Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rozi
W dniu 11.12.2020 o 01:16, Koleś88 napisał:


Ja mam tego, na Ryzenie 5 2500U, Radeon Vega, 8gb ram i 250gb ssd. Podobny Cie interesuje? Jesli tak to mega polecam.

Uzywam go w sumie do neta, filmow i Football Managera. Mega lekki, wyglada jak macbook, poręczny, szybki dysk ssd robi robotę. Ja kupowalem jakos na wiosnę chyba i jestem zadowolony. Grzeje się troszkę, ale to norma.

Wziąłem ostatecznie zwykłą 14 i z tego co widzę, to jest niesamowity w tej półce cenowej. Będzie testowane.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Akurat to CPU (4 rdzeniowy Ryzen 5) z 4K tez może mieć zadyszkę, więc nie nastawiaj się na super płynną pracę. No 8GB RAMu w 2021 to ciut z mało do komfortowej pracy.

 

Tak czy inaczej nie będzie lepiej niż na starym HP-ku. :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szukam lapka do 2600zł. 

Lapka będę używać do neta, filmów (fajnie jakby dał rade z 4k ale nie musi), trochę do lightrooma, ogólnie do użytku na codzień. Zależy mi na jak najmniejszym ekranie i żeby mi wystarczył chociaż na 5lat.

Czas pracy na baterii, rozmiar dysku nie ma większego znaczenia. 

Napaliłem się trochę na Thinkpada L13 (link), wersja refurbished będzie się mieścić w moim budżecie.

 

Mieszkam w UK wiec lapka będę kupować w UK lub w USA (znajoma może mi przesłać jako prezent żeby mi cła nie dowalili) 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Krzys PL napisał:

Szukam lapka do 2600zł. 

Lapka będę używać do neta, filmów (fajnie jakby dał rade z 4k ale nie musi), trochę do lightrooma, ogólnie do użytku na codzień. Zależy mi na jak najmniejszym ekranie i żeby mi wystarczył chociaż na 5lat.

Czas pracy na baterii, rozmiar dysku nie ma większego znaczenia. 

Napaliłem się trochę na Thinkpada L13 (link), wersja refurbished będzie się mieścić w moim budżecie.

 

Mieszkam w UK wiec lapka będę kupować w UK lub w USA (znajoma może mi przesłać jako prezent żeby mi cła nie dowalili) 

jak nie do gierek to moze jakis chromebook? ja mam starszego i do w.w. zastosowan jest w zupelnosci wystarczajacy, a sam os ma duzo plusow wzgledem windowsa. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
7 hours ago, MLeKSk said:

Od kilku dni patrzę na laptopy i w oko wpadł mi ten model:

 

Lenovo Legion 5 15ARH05H 15,6" 144Hz AMD Ryzen 7 4800H - 16GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

 

Warto, nie warto? Z Lenovo nigdy nie miałem do czynienia. Aktualnie mam Acera i chcę to wywalić w pi.du. Zaznaczam, że nie chcę grać na nim w Cyberpunka, ani inne kilery graficzne, bo od tego mam konsolę. Chodzi mi głownie o strategie - StarCraft, Age of Empires, Total War Warhammer itp. Co innego w tej cenie można by jeszcze przygarnąć? Raczej na 99% chcę procesor AMD i grafikę 6GB.

Mam taki sam, ale z Ryzen 5 i 8gb Przesiadłem z L340, który miał i7 oraz 16gb, ale gorsza grafikę. Legion ma o wiele lepsze chłodzenie, lepsza jakość wykonania, a graficzna bardzo dobrze daję i bateria całkiem przyzwoicie trzyma. Jedyny minus, że gorzej działa jak używam do pracy i, w niektórych grach muli, gdzie na i7 tego problemu nie było. Jednak u ciebie jest lepszy procek i więcej ramu, więc myśle, że będzie ogień

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, MLeKSk said:

W gry multi nie gram, głównie Pokemon TCG, StarCraft i Diablo :-P Do nowszych i bardziej wymagających tytułów takich jak Cyberpunk, DOOM mam konsolę i na lapku na bank w to grać nie będę. No ale chciałbym ruszyć kilka gier RTS, które ominęły mnie w minionych latach chociażby SpellForce 3, Total War Warhammer i jeszcze kilka innych. Może Diablo II Resurrected też bym na lapku ograł, ale to może bo tak czy siak na konsoli gierkę kupię. Wiem, że ten sprzęt nie jest na wieczność, ale z mojego pierwszego laptopa korzystałem prawie 8 lat (ASUS), a nieszczęsnego Acera ledwo 4 lata. Z początku było OK, StarCrafta nawet na "ultra" odpalałem, a teraz nawet na średnich chrupie niemiłosiernie i nie wiem czemu. Internet też ma częste zwiechy, nawet na 10-15 sekund. Po jakichś 2 miesiącach od formatowania praktycznie nie nadaje się do użytku.

Spokojnie ograsz. Warhammer działa bez problemu. W dwójkę już nie gram, bo czekam na III część, a reszta z zamkniętymi oczami będzie śmigała. Do tego SSD i wszystko się włącza w chwilkę. Tylko dysk może się okazać mały, a z zwiększeniem pojemności może nie być tak łatwo.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.