Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jaki teraz kupić TV, min. 46 cali?

Może mieć 3D, ma służyć do grania na konsoli, satelity i ew. youtube itp.

 

Wypadłem z tematu 2 lata temu i nie ogarniam tej technologii.

Może najpierw.. jakie masz warunki ? Jaką kwotą dysponujesz?

Jeśli LCD to polecam ten http://www.euro.com....l-46hx850.bhtml Bardzo dobre opinie i wysoko oceniany telewizor

Jeśli plazma to ten http://www.euro.com....-p50st50e.bhtml Prawie identyczny co model VT50, doskonały na nocne seanse :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Siemanko

Jako że mój LCD się już lekko zestarzał (6 lat), jestem zmuszony pomyśleć o wymianie. Nie jestem na bieżąco z nowościami, dlatego przydała by mi się Wasza pomoc abyście polecili coś sensownego do 3 tys. PLN.

Za plazmę od razu podziękuję, 3D również.

Telewizor będzie służył przede wszystkim do gier. Oczywiście w grę wchodzi tylko i wyłącznie1080 p. - 32 "

Za pomoc z góry dziękuję!

Edytowane przez Hipolos
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem wczoraj SAMSUNG UE40ES6100. Próbowałem pograć w BF3 i niestety jestem załamany bo się nie da! Czytałem o input lagach i innych wynalazkach, ale zlekceważyłem to bo nie spodziewałem się takich opóźnień. Prawie 2h grzebałem w opcjach i nic. Jedynie na wyłączonym Motion Plus gra się całkiem sensownie, ale obraz jest jak na moim starym, wysłużonym Panasonicu.

Bardzo proszę o radę czy można coś z tym zrobić, albo jak ewentualnie go ustawić bo będę zmuszony oddać nowy TV żonie ;)

Edytowane przez mclusky
Odnośnik do komentarza

nie moge znaleźć żadnego testu tego samsunga

 

ale co bym zrobił na początku

 

- podstawowa kalibracja, (w necie masz dużo materiałów)

- podpięcie konsoli pod HDMI/DVI

- wyłączenie wszystkich ulepszaczy obrazu (obcja gra musi gdzieś w szajsie być - ale możesz to zrobic też recznie, bo w sumie game mode własnie wyłącza polepszacze obrazu)

 

w serii D game mode nie włacza sie w obcji obraz tylko ustawienia

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza

no tak ale w starszych szajsach miałeś kilka HDMI a jedno było opisne jako HDMI/DVI - niby wszystko to samo, ale jak masz problem z TV to warto spróbować podpiąc go pod ten port,

 

Generalnie to wyłączaj co się da z ulepszaczy obrazu, osobiście nie mam TV 3d więc nie wiem jak w nim przebiega proces kalibracji, ale taka na oko na zwykłym LCD to 20/30 min roboty :)

 

rozumiem że na panasie nie miałeś takich problemów? można wiedziec jaki to model był?

Odnośnik do komentarza

Nie mogę teraz sprawdzić na 100%, ale coś takiego Panasonic VIERA TX-26LE60P :) Nie było na nim żadnych problemów, a po wyłączeniu wszystkich ulepszaczy w tym nowym obraz jest, zdaje się, lepszy. Na pewno płynniejszy i nie ma laga.

 

edit: to na pewno nie ten model Panasonica bo mój ma wejścia HDMI. Obudowa identyczna.

Edytowane przez mclusky
Odnośnik do komentarza

z zasady ulepszacze się wyłacza :P

 

kombinuj :P pewnie niedługo pojawią się testy i kalibrację to będzię więcej materiałów, bo trochę dziwnę że w serii ES szajs nie zadbął by o laga, w serii D było on już relatywnie niski

 

daj znaka jak idzie :P i czy jesteś zadowolony :)

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza

Zdaje się, że koledze chodziło po prostu o ustawienie opcji bo też szukałem w ten sam sposób i niczego nie znalazłem :)

 

BTW pograłem dzisiaj trochę więcej, pobawiłem się opcjami i zaprosiłem kolegę co to zna się na sprzęcie bardziej niż ja. Powiedział, że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze i nie za bardzo wie o co mi chodzi. Dodam, że kolega jeździł z konsolą do sklepów i podłączając ją do odbiornika w sklepie sprawdzał czy wszystko pasuje. Z perspektywy czasu wydaje mi się to być bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie TV. Zasugerował też, że mogę mieć wrażenie, że coś jest nie tak bo przesiadłem się z mniejszego, potencjalnie gorszego na większy itd. Chyba miał rację bo jest coraz lepiej. Nie mniej jednak powyłączałem praktycznie wszystkie wspomagacze obrazu za wyjątkiem Motion Plus - tutaj wybrałem własne ustawienie bo przy domyślnym pojawiały się tzw. artefakty, które wyglądały bardzo nieciekawie.

Odnośnik do komentarza

Co do tej kalibracji. Mógłby ktoś to jakoś szerzej opisać? Dać jakąś ciekawą stronę czy coś?

Pobawiłem dziś się trochę w to w grze hot pursuit (była tam taka prosta procedura właśnie aka kalibracja), kazali mi ustawić tryb picture mode na Film (wcześniej mialem standard z racji tego, że miałem odpalony tryb gry) i ton kolorow na ciepły (chyba ciepły1), a reszta raczej bez zmian bo wszsytkie kolory pasowało i było widać teksty na czarnym tle i musze przyznac, że tak na pierwszy rzut oka to dało sporo.

Nie jestem tylko pewien co do niektórych opcji i właśnie chciałbym się dowiedziec takie najoptymalniejsze ustawienia.

Np. jak z tą czernią, brać najciemniejsze, standardowe czy jak. Ja wziąłem najciemniejsze, bo jakoś tak się słyszy, że każdy sie jara czernia, to chyba musi byc ciemna, ale jakoś nie czuję szału jak odpalam ten tryb. Motion plus, kontrast dynamiczny, oszcz. energii, wszystko powyłączałem, bo ktoś tu pisał nie dawno, żeby tych polepszaczy nie odpalać.

No ogólnie mógłbym każdą opcję wymieniać i się pytać, bo sie na tym nie znam, więc prosze tylko czy da ktos jakas strone z dobrymi optymalnymi ustawieniami, albo po prostu powie jak mniej więcej wszystko poustawiac i czego za nic w swiecie nie brac

Odnośnik do komentarza

OK. Nie mam dużego doświadczenia, ALE...

 

Warto poszukać takiego ustawienia, które daje najmniejszy input lag, lecz niestety daje gorsze wrażenia graficzne. Różnica w walorach graficznych będzie mała, ale komfort grania duży. Większość nowych TV ma specjalne tryby dla konsol. Co do ustawień graficznych (kolory, nasycenie itp.) można sobie porównać na kompie czy nawet gazecie kolory itd. i być pewnym, że korzysta się z odbiornika tak jak jest to zamierzone.

 

:sorcerer:

 

Tak wiem, jestem geniuszem.

 

Odnośnik do komentarza

Nie czułem jakichś lagów jak wyłączyłem tryb gry a obraz się sporo poprawił. W trybie gry nie mogę ustawić ton kolorów na ciepły, moge tylko standardowy, a właśnie ten ton kolorów najwięcej mi się wydaje dał do efektu.

Wole grac na tych jakichs tam minimalnych lagach ktorych nie czuje, niz na poprzednich ustawieniach

Odnośnik do komentarza

Nie jestem wielkim znawcą tematu ale ostatnio miałem właśnie problem zamiany starego samsunga 32 na 47 cali philipsa . Gram w sieci więc testowałem na BF 3 i przy zmianie wielkości wszystkie niedoróbki powyłaziły na wieszch a najgorsze było to że obrazowi brak było stabilności w ruchu ,jakiś specjalnych lagów nie stwierdziłem .Więdz trzeba było grzebać w ustawieniach ,co podoba mi się w tym że można ustawiać na bieżąco mając obraz z gry ( ramka z ustawieniami z boku ekranu ). W telewizorze jest od groma ustawien ale tryb gra mnie nie zadowalał więc stworzyłem od podstaw własny i teraz wiem że wszystkie polepszacze obrazu trzeba wyłączyć bo może pomagają przy oglądaniu telewizji ( tv mam tylko do ixa ) w grach nic nie dobrego nie dają .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...