Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

MSI cyborg / GF63 z RTX 4050. W tej cenie jest jeszcze Gigabyte ale unikałbym. obie propozycje to niestety 4000 zł. 
 

Jeśli nie to zostaje ci laptop wedle preferencji ale z 3050Ti np HP Victus. 
 

Chyba ,że chcesz ode mnie używanego Asusa Vivobook Pro 14 OLED z Ryzen 7 5800H, 16GB, RTX 3050, 512GB. Matryca OLED 2880 x 1800 90Hz. Gwarancja do 04.2025 :ogor:
 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym brał coś z rtx 4060. Na 4050 martwiło by mnie to 6gb vramu kiedy teraz nawet 8 nie wystarcza w niektórych grach.

 

W dniu 17.10.2023 o 11:37, Brolin napisał:

Ktoś kojarzy jakąś serię wytrzymałych laptopów? Moja siora jest harpagan i jej obecny Dell Latitude E5530 jest już cały popękany, poklejony taśmą, a zawiasy tak wyrąbane, że go nawet nie zamyka. Doradziłem jej wojskowego toughbooka, ale się obruszyła. Także coś zwykłego i nie do grania, a do netu i yt, byle z dobrych materiałów.

Think pady są wytrzymałe, mam jeden do pracy

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
 

Raczej posłuży nawet więcej, chyba że będą cię interesowały najwyższe detale, szmery bajery itd. to wtedy może być gorzej. Za ile ostatecznie? Bo już w sklepie jest niedostępny i nie widać ceny. 

 

PS: To na pewno lepszy wybór niż ten poprzedni, ze względu na kartę. Ciekawe jak z grzaniem laptopa i jego chłodzeniem. 

17.2k na półce z obniżką do 16k na Black Friday, 600 zł jeszcze zwrotu będzie od MSI + pakiet office. Czyli finalnie 15.4k z systemem i officem - uważam,że dobra cena.  Potestuję trochę i dam znać jak chodzi.

Odnośnik do komentarza

Kupiłeś to do pracy w grafice  na wyjazdach? Bo jeśli do grania to zakup bez sensu. 
Sama karta ma tdp 175w - nie ma szans żeby to nie wyło pod obciążeniem. Jak czytam testy na sieci to piszą że górna granica głośności „gejmingowych” laptopów 

Edit- ten cpu może siorbać 175w - w tej konstrukcji oszczędzili - zero vapor chambers, zero ciekłego metalu :facepalm: mam nadzieję że wiesz co robisz @Gregorius

Odnośnik do komentarza

@mozi Oczywiście, że do grania w końcu wszyscy po to tutaj jesteśmy. To nie mój pierwszy laptop gamingowy także wiem z czym to się je i na jakie kompromisy trzeba iść. 

 

A o bezsensowności zakupu wypowiem się jednak może po testach. Z moich dość długich analiz wynika, że jest to maszyna pierwszej klasy ze świetną wydajnością (w swoim segmencie) i niską temperaturą pracy. A że zaszumi? No coż do kulturalnej pracy, i gry w 30 fps, mam Series X przy telewizorze, a tutaj znajdzie się dedykowane pomieszczenie.

 

Jak masz jakieś alternatywy w podobnych pieniądzach i parametrach to dawaj śmiało, podyskutujemy.

 

Za chwilę to co tygryski lubią najbardziej czyli unboxing:banderas:

 

20231130_113835.jpg

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Gregorius napisał:

A o bezsensowności zakupu wypowiem się jednak może po testach. Z moich dość długich analiz wynika, że jest to maszyna pierwszej klasy ze świetną wydajnością (w swoim segmencie) i niską temperaturą pracy. A że zaszumi? No coż do kulturalnej pracy, i gry w 30 fps, mam Series X przy telewizorze, a tutaj znajdzie się dedykowane pomieszczenie.

 

Jak masz jakieś alternatywy w podobnych pieniądzach i parametrach to dawaj śmiało, podyskutujemy.

 

Daj znać bo jak czytam testy to wychodzi że suszarka. Jest różnica że zaszumi a wyje 60db :) Tak czy inaczej kupiłeś to po sprawie. Jeśli chodzi o alternatywę to pierwszy link na szybko

https://techlipton.pl/2023/polecane-zestawy-komputerowe-listopad-2023/

 

W tym konfigu za 16k masz bezgłośny zestaw z 4090 na wodzie. Potem możesz taki sprzęt rozbudować, dołożyć RAM, zmienić kartę itd. Z laptopem "zostaniesz". Nie odzyskasz nic z jego wartości. 

 

W tej konfiguracji masz 4090 gdzie laptopowe 4080 to jest poziom 4070ti z desktopa. Ale jak pisałem Twoja kasa i Twoja sprawa. 

Odnośnik do komentarza

Tak to jest, każdy ma swoje doświadczenia, i swoje racje, i ja to jak najbardziej rozumiem. Moja przygoda z ostatnim lapkiem gamingowym(HP Omen,i7,16 ram,rtx1060) była na przykład bardzo udana. I chociaż wciąż chodzi świetnie,w przeważającej większości tutułów, no to już niestety nic nowego godnie na tym nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.11.2023 o 01:22, Gregorius napisał:

17.2k na półce z obniżką do 16k na Black Friday, 600 zł jeszcze zwrotu będzie od MSI + pakiet office. Czyli finalnie 15.4k z systemem i officem - uważam,że dobra cena.  Potestuję trochę i dam znać jak chodzi.

Nie myślałeś o Strix? https://allegro.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i7-13650hx-16g-512g-rtx4080-w11-13316937790 Sporo by ci w kieszeni zostało a zdecydowanie lepsza kultura pracy. Ten twój lapek ma słabe chłodzenie no i za mocny procek pod tą grafikę jeśli chodzi o gry. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, lukas_k96 napisał:

@Ukukuki, z czystej ciekawości: jak jest za mocny procek do karty, o czym piszesz to ma to jakiś wpływ na gry, funkcjonowanie? Czy to tylko marnowanie potencjału? 

 

Obecnie większość gierek zdecydowanie mocniej siedzi na karcie niż na procku. Składając kompa z ograniczonym budżetem zawsze lepiej dołożyć do lepszej grafiki kosztem procesora. Mobilna 4080 to taki deskopowy odpowiednik 4070 więc spokojnie wystarczy go sparować z 13600 i nic nie będzie się ograniczać w tej budzie. A kolega tutaj ma 13980HX który jest tak naprawdę deskopowym prockiem na BGA o ogromnym zapotrzebowaniem na energię i spokojnie mógł by być sparowany z deskopowym 4090 (nawet nie mobilnym!).  

 

Co innego jak komputer do pracy. 

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 30.11.2023 o 13:38, Gregorius napisał:

Tak to jest, każdy ma swoje doświadczenia, i swoje racje, i ja to jak najbardziej rozumiem. Moja przygoda z ostatnim lapkiem gamingowym(HP Omen,i7,16 ram,rtx1060) była na przykład bardzo udana. I chociaż wciąż chodzi świetnie,w przeważającej większości tutułów, no to już niestety nic nowego godnie na tym nie ruszy.

No to daj znać jak jest w tym przypadku bo zapewniam Cię że i7/rtx1060 to nie to samo co i9/4080 gdzie pisałem Ci że pod obciążeniem jest to jedna z głośniejszych sztuk. Dla mnie sprzęt który ma taki poziom głośności i Procek leci cały czas na throttlingu termicznym to jest sorry ale bubel. 

Odnośnik do komentarza

Też myślę nad zakupem lapka do grania, szczególnie na święta i wyjazdy. W domu mam już dobry tower który zbudowałem na początku tego roku więc lapek będzie odpalany pewnie raczej rzadko, i szkoda mi wyłożyć 10 koła.

 

Patrzę na stronę lenovo i pasują mi z wyglądu te legiony. Pytanie tylko czy 4060 czy 4070, i który model. Z tymi modelami to odjechali w lenovo: 5i, 5, 5pro, 5 pro slim itd. :shrug

 

Zephyrus wydaje się też spoko ale cenowo bardziej odstaje od legionów z podobnymi cpu/gpu.

 

Jakieś inne tipsy od forumka?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...