Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie do podstawowego użytku dla dziewczyny - tj. facebook, skype, pakiet office, przeglądarka. Oczywiście liczy się dla mnie najlepszy stosunek ceny do jakości. Przeglądałem te najtańsze opcje - 2GB RAM i 32GB eMMC wystarczają do czegoś? Win10 normalnie na tym sprzęcie chodzi? Laptop, który już niedomaga ma 3GB RAM, 500 GB dysk, z czego sam system (Win7) zajmuje koło 40GB. Jak to działa dzisiaj?

Odnośnik do komentarza

nie, (pipi)a, nie

 

 

musi być minimum 4gb dzisiaj,  rok temu chciałem zreanimowac laptopa  z 2008 roku, reset,  sterowniki, dokupiłem, 1 gb ramu , razem 2 gb.

 

I co?

 

sama przegladarka firefox  nie potrafiła po ludzku  chodzic.

 

Hasło tylko  do przegladani internetu i  skype'a nie oznacza ze mozna kupic lapka w lombardzie za 500 zł. takie cios dzisiaj to tylko  do drukowania dokumentów, ale bez wyswietlania ich w pdfie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Myślałem o czymś w przedziale 1000 -1800. Nie musi mieć dużego ekranu. Zastanawiałem się, czy lepszym wyborem będzie klasyk w konfiguracji, której podzespoły jeszcze brzmią dla mnie znajomo, czyli jakiś 4GB i około 500 GB dysk, czy pakować się w te małe gówienka eMMC i mniejszy, choć ponoć dużo szybszy 2GB RAM.

 

Używany sprzęt - to nie dla mnie. Musi być nówka, więc lombard odpada :)

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

 

Ok, ale czy taki 32-64 SSD normalnie mieści Windows 10 i podstawowe programy typu o których wyżej mowa?

 

64 GB tak. Mam taki w laptopie na system i podstawowe programy.

 

No to powodzenia. Windows 10 po instalacji zajmuje ze 30 GB, już nie mówiąc o plikach tymczasowych i korzystaniu z przeglądarki internetowej. Ceny dysków SSD są już na tyle niskie, że nie ma sensu się męczyć na 64 GB.

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

sshd jest bardziej awaryjne od zwykłego hd?

Czytałem przed kupnemi  czegoś takiego nie doczytałem.

 

To nie jest kwestia czy z definicji sshd jest awaryjne czy nie. To kwestia tego, że sshd od Seagate są awaryjne, zresztą jak cała marka, która jest najniżej w rankingu niezawodności. Ich sshd nie jest udane i o ile kobik moze sie spinac ile chce i zakrzywiać rzeczywistość i się podniecać, ja tylko pisze jak jest. Dell, Asus i HP z powodu ogromnej ilości notebooków i desktopów wypuszczanych z sshd mają bardzo dużą ilość reklamacji z powodu awarii i to jest fakt potwierdzony przez retailerów czy innych system sellerów.

 

Są produkty ssd, sshd i hdd które sie kupuje albo których się wystrzega. Tylko tyle lub aż tyle.

 

Ja osobiście nie kupuję dysków ssd Samsunga lub hdd Hitachi dlatego, że mają fajne  nazwy tylko dlatego, że mają długą gwarancję i wysoką niezawodność. Hitachi ma najlepiej zaimplementowane mechanizmy antywstrząsowe oraz najniższą awaryjność na świecie spośród wszystkich producentów, W innym wypadku nawet bym na nie spojrzał.

Dodatkowo ich dyski 1TB 7200rpm są wydajne jak na hdd i ciche.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ale mówili że cokolwiek zmienie w podzespołach nie będzie już to wtedy produkt na który mam ubezpieczenie i  gwarę, a jak wiem   zniedawnej historii, ubezpieczenie dobra rzecz.

Poczekam, mi wystarczy ze odczuwam szybkość przy zmianie na sshd, jak przejde na ssd pewnie oniemieję. A i  ceny spadną.

Odnośnik do komentarza

5 miesięcy 1 TB od Seagate wytrzymał u mnie. Gdzie nawet nie był jakoś specjalnie przeciążany. 

 

Swoją drogą nawet nie wiedziałem, że Hitachi robi dyski. Myślałem, że raczej przemysł budowlany itd. Chociaż jeżeli dyski robią takie jak np. wiertła to faktycznie można się zastanowić.

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...