Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.06.2021 o 10:38, Sedrak napisał:

Kup bez windowsa. na Allegro są kody po paręnaście złotych :nosacz::cebula:

 

Serio tak mozna? Już odpyerdala mi od szukania lapka. Za 2k nie da się kupić nic nawet standardowego. Może bez windowsa znalazlbym cos z trochę lepszymi bebechami co wytrzyma kilka programów naraz i odpali Total Wara sprzed dekady.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Figaro said:

 

Serio tak mozna? Już odpyerdala mi od szukania lapka. Za 2k nie da się kupić nic nawet standardowego. Może bez windowsa znalazlbym cos z trochę lepszymi bebechami co wytrzyma kilka programów naraz i odpali Total Wara sprzed dekady.

Ja tak zawsze robię. Tylko z tymi kodami to raczej nie do końca legalne, ale ciężko powiedzieć :) trzeba na patencie je instalować i są jednorazowe, ale zawsze u mnie działa to bezproblemowo

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, Czoperrr napisał:

 

Zakochałem się w tym sprzęcie. W końcu Razer robi produkty, które nie wyglądają jak dla głośnego nastolatka. Minimalistyczna, schludna obudowa i piekielnie mocne wnętrze. Szkoda, że cena poraża bo za najlepszy wariant wołają 13k.

Ja długo czaiłem się na zephyrusa g14 tego w wersji 2021, ale jako iż nie było ich na horyzoncie to skończyło się na biznesowym um425.

Ciekawym rozwiązaniem też jest ten asus rog flow z patentem dgpu jak wspomniał @Ukukuki

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Hejka!

 

Jaki laptop do gier? Do starszych gier:) No jednak celuję w 4 k. PLN. Dostanę w tej cenie coś sensownego na i7 i z dyskiem SDD? Czy to ma sens, czy z takim budżetem teraz mogę co najwyżej kupić worek ziemniaków?

 

 

Odnośnik do komentarza

W tej cenie bierz coś z ryzenem, będziesz miał w miarę ok APU. Najlepiej z 5. Mi się udało siostrze kupić w podonych pieniądzach Matebook z AMD Ryzen 5 4600H. Świetny ekran plus idzie pograć w indyki czy Simsy. Jeśli nie interesuje cię matryca to można upolować nowszą generację procka. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystko co będzie miało 3xxx to już ponad dwuletnie sprzęty. Celuj raczej w 4xxx (roczne) lub 5xxxx (tegoroczne).

 

W tej cenie marka raczej wiele nie da, jest to budżet. Zobacz czy coś od Huawei dostaniesz w tej cenie, strasznie szybko potaniały a to dobry sprzęt. 

 

Jak ja w tej cenie szukałem to sporo było HP, MSI, Lenovo i Asus. Tylko siora chciała ultrabooka z dobrym ekranem więc wygrał Huawei MateBook 14 Ryzen 5-4600H (100% sRGB), tylko z tego co widzę jego ceny skoczyły prawie 800 zł do góry przez te dwa miesiące. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, chciałbym kupić laptopa. Obecnie mam Inspirona 15-7559, ale ten model jest już dość wiekowy (bodajże 2016) i Cyberpunk już ledwo działał w prologu. Chciałbym móc pograć, chciałbym, żeby miał całkiem OK bebechy i chciałbym, żeby nie był tak wielką kolubryną jak ten obecny (ma 15.6" ale przez to, że ma dość dużą obudowę, to ledwo do plecaków na 15-stki wchodzi). Budżetu nie ograniczam jakoś mocno, bo i tak pewnie sobie zaimportuję z Chin i powinno być taniej niż na miejscu. Mam zaufanie do Della, nie mam do Toshiby i Lenovo :v Jakieś rady? Albo chociaż jaką kartę graficzną i procesor powinien mieć teraz dobry laptop?

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest względne, co znaczy "dobry", "budżet". Nadal GTX 1660 Ti z 6 GB (4 GB zaczyna być nie zawsze wystarczające nawet do 1080) lub AMD RTX 5600M, oraz procesor AMD Ryzen 7 4800 H, ew. Intel i7-10750H - to typowe zestawy wkładane do laptopów, które pociągną obecne gry i większość nadchodzących w 1080 bez wydawania jakiejś ogromnej kasy. Niby są nowe karty graficzne, ale na razie nie wiem, czy którakolwiek z nich oferuje wyraźnie lepszą wydajność od 1660 Ti (czy RTX 2060) bez kosztowania dużo więcej. 

 

HP Omen 15 z tymi komponentami to przykład obecnie standardowego laptopa do gier, wysoko ocenianego pod kątem wykonania, temperatury podczas grania, ekranu, baterii, stosunku jakości do ceny itd. Wydaje mi się, że dodatkowym bonusem nowych wersji Omena 15 jest też fakt całkiem normalnego wyglądu jak na laptop gamingowy (pozbyto się czerwonej klawiatury na rzecz białej).  Ale też idealny nie jest, ale chyba nic w tej cenie nie jest.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Szwed napisał:

Koledzy, chciałbym kupić laptopa. Obecnie mam Inspirona 15-7559, ale ten model jest już dość wiekowy (bodajże 2016) i Cyberpunk już ledwo działał w prologu. Chciałbym móc pograć, chciałbym, żeby miał całkiem OK bebechy i chciałbym, żeby nie był tak wielką kolubryną jak ten obecny (ma 15.6" ale przez to, że ma dość dużą obudowę, to ledwo do plecaków na 15-stki wchodzi). Budżetu nie ograniczam jakoś mocno, bo i tak pewnie sobie zaimportuję z Chin i powinno być taniej niż na miejscu. Mam zaufanie do Della, nie mam do Toshiby i Lenovo :v Jakieś rady? Albo chociaż jaką kartę graficzną i procesor powinien mieć teraz dobry laptop?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-rogsg15-g513ie-hn003t-r7-4800h-16-512ssd-rtx3050ti-4-15-6-144-w10

 

Mam prawie identycznego, tylko z 1660ti. Wszystko pięknie chodzi, obudowa nie jest zbyt gamingowa, może udawać laptopa do pracy, przyciski super, ekran niby 144hz ale ja nie wiem jak to docenić ;]

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@messer88 Poluj na Lenovo Legion z 3060 z TDP 130W. Tylko w tej cenie bym odpuścił ten procek 8 rdzeniowy a polował na 6 rdzeniowy ale z matrycą 144Hz. Ma świetne odwzorowanie kolorów i jest o niebo lepsza niż ta 120Hz. 

 

Jak możesz zwiększyć budżet to polowałyby na tego laptopa z matrycą 144Hz i prockiem 8 rdzeniowym. Jak coś @ping też ma tego laptopa ale w sumie nie wiem czy jest zadowolony. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tutaj masz ten mocniejszy procek i gorszą matrycę. Ja bym dopłacił do matrycy kosztem procka. Tylko ja czasem laptopa używam jak laptopa a nie tylko jako stacjonarny PC. Tylko ta cena xD Ja za full wersję dałem dużo mniej. 

 

Edit:

Chciałem podlinkować lepsze oferty al widzę ,że na rynku się ładnie ceny powaliły. Ja swojego kupiłem na wakacjach za 5000 albo 5500 z 1TB dysk, procek 8 rdzeni i matryca 144hz a teraz taka konfiguracja to 7000 zł. 

 

Czyli ceny innych laptopów też pewnie poszły w górę. Legion 5 z 3060 miał najlepszy stosunek ceny do jakości a przez wysokie tdp 130W potrafi bić laptopy z 3070 czy zrównywać się z 3080 na niskim TDP. 

 

Jak myślisz o gierkach nie schodziłbym poniżej 3060 130WTDP. Doom Eternal spokojnie lata w 144 klatkach na wysokich. 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

@messer88 Poluj na Lenovo Legion z 3060 z TDP 130W. Tylko w tej cenie bym odpuścił ten procek 8 rdzeniowy a polował na 6 rdzeniowy ale z matrycą 144Hz. Ma świetne odwzorowanie kolorów i jest o niebo lepsza niż ta 120Hz. 

 

Jak możesz zwiększyć budżet to polowałyby na tego laptopa z matrycą 144Hz i prockiem 8 rdzeniowym. Jak coś @ping też ma tego laptopa ale w sumie nie wiem czy jest zadowolony. 


Jestem BARDZO kontent, kolorki super względem mojego starego Lenovo. Ogólnie to chyba najlepsza obecnie opcja w okolicach 6k. Jestem lenoviarzem, nie chciałem sprzętu który wyglada jak choinka, po krótkim researchu to był No brainer - jeśli chcialem sprzęt na już, nic innego nie wyglądało tak sensownie.

 

W gry pograsz na spokojnie, tylko wiadomo laptop będzie wchodził na wyższe obroty przy wymagających rzeczach.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...