Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Noż kur.wa już wczoraj było dobrze, dziś tylko zainstalowałem 2.41 i znowu to samo:

Obtaining IP Address - Succeeded

Internet Connection - Succeeded

Playstation Network - Failed

UPnP -

NAT Type -

 

W statusie Nat Type - Failed

 

Siedzę już ze 4 godziny, milony stron o tym w necie i nic nie pomaga, wszystko to jeden totalny chaos :/ Resetowałem routera, ustawiałem połączenia od nowa, zmiany DNS itd. itd. i kaplica. Żebym to coś przestawił, ale nie ot tak poprostu, dziś jest jutro nie ma..

Odnośnik do komentarza
wytlumacz mi jak chcesz udostepnic neta switchem bez drugiej sieciowki (bo ta jedna jest zajeta odbieraniem netu), bo imo sie nie da ;]

Normalnie. Widze ze slabiutko ze znajomoscia sieci. Laczysz modem czy co tam masz (nazwijmy to internet) ze switchem, do switcha laczysz wszystko co masz (komputery konsole i bog wi co) i na kompie na ktory masz macadres ustawiony dzielisz internet z cala reszta. Po co druga sieciowka zaprawde nie wiem.

Toz to elementarz.

 

hehe sam chciałem o to zapytać, ale nigdy nie podłączałem ps3 do neta, będe musial osobno ustawić ip dla kompa i ps3 jesli puszczee net przez router? bo chyba muszą mieć inne ip? z routerem nigdy nie miałem wcześniej do czynienia dlatego pytam:)

 

Na routerze najlepiej ustawic by dzielil adresy po dhcp i wiecej niczym sie nie bawic podobnie na kompie i konsoli otrzymywanie adresu IP po dhcp. Router sam przydzieli adresy kompowi i konsoli. Tyle, ze musisz albo zresetowac modem by uznal macadres routera jako autoryzowany, albo jesli admin przydziela to jego poinformowac o zmianie.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

zamierzam w routerze wpisać mac mojej obecnej karty sieciowej, mamy filtrowanei ip po macach, a mac w scieciowce zmienie na inny bo moge wpisac jaki chce, w necie bede "widoczny" po ip routera? jesli przydziele mu mac adres mojej karty sieciowej? mam zewnetrzne stałe ip powiazane z mac adresem, to sie nazywa klonowanie mac mam racje?

Odnośnik do komentarza

Dobra, to teraz pora na mnie...zakupiłem taki router http://tiny.pl/k68f i mam problemy z konfiguracją. Na razie router mam podpięty w taki sposób...modem od neostrady pod usb i router podpięty kablem sieciowym do sieciówki na płycie głównej i chcę bezprzewodowo udostępnić neta dla PS3. Internet na kompie śmiga w normalny sposób ale na konsoli nie przechodzi testu i wyskakuje mi error z DNS. Siła połączenia routera z konsolą wynosi 90%. W przeglądarce router konfiguruję po wpisaniu adresu: 192.168.1.100, ale kompletnie się nie znam na konfiguracji takich routerów. Mógłby mi ktoś w łopatologiczny sposób wytłumaczyć co i jak skonfigurować?

 

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i porady. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Dobra, to teraz pora na mnie...zakupiłem taki router http://tiny.pl/k68f i mam problemy z konfiguracją. Na razie router mam podpięty w taki sposób...modem od neostrady pod usb i router podpięty kablem sieciowym do sieciówki na płycie głównej i chcę bezprzewodowo udostępnić neta dla PS3. Internet na kompie śmiga w normalny sposób ale na konsoli nie przechodzi testu i wyskakuje mi error z DNS. Siła połączenia routera z konsolą wynosi 90%. W przeglądarce router konfiguruję po wpisaniu adresu: 192.168.1.100, ale kompletnie się nie znam na konfiguracji takich routerów. Mógłby mi ktoś w łopatologiczny sposób wytłumaczyć co i jak skonfigurować?

 

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i porady. Pozdrawiam :)

A po co się tak męczyć? Nie lepiej wyrzucić modem od neo i podłączyć router do kabla tel.?

 

PS. Mam ten sam router na CD masz przecież helpa w PL więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Noż kur.wa już wczoraj było dobrze, dziś tylko zainstalowałem 2.41 i znowu to samo:

Obtaining IP Address - Succeeded

Internet Connection - Succeeded

Playstation Network - Failed

UPnP -

NAT Type -

 

W statusie Nat Type - Failed

 

Siedzę już ze 4 godziny, milony stron o tym w necie i nic nie pomaga, wszystko to jeden totalny chaos :/ Resetowałem routera, ustawiałem połączenia od nowa, zmiany DNS itd. itd. i kaplica. Żebym to coś przestawił, ale nie ot tak poprostu, dziś jest jutro nie ma..

Jaki masz router?

Na konsloli ustawiasz net automatycznie czy sam wszystko wpisujesz??

Próbowałeś połączyć się z netem z innego konta??

Odnośnik do komentarza
zamierzam w routerze wpisać mac mojej obecnej karty sieciowej, mamy filtrowanei ip po macach, a mac w scieciowce zmienie na inny bo moge wpisac jaki chce, w necie bede "widoczny" po ip routera? jesli przydziele mu mac adres mojej karty sieciowej? mam zewnetrzne stałe ip powiazane z mac adresem, to sie nazywa klonowanie mac mam racje?

 

A ja tam wiem czy to klonowanie czy nie. Nigdy nie adminowalem.

 

Bedziesz widoczny po IP routera. Router podzieli adresy na urzadzenia ktore do niego przylaczysz wg puli, ktora ustawisz (badz jest ustawiona domyslnie). Bedzie forwardowal domyslnie porty http wiec wszystko normalnie dzialac. Jedynie do uslug specjalnych (typu budzenie konsoli przez PSP) trzeba ustawic forward portow.

No i nie wiem czy wszystkie routery zezwalaja na zmiane maca - taka zabawa prawdopodobnie ogranicza Ci wybor routera.

Odnośnik do komentarza

a jeszcze jedno:są karty wifi sieciowe pod usb, jesli kupie taka karte podłącze do kompa i ustawie udostepnianie połączenia internetowego(net by szedł kablem do mojej sieciowki zintegrowanej z płytą główną) to bedzie mozliwe w ten sposob polaczenie ps3 z kompem?, funckje routera by tutaj pełnił komp, wiem,że taka karta musi miec access point wiec w takim wypadku to chyba mozliwe no nie?

Odnośnik do komentarza
wytlumacz mi jak chcesz udostepnic neta switchem bez drugiej sieciowki (bo ta jedna jest zajeta odbieraniem netu), bo imo sie nie da ;]

Normalnie. Widze ze slabiutko ze znajomoscia sieci. Laczysz modem czy co tam masz (nazwijmy to internet) ze switchem, do switcha laczysz wszystko co masz (komputery konsole i bog wi co) i na kompie na ktory masz macadres ustawiony dzielisz internet z cala reszta. Po co druga sieciowka zaprawde nie wiem.

Toz to elementarz.

Taa, tylko ze w windows nie da sie udostepnic neta na ten sam interfejs, na ktorym sie odbiera neta :) Mozna zastosowac inny soft do routingu ale to raczej bez sensu. Do tego takie cos tylko teoretycznie moze zadzialac gdy masz modem, ale gdy masz zwykla siec lokalna to juz w ogole nie ma szans, bo nie mozesz utworzyc podsieci w innym zakresie ip. Wiec przestan udawac kozaka bo mam wrazenie ze nie wiesz o czym mowisz XD Kupienie switcha jest drozsze, a nawet gdyby dzialalo to byloby gorszym rozwiazaniem od jednej karty sieciowej. No i isp ma fizyczny dostep do innych urzadzen, wiec moze spokojnie wykryc ze np udostepniasz neta nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Taa, tylko ze w windows nie da sie udostepnic neta na ten sam interfejs, na ktorym sie odbiera neta :)

Nie chce mi sie teraz sprawdzac, wydaje mi sie jednak ze swego czasu z laptopa udostepnialem bez problemu. Fakt ze normalnie uzywam lepszych systemow niz windows :)

 

Do tego takie cos tylko teoretycznie moze zadzialac gdy masz modem,

Praktycznie tez.

 

ale gdy masz zwykla siec lokalna to juz w ogole nie ma szans,

 

Nie jestem pewien, byc moze masz racje.

Kupienie switcha jest drozsze, a nawet gdyby dzialalo to byloby gorszym rozwiazaniem od jednej karty sieciowej.

A co w wypadku laptopa?

No i isp ma fizyczny dostep do innych urzadzen, wiec moze spokojnie wykryc ze np udostepniasz neta nielegalnie.

Umowmy sie ISP np. widzi, ze to co przylaczyles to router, wiec? Wtedy powinni dopiero reagowac bo routerem to mozesz dzielic po calej dzielnicy a i tak nie zwracaja na to uwagi. Co wiecej gdy loguje im sie konsola a internet dzielisz przez jednego kompa to nijak nie moga Ci zarzucic zlamania warunkow umowy.

 

Odnośnik do komentarza
Nie chce mi sie teraz sprawdzac, wydaje mi sie jednak ze swego czasu z laptopa udostepnialem bez problemu. Fakt ze normalnie uzywam lepszych systemow niz windows :)

nie da sie na pewno :)

 

Nie jestem pewien, byc moze masz racje.

Na pewno - gdy masz zakresy 192.168.x.x podpiety jako zewnetrzny interfejs, a na twojej karcie mozesz ustawic tylko jeden ip (i musi byc to wlasnie z tego zakresu), to routing nie przejdzie bo nie bedzie umial rozroznic sieci i podsieci.

A co w wypadku laptopa?

rowniez http://www.allegro.pl/9098_ethernet.html?o...&view=gtext ;)

 

Umowmy sie ISP np. widzi, ze to co przylaczyles to router, wiec? Wtedy powinni dopiero reagowac bo routerem to mozesz dzielic po calej dzielnicy a i tak nie zwracaja na to uwagi. Co wiecej gdy loguje im sie konsola a internet dzielisz przez jednego kompa to nijak nie moga Ci zarzucic zlamania warunkow umowy.

nie umowimy sie tak, bo to nieprawda :P isp widzi wszystkie urzadzenia ktore podlaczysz do switcha, i switch udostepnia dostep do twojej sieci z zewnatrz (gdy isp sie uprze to mogly nawet sniffowac ci polaczenia i wykryc wiele nieprzyjemnych rzeczy). a gdy loguje sie konsola i komputer, a w umowie jest zapis ze internet mozna podlaczyc do jednego terminala, to jak najbardziej moga ci zarzucic zlamanie warunkow umowy :) choc rzadko sie zdarza zeby ktos probowal.

Odnośnik do komentarza

Znowu mam problem... Tym razem z PsStore... Mam wersje NTSC z USA ... I nie wiem czy mam sie rejestrowac w europie czy w USA... Czy gry z ps store beda dzialac niezaleznie od tego na jakim sie zarejestruje czy jest wrecz odwrotnie prosze o pomoc. (chodzi mi tutaj o chocby gry na PSX'a).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Znowu mam problem... Tym razem z PsStore... Mam wersje NTSC z USA ... I nie wiem czy mam sie rejestrowac w europie czy w USA... Czy gry z ps store beda dzialac niezaleznie od tego na jakim sie zarejestruje czy jest wrecz odwrotnie prosze o pomoc. (chodzi mi tutaj o chocby gry na PSX'a).

Pozdrawiam

zarejestrowac sie mozesz wszedzie, ale kupuj lepiej w amerykanskim - taniej, i na pewno bedzie dzialac. W europejskim sklepie tez powinno dzialac, pod warunkiem ze masz hdtv - na sdtv niektore rzeczy moga nie dzialac. Do tego gry z psx z europy moga niedzialac niezaleznie od tv.

 

Witam!

Mam neostrade, PS3 i nowy router

Nie wazne czy podlacze wlanem czy lanem po konfiguracji w ps3 przy testowaniu połączenia wyskakuje mi dns error. chce podlaczyc neta bez kompa

Ktoś może pomóc?

Moze, jak podasz wiecej szczegolow. Jaki router? Jak skonfigurowany?

Odnośnik do komentarza
wez easy na poczatku, i wszystko na auto. poza tym na liveboxie jest podobno przycisk "register" trzeba go wcisnac przed konfiguracja neta na ps3.

Też mi pomysł. I tak musi przekierować port 3658UDP, więc nic na auto.

Witajcie. Mam neostrade 1mb, liveboxa. Znajduje się w menu, w którym trzeba wpisac ip, dns itp gdzie mam te info znalezc?

Niemoge sie doczekac kiedy bedzie młocił na necie :D

W liveboxie i setkach opisów.

ip PS3 np.192.168.1.101

maska 255.255.255.0

router 192.168.1.1

dns 192.168.1.1 (lub dns-y neostrady 194.204.159.1 217.98.63.164)

A przekierowanie portów na portforward.com (bodajże w LB opcja serwery lan)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...