Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zjebane to Barbarian, szczególnie entrance Lisy Trevor. Sam sobie zrobiłem maraton horrorów, pierwszych z brzegu na piratach dostępnych, po jednym dziennie aż do halloween: hellraiser, john carpenter’s the fog, the accursed, orphan: first kill, halloween ends, the bad seed returns, pearl i już dalej nie pamiętam ale wszystkie w równo h*jowe, nie polecam ale nadal lepsze niż jakiś marvel czy top gun

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ken Adams napisał:

Zjebane to Barbarian, szczególnie entrance Lisy Trevor. Sam sobie zrobiłem maraton horrorów, pierwszych z brzegu na piratach dostępnych, po jednym dziennie aż do halloween: hellraiser, john carpenter’s the fog, the accursed, orphan: first kill, halloween ends, the bad seed returns, pearl i już dalej nie pamiętam ale wszystkie w równo h*jowe, nie polecam ale nadal lepsze niż jakiś marvel czy top gun

Pominąłeś najlepszy horror ostatnich lat Terrifier 2?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ken Adams napisał:

Zjebane to Barbarian, szczególnie entrance Lisy Trevor. Sam sobie zrobiłem maraton horrorów, pierwszych z brzegu na piratach dostępnych, po jednym dziennie aż do halloween: hellraiser, john carpenter’s the fog, the accursed, orphan: first kill, halloween ends, the bad seed returns, pearl i już dalej nie pamiętam ale wszystkie w równo h*jowe, nie polecam ale nadal lepsze niż jakiś marvel czy top gun

strzał w potylicę to i tak mało

Odnośnik do komentarza

Terrifier 1 - maly budzet, zadne story, malo lokacji, nierowne aktorstwo (lysy typ najgorszy), duzo scen gore ale takich z serii groteskowych a nie przerazajacych, fajne dopeczki, cycuszki. 6-/10.

 

Terrifier 2 - wlasciwie zupelnie inny film niz jedynka ale wciaz z niewielkim budzetem. Mimo to jest tu wiecej postaci robiacych za cos bardziej niz statystow, jest fabula, sa moze odrobine lepsze efkety specjalne i jest smieszniejszy clown. Nawet ta krytykowana dlugosc nie przeszkadza (chociaz troche sie akt 3 wlecze). Akcja ma miejsce na przestrzeni kilku lokacji co jest ogromnym urozmaiceniem w stosunku do czesci pierwszej. Glowna bohaterka top i swietnie zagrana, najslabiej wypadl jej brat. Co do gore i slawnej sceny to mi sie tutaj rece nie spocily. Niestety prawie wszystke te sceny wygladaja tak, ze do pewnego momentu mamy zywego aktora calego we krwi a potem ciecie i wyzywanie sie na gumowym manekinie. Chyba mocniej mnie zmrozila reakcja matki Allice niz to co stalo sie z jej corka. Nie pomaga tez fakt, ze mimo powaznych obrazen, bohaterowie wciaz trzymaja sie na nogach, ale w sumie nie jest to przeciez film na powaznie. Podobaly mi sie watki fabuly zwiazane z ojcem Sienny, ciekawe czy w trojce beda to rozwijac czy skupia sie na napier.dalaniu. Budzet maja bo film startujac z 250k$ obecnie przyniosl 10mln... Oby tylko nie poszli w midichloriany i zamiast tego jeszcze bardziej dopracowali efekty, budzet powinien sie znalesc. Scena miedzy napisami tez dobra. 7-/10.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Barbarian - horror z tzw. "agenda". Nie jest to woke go.wno, ale gdzies pomiedzy wierszami krazy wiele tematow bliskich wspolczesnej ameryce. Jesli odsunac to na bok, to jest to calkiem zgrabny horror, przynajmniej w pierwszym akcie. Przyznam szczerze, ze przez pierwsze 10min az mna wykrecalo od zenady bo wydawalo, mi sie w jakim kierunku ten film idzie. Ale sie pomylilem wiec na plus trzeba mu zaliczyc tego malego twista. 6+/10.

Odnośnik do komentarza

Barbarian - no tak do połowy naprawdę fajny, budujący klimat niepokoju. W drugiej połowie się już to wszystko rozjeżdża. No i z policjantów zrobiono idiotów którzy z przerażonej dziewczyny robią oszustkę. Ciekawe czy to jakiś dłuższy trend by stróżów prawa w Ameryce pokazywać ze złej strony.

 

Terrifier 2 - zgadzam się ze wszystkim co napisał @Mejm. Ta część ma wreszcie fabułę choć końcówka jest trochę za długa. Sceny gore, a jakże od groma ich, ale żebym miał zemdleć czy zwymiotować. Coś tam się skrzywiłem w niesmaku, ale widać też w nich niski budżet. No ale znam osoby które by mi kazały wyłączyć ten film. Sienna za to super i ten jej strój. Zastanawia mnie

Spoiler

kim jest upiorna dziewczynka którą widziało tylko rodzeństwo głównych bohaterów i Art. Motyw z ojcem też ciekawy, choć nie wyjaśniony do końca. Z początku myślałem ze to może on po śmierci stał się klownem i próbuje swoje dzieci wciągnąć w szał zabijana.

 

Odnośnik do komentarza

Odnosnie pytania w spoilerze

Spoiler

To jest dziewczynka, ktora zostala oszpecona i zamordowana w parku rozrywki. Jest o niej wycinek artykulu w notatniku ojca. Polecam zastopowac i poczytac, byla corka jakichs artystow cyrkowych z dluga tradycja, robiacych to samo co Art (pantomima, wystepy). Ciekawie robi sie bo jej swiecily sie oczy i tak samo jak tej typiarze po urodzeniu glowy. Moze to jakis motyw, ze czesc ofiar przechodzi na jego strone. A moze on sam jest jakas ofiara. Zostawili sobie kilka furtek na dalsze filmy.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...