Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, schabek napisał:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-gaming-15-120h-ryzen-7-16gb-ssd512-rtx3050-12911570643?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=2a3dc439-fe15-4a93-9bc7-317154e0955a#
 

Chlopaki czy jest cos lepszego do 3500zl? Nie mialem kompa na windowsie chyba z 15 lat.

Moje wymagania sa zadne, zwykla najprostsza praca biurowa i czasem netflixy. Byle w okolicach 3000 papieru

 

Ja to bym polecał poklikać po pepperku i poszukać w komętkach gdzie się spuszczają nad jakimś dobrym ekranem z pokryciem 100% rgb, bo wygląda na to, ze na tym właśnie skorzystasz najbardziej. Raczej nie celuj w nic niby gamingowego, bo to będą niepotrzebne ci podzespoły kosztem najczęściej właśnie ekranu i mocno się grzejące.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

FB6D02CE-FB88-4AA1-82D5-9796B4F4ACF5.thumb.jpeg.87906e64a0835762767cff1f48f4c1c2.jpeg

 

Dzisiaj tego przystojniaka widzialem. Macbook na windowsie. Tylko ze kurwa byl jeden jedyny obmacany z ekspozycji i NIGDZIE juz nie ma tego lapka. On sa wycofane z sprzedazy czy jak? Doslownie nigdzie ich nie ma :nosacz2:


I znalazlem tego

 

https://www.x-kom.pl/p/692124-notebook-laptop-141-huawei-matebook-14s-i5-11300h-8gb-512-win10-90hz-szary.html

 

Ale ma 8gb ramu i chyba troche slabszy procek. Styknie to na najblizsze dwa lata? Naczytalem sie opinii ze 8gb ramu to juz sredniowiecze i nie wiem XD

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, schabek said:

FB6D02CE-FB88-4AA1-82D5-9796B4F4ACF5.thumb.jpeg.87906e64a0835762767cff1f48f4c1c2.jpeg

 

Dzisiaj tego przystojniaka widzialem. Macbook na windowsie. Tylko ze kurwa byl jeden jedyny obmacany z ekspozycji i NIGDZIE juz nie ma tego lapka. On sa wycofane z sprzedazy czy jak? Doslownie nigdzie ich nie ma :nosacz2:


I znalazlem tego

 

https://www.x-kom.pl/p/692124-notebook-laptop-141-huawei-matebook-14s-i5-11300h-8gb-512-win10-90hz-szary.html

 

Ale ma 8gb ramu i chyba troche slabszy procek. Styknie to na najblizsze dwa lata? Naczytalem sie opinii ze 8gb ramu to juz sredniowiecze i nie wiem XD

 

 

Ram akurat łatwo wymienić i nie powinieneś tracić gwarancji. Fajny sprzęt, ale nie do grania. Dla całej reszty bardzo spoko.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jaki laptop polecacie? 

 

Aktualnie mam Lenovo t450s - i jego wykonanie jest świetne - nic nie lata, nic nie jest luźne, wszystko eleganckie i czuć, że takie porządne. I to jest to, na czym mi tak naprawdę najbardziej zależy. Aby był naprawdę porządnie wykonany. Laptopa często przenoszę (praktycznie codziennie), więc siłą rzeczy musi być w stanie przeżyć dużo. 
Kolejna sprawa - ekran. Około 14-15 cali, nie za duży, taki żeby bez problemu mieścił się do plecaka.  Musi być czytelny, jasny, płynny. Mile widziana rozdzielczość 4k, ale nie jest to konieczne. Mile widziane jak najlepsze odwzorowanie barw. 

Bebechy - wiadomo, im mocniejsze - tym lepsze. Miło by było aby mógł zagrać w nowsze gierki bez żadnych kompromisów. Na pewno GTA5 musi pójść na full. Fajnie by było, by gry typu Matrix (ten na UE5) chodziły płynnie. Będzie też robił za emulator gier do konsol PS2, PSX itp.

Poza tym, chciałbym go użyć do montażu filmów oraz obróbki zdjęć.

Duża ilość szybkiej pamięci ram - mile widziana. Nie wiem czy w tych czasach 16GB wystarczy czy uderzać już w 32GB.

Dysk twardy - Nie potrzebuje możliwości instalacji HDD. Samo SSD/M2 czy jakkolwiek się to teraz nazywa - wystarczy. 512GB będzie zupełnie wystarczające, choć fajnie by było mieć możliwość dołożenia DODATKOWEGO dysku. 

Bateria - przy pracy "biurowej" typu przeglądanie Internetu - chciałbym żeby wytrzymał kilka godzin. 

 

Budżet... powiedzmy od 4000 do 6000zł. 

 

Jakieś propozycje? 
 

Odnośnik do komentarza
13 hours ago, łosion said:

Jaki laptop polecacie? 

 

Aktualnie mam Lenovo t450s - i jego wykonanie jest świetne - nic nie lata, nic nie jest luźne, wszystko eleganckie i czuć, że takie porządne. I to jest to, na czym mi tak naprawdę najbardziej zależy. Aby był naprawdę porządnie wykonany. Laptopa często przenoszę (praktycznie codziennie), więc siłą rzeczy musi być w stanie przeżyć dużo. 
Kolejna sprawa - ekran. Około 14-15 cali, nie za duży, taki żeby bez problemu mieścił się do plecaka.  Musi być czytelny, jasny, płynny. Mile widziana rozdzielczość 4k, ale nie jest to konieczne. Mile widziane jak najlepsze odwzorowanie barw. 

Bebechy - wiadomo, im mocniejsze - tym lepsze. Miło by było aby mógł zagrać w nowsze gierki bez żadnych kompromisów. Na pewno GTA5 musi pójść na full. Fajnie by było, by gry typu Matrix (ten na UE5) chodziły płynnie. Będzie też robił za emulator gier do konsol PS2, PSX itp.

Poza tym, chciałbym go użyć do montażu filmów oraz obróbki zdjęć.

Duża ilość szybkiej pamięci ram - mile widziana. Nie wiem czy w tych czasach 16GB wystarczy czy uderzać już w 32GB.

Dysk twardy - Nie potrzebuje możliwości instalacji HDD. Samo SSD/M2 czy jakkolwiek się to teraz nazywa - wystarczy. 512GB będzie zupełnie wystarczające, choć fajnie by było mieć możliwość dołożenia DODATKOWEGO dysku. 

Bateria - przy pracy "biurowej" typu przeglądanie Internetu - chciałbym żeby wytrzymał kilka godzin. 

 

Budżet... powiedzmy od 4000 do 6000zł. 

 

Jakieś propozycje? 
 

Mam Lenovo Legion 5 z RTX 3060. Świetny ekran 165hz i 15 cali. Śmigają emulatory Yuzu, PS2 itd. w 1080p a nawet 1440p na zewnętrznym monitorze. Nowe gierki też śmigają ale w niektórych problemem jest mała pamięć grafiki - 6GB i trzeba zejść z ultra na trochę niższe żeby nie zapychać. 

Odnośnik do komentarza

@Czoperrr Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś podać konkretny model jaki masz? 

 

 

I pytanie do ogółu - jaki procek i grafikę lepiej brać? Chodzi mi o bezstresowe użytkowanie. Intel i Nvidia czy AMD? 

Przyznam szczerze, że zdarzało mi się wcześniej kupić produkty AMD (najnowszy zakup to był AMD Radeon Sapphire NITRO+ RX480 8GB DDR5 256bit) (a wcześniej jeszcze ATi Radeona, np X800GTO), ale zawsze coś tam tak jakby nie halo było... (problemy w grach). Nie wiem, może od tamtego czasu się pozmieniało : ) 

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, łosion said:

@Czoperrr Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś podać konkretny model jaki masz? 

 

 

I pytanie do ogółu - jaki procek i grafikę lepiej brać? Chodzi mi o bezstresowe użytkowanie. Intel i Nvidia czy AMD? 

Przyznam szczerze, że zdarzało mi się wcześniej kupić produkty AMD (najnowszy zakup to był AMD Radeon Sapphire NITRO+ RX480 8GB DDR5 256bit) (a wcześniej jeszcze ATi Radeona, np X800GTO), ale zawsze coś tam tak jakby nie halo było... (problemy w grach). Nie wiem, może od tamtego czasu się pozmieniało : ) 

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Ja mam takiego laptoka i u mnie jedynym problemem jest to, że w randomowych momentach ekran robi się cały czarny, ale nie jest wyłączony, bo widać podświetlenie. Najczęściej dzieje się tak przy zmienianiu kart w przeglądarce, ale zdarza się też przy pierdołach np. odpaleniu notatnika, albo raz po prostu ruszyłem myszką na pulpicie i myk - ekran czarny. A, no i raz miałem tak, że ekran był czarny po włączeniu. Na szczęście znalazłem filmik na yt, wystarczyło odłączyć zasilanie i ileś tam sekund przytrzymać power i obraz znowu się pojawił. 

 

Będę go chyba wysyłał na gwarancję w tym roku, póki jeszcze mogę.

Edytowane przez kazetwu
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
On 1/11/2023 at 8:08 PM, łosion said:

Nie masz żadnych problemów migającym ekranem, samo włączaniem się, słabą wydajnością, grzaniem itp? 

Jedyny problem miałem przy zmianie monitora na ultrawide 1440p. Na HDMI przy odpalaniu Netflixa ekran robił mi się czarny (na zewnętrznym monitorze) i crashowało AMD - problem prawdopodobnie z przejściem z integry na nVidię. Po podłączeniu przez DisplayPort nie ma żadnych problemów. Nie jest to raczej wina laptopa a oprogramowania. Poza tym wszystko śmiga elegancko, w gierki gram nawet w 1440p czego się nie spodziewałem, myślałem, ze 1080p to max.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.12.2022 o 20:50, schabek napisał:

FB6D02CE-FB88-4AA1-82D5-9796B4F4ACF5.thumb.jpeg.87906e64a0835762767cff1f48f4c1c2.jpeg

 

Dzisiaj tego przystojniaka widzialem. Macbook na windowsie. Tylko ze kurwa byl jeden jedyny obmacany z ekspozycji i NIGDZIE juz nie ma tego lapka. On sa wycofane z sprzedazy czy jak? Doslownie nigdzie ich nie ma :nosacz2:


I znalazlem tego

 

https://www.x-kom.pl/p/692124-notebook-laptop-141-huawei-matebook-14s-i5-11300h-8gb-512-win10-90hz-szary.html

 

Ale ma 8gb ramu i chyba troche slabszy procek. Styknie to na najblizsze dwa lata? Naczytalem sie opinii ze 8gb ramu to juz sredniowiecze i nie wiem XD

 

 

Mam tego huawei, wersję 2020 z tą samą specyfikacją i do przeglądania neta/netflixa jest kozak. Super wykonanie. Czasem się grzeje jak odpalę stare gierki ze steama.

Właśnie, rozglądam się za laptopem gamingowym z RTX3060 i tak do 5 kafli ciężko coś znaleźć. Kiedy te ceny zjadą w dół? :ermm:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szukam laptopa do 6k, głównie do pracy biurowej, który mi posłuży dobrych kilka lat. Dużo się z nim przemieszczam,  więc miło gdyby był solidny. Jakby bateria trzymała długo (z 7-8h) to w ogóle sztos. Zależy mi na szybkości działania i kulturze pracy. Czasami wbijam z lapkiem do łóżka, więc nie może być to sprzęt,  z którym trzeba się obchodzić jak z jajkiem. Nie ogladam raczej w podróży nic na nim, ale matryca powinna być przyzwoita, bo czasami muszę pisać coś,  gdy mi w niego naku.rwia słońce.  Fajnie jakby był w miarę lekki. Do tej pory mialem takie z przekątna 15.6 i nie chciałbym jakiegoś o wiele mniejszego brać. Cena do 6 koła. Nie chcę tylko chińczyka za bardzo :(

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie co polecacie do 6 tyś? Naczytałem się poradników i chyba najlepiej z kartą rtx 3060 140w (3070 chyba są droższe?), 16gb ramu (wystarczy?) z windowsem 11 i prockiem dobrym. Żeby był na kilka lat i żebym zobaczył co to jest ten dobry ray tracing.
Druga sprawa to co się stało z cenami? Np. Jest promo 100 zl za 1000 i cena 6500 po obniżce z 7000 gdzie 30 dni temu kosztował 5500. Tak to wszystko podrożało czy sprzedawcy lecą w kulki.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Tomek P. said:

Panowie co polecacie do 6 tyś? Naczytałem się poradników i chyba najlepiej z kartą rtx 3060 140w (3070 chyba są droższe?), 16gb ramu (wystarczy?) z windowsem 11 i prockiem dobrym. Żeby był na kilka lat i żebym zobaczył co to jest ten dobry ray tracing.
Druga sprawa to co się stało z cenami? Np. Jest promo 100 zl za 1000 i cena 6500 po obniżce z 7000 gdzie 30 dni temu kosztował 5500. Tak to wszystko podrożało czy sprzedawcy lecą w kulki.

Mam Legion 5 z Ryzen 5600H, 16GB RAM, RTX 3060. Gram na monitorze 1440p UW i jest okej ale o ray tracing zapomnij.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Tomek P. said:

Zależy jaka gra i implementacja Ray Tracing. W Forza Horizon 5 gram z RT i jest okej, ale w Resident Evil 4 już mocno obniża wydajność. RT to raczej zabawka dla desktopów, laptopowe układy graficzne są gorsze.

Odnośnik do komentarza

Głównie gram na konsoli a na lapku czasami też bym pograł. Mam gp więc pewnie forza by poszła. Znalazłem jeszcze z 3070 ale od firmy z allegro
https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-5-5600h-16gb-1tb-rtx3070-win11-165hz-13512739210 lub z rtx4050

https://www.x-kom.pl/p/1122998-notebook-laptop-156-gigabyte-g5-mf-i5-12500h-32gb-512-win11x-rtx4050-144hz.html

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Powoli czas rozglądać się za nowym laptopem do grania. Mój ASUS służył i służy mi nadal już od ośmiu lat, ale powoli już nie domaga, trudno się dziwić. Wypadłem trochę z obiegu, przeglądałem sobie oferty, w związku z rosnącymi wymaganiami zauważyłem, że im więcej RAM-u na karcie, tym lepiej. I tak sobie znalazłem za blisko 6 koła innego Asusa  https://www.x-kom.pl/p/1126736-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r7-7735hs-16gb-512-win11-rtx4060-144hz.html?gclid=Cj0KCQjwldKmBhCCARIsAP-0rfxFbYbkeCcLnS1k7tQMKryg6DZXSHYP0W8Qi-wx6GeUeFLjuWd9yecaAiWaEALw_wcB#Specyfikacja. Pytania dwa:

 

1. Czy karta NVIDIA GeForce RTX 4060 to coś porządnego (8 GB VRAM) czy też tylko ładnie to brzmi? 

2. Czy są jakieś przecieki, że mogą być w najnowszych miesiącach montowane jeszcze lepsze karty, podzespoły itd i warto jednak poczekać?

 

A może macie jakieś inne propozycje? Generalnie chciałbym na takim laptopie pograć kilka lat bez przejmowania się tym, czy gra ruszy, czy też nie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ktoś kojarzy jakąś serię wytrzymałych laptopów? Moja siora jest harpagan i jej obecny Dell Latitude E5530 jest już cały popękany, poklejony taśmą, a zawiasy tak wyrąbane, że go nawet nie zamyka. Doradziłem jej wojskowego toughbooka, ale się obruszyła. Także coś zwykłego i nie do grania, a do netu i yt, byle z dobrych materiałów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...