Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Co w nim jest takiego obciachowego? Widziałem masę gorzej wyglądających gamingowych "świecidełek".

Chociaż i tak mi się wydaje, że już teraz nie pchają takiej tandety jak kiedyś. 

Ja tam jestem zwolennikiem wymiany pasty chłodzącej na jakąś pewną i sprawdzoną, o ile oczywiście producent z tego powodu nie unieważni gwarancję.

U siebie powoli się przymierzam na ciekły metal, bo o ile w stresie mam do 80*c na CPU to nawet przy niewymagającej pracy wiatraczki zapyerdalają na minimum 50% obrotów (hi shit software clevo) 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, iluck85 napisał:

Jak już na serio nie macie miejsca, to ostatecznie. Mimo wszystko lepiej postawic budę. Komfort, kultura pracy- to dzień do nocy.

 

No właśnie ciezko postawić komfortową budę gdy nie masz miejsca na wygodne duże biurko. Obecnie siedzę pokrzywiony tak, ze granie nie jest żadna przyjemnością. :p 

Odnośnik do komentarza

Ciężko sobie wyobrazić mobilny sprzęt, który Ci będzie służył do pracy w różnych miejscach? Co tu się dzieje ja nawet nie. 

Ja np. laptopa nie kupowałem z myślą o graniu, ale rozstając się z pctem miałem dużą bibliotekę gier na steamie i chciałbym je tam kiedyś ogrywać, głównie starsze tytuły(no oprócz tych z epica xd), które mogę ograć w 2/4k po podłączeniu do tv i jest gitara, kulturalnie dualshock po bluetooth i można grać. 

Odnośnik do komentarza

Ryżen z rtxem 2060 to już solidny zestaw, który pozwoli grać w wyższych rozdzielczościach na zewnętrznym monitorze/tv dzięki dlss, no i w full hd to w ogóle kosior. 

Mimo wszystko mowa o tym Asusie, który był przytaczany wcześniej, chłodzenie jest dość słabe więc laptop będzie się gotować, niezbyt fajna sprawa dla żywotności i kultury pracy.

Z drugiej strony jak GTX to 1660Ti, który ma tylko nieco mniejszą wydajność niż najniższy rtx, różni się tylko brakiem bajerów z wyższej serii (raytracing itp). 

 

Wszystko zależy od ceny, zasobności portfela i ewentualnie chęci poczekania na kolejne modele w takim połączeniu jak mocny ryzen + gtx1660ti/rtx2060.

Można też wybrać wersję z intelem, wyjdzie nieco drożej, ale taki legion 15/17 calowy będzie lepszym wyborem - lepsze temperatury, kultura pracy i o wiele lepszy ekran. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może ktoś polecić jakiś stojak/podkładkę chlodzaca. Zależy mi na tym by stabilnie trzymał lenovo y540 17cali. Mial mozliwosc dosyć wysokiego podniesienia lapka tak by zrównać ekran z głową. Jeżeli chodzi podkładkę chlodzaca, to grunt by była w miarę cicha, chłodziła na tyle na ile taka podkladka moze chlodzic i żeby nie świeciła jak psu jajca :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Takie pytanko bo jestem laikiem jezeli chodzi o lapki. Posiadam lenovo y540 z 500GB ssd i 1TB HDD. Czy jest możliwość podmiany HDD na wiekszy SSD?

 

druga sprawa, mam wgrany system Windows na dysk, rozumiem, ze przy wymianie tego 500ssd trzeba kupić nowy system czy istnieje jakaś możliwość przeniesienia tego systemu?

Odnośnik do komentarza

Jest możliwość podmiany.

 

Potrzebujesz pendrive i tworzysz nośnik instalacyjny https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15088/windows-10-create-installation-media

W zależności skąd masz ten system (kupiony fizycznie, cyfrowo, OEM) będzie potrzebny jego cdkey, ewentualnie jeśli masz jakikolwiek od win 7 w górę powinien działać. Sam wklepałem ze starego laptopa wersje OEM i działa. Oczywiście swoje prywatne rzeczy że starego twardziela musisz skopiować osobno.

 

Odnośnik do komentarza

 

20 godzin temu, Andrew21 napisał:

Szukam laptopa do pracy w cenie do 3000 złotych . Zależy mi na aluminiowej obudowie, dysku ssd i matowej matrycy. Proszę o pomoc.

Asus Zenbook - model w miarę możliwości cenowych.

 

Mam 5 lat do pracy na wyjazdach i sprawdza się idealnie 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
22 minutes ago, Mastachi said:

Też mam pytanie.

Zastanawiam się nad tym:

https://www.komputronik.pl/product/659555/asus-tuf-gaming-fx505du-al079t-512gb-m-2-pcie-1tb-hdd.html

Dobra opcja czy lepiej jakiś inny wziąć? Ma na nim chodzić autocad i czasami do grania.

 

 

Wygląda OK. Sprawdź video recenzje online, czy chłodzenie OK, ekran i klawiatura. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Laptop dla teściowej* tak z 1600 zł xD? Nowy i najlepiej 15 cali.

 

Jest to realne? Szukam i tak średnio widzę jakieś rozwiązania

 

*lubię kobietę xD nie życzę złego, po prostu ma taki budżet i potrzebuje do pracy - nauczanie zdalne 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy te Huaweie MateBooki D14 to się nadają do czegoś? Zastanawiam się nad nowym lapkiem, tak do 3000, 3500 tysia, no i mi wpadł w oko nawed. Przeznaczenie? Multimedia, jakieś gierki, internet, wiadomo. Widzę, że mają ekran IPS, i5, czy lepsze 13 z Ryzenem? Albo może jakiś inny polecicie do tej kwoty?

 

W ogóle te ceny w COVIDzie to kurwa XDDDDDDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Czy te Huaweie MateBooki D14 to się nadają do czegoś? Zastanawiam się nad nowym lapkiem, tak do 3000, 3500 tysia, no i mi wpadł w oko nawed. Przeznaczenie? Multimedia, jakieś gierki, internet, wiadomo. Widzę, że mają ekran IPS, i5, czy lepsze 13 z Ryzenem? Albo może jakiś inny polecicie do tej kwoty?
 
W ogóle te ceny w COVIDzie to (pipi)a XDDDDDDDDDDDDDDDD

Ja mam tego, na Ryzenie 5 2500U, Radeon Vega, 8gb ram i 250gb ssd. Podobny Cie interesuje? Jesli tak to mega polecam.

Uzywam go w sumie do neta, filmow i Football Managera. Mega lekki, wyglada jak macbook, poręczny, szybki dysk ssd robi robotę. Ja kupowalem jakos na wiosnę chyba i jestem zadowolony. Grzeje się troszkę, ale to norma.
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...