkowia, pokazało mi, że zadanie wykonane ale: 1. Nie dostałem nic exp za to zadanie. 2. Jak wejdę w zadania to mam je odhaczone jako wykonane ale, "podquest": "Musisz opuscic Krypte 101 na zawsze" jest nie pogrubiony i ten kwadrat jest nie zamalowany tak jakbym tego nie zrobił wcale.

 

 

Jest ktoś w stanie pomóc? :)

Odnośnik do komentarza

No ja ciągle gram podstawkę i jak to w grach Bethesdy bywa - najwięcej czasu spędzam na lootowaniu i późniejszych wędrówkach po kupcach, bo przecież żal wyrzucić :P Dokładnie ten sam problem miałem w Skyrim, ale cóż - kapsle same się nie nazbierają :)

 

W sumie to cieszę się z tego, że mam gołą podstawkę, bo przynajmniej zacznie mi mulić dużo później. GOTY już zamówione, więc jak wbiję platynę w podstawce, to wezmę się za DLC.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Mam Fallouta 3 wersje GOTY. Ostatnimi czasy gra zaczęła mi się strasznie wieszać,(w ciągu dwóch godzin potrafi zawiesić się z trzy razy) dzieje się to najczęściej jak odpalam VATSa albo Pipboya. Też tak mieliście, czy to z moją konsolą coś nie tak?

 

Niestety to u nich norma, a wszystko z powodu pliku SAVE, konkretniej - z powodu jego stale rosnącego rozmiaru. Z każdą kolejną odkrytą miejscówką, każdym ubitym przeciwnikiem, każdą wyrzuconą pierdołą... no po prostu przez wszystko, co w grze robisz, SAVE rośnie, gdyż gra zapamiętuje wszystko i po reloadzie wszystko, co kiedykolwiek ubiłeś/wyrzuciłeś, ciągle będzie leżało w tym samym miejscu.

Zauważyłem, że konkretne klatkowanie i wieszanie się następuje w okolicach 10/11MB - przy takim rozmiarze save'a zaczynają się problemy. Oczywiście są miejscówki bardziej i mniej na to podatne, ale pamiętam jak podczas ogrywania jednego z DLC, pod sam koniec cięło tak strasznie, że byłem przekonany o zawieszeniu się konsoli, bo freezy trwały nawet parędziesiąt sekund.

 

Od siebie mogę doradzić, byś nie podnosił rzeczy, które są nieprzydatne, a jak już coś podniesiesz, to staraj się nie wyrzucać na glebę, tylko upchnij to w jakimś pojemniku/trupie itp - żeby gra nie musiała pamiętać fizycznego modelu przedmiotu, tylko jego nazwę.

Edytowane przez Wredny
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moj save ważył 26 mb, gdy zabrałem się za dodatki DLC, to był koszmar. Mothership Zeta po porwaniu przez UFO tam na stole operacyjnym w ogóle nie chciało ruszyć do przodu i po kilku restartach udało się zmusić grę do przejścia w stan grywalny. Że o Bagnach i tej wyspie z wieśniakami to nie wspomnę tam nie dało się grać kompletnie i musiałem zaczynać od któregoś z mniej zajmujących pamięć save'a pozbawiając się przy tym swoich statystyk. 

 

Ale i tak wspomnienia są na plus po grze a niżeli po silniku. 

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Po roku namyślania się wziąłem się ze F3 i gierka już daje czadu. Pierwsza zwiecha po 15minutach gry w sali gdzie się egzamin pisze. Koleś usiadł i nic się nie działo, bo Jones się zwiesił i stał jak pier.doła. Kolejna akcja to Megatona i szeryf xD

Koleś wyglądający jak szpieg namawiał mnie do wysadzenia atomówki, ale ja poleciałem od razu do szeryfa zdać relacje no i w momencie jak mamy tego szpiega wyprowadzać z baru, ten wstaje i chce strzelac do szeryfa. Za pierwszym razem mnie zaskoczył i go zabił. Jako że czarnuch wyglądał jak Idris Elba i był fajną postacią to wgrałem sejwa i chciałem go uratować wcześniej zabijając tamtego. Gdy wstawał, żeby zabić murzyna włączyłem walkę turową i wpakowałem całe AP w jego łeb oczywiście zginął nawet nie zdążając wystrzelić a czarnuch po prostu zniknął z pomieszczenia XD Myślałem na początku, że wyszedł, ale jakiś dzieciak potem gada, że tamten nie żyje. Jak się potem okazało ciało teleportowało się pod samo wejście do Megatony xD Czy jest jakaś możliwość, żęby go uratować? XD Co za poyebaństwo tak w ogóle.

Przez gierkę przelecę po prostu, bo nie mam tyle czasu, żeby w to grać jak w Skyrima (300h i jeszcze dlc nei skończone). Gram na najwyższym poziomie trudności, bo coś obiło m isię o uszy, że trzeba pilnować wody i jedzenia, ale nie widzę żadnych takich wskaźników. Czy może to było w New Vegas?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

pacio weź to ograj na pc jak człowiek

Na PC ta gra też jest technicznym kasztanem, nie wspiera za bardzo nawet Windowsa 7 i trzeba grzebać w plikach .ini żeby odpowiednio sobie radziło z procesorami wielordzeniowymi. Niby nic wielkiego, ale no out of the box nie działa idealnie. Lepiej niż na konsolach, ale zróbcie sobie przysługę i olejcię tą grę w ogóle :usmiech:

 

ewentualnie jak bardzo trzeba to we wstecznej na X1 ogrywać

lub na PC z odpowiednim ogarnięciem wcześniej, wtedy przynajmniej jest 60fps, szybkie loadingi i ewentualnie dostęp do konsoli by naprawiać zglitchowane questy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...