Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pytanie może z dupy, ale zaryzykuję. Czy z wiekiem lcd-ki mają tendencję do większego smużenia ? Niby wiek urządzenia nie powinien mieć tu nic do rzeczy, bo za efekt smużenia lub też jego brak odpowiada częstotliwość odświeżania, która jest w danym modelu taka a nie inna. Jednak u mnie wygląda to właśnie tak, że od momentu zakupu na początku 2009 do niedawna smużenie nie było w ogóle zauważalne, a od jakiegoś czasu (powiedzmy 2 miesięcy) z każdym dniem efekt ten rzuca się w oczy coraz bardziej przy byle ruchu na ekranie (albo tak mi się wydaje, bo teraz zwracam na to uwagę). Żeby było ciekawiej smużenie występuje tylko przez jakiś czas od momentu włączenia tv, po pewnym czasie smugi ustają, tak jakby telewizor potrzebował się "rozgrzać" (?).

Ktoś może miał podobną sytuacje, albo jest się w stanie w temacie wypowiedzieć ? Model to Bravia KDL26S4000.

Odnośnik do komentarza

Mam problem chłopaki.

 

Zaktualizowałem sobie oprogramowanie w moim LG 32LK530. Problem polega na tym że obraz w plikach wideo [divix etc.] wygląda tak jakoś na bardzo żywo. ;/ Jak w Hobbcie w wersji 48fps. I nie podoba mnie się to zbytnio. ;/ Jest opcja żeby zrobić downgrade?

 

EDIT, chyba za szybko ons.rałem się na miętowo a wystarczyło pobawić się opcjami TruMotion [w sensie wyłączyć] i chyba wszystko wróciło do normy. xD Trochę mnie to zdziwiło bo po zakupie tv jakiś rok temu bawiłem się tymi ustawieniami i nie widziałem aż tak dużej różnicy.

 

Ewentualnie mógłby mi ktoś wyjaśnić po kiego to trumotion?

Edytowane przez koval
Odnośnik do komentarza

Mam dziwny problem.

 

Dzisiaj moje dziecko pod nieuwage pomazalo mi ekran Lcd markerem.

 

Probowalem nawilzonymi szmatkami i nie schodzi.Jaki mozna uzyc srodek nie uszkadzajac tv?

płyn do mycia szyb + mikrofibra, ewentualnie płyn do mycia naczyń. Niektórzy stosują amoniak, nie polecam

 

Hej,

 

Jakiś dobry tv 40" z 3D? Co polecacie do 2,5tysi?

patrz temat TV3D, sporo tego, rzuć okiem na Sony i Samsung w tej klasie cenowej

 

Pytanie może z dupy, ale zaryzykuję. Czy z wiekiem lcd-ki mają tendencję do większego smużenia ? Niby wiek urządzenia nie powinien mieć tu nic do rzeczy, bo za efekt smużenia lub też jego brak odpowiada częstotliwość odświeżania, która jest w danym modelu taka a nie inna. Jednak u mnie wygląda to właśnie tak, że od momentu zakupu na początku 2009 do niedawna smużenie nie było w ogóle zauważalne, a od jakiegoś czasu (powiedzmy 2 miesięcy) z każdym dniem efekt ten rzuca się w oczy coraz bardziej przy byle ruchu na ekranie (albo tak mi się wydaje, bo teraz zwracam na to uwagę). Żeby było ciekawiej smużenie występuje tylko przez jakiś czas od momentu włączenia tv, po pewnym czasie smugi ustają, tak jakby telewizor potrzebował się "rozgrzać" (?).

Ktoś może miał podobną sytuacje, albo jest się w stanie w temacie wypowiedzieć ? Model to Bravia KDL26S4000.

wydaje mi się, czy masz tak, ponieważ porównujesz go do nowych modeli które są na rynku. W sensie jak go kupowałeś to dany rodzaj smużenia był standardem, obecnie technika poszła o przodu i może się wydawać, że Twój tv relatywnie bardziej smuży. Ja się z tym nie spotkałem

Mam problem chłopaki.

 

Zaktualizowałem sobie oprogramowanie w moim LG 32LK530. Problem polega na tym że obraz w plikach wideo [divix etc.] wygląda tak jakoś na bardzo żywo. ;/ Jak w Hobbcie w wersji 48fps. I nie podoba mnie się to zbytnio. ;/ Jest opcja żeby zrobić downgrade?

 

EDIT, chyba za szybko ons.rałem się na miętowo a wystarczyło pobawić się opcjami TruMotion [w sensie wyłączyć] i chyba wszystko wróciło do normy. xD Trochę mnie to zdziwiło bo po zakupie tv jakiś rok temu bawiłem się tymi ustawieniami i nie widziałem aż tak dużej różnicy.

 

Ewentualnie mógłby mi ktoś wyjaśnić po kiego to trumotion?

 

bo duże odświeżanie jest w modzie :)

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące mojego LG 32LK530. Głównie służy mi do grania i oglądania filmów [z pendrive'a].

Tv łyka większośc formatów i to jest mega plus. Jednak czasem jest problem. Polega na tym że jak ta że wywala komunikat o nieprawidlowym pliku. Ściągam np. odc. jakiegoś serialu robione przez jedną grupę w formacie .mp4 i śmiga a kolejne, robione już przez inną grupę [też w .mp4] już nie działają.

 

Rozumiem że zależy to od użytych kodeków etc. ale od czego konkretnie może to zależeć?

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące mojego LG 32LK530. Głównie służy mi do grania i oglądania filmów [z pendrive'a].

Tv łyka większośc formatów i to jest mega plus. Jednak czasem jest problem. Polega na tym że jak ta że wywala komunikat o nieprawidlowym pliku. Ściągam np. odc. jakiegoś serialu robione przez jedną grupę w formacie .mp4 i śmiga a kolejne, robione już przez inną grupę [też w .mp4] już nie działają.

 

Rozumiem że zależy to od użytych kodeków etc. ale od czego konkretnie może to zależeć?

 

to wygląda tak, że MP4, AVI czy inne badziewia to tylko jakby "kontener" w sensie format pliku. I teraz w ramach tego formatu możesz używać różnych, przeróżnych, milionów różnych kodeków. Pokażę to na przykładzie softu którego używam do zmian formatów/kodeków między plikami. Najpierw zobacz - wybieram sobie format (AVI, DV, MP4 i wiele innych w zakładce Other Format) jaki chcę mieć na pliku wyjściowym:

okstreamclip1.jpg

 

A teraz jak wybrałem sobie np. AVI mogę sobie wybrać miliard ustawień oraz dziesiątki kodeków wg. których będzie liczona klatka filmu (czyli wg jakiego algorytmu będzie robiona kompresja). Dla przykładu do AVI mogę użyć następujących kodeków:

okstreamclip2.jpg

 

cała lista się nie zmieściła na stronie. Niżej są wszystkie XDCAMy i sporo więcej. Oczywiście u mnie króluje AppleProRes HQ ze względu na świetną jakość zarówno dla formatów MP4 oraz AVI, MPEG czy MOV (format QuickTime).

 

I teraz może się okazać, że ktoś owszem robi Ci MP4 ale kodeki których używa w ramach tego formatu są obce dla Twojego TV.

 

mam nadzieję, że jasno to napisałem.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

kumpel zakupił właśnie tv philips 42PFL3207H/12 który głownie służyć ma jako monitor tj. do internet tv i filmów. Podłączenie przez VGA bo nie ma hdmi ani dvi w lapku. Sęk w tym ze nie idzie mu full hd przy tym podłaczeniu. Po wybraniu ręcznie tej rozdziałii w kompie na tv jest komunikat ze nie moze wyswietlic wybranej opcji czy jakos tak. Od czego to moze zależec? Automatycznie komp ustawia na tv 1600x900. W ustawieniach tv nic nie wykryliśmy, sprawdzane na 2ch laptopach. No bo fullhd idze przez d-suba, moze to byc wina kabla hm? Znalazłem takie info:

 

"

Czy to jest kabel VGA HD bądź VGA HD AV ? jeżeli nie to nic z tego ..

 

dokładnie tak. to wina kabla"

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

kumpel zakupił właśnie tv philips 42PFL3207H/12 który głownie służyć ma jako monitor tj. do internet tv i filmów. Podłączenie przez VGA bo nie ma hdmi ani dvi w lapku. Sęk w tym ze nie idzie mu full hd przy tym podłaczeniu. Po wybraniu ręcznie tej rozdziałii w kompie na tv jest komunikat ze nie moze wyswietlic wybranej opcji czy jakos tak. Od czego to moze zależec? Automatycznie komp ustawia na tv 1600x900. W ustawieniach tv nic nie wykryliśmy, sprawdzane na 2ch laptopach. No bo fullhd idze przez d-suba, moze to byc wina kabla hm? Znalazłem takie info:

 

"

Czy to jest kabel VGA HD bądź VGA HD AV ? jeżeli nie to nic z tego ..

 

dokładnie tak. to wina kabla"

 

dziwne. widzę bez problemów powinien ruszyć FHD po VGA. A kabel ma wszystkie piny? Próbowaliście na innym? Czy z karty graficznej lapka wyjdzie obraz FHD po VGA? Bo nie wszystkich lapkach wychodzi.

 

Czy ma ktoś zamontowany TV na regipsie? Pytam bo zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale nie wiem czy będzie to bezpieczne.

 

w skrajnych przypadkach montowałem za regipsem płytę która umacniała konstrukcję. zależy jakie bydle chcesz powiesić, ale ogólnie spokojnie da radę

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Mógłbym Was prosić o pomoc w wyborze telewizora: tv led, fullhd, 42"-46", cena max. 3000zł,nie zależy mi na żadnych 3d, skype, smart'ach, internetach, tylko na jak najlepszym obrazie. Pod telewizor głównie podpięte będą konsole (ps3, wii, w przyszłości jakiś nextgen) i od czasu do czasu laptop aby sobie jakiś film obejrzeć. Przynajmniej powiedzcie jakimi markami warto się interesować, a które raczej nie polecacie? A najlepiej będzie jak już podacie jakieś konkretne modele ;) Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie. Posiadam od ponad dwóch miesięcy Sony hx 750 40 cali. Telewizor stoi trochę wyżej niż siedzę, wzrok mam gdzieś tak na poziomie połowy ekranu, no może minimalnie poniżej połowy. Otóż gdy wstaje z kanapy i patrze na tv lekko z góry, obraz w ciemniejszych miejscach się sporo rozjaśnia. Zauważyłem to głównie podczas grania na ps3. Podczas oglądania filmów i grania na Wii podobnych efektów nie uświadczyłem aż tak bardzo. Funkcja ECO wyłączona w tv, hdmi wzięty na pełny zarówno w konsoli jak i w tv.

Czy to faktycznie kąty z których się patrzy na ekran robią taką różnice w obrazie (jak gram siedze na wprost)? Czy może coś źle mam ustawione?

Moje zdziwienie bierze się stąd ze w moim poprzednim, wysłużonym  Philipsie w życiu czegoś takiego się nie dopatrzyłem, a grałem dosłownie z takiej samej pozycji.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

A jaki masz kąt? Czy może masz idealnie w pionie ? Odchyl sobie trochę dołem do przodu. Ja mam hx 750. 46 cali, mam tak odchylony i jest ok. Czerń lekko zmienia się jedynie jak siedzę / patrzę z boku, ale jest obracana podstawa więc to nie problem.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Mam idealnie w pionie. Nie jest to może jakieś upierdliwe z tym rozjaśnianiem obrazu w ciemnych miejscach (w jasnych obszarach kolory wtedy stają się wyblakłe jak dla mnie), ale od czasu do czasu się rzuci w oczy jak się patrzy z innego kąta niż na wprost. Już myślałem że mam jakąś wadliwy egzemplarz. Sprawdzę z tym lekkim odchyleniem, może to trochę coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sony KDL-42W655A  VS  SAMSUNG UE40F6100

 

Który? Ewentualnie co innego do podobnej kwoty i parametrach. Głownie do grania, nie potrzeba mi 3D ani funkcji smart (ale nie zaszkodzi jak będzie), odległość od TV jaką mam to max 2m, pokój dość mocno nasłoneczniony do 12:00. Obecnie gram na badziewiu zwanym LG FLATRON M2262D także jakikolwiek nowy sprzęt będzie dla mnie prawie jak przesiadka z PS3 na PS4. Od TV oczekuje mega płynności, kontrastu, nasycenia barw (lubię nawet przesycone kolory, bo w gierkach wygląda to lepiej niż naturalne barwy), konkretnego kąta widzenia, czerni - no za(pipi)iście i tanio ma być :D Max 2,500. 

 

O kerwa, jest chyba faworyt. Samsung Smart TV UE-40ES6800 - kosztuje gdzieś koło 2700 ale to chyba najlepsze co można mieć za taki szmal. Popraw mnie ktoś jak się mylę. 

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiegoś porządnego i ładnego LEDa, minimum 46 cali do 3 tysięcy złotych. Czasem na nim jakiś film się włączy, grać się na nim nie będzie, smart TV też nie musi być. Będzie rezydował w sypialni, casualowe oglądanie kablówki. Jakimś modelem chociaż zarzucicie?

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...