Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zalezy jakie gpu 1080/1070/1060. Rok temu dell zrobil swietnego lapka na 960m z 4gb vram,i5,8gb ramu i kosztowal 4399zl. Biorac pod uwage,ze pascal jest drozszy o +/- 100€ to lapek na 1060 to raczej beda okolice 5k zl. Zakladajac,ze plotki sie potwierdza i zamiast mgpu dostaniemy w lapkach lekko okrojone gpu ze stacjonarej to 1060 powinno wystarczyc na granie w 1080p60fps high(zreszta za kilka dni sie dowiemy bo podobno 1060 ma premiere 7lipca). 1070 to bedzie min +1k i 1080 min +1k do ceny lapka z 1070.

Edytowane przez Wolfie_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Potrzebuje lapka do grania za ok. 5k (może być troszkę więcej). 15 cali. Tak wiem, że grać trzeba na smokach, a nie na lapkach, ale chcę kupić lapka (tak żeby na gierki na 2-3 lata starczył).

W najnowszym CDA masz test laptopów i kompów dla graczy. W skrócie: stacjonarka za 5000zł da Ci 15 000 punktów w benchmarku, a lapek za 10 000zł, da Ci 10 000 punktów.

 

Za 5100 zł masz 7500 punktów, a lapek to MSI GE62 Apache Pro (6QF-011XPL), ufff.

Odnośnik do komentarza

 

ccording to the report from PCGamer, NVIDIA has no plans to release the high-end M series under GeForce brand. It basically means there won’t be any GeForce GTX 1070M and GTX 1080M graphics cards, but there will be GTX 1070 and GTX 1080 for notebooks. In other words NVIDIA will be following the same path they did with GeForce GTX 980 for notebooks, by offering desktop variants with the same clocks and configuration for high-end gaming laptops.

 
PCGamer:
 
According to our contacts, Nvidia is readying the release of its new 10-series chips for notebooks. The kick is, they won’t be M versions of desktop GPUs. They will be the same chips used on the desktops, just operating at a lower TDP—we’re told there will be the same number of shader units, etc.
 
This doesn’t mean there won’t be any GeForce 1000M cards. It means that only high-end segment will receive the full fledged silicons for those seeking higher performance.
 
MXM specifications are rather strict in TDP limits. If AMD or NVIDIA were to follow these regulations, their graphics would be limited to 100W (MXM 3.0 type B). By introducing custom boards, MXM regulations are no longer a concern. However those cards need to be adopted by notebook manufacturers, and of course that’s not cheap.
 
PCGamer report is lacking in details, but we can suspect that NVIDIA will only use Pascal GP104 for those non-M series. Other GPUs like GP106 were already seen in MXM 3.0 format, so I suppose those are going to continue using the M-branding.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co obecnie najbardziej opłaca się wziąć do mniej więcej 4 tysięcy z lapków, tak żeby można było spokojnie pograć w miarę nowe gry? Wiem, że stacjonarka do grania lepsza albo konsola, ale potrzebuję nowego laptopa do wszystkiego, bo stary już się rozlatuje, zawias pęknięty, grafika padła i lecę na zintegrowanej, łatwo się przegrzewa, a muszę mieć coś co będzie można zabrać ze sobą w podróż.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Budżet do 5k.

 

-13 cali

-aluminium

-ładne kolorki na matrycy

-znakomity touchpad

-znakomita klawiatura

-estetyczny

-nie do gierek

 

Czyli w sumie taki Macbook Air/Pro. W sumie to pewnie nawet skończy się na MacBooku, ale w sumie na systemie OSX mi nie zależy, bo wiem, że W10 postawiony na SSD będzie chodził tak samo dobrze wiec może warto zainteresować się jakimś nie-MacBookiem. Bardziej zależy mi jednak na tym, że jak już dam 5 koła, to ma to wyglądać porządnie, bez żadnego trzeszczenia obudowy.

 

Te Delle XPS wydają się fajne. Coś jeszcze?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Byłem wczoraj w xkomie po odbiór zamówienia. Przedemna w kolejce była pani, odbierała z reklamacji laptopa lenovo. Półtora miesiąca był w serwisie koniec maja kobieta oddała na gwarancji xd

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakiego polecacie  laptopa,ktory nada sie do nauki,pracy i gierek w granicy 2000-3000zl? Zalezy mnie, zeby byl szybki, sprawny i  zawieral system razem w komplecie. Z gierek to fajnie jakby radzil sobie dobrze z takimi tytulami jak Wiesiek Pierwszy, Alan Wake plus American Nightmare, a z nowszych Ori.

Z gory dzieki za jakie dobre propozycje wraz z linkami.

 

P.S Jakby byly odchyly o te 2 Władki w przedziale, ktory podałem to nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...