Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-yoga-3-14-i5-5200u-4gb-500gb-8gb-sshd-w8-1-srebrny_1.bhtml

 

Co myślicie koledzy? Od czasu jak mam asusa tranformera to już mi ciężko cokolwiek robić bez dotykowego ekranu. Tyle że lenovo, a widziałem na forumku że nie bardzo lubicie tę firme.

 

 

mam, tylko w wersji  z dodatkową karta graficzną i 8gb, polecam,

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakiego laptopa byście polecili do biura jako główny komp - baza aktów notarialnych i pisanie ich na tym kompie itd. Musi być szybki, nie grzać się, no i nie roz.pierdzielić się znienacka podczas obsługi klientów. Cena max 3500zł.

 

Rozważam zakup Dell Latitude E5550, 8GB RAM-u, procesor i5. Czy to dobry wybór?

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Jeśli główny komp to może warto uderzać w większy ekran? Ja sobie na domowy kupiłem Lenovo B70-80, szukałem  17"+.

Parametry podobne jak w tym Dellu, procesor i5, 8GB RAM, SSD 240GB, grafa GF920M (chociaż Tobie grafika zewnętrzna niepotrzebna), Windows 10. Śmiga rewelacyjnie, nie mam z nim żadnego problemu, nie grzeje się, jest cichy. Dałem 2599 zł.

Jak chcesz mieć szybko, to ważne, by był dysk SSD. 

Odnośnik do komentarza

Za 3500zl to Lattitude nie kupi, chyba ze najgorszy podstawowy model z miernym ekranem.

 

Komputer do biura to troche inna para kaloszy i serwis gwarancyjny jest rownie wazny jak procesor czy ilosc ramu. Co ci po i7 i 16GB jak serwis zapewnai zewnetrzny podwykonawca z trojmiasta, ktory na dzien dobry informuje cie na pismie, ze zalales winem klawiature i wysyla ci kosztorys na 1300zl do wymiany plyty glownej, bo takie historie to nie niestety cuda tylko rzeczywostosc.

 

Rozszerzona gwarancja HP lub Dellowska to jest podstawa aby nie zostac z reka w nocniku jezeli to ma byc komp firmowy z waznymi danymi. O regularnym backupie nie wspominam nawet.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Probookach od HP prawie zawsze jest Pro jeżeli byl instalowany fabrycznie ale xkom do lapkow bez systemu tez czesto sam doklada winde pro.


Mam teraz WIn10Pro i mogę się cieszyć sprzętowym szyfrowaniem ssd + wbudowany moduł TPM zabezpieczający dyski Drivelockiem oraz sam bios.


Dodatkowo, czy to lapek Della czy HP, koniecznie trzeba zrobić clean install bo fabryczny system z zainstalowaną masą gó wna sprawia, że laptop po wyjęciu z pudelka działa tragicznie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Panowie za odzew.

 

Wstępnie tym się zainteresowałem:

 

http://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-E5550-Notebook-Review.131834.0.html

 

Z tej aukcji chciałem brać:

 

http://allegro.pl/dell-latitude-e5550-i5-8gb-250ssd-kam-hdmi-bt-w8-1-i6072315144.html

 

Jestem skłonny dać więcej, chociaż chciałem się zmieścić w tych 3500zł. Ja wypadłem już dawno z obiegu, jeśli chodzi o kompy, a muszę poczynić spore zakupy niedługo, więc nie chce wybrać jakiegoś bubla. Znajomki tak zachwalali te Delle Latitude do zastosowań biurowych, to się nim zainteresowałem.

 

Rozumiem, że ten laptop HP przez Ciebie podany Bizon jest godny uwagi? A jeśli chodzi o Della Latitude nawet będąc skłonnym podnieść pułap cenowy powiedzmy do 4000 zł, to w jaki model uderzyć? Ten E5550 cieszy się dobrą opinią? Warto by też było mieć matowy ekran, co by się światło nie odbierało, bo sporo okien w tym pomieszczeniu.

 

W domu mam HP 6030ew, który ma już 5 lat i jestem mega zadowolony. Nigdy bym nie wybrał w tym przedziale cenowym innego, a sugerowałem się tylko i wyłącznie opiniami ludzi na starym portalu komputronika, gdzie bardzo go zachwalali :)

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Dzięki Panowie za odzew.

 

Wstępnie tym się zainteresowałem:

 

http://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-E5550-Notebook-Review.131834.0.html

 

Z tej aukcji chciałem brać:

 

http://allegro.pl/dell-latitude-e5550-i5-8gb-250ssd-kam-hdmi-bt-w8-1-i6072315144.html

 

Jestem skłonny dać więcej, chociaż chciałem się zmieścić w tych 3500zł. Ja wypadłem już dawno z obiegu, jeśli chodzi o kompy, a muszę poczynić spore zakupy niedługo, więc nie chce wybrać jakiegoś bubla. Znajomki tak zachwalali te Delle Latitude do zastosowań biurowych, to się nim zainteresowałem.

 

Rozumiem, że ten laptop HP przez Ciebie podany Bizon jest godny uwagi? A jeśli chodzi o Della Latitude nawet będąc skłonnym podnieść pułap cenowy powiedzmy do 4000 zł, to w jaki model uderzyć? Ten E5550 cieszy się dobrą opinią? Warto by też było mieć matowy ekran, co by się światło nie odbierało, bo sporo okien w tym pomieszczeniu.

 

W domu mam HP 6030ew, który ma już 5 lat i jestem mega zadowolony. Nigdy bym nie wybrał w tym przedziale cenowym innego, a sugerowałem się tylko i wyłącznie opiniami ludzi na starym portalu komputronika, gdzie bardzo go zachwalali :)

Ja miałem styczność z kilkoma Probookami z tej najtańszej serii (450 posiadałem, a 430 użytkowałem w pracy) i to nie są jakoś szczególnie dobrze wykonane laptopy. Klawiatura, touchpad są mocno przeciętne, z kolei ekran jest matowy, ale odwzorowanie kolorów jest tragiczne. W dodatku w moim laptopie już po kilku miesiącach starła się farba w kilku miejscach. Może rzeczywiście gwarancja coś tam rekompensuje, ale nie miałem okazji sprawdzić bo w zasadzie jakichś poważniejszych usterek nie było (więc w sumie są jakieś zalety).

Odnośnik do komentarza

Na allegro nie kupuje sie bo tam czesto sa super tanie okazje i sie okazuje ze to wersje skandynawskie albo refurby po liftingu albo wymianie obudowy. Do tego ekran 1366x768px to jest dramat, nie oszukujmy sie.

Ja tam nie jestem fanem HP, wolalbym juz Della. HP kupuje tylko dlatego, ze serie biznesowe maja serwis bezposrednio w HP w Niemczech albo UK. Wszystkie serie nizej czyli Pavvilion albo jakies Envy to juz slawny serwis z trojmiasta. Rozszerzenie gwarancji jest tanie jak barszcz, same laptopy sa solidne, kupilem kilka probookow i kazdy zyje do dzis. Bardzo sobie chwala wyzsze serie biznesowe jak Elitebooki ale ja bym w zyciu nie dal 7-9k za laptop od HP albo Della, nie widze w tym sensu.

 

Z Delli mialem Vostro 3700, typowa biurowka, bardzo zadowolony. Potem wymienilem go na L702x, ktory zamawialem bezposrednio w Dellu, zyje do dzis.

Odnośnik do komentarza

@Shaman:

 

od kolorow to jest odpowiedni profil icc ale to sa i tak biurowe matryce wiec nie spodziewaj sie cudow kiedy HP ma dedykowane warianty Dreamcolor w Elitbookach.

Klawiatura lepsza niz w Dellu jak dla mnie, z touchpada nie korzystam, problemow z farba nie mialem.

Ale w zadnym wypadku to nie sa cuda na kiju, to najnizsza seria biznesowa i Probook 430 za 1900zl to jest taki sam Probook jak ten skonfiguowany za 5000zl. Do biura moim zdaniem one sa ok, jak ktos szuka dobrego sprzetu to juz musi sypnac kasa na jakies wypasione serie, taka prawda. To samo jest z gamingowymi laptopami, ktore kosztuja grubo i obok tanich gamingowek nawet nie staly. Ja sie wyleczylem juz z drogich serii, wole tanszego a solidnego biurowego lapka + dopasiona stacjonarka.


Niech jakis mod zlaczy mi posty bo minal czas na ich ninja scalenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, poratujcie radą - da się kupić coś przyzwoitego w kwocie do 2k PLN?

Obecnie posiadam Della Latitude E6400 na procku C2D 2x2.8Ghz i 4GB ramu.

 

Przydałoby się go zmienić na coś nowszego, ale nie wiem, czy w kwocie do 2k kupię coś, co będzie warte przesiadki z ww.

 

Lapek mi służy głównie do przeglądania internetu i oglądania filmów (po podłączeniu do TV FHD). Fajnie by było, jakby bez zająknięcia odtwarzał filmiki z YT w 1080p 60fps.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Ja bym brał ten z matrycą FHD, jednak mając porównanie to już bym nie mógł korzystać z lapka z niższą rozdziałką. Z tym że ten co dałeś jest bez ssdka i systemu. 

 

http://www.x-kom.pl/p/279109-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5558-i5-5200u-8gb-120-win10x-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/303630-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5559-i5-6200u-8gb-2401000-win10-fhd-r5.html 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...