Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze cos takiego http://allegro.pl/item496640503_ntt_corrin...60gb_linux.html , ma pcmcia jesli bardzo potrzebujesz tego zlacza, ale czytalem ze ogolnie wydajnosc ma slaba (laptop, nie pcmcia;P)

 

ja tez bym bral winda

 

 

nie masz czasem CDA nr 08/2008 ? rozdawali go w bluecity na tej ostatniej imprezie, w srodku numeru jest test trzech malych laptopow: wind, corrino i aristo pico, ale tego ostatniego raczej nie bralbym pod uwage ;)

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Ja dla odmiany polecam Eee 1000H - jest to bliźniacza konstrukcja MSI Wind z dwiema różnicami - wifi klasy n i ok 30 minut słabsza bateria na najmocniejszym oszczędzaniu. Oba za to mają jeden minus - klawiatura przy szybszym pisaniu potrafi uruchomić dwa a nawet trzy przyciski jednocześnie (ugina się). Kwestię designu pominę, bo każdy ma inny gust - mnie osobiście Wind niezbyt podchodzi z racji zbyt "zabawkowej" linii.

 

Napęd jest całkowicie zbędny - wystarczy SDHC.

 

Nie wiem jak w Wind ale w Eee bez utraty gwarancji możesz podmienić dysk na większy i zmienić kość. Sam tak zrobiłem i obecnie chodzi szybciej niż niejeden desktop.

 

btw

Zapoznaj się również z Samsungiem NC10 - całkiem ciekawa alternatywa. Bateria trzyma dłużej niż Eee, jakość wykonania stoi na wysokim poziomie; reszta bez zmian. Z minusów można doszukać się braku drafta n.

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

up

 

Po kilku dniach testowania NC10 stwierdzam, że wszyscy, którzy do dziś zastanawiali się nad wyborem 1000H vs Wind mają ułatwiony wybór. Nowy lider nadszedł - 5 1/2 h w normalnym trybie; ponad 8h w trybie oszczędzania; zero bloatware (tylko dwa programy od Samsunga i agent Readera, które można wywalić w kilka sekund), desing jak w przypadku pełnoprawnych notebooków (tzn. nie wygląda jak zabawka edukacyjna dla dzieci) a do tego klawiatura większa niż w przypadku poprzedników.

 

Do minusów zaliczyć mogę tylko glossy i zbyt mały enter przy czym pierwsze wielu uznaje za plus a do drugiego można się bez problemu przyzwyczaić

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, szukam laptopa tak za +/- 3 tys. zl który będzie służyć głownie do grania i oglądania filmów + od czasu do czasu coś się skrobnie na zajęcia, co polecacie ?

Prosiłbym o łopatologiczne wyłożenie tematu, bo niestety na laptopach znam się jak ślepy na kolorach :)

Edytowane przez Advo
Odnośnik do komentarza
Przyłączam się do powyższego pytania. Potrzebuje lapka za 2500-3000 zł. Może mógłby ktoś polecić jakieś konkretne modele tak żeby dostać sprzęt adekwatny do ceny a nie przypadkiem przepłacić. Najważniejsze dla mnie jest to żeby miał duży dysk i dobry wyświetlacz. Proszę o pomoc.

 

modelu konkretnego nie podam, ale uważam, że powinieneś patrzeć głównie na Toshibe. Laptopów miałem juz z pięć, wiem co najlepsze.

Odnośnik do komentarza

Akurat siedze mocno w temacie i z tego co moge ci polecic to Toshibe serie x200 z karta 8700 z 512 vram ktora jest dokladnie taka sama jak nowsza 9650, lub amerykanski odpowiednik x205 , ewentualnie toshibe x305 do kupienia na allegro za okolo 4500 z karta 9700 ktora jest naprawde wypasiona w 3d 06 wyciaga 7300, amerykanskie modele gatewaya serii FX z karta 8800 gts mozna wyrwac na allegro za 3 tys z hakiem a model FX P-7311 z karta 9800GTS !! kosztuje około 4.5 tys ta karta w laptopie to juz nie byle co..., z eurpejskich to w oko wpadly mi najnowsze modele ASUSA z karta 9650 1 giga vramu grafiki, na allegro jest tego pelno w cenie 3 do 3.8 tys, wydajnosc tej karty to oklo 5300 w 3d 06 Jakbys mial konkretne pytania to pisz na priva akurat wracam do Polski z USa i mam pare fajnych tematów ze soba..:)

Odnośnik do komentarza

Panowie, bardzo przyda się pomoc: szukam notebooka w przedziale cenowym 1700-2000pln (mniej-więcej). Najlepiej około 14''-15''. Najważniejsze jednak by było to coś niezawodnego ew. ze świetnie działającym serwisem.

 

Przeznaczenie: filmy, muza i inne lekkie badziewia. Żadnych gier.

 

Hmm, np coś takiego? http://www.nokaut.pl/laptopy/notebook-acer...zg-322g16n.html

Odnośnik do komentarza

Może inaczej: Dell Precision czy Ten Acer a może Asusik czy choćby Kolejny asus i dlaczemu ?

 

<głównie do gier i filmów>

Problem w tym, że zbytnio nie wiem na co zwracać uwagę- pomocy =)

 

Edit:

w tym momencie waham się między Acerem a asusem <2 i 3 link>, w zwz. z czym mam pytanie, Acer ma takie cos " nVidia GeForce 9600 GT 512 MB DDR3 PCI-EXPRESS X16 do 2080 MB" czy to znaczy, ze mogę sobie dokupić do 2 gb pamięci do karty graficznej i w miarę bezstresowo je zamontować ? jeżeli tak to jak się by taka karta miała w porównaniu do GeForce 9650GT 1GB pamięci ?

Edytowane przez Advo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Potrzebuje nowego lapka (net, muzyka, filmy - rowniez HD). Znalazlem cos takiego:

 

http://www.ceneo.pl/;0151460727-10.htm

 

sprawdzi sie, jest to oplacalna inwestycja (cena/parametry)? Moge go miec za 2499.

 

sredniej klasy laptop, nada sie do wiekszosci zadan, nie wiem jak bedzie z filmami HD, bo nie jest tam napisane czy ma wyjscie hdmi czy nie. Poza tym radze od razu pozbyc sie z niego visty i zainstalowac XP z SP3. Laptop automatycznie dwukrotnie przyspieszy. Do grania nie nada sie na pewno, ale zakladam z gory ze nie kupujesz laptopa po to, aby grac.

Odnośnik do komentarza
Co brac: netbooka czy jakiś starszy laptop 12"? Myślałem o Dell'u D410 lub D400, HP nc4000\4010.

 

Zależy do czego jest Ci potrzebny laptop. Jeśli praca w domu to spokojnie używki Della wystarczą(chociaż na bank są zajechane). Jeśli potrzebny Ci jest laptop z bateria bierz netbooki na używanych laptopach bateria trzyma pewnie ok 40min. Nigdy nie wiesz co ktoś wcześniej z lapkiem robił. Używany laptop to koszt co najmniej 800 - 900zł. Netbook niewiele droższy a masz i gwarancję i satysfakcję. Poza tym do netbooków można kupić napęd optyczny tak że brak CD\DVD romu nie powinien przeszkadzać

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...