Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Na stacjonarce grać mi się juz nie chce, ale z chęcią w pracy pograłbym na laptopie, vita mi już nie wystarcza.

 

No i szukam laptopa, głównie do rtsow, starcraft 2, total war no i może World of warcraft czasem. Poleci ktoś coś? Istotne, żeby to nie był żaden alien z tonami ledów itp. Cena do 5 tys. Ale jeżeli jest coś dobrego i do 3 tys, to będzie git :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szukam laptopa do 2500zł. Laptop ma służyć do przeglądania internetu, multimediów, montażu filmów i grafiki komputerowej oraz od czasu do czasu jakiś gierek. Chciałbym, żeby procesor i karta graficzna były w miarę mocne, bo nie zamieniam ich wymieniać. Ramu z kolei nie musi być strasznie dużo, bo zawsze można sobie dokupić kość. Jeśli chodzi o producenta procesora to preferuję intela i myślę, że któryś z rodzajów i5 będzie wystarczajączy (no chyba, że pomiędzy i7, a i5 jest jakaś ogromna różnica). Co do karty graficznej to myślałem o czymś w stylu nvidia 740m, 745m lub 840m. Forumku pomóż :) 


Z tego co sam szukałem to znalazłem to: http://www.ceneo.pl/27230861#tab=click

Laptop strasznie mi się podoba i biorąc pod uwagę to co ma w środku w porównaniu z ceną jest bardzo opłacalne, ale niestety z opinii o nim wynika, że jakość wykonania jest tragiczna :(


EDIT. Co do wielkości ekranu to najlepiej, żeby miał 15 cali lub więcej.

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Orzeszek

Witam, stoje przed wyborem lapka do pracy, jak tak przeglądam oferty marketów to aktualnie jest dominacja dell-ów i lenovo, zawsze uważałem te firmy za "wyższą półkę" niż samsung, acer czy hp teraz praktycznie toshiby brak ew jakieś szroty 2 na krzyż samsungów też mało, jak to jest teraz z jakością? ktos kupił może ten najbardziej budżetowy lapek za ~999zł na celeronie i sie wypowie? rozumiem ze po prostu obnizyli jakość by obnizyć cene, no ale aby az tak zdominować konkurencje w markecie? @_@

 

http://allegro.pl/m381-medion-akoya-e6232-i3-3110m-4gb-1tb-w8-mat-i4581550994.html

 

a co z tymi "chinczykami" ktoś miał z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Cześć forumku, jest tu jakiś gość, który pracuję w sklepie z lapkami i mógłby pomóc?

Kolega chce sobie kupić laptop dla gracza, ale ma... 1500 zł budżetu. Za tyle kasy to mu polecałem stacjonarkę, ale ok, on koniecznie chce lapka.

Ostatnio (gdzieś w 2009) kupił całkiem dobrego kompa za tyle samo kasy w Carrefourze. Widzę jak gra na Steamie w Bioshocka Infinite, czy Batmana.

Pewnie na low, ale dla przykładu moja siora ma niby kompa do gier, a po godzinie grania w vice city(!) komp się resetuje. Albo innej lasce, komp piszczy (chyba procek nie wyrabia).

Znajdzie się coś w miarę ok za tę kwotę? Allegro, Morele.net?

Odnośnik do komentarza

To ja z innej beczki.

Zacznę od tego, że się nie znam na PC.

Do tej pory głównie bawiłem się na konsolach ( PS4 i XONE ), ale że musialem kupić laptopa do firmy to stwierdziłem, że mogę nieco zaszaleć i wybór padł na ASUSA ROG 750JS.

Sprzedawca mówił że to cud techniki i pójdzie na nim WSZYSTKO w ULTRA HIFI DVD :)

Odpaliłem wczoraj BF4 na ULTRA i uzyskałem animację na poziomie kina w latach międzywojennych.

Czy ja coś robię źle czy też ta gra ma zbyt duże wymagania jak na mój sprzęt ?

Poniżej pełna specyfikacja.

 

Procesor Intel Core i7-4700HQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache) Chipset Intel HM87 Pamięć RAM 24 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 32 GB Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 4/2 Dysk twardy 500 GB SSD SATA III
1000 GB SATA 7200 obr. Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer Typ ekranu Matowy, LED Przekątna ekranu 17,3" Nominalna rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 870M
+ Intel HD Graphics 4600 Wielkość pamięci karty graficznej 3072 MB GDDR5 (pamięć własna)
Odnośnik do komentarza

 

To ja z innej beczki.

Zacznę od tego, że się nie znam na PC.

Do tej pory głównie bawiłem się na konsolach ( PS4 i XONE ), ale że musialem kupić laptopa do firmy to stwierdziłem, że mogę nieco zaszaleć i wybór padł na ASUSA ROG 750JS.

Sprzedawca mówił że to cud techniki i pójdzie na nim WSZYSTKO w ULTRA HIFI DVD :)

Odpaliłem wczoraj BF4 na ULTRA i uzyskałem animację na poziomie kina w latach międzywojennych.

Czy ja coś robię źle czy też ta gra ma zbyt duże wymagania jak na mój sprzęt ?

Poniżej pełna specyfikacja.

 

Procesor Intel Core i7-4700HQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache) Chipset Intel HM87 Pamięć RAM 24 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 32 GB Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 4/2 Dysk twardy 500 GB SSD SATA III

1000 GB SATA 7200 obr. Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer Typ ekranu Matowy, LED Przekątna ekranu 17,3" Nominalna rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 870M

+ Intel HD Graphics 4600 Wielkość pamięci karty graficznej 3072 MB GDDR5 (pamięć własna)

 

 

No nie wiem czy G750JS będzie w stanie uciągnąć BF4 na ultra (prędzej G750JZ). W każdym razie zmniejsz trochę rozdzielczość i szczegóły i zobacz jak chodzi. Jeśli nadal nie będziesz miał satysfakcjonującej animacji, to prawdopodobnie laptop nie przełączył się na dedykowaną kartę graficzną i korzysta nadal ze zintegrowanej. Poszukaj w ustawieniach Optimus odpowiedniej konfiguracji. Niestety nie posiadam tego laptopa, ale przymierzałem się do kupna i poczytałem najczęstsze problemy.

 

A w najbliższych tygodniach premiera serii G751 z GeForce 980m na pokładzie :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

dell latitude e6510

 

we właściwościach widze że

intel core i5 m410 2.53ghz

4 ramu

jaka grafika nie widze, ale rozdzielczość matrycy 1366x768, więc huyowa

 

podłączyłem to pod plazme full hd i na razie patrze trailery na you tube w 1080p........tak sobie, nie wygląda to na full hd. na razie nie mam żadnego filmu na dysku do stestowania, ale mam pytanie

 

NADAJE SIE TO DO OGLADANIA FILMÓW FULL HD ? bo telewizor wiem że tak 

 

 

.   

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Jak podłączyłeś przez HDMI to na TV będziesz miał HD, czyli te 1366x768. 

Tak przynajmniej wygląda to u mnie na intelu HD.

 

YT jak najbardziej podaje ci filmy w 1080p, ale na matrycy laptopa i TV masz "tylko" HD.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Ok, kolega zwiększa budżet z 1500 na 2500zł i chce jakiegoś lapka z i7. Gość chce grać płynnie w The Evil Within, a na jego obecnym sprzęcie, po odpaleniu demka, komp mu się resetuje:/

Allegro, morele, czy gdzie coś szukać i jaka karta? Czy może TEW pójdzie na i5?

 

http://www.x-kom.pl/p/204948-notebook-laptop-15-6-asus-r510lnv-xo555d-i7-4510u-4gb-1tb-dvd-rw-gt840.html

 

Zobacz ten sprzęt. W gruncie rzeczy jednak lepiej zainwestować w i5 przy takim budżecie, bo ta i7 jest energooszczędna i wydajnościowo tutaj się nie popisze. A w tej cenie może też zobaczyć to:

 

http://www.x-kom.pl/p/211544-notebook-laptop-15-6-msi-cx61-i5-4210m-4gb-500120-dvd-rw-gf840m.html

 

Ten procesor będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Grafika też spokojnie da sobie radę z The Evil Within (ale na maksymalne detale raczej bym nie liczył). Ma dysk SSD, który mu zaoferuje za(pipi)istego kopa i laptop będzie chodzić jak burza.

 

Chyba w tej cenie to najlepsze co aktualnie dostaniesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...