Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 3.11.2023 o 19:19, Shen napisał:

Five Nights at Freddy's też słabizna niestety, fani podobno są zadowoleni, dużo fan serwisu, ale ja w to nigdy nie grałem.

 

Film ma potężny (jak dla mnie) klimat, tą atmosferę, napięcie i suspensik gatunku - wykreowane m.in. przez świetny styl wizualny: operatorka, ustawienia światła, dekoracje, rekwizyty, jakby typowo z niskobudżetowej gry survivalowo-horrorowej, ogrywanej w nocy po 23.00, przy kubku herbaty i zgaszonych światłach, najlepiej późną jesienią lub zimą. ,,Sequelicho" jak nic musi w tym Uniwersum, zresztą ,,animatroniczne misie pysie" zarobiły jak dotąd ponad 200 mln. dol. w GBO, co przy budżecie filmu - a wyniósł on około 20-25 mln. dol. amer. - jest wybitnym wynikiem. Gawiedzi geekowskiej, osadzonej mocno w temacie Uniwersum tej produkcji (gra, kino), film mocno podszedł, a u krytyków to już jest różnie. A takich ,,niby-niszowych" filmów jak "Five Nights at Freddy's" będzie powstawać coraz więcej - wystarczy pomysł, skrypt, scenariusz, rekwizyty, plener, scenografia, styl reżysera i masa efektów praktycznych.... a widz będzie zadowolony! :sir:

 

 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Mejm napisał:

Mam nadzieje, ze Sienna wroci

Wróci, potwierdzone. Reżyser mówił, że ma tyle pomysłów na uniwersum, przeszłość Arta na przykład, że może rozbije ten film na dwa, bo nie chce znowu nakręcić filmu co ma 2,5h. Sporo ludzi na to narzekało. Budżet tez ma być siedmiocyfrowy, nawet jak to będzie bańka, to i tak duży skok, bo dwójka kosztowała 250k zielonych. Dwójka zarobiła 16 baniek, więc ładny zwrot inwestycji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Inwazja łowców ciał (1978)" - 7/10 w ocenie tego filmu. Nie nazwałbym tego horrorem; to obraz o charakterze thrillera z dobrym wyczuciem dreszczowca, czegoś z pogranicza suspensu i motywu śledczego. Niekiedy bywał to tytuł bardzo osobliwy, surrealistyczny. Jedna z lepszych ról ,,Mr. Spocka", czyli L. Nimoya, idealna do zinterpretowania na potrzeby tego filmu roli Wolkanina aktora. Sam obraz: surowy, naturalny, dźwięk nietypowy, minimalistyczny - coś jak w "Psychoza" Hitcha.

 

A, właśnie, w kwestii surrealizmu wizualiów, o którym wspomniałem:

 

Tak, to nie fotomontaż, coś takiego w tej wersji ,,Inwazji" się pojawiło :Coolface::

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ma_niek napisał:

Oglądał ktoś ostatnio coś ciekawego niekoniecznie z ostatnich premier. Szukam czegoś na wieczór do browarka 

Terrifier 1 i 2, jak lubisz Piłe to nowa jest moim zdaniem najlepszą częścią od czasów jedynki i dwójki.

Z tych nowych jeszcze Talk to Me bardzo fajne, nowy Egzorcysta jest gównem, Zakonnica 2 średniak.

 
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Ma_niek napisał:

Oglądał ktoś ostatnio coś ciekawego niekoniecznie z ostatnich premier. Szukam czegoś na wieczór do browarka 

 

Pszeniczne lub owocowe napoje wyskokowe... do tego horror na wieczorny seans? No proszę! :sir: Trochę jest to niezbyt pasujące do siebie połączenie; chyba że będzie to w twoim przypadku seans horrorku w nurcie sci-fi czy z dodatkiem komedii (parodii i kiczu) lub fantasy - najlepiej aby to było coś krótkiego, do 100 min czasu trwania, wyłączając napisy końcowe, a wtedy piwerko będzie odpowiednio smakować. Do klasyków pokroju "Omen" z 1976 roku czy "Noc żywych trupów" z 1968, na pewno ,,promilowy nastrój" nie będzie odpowiedni. xD. Proponuję więc w tej opcji jedynie: "Resident Evil: Wyspa śmierci", "Duchy w Wenecji" (już dostępne na Disney+), "Dziwak" (Netflix), genialne "Tucker and Dale vs. Evil" z 2010 roku. Reszta propozycji... meh, nie chcę podawać, gdyż nie będą one do browarka zbytnio pasować. :Coolface:

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.12.2023 o 15:00, Sep napisał:

O super, akurat na to czekałem. Eli Roth za reżyserką i dobra średnia ocen.

 

"Noc dziękczynienia" to jedno z największych zaskoczeń horrorowych 2023 roku. To coś więcej niż tylko godna odpowiedź na slasherową modłę Krzyku czy innych ,,Piątków13-ego". xD To sprytnie zrealizowana i nakręcona krytyka chciwości i ludzkiej głupoty, no i całej reszty siedmiu grzechów głównych. Oglądajcie, bo warto nawet i z fazylion razy to obejrzeć. ,,Dobrze wysmażone mięsko" fimowe - zamiast Kevina i słuchania kolęd z odtworzenia na TVP z jednoczesnym zerkaniem w smartfona, lepszym sposobem na spędzenie czasu w gronie rodzinnym, gdzie szanuje się ciekawe rozwiązania filmowe byłby wspólny seans "Noc dziękczynienia" - to byłoby idedalne rozwiązanie. W końcu Eli Roth nakręcil zapadający w pamięć dość dobry "Hostel" I i II. Polecam... szczerze! :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

WHEN EVIL LURKS - Nie jestem jakimś wielkim fanem argentyńskiego kina, bo często jest zamulaste i śmierdzi telenowelami, ale tutaj - o dziwo - jest całkiem żwawo, a klimat można ciąć nożem. Nie chcę się za bardzo rozpisywać, ale od czasu Hereditary i Get Out nic lepszego nie widziałem w temacie. Może nic wybitnego, ale jest dobrze i trzyma poziom od początku do końca.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

,,Filmłeby", które to sprawdzają ci recenzję 9 miesięcy, a potem odrzucają bo masz 1 akapit źle wstawiony i czekasz znowu kolejne kilka miechów na ewaluację materiału... polecają, jak i niektórzy znajomi, to raczej takiej okazji nie będzie można ominąć: 

 

Nefarious - miejsce pierwsze z listy tego portalu. Tytuł wygląda niecodziennie: fabuła, klimat całości, spojrzenie na gatunek horroru i thrillera

 

https://www.filmweb.pl/news/Koszmar+Masakra+Najlepsze+horrory+2023+według+użytkowników+Filmwebu-153421

 

"Egzorcysta: Wyznawca" - o filmie tym można, jak i nie powinno się rozpisywać. ,,Nie", bo dla jednych widzów okaże się to totalnie kupsztalowy horror, niszczący dobrą renomę Uniwersum Egzorcysta, które liczy sobie 50 lat, jak i niszczący tego rodzaju kino, które ten obraz prezentuje (egzorcyzmy, opętania, walka z mrocznymi bytami etc.) podnoszące się ostatnio z kolan. Z drugiej strony można się o tej produkcji wypowiedzieć, co właśnie zrobię: według mnie nie był to zły film. Scenariusz, reżyseria, charyzma aktorów: w tym przypadku są to elementy do absolutnej poprawy, ale praktycznie tylko to, gdyż przez te aspekty dostaliśmy film troszku bez emocji, z kilkoma chwytliwymi elementami, jak m.in. wątek

Spoiler

łączenia rytuału egzorcyzmów w obrządku katolickim z ceremonią praktyk religii z Haiti (chyba Voodoo), specyficzna praca kamery (dość ciekawa - najlepiej pasująca do tego filmu tak, aby zrobiono z tego miniserial, dzielony na 5-6 odcinków. Ostatecznie ocenię ,,Wyznawcę" na: 6/10. 

Odnośnik do komentarza

"Martwe Zło (1981); Apple TV+, wersja 4K PL, HDR+, DolbyAtmos, oryginalny format 4:3, nietuzinkowa taśma i sposób nagrania filmu; wypożyczone za 9,99zł z serwisu Apple. Ocena obrazu: 9/10 - 42 lata na karku, a Sam Raimi wciąż robi to dobrze; tak, świetnie ogólnie - łącząc sferę efektów praktycznych, scenografii, wyboru magicznie klimatycznego pleneru etc. - wygląda wizualnie ten film! Genialne, minimalistyczne efekty dźwiękowe, sprytnie zmontowane. A te ostatnie 5 minut! Łej, Panie, petarda! 

 

 

 

W dniu 4.01.2024 o 09:50, Kenny tJJger napisał:

GCzKWglXMAACRMS.jpg

 

Dnia 1 stycznia 2024 roku wygasają tylko i wyłączne prawa /roszczenia do praw Walta Disneya do postaci Myszki Miki, ale tej wczesnej, znanej ze słynnego ,,parowca Willie" z 1928 roku. Czy ten film (ponoć bez względu na to czy "Mickey's Mous Trap" będzie totalną kaszaną i słabizną do potęgi entej czy czymś świeżym w konwencji nietuzinkowego horroro-slasheru, i tak ma dostać dwa filmy, a może i więcej, jakby dane Studio czy producent ,,podpisał/ali kontrakt!" na cały cykl filmów, mając opinię fanów i zarobki z Box Office totalnie w czterech literach.. xD) nie będzie owocem skutków wygaśnięcia roszczeń Disney'a do tej właśnie postaci? Czy może to pośrednio albo bezpośrednio się z tym wiązać? Ciekawe... a sam cykl filmów z racji tego, kto go reprezentuje!... Wart będzie zobaczenia. :sir:

Odnośnik do komentarza

Thanksgiving zaliczone. Solidny slasher, na pewno jeden z lepszych w ostatnich latach. Już mi się przejadło połączenie tego gatunku z komedią, a ostatnio zbyt dużo tego. Tutaj też można się uśmiechnąć pod nosem ale z innych powodów. Już sam początek (który zapada w pamięć) zwiastuje jaki to będzie rodzaj horroru. Jest sporo fajnych zgonów i krwawych scen. Eli Roth puszcza oczko do fanów gatunku biorąc znajome motywy z innych filmów i przerabiając je po swojemu. Jedna scena tuż przed finałem szczególnie przypadła mi do gustu i miło nawiązała do pewnego klasyka z 1981 r.. Dla fanów tego gatunku będzie to przednia zabawa. No i fajnie że sequel już zapowiedziany.

Odnośnik do komentarza

Jedna z najlepszych horror-zombie-komedii... ever! I to dostępna na PrimeVideo! Nie gadać, tylko oglądać! xD 

Za niedługo zabieram się za seans tego dość karykaturalnego filmu o zombie; będzie to... któryś tam z kolei seans, bo sam nie wiem ile razy widziałem już "Powrót Żywych Trupów"...

 

Screenshot_2024-01-07-18-07-33-76_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.31ddf542d553d2c2b6e300f9dd2a00f0.jpg

 

 

Co prawda jest to film w kategorii horror/kino grozy, ale "Frankenstein (1994) Kennetha Branagh powinien figurować jako ,,romantyczny dramat grozy"; moja ocena filmu: 7/10 - to o wiele bardziej wierna adaptacja literackiemu oryginałowi, czyli powieści Shelley niżeli adaptacja "Draculi" Stokera w formie filmu Coppoli z 1992 roku. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...