Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W LESIE DZIŚ NIE ZAŚNIE NIKT - tak, tak. Pierwszy polski slasher wjeżdża na netflix. Bawiłem się przednio aż czasem szło zapomnieć że to produkcja rodzima. Nie ma się czego czepić. Kocham takie filmy i myślałem, że będzie lipa ale jaką miłą pomyłkę zaliczyłem to moje. 1h40min leci szybko bez zbędnego przegadania. Krew leje się aż miło. :wub: No i Gąsiewska. :obama:

 

8/10 - kapitalna produkcja w kategorii slasher made in Poland

Odnośnik do komentarza

Co wy z tą Wieniawą macie jak tam jest Wiktoria Gąsiewska? :wub: Kur.w.a wszystko zagrało w tym filmie aż jestem zdziwiony poziomem wykonania i prowadzeniem akcji do tej pory. Największe zaskoczenie w wykonaniu Polskiej kinematografii ostatnich lat dla mnie!

 

Jak ktoś rzuci argumentem, że film jest odtwórczy albo, że kopiuje od Amerykanów to ma koronawirusa i rozwolnienie na raz!

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

giphy.gif

 

Jeśli kiedykolwiek ktoś z Was spróbuje obejrzeć cokolwiek z polecenia Wujaszka, to ja nawet nie. Odpaliłem TO NIESAMOWITE DZIEŁO POLSKIEJ KINEMATOGRAFII SLASHER PIERWSZY POLSKI RECENZJE DWIE DOBRE POLECAM, tak pod hołm office, żeby coś leciało w tle. Od samiuśkiego początku uderza nam w ryje sztampą, kliszami, schematami. Jakimi to? Ano, mamy obóz dla ludzi uzależnionych od elektroniki (XDXDXDXD), którzy idą na detoks do lasu, nasi bohaterowie to oczywiście Wieniawa-cichociemna, która przeżyła jakąś traumę w młodości, jest w kurwę twarda, niezależna i w ogóle strong female protagonist, wygląda jak Sarah Connor (#pdk), jest Gąsiewska-lampucera, czyli blondi, niezbyt inteligentna, rucho się, następnie jest Nerd z zapadnięta klatą i wystającym bebolem, w typie figury skinny fat, jest cipą niemożebną, wali jakimiś ciekawostkami i statystykami, następnie Robek-byczek, mięśniak, cwaniaczek, pali blanty, śpi w rurze i jest cool, obraz naszych bohaterów dopełnia chłopak-śmieszek, walący ripostami, ma nawet spinę z Robkiem i ten go popycha w krzoki. Postaci mało ciekawe, prawda? Ale, ale! Wiecie jakiej produkcji jest ten film, prawda? Chłopak-śmieszek, jest oczywiście gejem! I to takim prześladowanym, co łapie kolegów w domu za tyłek i rodzice go nienawidzą. Mówią mu nawet, że bliżej mu do ONR, niż do pedała (cytat z filmu). Tak więc netflixtemplate.exe już jedno jest.

 

Wróćmy do początku jednak, w którym mamy domek w lesie i Gruchę jako listonosza, którego tam coś zjada. Potem NIEZWYKLE ŚMIESZNYXDDDDDD Wojciech Mecwaldowski, jako sepleniący Rayos drużynowy, mówi takie śmieszne rzeczy że eseeee xdddddd Ano, zapomniałem jeszcze o opiekunce, która się opiekuje nimi po prostu.

 

Ale to w końcu slasher. Czyli ma być krwawo i mordować ktoś musi. Morduje, wiecie kto? Hideo Kojima dał niezłe cameo jednej ze swojej postaci:

 

 

latest?cb=20110504061827

 

Tylko trochę ze Shrekiem i Hagridem pobalował, no i mamy głównych złych. Jezusie Maryjo, dlaczego, (pipi)a, dlaczego, gdzie są flagi? Film ogólnie jest już sztampą, jak wspominałem wcześniej i to taką gównianą, że aż śmierdzi z telewizora. Teksty i zachowania bohaterów są tak głupie, że chyba Frosti ma większy intelekt od nich, a sami wiecie, jak z nim jest. Przykład?

 

Po zabiciu Robka, Wieniawa, nerd i opiekunka idą poszukać pomocy (jakby kurwa w tym lesie siedzieli z tydzień, a do "bazy" mieli zaledwie godzinę drogi, nie mogli tam wrócić po prostu?), trafiają do opuszczonego domu, gdzie wiszą kości na sznurkach i nikt nie odpowiada. Wchodzą ofkors do środka, potem do piwnicy (bo w piwnicach bez drogi ucieczki się najlepiej kryje), no i przychodzi Shrek. Wieniawa i nerd uciekają przez okienko, a opiekunka zauważa dzwoniący w kieszeni martwego Roberta telefon, waha się, bierze patyk i mówi do zabójcy "no chodź, panie Pryszczaty", po czym jej łeb (swoją drogą efekty w tym filmiessxxddddddd) wylatuje przez to okienko, pod nogi naszych pozostałych przy życiu protagonistów. Co. Na chuj się tam w ogóle wpierdalali, to po pierwsze, a po drugie, co miał znaczyć ten dzwoniący telefon i czemu ta opiekunka nie uciekła z nimi?

 

Tyle jest dziur logicznych, głupich decyzji (i to nawet nie w ramach głupotek slasherowych), durnych dialogów, zachowań. Nic tu się kupy nie klei, bo nie musi, bo ten film to właśnie kupa.

 

Najlepsze zostawiłem na koniec, a mianowicie dwie sceny:

 

Jak chłopak-śmieszek-gej rozmawia z Gęsikowską, siedzą pół metra od siebie, po czym Gęsikowska jest przebita kijem i umiera. Siedzą pół metra od siebie. Jest dzień. Oprawca waży pewnie z 200 kilo. Nic nie było słychać. Jebaniutki jest shapeless, formless like water.

 


 

A druga scena ulubiona, to jak Ryszard z Klanu, grający księdza w Mercedesie, zwabia do kościoła chłopaka-śmieszka-geja, po czym ogłusza go telefonem, knebluje i mówi do niego, że "zna takich jak on, którzy nęcą, lgną, wabią i przynoszą zarazę". Gej jeszcze bardziej uciskany, tym razem przez księdza-prawicowca, gejożercę.

 

 

Ten film jest tak kurwa zły i głupi, nieśmieszny (nawiązania do urodzin Hitlera w lesie? A jak! Teksty "Ty chuju garbaty!" hahahahahhaha, Halyna, ale śmieszne te kabarety!!!!!!), jezu, jakbym wydał na to jakiekolwiek pieniądze, albo szedł na przedpremierowy pokaz (XD), to bym chyba wyglądał tak:

az1zj1m_460s.jpg

I poniekąd tak się czuję obecnie.

 

Końcóweczka klasyczna

 

Głupi policjant w lesie, który zaraz ginie, Wieniawa dobijająca nerda, potem rozwalająca Shreków-Painów, w rytm wesołej muzyczki, odjeżdża radiowozem w siną dal. No nie do końca, ale nie warto, nie warto było tego oglądać.

 

TO NIESAMOWITE DZIEŁO POLSKIEJ KINEMATOGRAFII SLASHER PIERWSZY POLSKI RECENZJE DWIE DOBRE POLECAM już niedługo pewnie wyląduje w odcinku u Mietczyńskiego w Masochiście, bo tylko do tego się nadaje. Ja pierdolę, jakie to było chujowe!

 

A, no i jeszcze hailujący pijacy w polskich hełmach, intonujący Bóg, Honor i Ojczyzna, przybijają Netflix seal of approval.

 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...