Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Krzyk VI

Psioczyłem na ostatnią część, i choć tutaj nic nowego w gatunku slashera nie wymyślono, to podobało mi się bardziej. Jest akcja przeniesiona do Nowego Jorku. Mamy konkretny opening. Jest konkretny Ghostface w starej zabrudzonej masce z dobrymi tekstami przez telefon. Są dobre sceny morderstw (choć zwiastun częściowo prawie wszystkie pokazał). I jest to najbrutalniejsza z części.

Poza tym jak to w Krzyku odnoszenie się w dialogach do innych horrorów, do gatunku. Mamy oczywiście bohaterów którzy przeżyli w ostatniej odsłonie, więc pomniejsze wątki są kontynuowane. Ogólnie nawiązań i odniesień do poprzednich części jest sporo. No i twórcy ładnie zamotali kto jest zabójcą, ja czułem się częściowo zaskoczony, co uważam za plus.

Reszta w spoilerze bo tyczy się konkretnych wydarzeń w filmie

Spoiler

To co mi się nie podobało to to że wszystkie postacie z ostatniej części znowu przeżyły chociaż przynajmniej dwie powinny odpaść. Chad zbiera od dwóch zabójców ponad 10 ciosów nożem, ale cudownie na końcu żyje xD. Gale już zeszła, ale sanitariusz stwierdza "nitkowe tętno" i jednak znów jej się udało xD. Mindy dostaję dwa konkretne ciosy nożem w brzuch, ale za parę godzin jak gdyby nic się nie stało przybiegła ze szpitala do reszty:balon:.

Kurwa no ja rozumiem że to fikcja, ale przesadzono z tymi cudownie ocalałymi. Szczególnie że te postacie w poprzedniej odsłonie też dostały kose.

Ujawnienie kto jest zabójcą, zaskoczyło po części, ale to nie są tak ciekawe postacie jak Stu czy Billy. Ten cały Ethan po prostu snuł się przez cały film, spokojny nijaki dzieciak. Quinn też nie miała za dużo czasu ekranowego. Więc tu jest tak sobie. Motyw rodzinnej zemsty za mordercę z części poprzedniej to piękne nawiązanie do Krzyku II. Ba mamy nawet strzał w pysk Gale, znowu za napisaną książkę.

Ciekawe co będzie dalej, bo to że następna odsłona powstanie jest pewne. Niektóre wątki mogą zostać ciekawie rozwinięte.

Spoiler

Sam cały czas ma wizje Billego i to jak rozprawia się z mordercami daje nadzieję że może być jakiś ciekawy twist. Do tego teoria że Stu żyje :obama:. Nie powiem jak to usłyszałem, myślałem że to on zabija w tej części.

Film dla fanów serii i slasherów. A no i rozpierdala mnie ile razy w każdej odsłonie Ghosface dostaje butelką czy innym wazonem w łeb i zawsze wstaje :pawel:. Ale taka to seria, albo kochasz i przymykasz na to oko, albo nie.

Edytowane przez Sep
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Evil dead zajebisty, polecam, Co prawda zupełnie inny kierunek niż oryginalna trylogia i serial, bliżej temu do rimejku ale i tak świetnie się oglądało. Dużo gore, trochę bekowych rzeczy też było i poszanowanie do marki. Na coś takiego liczyłem po trailerach i to dostałem. Jako fan jestem zadowolony.

 

Ale teraz to już niech zrobią jeszcze coś z Brucem :asax:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Evil Dead Rise, bardzo dobry horror. Nie ma może tego zwariowanego poczucia humoru co w przygodach Asha, ale pozostałe elementy za które kocha się to serie zostały elegancko przedstawione. Dużo krwi, dużo gore, idealny czas seansu. Trochę słabszy finalny akt, ale całościowo bardzo dobra robota. :banderas:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda również, że

Spoiler

wątek z gówniarzami z intra miał się nijak do całości. Chociaż był mocno klimatyczny, a wjazd tytułu to perełka.

 Ogólnie trochę zmęczył mnie ten film. Może to kwestia nagłośnienia w moim kinie, ale w czasie seansu przyszła mi do głowy klasyczna scena "Loud noises!". Poza tym strasznie tam było ciemno i nie był szczególnie kreatywny chodzi o wykorzystanie przestrzeni. 
Podobały mi się za to obydwie siostry i szaleństwo pod koniec filmu. 
Zdecydowanie jednak wolę remake z 2013.

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

To prawda, ten wątek był bo był dla tego myśle że jakby tak zrobili jak napisałem to chociaż byłby jakiś miły ukłon dla  fanów. Rimejk 2013 też mi się podobał ale bym musiał go sobie odświeżyć żeby zobaczyć czy lepszy, na pewno był bardziej creepy.Btw.Też wam ten chłopak przypominał syna Tonego Soprano? xD

Odnośnik do komentarza

Ta początkowa scena faktycznie nie pasowała do całości, ale była naprawdę dobra. No i tak rozkminialiśmy ze znajomymi po seansie, że może ona jest

Spoiler

w razie ewentualnej kontynuacji, bo przecież działa się dzień po wydarzeniach z głównego wątku.

 

Odnośnik do komentarza

evil dead rise - jestem wielkim fanem calej serii. zarowno oryginalnej trylogii (chociaz wiadomo, dwojka najlepsza), rimejku jak i serialu. nowy film jest zajebisty. juz wjazd tytułu na ekran mowi, ze bedzie gites a potem jest tylko lepiej.

 

- fajny klimat

- swietne gore

- troche "jaj"

- swietna charakteryzacja

- kilka oczek do fanów

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Shen napisał:

Egzorcysta papieża całkiem spoko, masa oklepanych motywow,  pod koniec trochę odlecieli. Crowe w formie, bardzo dobrze zagrał. Podobno sequel już przyklepany.

Dla mnie taki średni z pikowaniem w kierunku słabo. Co byłem w kinie w tym roku to leciał jego zwiastun, więc już na pamięć znałem przed seansem co tam będzie. A że zwiastun pokazał prawie wszystkie najciekawsze akcje :reggie:. Do momentu poznania imienia demona jeszcze jakoś się to oglądało. W końcówce faktycznie odlot. No takim zakończeniem to sobie w sumie otworzyli furtkę na nawet nie jeden sequel.

Odnośnik do komentarza

Egzorcysta Papierzaka - ten film to nic odkrywczego, nadzwyczajnego czy zaskakujacego. 10 lat temu powiedzialbym, ze jest ok, ale dzis tesknie za takimi produkcjami z prosta fabula, ciekawymi bohaterami i scenariuszu skupionym na opowiadaniu historii a nie na moralizowaniu i pisanym przez lewackich scenarzystow muszacych na widzach wyzyc swoje spoleczne niedoje.banie. Watek grzechow bueno, szpileczki wbite w kosciolek bueno, Gladiator top jak zwykle. Koncowka mi az tak nie przeszkadzala, spodziewalem sie jakiegos Johny Wicka a bylo troche trzesacej kamery. Przy ostatnich disneyowsko-marvelowskich wys.rywach to jest je.bane arcydzielo kinematografii. 7+/10.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...