Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

"Hereditary (2018)" - pierwsze określenie, które przychodzi mi na myśl po obejrzeniu tego filmu, które uwydatniają całą tą horrorową siłę przekazu, to: ,,pierwotna, prastara i najczystsza klątwa", jej esencja i siła. Rodzinie Grahamów, jako głównych ,,pechowców", których ona dotyczyła według mnie była z nimi od dawna, niczym jakaś k******a zgnilizna, coś potwornie złego, co zagnieździło się wśród nich raz i tak pozostało już na zawsze. Wielopłaszczyznowy, arcy-cierpki, momentami krutacko ciężki obraz. Doświadczenie tytułu na PrimeVideo (tak, nie żałuję: jakość 5.1 HD, dobry lektor i naturalny świetnej jakości obraz - kwota wypożyczenia filmu: 10 złotyszy!) było niczym... zerwanie owocu z zakazanego drzewa lub sięgnięcie bardzo głęboko w sedno tego, co stanowi o tabu, o klątwie i czym te zjawiska/byty dla człowieka są. Przejmujące filmowe indywiduum, genialne i niepokojąco zapadające w pamięć. Mało tego, dopiero ,,po fakcie" zdałem sobie sprawę, że "Hereditary" to twór Studia/Wytwórni A24, która jak dobrze wiemy słynie z dość, jakby to krótko ująć, kameralnych i bardzo nietypowych, na dodatek niskobudżetowych produkcji. 

 

 

 

 

W dniu 29.02.2024 o 17:09, Sep napisał:

 

 

Tiaaa. I żeby było ciekawie, "The Watchers" reżyseruje i pisze scenariusz do dzieła, Ishana Shyamalan, córka ,,tego!" Manoj Night Shyamalana. Ishana znana jest z jakiegoś serialu, którego nie widziałem oraz... to chyba tyle. Czy "The Watchers" może wyglądać na zapożyczenia ze stylu i wizji danego tytułu i jego przeniesienia na ekran, od ojca reżyserki? Ha! Cholernie kusząco wygląda ten zwiastun. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

8111058.6.jpg

 

 

Dobry czy nie... nieistotne, jak już się uprę, że coś muszę ,,oglądnąć na mus, na Must SEE, ASAP!, po prostu na wczoraj!", to nie ma wała, obejrzę to, a żałować pieniędzy na ,,takie cuś" do kina czy na wypożyczenie ze streamingu (10 lub 15zł) nie będę. W przypadku "Urojenie" zwiastun do tego filmu robi po części dobrą robotę, ale... opinie o tym horrorko-thrillerku są w sieci... takie na pół gwizdka. xD. Przeżyłem mordującego leniwca w kinie, to i przeżyję ,,kolejny wyimaginowany, mroczny byt, który będzie pastwił się nad jakąś niczemu winną rodziną?". :banderas:

 

4 godziny temu, Shen napisał:

Wpadło takie coś do sklepów, trailer mnie nie przekonuje w ogóle, ale średnia na IMDB:boomer:

 

Przechwytywanie.JPG.00d229dc36d6f59c607f3287d341e91b.JPG

 

 

 

 

Śmieszność... bo na ,,filmłebie" ów ciekawy kinowy byt chce zobaczyć... 2 osoby. Przykre, że na tak ciekawe eksperymenty gatunkowe w filmie ludzie, ot popkulturowcy, mają na to ,,totalne wyjebongo xD". Może wieść o tak ambitnie zrealizowanym (bo na to wygląda) ,,monochromie" rozniesie się w eter na tyle, że (choć to raczej niemożliwe) w Polsce pojawi się on w jakiejkolwiek dystrybucji dla przeciętnego zjadacza chleba. No oby! 

Odnośnik do komentarza

Jest to horror, ale w gatunku sci-fi, troszku fantasy i akcji. Jest to również ,,cinema news", więc wrzucam tego rodzaju treść do tego wątku.

 

 

Screenshot_2024-03-18-10-48-58-01_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.0493213b4a63fbf9eb6fdef94cf8d99d.jpg

 

 

Jako, mówiąc tak w skrócie i ogólnikowo, około-popkulturowy geek nie mogę po treściach krótkiego newsika, którego prawie w całości widzicie w screenshocie powyżej, dotyczącego fabuły ,,Romulusa" - najnowszego filmu z Uniwersum Alien/AvP, nie mieć powodów do zadowolenia i mega satysfakcji z racji tego, że 7 lat czekania chyba się opłaci, no bo w końcu powstanie coś kinowego z tego Uniwersum. Może nie wynika to z samego newsa, ale ponoć pokazy testowe tego filmu wyszły bardzo, bardzo udanie - szychy ze Studia, dziennikarze, czy ktokolwiek kto widział ,,testówkę" Romulusa, wszyscy ci ludzie wyszli z seansu pod niesamowitym wrażeniem... Ile z tego prawdy, mam nadzieję że przynajmniej z 60% będzie, że wyjdzie z tego ambitne, rozbudowujące to Uniwersum widowisko. Zwiastun tuż tuż; tak samo ze skrajną niecierpliwością czekam na trailer "Venom 3". Must see, ASAP! Bang! 

Odnośnik do komentarza

 

 

"Niepokalana"... Szukając ,,szczęścia" w jakichś premierach kameralnych, czy też w stylu ,,indie" filmów rozmaitego gatunku na miesiąc kwiecień i maj, znalazłem coś takiego jak ten film właśnie, do którego wrzuciłem zwiastun. Tytuł dość oryginalny: początkowo myślałem, że jest to jakiś fabularyzowany dokument bądź dramat religijny o jakiejś siostrze zakonnej, czy błogosławionej przez Watykan osobie. A tu, masz... Zonk. Niepokalana, jak się okazało, to horror z elementami dreszczowca i dramatu psychologicznego - w każdym razie nie wygląda to na typowy ,,jumpscare'owy indie horror" nowego pokolenia, ale na coś innego, coś będącego tak samo horrorem czy thrillerem jak i filmem w stylu ,,Midsommar". Jak się nie zapomni, to się na to wpadnie do kina, bo wygląda turbo interesująco.

 

Odnośnik do komentarza

 

obraz_2024-04-03_174410787.png.83a02171f81ed833ff788f7bafb0e156.png

 

Ale to było p**********e gówno. xD

 

 

"Dziwak (2014)", horror found-footage-movie. Kamera z pierwszej ręki, realizacja tak naturalna jak się tylko da! Na dodatek jest to film bez żadnych tricków montażowych, efektów specjalnych i innych udziwnień. Prosta, ale i zawiła historia, którą ciężko w niektórych elementach ja rozgryźć. Film dostępny na ,,N" - wciąż jest w ofercie; oglądajcie śmiało. Wisienką na torcie jest tu mocny, suto zakrapiany czarny wisielczy humor, z rolą 

 

Spoiler

głównego złego, jako najgorszego natręta, psychopatycznego podglądacza w dziejach. I tutaj ,,nie po kolei w głowie" to w przypadku antagonisty "Dziwaka" mało powiedziane. 

 

Ocena filmu: 7/10.

 

5 godzin temu, Sven Froost napisał:

Ej, czy ten koles to nie jest przypadkiem Shiva? Ma podobny styl pisania i zero doswiadczenia na forum, do tego odklejony jak ja pierdole

WTF? Może trochę kultury? Doświadczenie na forum - nie ma czegoś takiego. To platforma do swobodnej wymiany myśli, informacji i poglądów. Mam taki, a nie inny typ/sposób pisania, co część akceptuje, część nie, a wielu z Was znowu coś takiego zwisa, bo nie ma to żadnego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza

 

 

W poszukiwaniu czegoś, ot tak, krótkiego i horrorkowo nastrojowego, bardziej budującego atmosferę i klimacik powoli, w stylu ,,indie horror" jak od A24 zmiksowanego z twórczością Blumhouse, przypadkowo natrafiłem na coś takiego jak powyżej. Taaa, i teraz odnalazłem to swoje nowe w gatunku grozy geekowskie doznanie. No... nawet, nawet! Przynajmniej należy się jakaś doza szacunku, że istnieje jakaś grupa ludzi, która poświęca się dla tak niszowego, mocno specyficznego filmu. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Naznaczony: Czerwone Drzwi

 

:drakenope:/10

 

Potężny zawód, bolesny tym bardziej, że widziałem tylko pierwszą część, ale pamiętam ją jako kawał porządnego, trzymającego w napięciu horroru z tajemniczością w tle. Czerwone Drzwi budują napięcie bardzo tandetnie, bawiąc się nieostrym obrazem, często utrzymując kamerę w jednym miejscu abyś wiedział widzu gdzie masz patrzeć i finalizuje to jump scarem. Naprawdę żałuję, że włączyłem to gówno.

Odnośnik do komentarza

"Tropiciele Mogił", 2011 rok, film tak wybitnie prosty i w tej prostocie foundfootagowej w realizacji tak wykwintny i prawie że genialny, że po obejrzeniu tego klasyka po raz któryś tam z rzędu (ostatni raz ,,Tropicieli" widziałem z 5, 6 lat temu, a pierwszy raz dobrą dekadę wstecz), śmiało stwierdzam: to jeden z najważniejszych ,,horror found footage movies" w dziejach kinematografii! Prosto, naturalnie zagrane, ,,uporządkowany chaos" w montażu przy tego typu gatunku filmu, no i końcowo... skutecznie przerażająco! Ocena tego filmu ode mnie: 9/10! Bang! 

 

so-good-amazing-it-was-so-good.gif-

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hubert249 napisał:

Nie wiem czy to jeszcze horror, ale wrzucam tutaj. Jaram się strasznie. Widać, że po rewelacyjnych X i Pearl, budżet poleciał pod sufit. 

 

 

 

 

Jak najbardziej horror, bo to przecież slasher.

X mi się podobało, Pearl jeszcze nie widziałem, więc trzeba nadrobić.

Odnośnik do komentarza

,,Anty-perełka", coś mocno podchodzącego pod mockbustera do "The Meg": filmu z nieśmiertelnym i niezniszczalnym Jasonem Stathamem. Tak, nie mogę tego nie obejrzeć i nie zachłysnąć się urokiem bezguścia i kiczowatości - a chodzi mi o produkcję od ,,sławetnego inaczej" The Asylum, któraż to zwie się: "Megalodon: Obłęd" (Megalodon: The Frenzy) z 2023 roku. Ależ to będzie ,,chillowy" w opór seansik. Wyłączam swój gustomierz, oglądam ,,The Frenzy" i cieszę się specyficznym rodzajem rozrywki, która z tego filmu płynie. LooooL. W końcu to jakiś tam horror. xD

 

MUST SEE! :banderas::Coolface:

 

 

Megalodon: The Frenzy - Official Trailer - YouTube

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.04.2024 o 13:12, Shen napisał:

Już na zatoce, nie wiem czy dobre, ale gra tam Sydney Sweeney:banderas:

 

 

 

Wczoraj obejrzane. Straszne gówno. Kompletnie nic w nim strasznego nie było, do tego miał być GORE a też lipa. No i ta Sydney... no ma cycki i zakładam, że dlatego się nią SIMPy podniecają na necie. Film mnie rozczarował niestety. 

 

Ale od dziś w zatokach pływa:

 

W dniu 16.03.2024 o 23:09, Shen napisał:

Tu się szykuje ciekawa pozycja patrząc na oceny

Przechwytywanie.JPG.87e05a9bc7693cdca34bca30d4f3f09a.JPG

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za ostrzeżenie bo już miałem w ten weekend sprawdzić to Immaculate, a tak wjedzie Late Night with the Devil.

 

Obejrzane za to ostatnio Baghead. Pomysł na fabułę fajny, możliwość rozmowy ze zmarłymi, ale nie za darmo. Niestety już samo wykonanie i decyzje głównej bohaterki wypadają słabo. Kręci się to wokół 4 osób i ani straszy ani nie angażuje w historie. Odhaczone i tyle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...