Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I pyk nadrobiłem sobie 2 horrory.

 

Glorious (2022) - facet na postoju samochodowym w toalecie gada z drugim facetem w kabinie obok. No w sumie nie do końca. W sumie to też nie wiele tu horroru. No ale nie jest długi, niecałe 80 minut i nie nuży. Pewnie za tydzień nie będę o nim pamiętał, ale fani Lovecrafta powinni sprawdzić.

 

The Wrath of Becky (2023) - był taki film 3 lata temu Becky, w którym nastolatka walczyła z bandytami którzy najechali jej i ojca dom. No to teraz zrobili kontynuację. Wtedy była nieopierzona, teraz już sobie radzi z tymi złymi niczym John Wick. Przesadzam, ale znów dziewczynie w życiu się zjebało więc trzeba walczyć z tymi niedobrymi. Gorszy od pierwowzoru. Ma momenty ale to i tak za mało by go czymś wyróżnić.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

"Wampiry z kosmosu (1984)" - jeden z najdziwniejszych, najnudniejszych, najsłabiej zagranych aktorsko spośród i tak teoretycznie słabych filmów niszowych, niskobudżetowych. Na takie ,,cuś", mówię: ,,padako-kaszana". Nawet "Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja" jest chyba lepszym obrazem od tej abonimacji wśród wampirzych filmów. Nie polecam, oglądać na własną odpowiedzialność. Otoczyć gablotką, najlepiej szkłem pancernym w środku z gazem zobojętnionym. :D Nie dopuszczać do tego nikogo.

 

"Wampiry z kosmosu" oceniłem na: 2/10, ale z racji ,,chęci" - czyli tego, że ludziom się jednak coś tam chciało robić, że ktoś to w ogóle chciał montować i puszczać to coś do jako takiej dystrybucji. 

Odnośnik do komentarza

 

 

:obama:

 

Niby ,,Slotherhouse" to takie ,,kino gorszej kategorii", ze względu na sam zamysł fabuły i głównego złoczyńcę, czy samą realizację, ale... czapki z głów za to, że ktokolwiek z jakiegokolwiek Studia zgodził się wyprodukować ten film. Niszowy pastisz, ale... coś czuję, że ten film - jeśli trafi do kin, a nie na jakąś sprzedaż DvD czy VOD - może być cichą rewelacją. Ni to horror, ni to horror komediowy. Bardzo intrygujące - piszę się na to, na 100000000000% aby pójść do polskich kin! Szansę na dystrybucję u nas są jednak znikome. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Shen napisał:

juz w sklepach

 

 

"Pajęczyna" prawie że na ,,wykończeniu" w emisji w polskich kinach. Chciałem się na ten horrorek wybrać, czy to do CC lub Heliosa, Multikina etc., ale... jedyne seanse to od czasu do czasu i to o godz. 22.00 lub 23.00 (nieważne jaki dzień), albo w ramach jakiegoś wydarzenia typu ,,maraton kina grozy". Troszku szkoda; poczekam jak "Pajęczyna" pojawi się do wypożyczenia np. na PrimeVideo za 10 lub 15 zł w wersji jakości obr. i dź. 4K i Dolby. 

 

Bardziej ufałbym gotyckiemu, surowszemu, bardziej a'la niemieckiemu podejściu w kreacji kina grozy, horrorowi: "Demeter: przebudzenie zła". 

Operatorsko wygląda zjawiskowo dobrze! 

Odnośnik do komentarza

W swoim zyciu obejrzalem mase horrorow. pomyslalem sobie  wiec, ze moge od czasu do czasu wam podrzucac malo znane, choc ciekawe perełki. Jesli przyjmie sie pomysl i moze ktos bedzie chcial sie zapoznac z mało znanymi filmami. jestem fanem starszych produkcji z gore i efektami praktycznymi. Mam nadzieje, ze ktos dzieki temu bedzie mial pomysl na kolejny nudny wieczór.

 

 

 na pierwszy ogien chcialbym wam polecic cos mało znanego.

Revenge of the Billy the Kid

 

jest to horror komediowy z elementami gore

Polecam zapoznać sie z trailerem. 

 

fabuła w koncentracie:
Typ w przyplywie slabosci rucha koze, a ta wydaje na swiat mutanta. 
taka troszke "Martwica Mózgu"



 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Little Bone Lodge (2023) - kolejny film który sobie zakwalifikowano jako horror, a to jest bardziej thriller z dramatem. No mamy dom na odludziu gdzie mieszka matka z córką. No i mamy motyw home invasion. No od pewnego momentu można zgadywać o co tu chodzi, ale trochę zaskakuje. Sporo rozkmin między postaciami. Ogólnie zero motywów horroru, ale kapka krwi jest. Jako że posucha w gatunku do obejrzenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Zapowiedź", 2009 rok., Nicolas Cage w roli głównej. Trzy seanse filmu już za mną. Czuję dziwny szacunek do tej produkcji. Film po prostu wszedł mi na gust, ma swój klimat; zapewne ma swoją niszę odbiorców, to coś a'la naukowy thriller suspensowy z elementami horroru, ale delikatnym akcentem. Ten dreszczyk wyczekiwanie na coś związanego z przepowiednią! :obama: Solidne 8/10 - tak oceniam ten film. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.08.2023 o 15:49, Banan91PL napisał:

Ktoś oglądał może demeter przebudzenie zła ? Warto iść do kina ?

 



"Demeter - Przebudzenie zła" - na filmie o tak specyficznym tytule jeszcze w tym roku nie byłem. To, co i jak ten film ukazuje, sprawia że sama nazwa, przynajmniej uznana przez polskich dystrybutorów, powinna brzmieć dla tego filmu: "Demeter", i wystarczy. Minimalizm, który w warstwie wizualnej obrazu miał się tu przejawiać, tym samym wpływając na ,,ogarnięcie" przez widza atmosfery, która miała nasycić i podnieść wartość prostej fabule filmu, powinien odbić się również na tytule produkcji. Przebudziła to... się Moc w Nowej Trylogii Star Wars, wraz z Epizodem VII. Tu powstające, pradawne bezimienne wampirze zło... wystarczy że już jest, a logicznym będzie że się ono ,,przebudzi!". Dystrybutorzy/Producenci zawsze muszą coś popsuć, jak było to dobre. :P 

 

A wracając do zapytania w powyższym poście, tak, sądzę że na taki film jak "Demeter - Przebudzenie zła" powinno się iść do kina: dla atmosfery i klimatu obrazu, dla adaptacji roli Draculi, dla tego, że jest to dość niecodzienny horror, no i dla samej obsady, gdyż ta jest dość dobra i konkretna: bez żadnego gwiazdorzenia, ale za to ze zdolnymi aktorami. 

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.08.2023 o 14:48, maniekboy napisał:

W swoim zyciu obejrzalem mase horrorow. pomyslalem sobie  wiec, ze moge od czasu do czasu wam podrzucac malo znane, choc ciekawe perełki. Jesli przyjmie sie pomysl i moze ktos bedzie chcial sie zapoznac z mało znanymi filmami. jestem fanem starszych produkcji z gore i efektami praktycznymi. Mam nadzieje, ze ktos dzieki temu bedzie mial pomysl na kolejny nudny wieczór.

 

 

 na pierwszy ogien chcialbym wam polecic cos mało znanego.

Revenge of the Billy the Kid

 

jest to horror komediowy z elementami gore

Polecam zapoznać sie z trailerem. 

 

fabuła w koncentracie:
Typ w przyplywie slabosci rucha koze, a ta wydaje na swiat mutanta. 
taka troszke "Martwica Mózgu"



 

 

 

Wrzucaj. Lubię horrory, trochę już przerobiłem ale zawsze miło poznać coś nowego (starego datą również) mało znanego.

Odnośnik do komentarza

spacer.png

 

 

 

,,NAJS!" - film, który kosztował kilka mln. dol. amer. (bo taki miał budżet) już ponoć zarobił 50 mln. dol. w Global Box Office. Mało tego, oceny - polskie noty to tylko przykład światowej oceny tego obrazu - "Mów do mnie" zaskakują! Jak na horror, który powstał w okresie 2022-23, gdzie wyemitowano w kinach najwięcej filmów z tego gatunku prawdopodobnie od lat, wartość oceny filmu o którym mowa, czyli w okolicach 7,2/10... szokuje, przyszpila do geekowskiego muru! Damn it! Zwiastun, tematyka, sposób kręcenia "Mów do mnie" bardzo do mnie przemawiają! Jak czas pozwoli, to wrzucę ten film do mojego terminarza kinowego! Koniecznie! 

Odnośnik do komentarza

Pajęczyna - gdzieś na jakiejś znanej polskiej stronie internetowej jakiś czas temu widziałem nagłówek że to niby mega straszny horror :reggie:. Ok, pierwsza połowa filmy buduje nawet fajny klimat, ale ostatnie 30 minut to jakby się ktoś widzowi zesrał na twarz. Stek bzdur które podważają nawet wydarzenia w pierwszej części filmu. Przynajmniej nie był długi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...