Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, udało mi się mniej więcej ustawić ustawienia na samsunga.

 

Przede wszystkim polecam wszystkim w "Trybie" wybrać "Film". Ten tryb bije na głowe wszystkie inne.

Jako, że pomyślałem, że tryb gry w opcjach ogólnych raczej coś tam może dawać, ale kiedy się go weźmie to tryb "Film" znika i można wybrać tylko "Standardowy", to ja zrobiłem coś takiego, że włączyłem tryb gry, ale wszystkie parametry ustawiłem tak jak w trybie "Film" : D

 

I ogólnie mam tak ustawione na złaczu do xboxa (narazie tylko zająłem się konsolą, bo dekoder mnie aż tak bardzo nie obchodzi lub inne sprzęty):

 

Tryb : Standardowy (nie mogę wziąc innego, bo mam włączony "Tryb gry" w ustawieniach ogólnych

Podświetlenie : 7

Kontrast : 95

Jasność : 45

Ostrość : 20

Kolor : 50

Odcień (Z/C) : Z50/C50

 

Ustawienia zaawansowane

Tonacja czerni : Najciemniejsza (wydaje mi się najciekawsza)

Kontrast dynamiczny : Wył. (to jest chyba standard?)

Gamma : 0

Przest. kolorów : Auto (co do tego jestem najmniej przekonany... zastanawiam się pomiędzy "Auto", a "Oryginalne")

Balans bieli : Wszystko bez zmian na 25

Odcień skóry : 0

Uwydatnienie krawędzi : Wył (co do tego też nie jestem pewien, myślę, że lepiej wyłączać jakieś te sztuczne upiększacze, ale nie wiem)

 

Opcje obrazu

Ton kolorów : Normalna (najciekawszy wydaję się "Ciep. 1", ale z powodu włączonego trybu gry zostaje mi tylko normalny ton :<)

Rozm. : 16:9

Cyf. red. szumu : Wył (nie wiem za bardzo chodzi. To chyba tylko do telewizji kablowej? Wolę takie dziwactwa wyłączać)

Poziom czerni HDMI : Niska

 

 

Ogólnie jestem zadowolony z tych ustawień, chociaż mało co zrobiłem (po prostu przekalkowałem ustawienia z Trybu "Film" i dodałem tylko kilka oczywistych zmian), aczkolwiek te zmiany co porobiłem raczej sporo dały.

Śmiało piszcie co sądzicie i najchętniej bym się dowiedział o tych parametrach, w których w nawiasach napisałem, że nie jestem pewien lub nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

przedewszystkim musicie sobie znaleźć obrazy testowe tego jest pełno

 

http://www.lagom.nl/lcd-test/

 

http://www.avsforum....mp4-calibration - osobiścię korzystam z tych, i uważam że są najwygodniejsze a obraz najbardziej mnie satysfakcjonuję

 

a dalej to już zgodnie z instrukcjami :)

 

btw. podawanie własnych ustawień mija się z celem, bo:

 

- jeden TV może mieć rózne matrycę (do mojego UE32D5000 są bodajże produkowane przez 2 producentów)

- każdy ma inne oko, a TV ma grać dla Ciebie a nie dla tabelek :)

 

PS. aha i jak kalibrujecie sobię obraz pod konsole to materiał testowy niech idzie z konsoli a nie usb/dvd itd.

 

1)Np. jak z tą czernią, brać najciemniejsze, standardowe czy jak. Ja wziąłem najciemniejsze, bo jakoś tak się słyszy, że każdy sie jara czernia, to chyba musi byc ciemna, ale jakoś nie czuję szału jak odpalam ten tryb.

2)Motion plus, kontrast dynamiczny, oszcz. energii, wszystko powyłączałem, bo ktoś tu pisał nie dawno, żeby tych polepszaczy nie odpalać.

No ogólnie mógłbym każdą opcję wymieniać i się pytać, bo sie na tym nie znam, więc prosze tylko czy da ktos jakas strone z dobrymi optymalnymi ustawieniami, albo po prostu powie jak mniej więcej wszystko poustawiac i czego za nic w swiecie nie brac

 

Ad1. im czerniejsza czerń tym lepiej, ale nie można przesadzić bo da się ustawić TV tak że szczegółów na ciemnym tel nie zobaczysz wcale, nie wiem pod jaką konsolę kalibrujesz swój TV ale jeśli pod x0 to musisz pamiętać że klocek sam w sobie w obcjach obrazu ma takie cuś jak poziom czerni HDMI, trzeba zwrócić na to uwagę bo jak tu dosadzisz na najciemniejszy i w TV to efekt będzie wzmocniony i stracisz kilkanaście odcieni (właśnie zabawa z czernią i ustawienie optimum w moim LCD zajeło mi najwięcej czasu - tu plazmy bija na głowe LCD/LED) Obraz to testowania poziomu czerni to najczęściej coś w ten deseń http://www.gandario.com/cal_img/Brightness_TVLevel.jpg

 

Ad.2 Motion plusa do grania był wyłączył, nie dość że zwiększa laga, to dodatkowo cały obraz staję się "ciemniejszy" - ale jeśli nie odczówasz lagów na sterowaniu to zostaw tak jak Ci wygodniej, grając oszczędzanie energi bym wyłaczył

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakby co to trochę jeszcze poustawiałem z tym moim tv i wychodzi mi kontrast 100 a jasnośc 40

Są takie ustawienia możliwe? Wiem, że każdy tv moze miec inaczej, ale chodzi mi tak mniej więcej czy takie ustawienia mogą istnieć. Chodzi mi, że tak dużo kontrastu i tak mało jasności.

 

Dodam, że wszystko wygląda dosyć ciemno, ale za to jak są jaśniejsze sceny to wszystko wygląda świetnie.

Tak jakby bardzo gładko, w ciemności jest dziko. Ale w sumie jak to w ciemności więc może tak musi być

Odnośnik do komentarza

To znowu ja : D

Porbiłem testy na xboxie z tą stroną co podałeś (avsforum) i najbardziej zastanawia mnie ostrość. Wychodzi u mnie 0, a to dalej trochę za dużo, bo ten biały duszek dalej jest minimalnie widoczny, a z tego co wiem powinien zniknąć. Jednak mimo to, że wg programu ostrości mam dalej za dużo, to jednak wydaje mi się, że mam jej za mało. Napisy w menu głównym nie są idealnie wyraźne, tak ma być?

 

Dodam, że na blu ray'u ten sam test wyszedl mi normalniej i duszek przy ostrości znikał już przy 15,

tylko jest taka jedna różnica, że tam nie wiem czemu w opcjach tv nie mogę dać Poziom Czerni HDMi na niski, musze mieć na normalny, natomiast na xboxie mam normalnie ustawione to na "niski"

Odnośnik do komentarza

może dlatego że w x0 masz ustawione niski?

czerń HDMI w x0 mam normalną, w TV ustawiłem niską - jak zrobiłem odwrotnie to obraz wydawał mi się za ciemny i tracił szczegóły (na tej tabeli czerni kontrasty od 0-16 zlewały się w jedno)

 

ja ostrość mam na 20, napisy są czytelne, a biały duszek w testach wychodził do zniesienia

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo jak ty, w x0 wszystko mam na standard. W tv hdmi na niskie i jeszcze w zaawansowanych Czerń na najciemniejszą mam ustawione.

 

Chyba też zrobię po prostu 20 (tak miałem wcześniej i tak jest defaultowo dla trybu Filmowego), widać ten test z ostrością trochę nie wypala. Nawet w sumie mówili w tym HD nation, że nie jest to zbyt dobra próbka

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Panowie potrzebuję rady co do uchwytów do TV. Mam plazmę Panasa 37 cali, jakieś rady na co zwrócić uwagę ?

 

edit:

 

myślę o takim http://allegro.pl/re...html����rozstaw śrub się zgadza, na co jeszcze patrzeć ?

 

A jak z montażem nie jest to jakaś mission imposible ?

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość UnexpectedBoy

monitor LCD Acer X233hb dobrze będzie działał z PS3? (przy użyciu przejściówki na hdmi)?

 

jezeli to przejsciowka z DVI na HDMI to tak, bedzie dzialalo dobrze.

 

Krótko - monitor(1 wejście hdmi) + komputer, konsola ps3 = ciągłe przełączanie kabla hdmi.

 

Czy taki rozdzielacz wystarczy ===> http://allegro.pl/po...2532707473.html ???

 

starczy, ale ps3 obsluguje hdmi 1.3 :) a tu masz 1.2, chociaz na monitorze tego nie wykorzystasz, ale przyda Ci sie na przyszlosc

 

 

Ok, udało mi się mniej więcej ustawić ustawienia na samsunga.

 

Przede wszystkim polecam wszystkim w "Trybie" wybrać "Film". Ten tryb bije na głowe wszystkie inne.

Jako, że pomyślałem, że tryb gry w opcjach ogólnych raczej coś tam może dawać, ale kiedy się go weźmie to tryb "Film" znika i można wybrać tylko "Standardowy", to ja zrobiłem coś takiego, że włączyłem tryb gry, ale wszystkie parametry ustawiłem tak jak w trybie "Film" : D

 

I ogólnie mam tak ustawione na złaczu do xboxa (narazie tylko zająłem się konsolą, bo dekoder mnie aż tak bardzo nie obchodzi lub inne sprzęty):

 

Tryb : Standardowy (nie mogę wziąc innego, bo mam włączony "Tryb gry" w ustawieniach ogólnych

Podświetlenie : 7

Kontrast : 95

Jasność : 45

Ostrość : 20

Kolor : 50

Odcień (Z/C) : Z50/C50

 

Ustawienia zaawansowane

Tonacja czerni : Najciemniejsza (wydaje mi się najciekawsza)

Kontrast dynamiczny : Wył. (to jest chyba standard?)

Gamma : 0

Przest. kolorów : Auto (co do tego jestem najmniej przekonany... zastanawiam się pomiędzy "Auto", a "Oryginalne")

Balans bieli : Wszystko bez zmian na 25

Odcień skóry : 0

Uwydatnienie krawędzi : Wył (co do tego też nie jestem pewien, myślę, że lepiej wyłączać jakieś te sztuczne upiększacze, ale nie wiem)

 

Opcje obrazu

Ton kolorów : Normalna (najciekawszy wydaję się "Ciep. 1", ale z powodu włączonego trybu gry zostaje mi tylko normalny ton :<)

Rozm. : 16:9

Cyf. red. szumu : Wył (nie wiem za bardzo chodzi. To chyba tylko do telewizji kablowej? Wolę takie dziwactwa wyłączać)

Poziom czerni HDMI : Niska

 

 

Ogólnie jestem zadowolony z tych ustawień, chociaż mało co zrobiłem (po prostu przekalkowałem ustawienia z Trybu "Film" i dodałem tylko kilka oczywistych zmian), aczkolwiek te zmiany co porobiłem raczej sporo dały.

Śmiało piszcie co sądzicie i najchętniej bym się dowiedział o tych parametrach, w których w nawiasach napisałem, że nie jestem pewien lub nie wiem o co chodzi.

i Ty mozesz to ogladaC? MASAKRA! przesadziles z czernia i to az do przesady

Daj w xboxie czern na rozszerzona, a sygnal na auto

rozdzielczosc 1080p czy tam 720p nie wiem jaki tv masz czy hd ready czy full hd

co do ustawien idealne sa takie do samsunga

 

W samsungu TRYB GRY to mus, inaczej lag obrazu w grach a tymbardziej w multi jest nie do zniesienia

Tryb standardowy

Podświetlenie : max

Kontrast : 97

Jasność : 45

Ostrość : miedzy 20-50 zalezy z jakiej odleglosci ogladasz

Kolor : 45

Odcień (Z/C) : Z50/C50

 

Ustawienia zaawansowane

Tonacja czerni : wylacz

Kontrast dynamiczny : Wyłacz

Gamma : 0

Przest. kolorów : oryginalne, badz auto, zalezy kto co woli:P

Balans bieli : Wszystko bez zmian na 25

Odcień skóry : 0

Uwydatnienie krawędzi : Wył , gdyz wlaczone w grach laguje obraz

 

Opcje obrazu

Ton kolorów : Normalna

Rozm. : pelny rozmiar

Cyf. red. szumu : Wył

Poziom czerni HDMI : Normalny

Edytowane przez UnexpectedBoy
Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Jak się ustawia poziom czerni hdmi na normalny to pamiętam, że nigdy mi się to nie podobało.

A z tego co wiem, to w konsoli lepiej miec ustawione na standard i wszystko w tv zmieniać.

 

To są ustawienia robione z obrazami przykładowymi gdzie są różne odcieńie czerni i wszystko mam ok.

Aczkolwiek to są moje stare ustawienia, teraz mam trochę inaczej (między innymi odcien Z48/52 i kolor chyba na 49

 

Podświetlenie dać na max też wydaje mi się troche dziwne, (na aktualnych ustawieniach mam bodajże 6 już nawet)

Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

No nie wiem. Jak się ustawia poziom czerni hdmi na normalny to pamiętam, że nigdy mi się to nie podobało.

A z tego co wiem, to w konsoli lepiej miec ustawione na standard i wszystko w tv zmieniać.

 

To są ustawienia robione z obrazami przykładowymi gdzie są różne odcieńie czerni i wszystko mam ok.

Aczkolwiek to są moje stare ustawienia, teraz mam trochę inaczej (między innymi odcien Z48/52 i kolor chyba na 49

 

Podświetlenie dać na max też wydaje mi się troche dziwne, (na aktualnych ustawieniach mam bodajże 6 już nawet)

 

Najpierw ustaw,, wszystko tak samo jak podalem a pozniej gadaj, bo widze,ze pleciesz bajke a sprawdzales niedokladnie tak jak trzeba. Tu wszystko ma swoja zaleznosc i nie wiem po jakiego uja Ci wspomagacze obrazu typu Tonacja Czerni przy zaje-bi-stym sygnale HDMI FULL HD, takie cos to sie daje do SD , a nie tutaj.

 

Co do odcieni, nie wiem co Ci tam nie pasuje,ze przesuwasz :) czerw i ziel

Kolor 45 i ustawienie koloru na oryginalne i jest super. Samo przeciez to ,ze masz tam obrazy testowe, do bieli, kontrastu i koloru, to przy moich ustawieniach pokaze je idealnie,a przy twoich juz zmylkowo. Sprawdz i sie przekonaj a nie gadasz. A co do podswietlenia, po to kupywales taki tv by Ci swiecil jak latarka na wyladowanych bateriach? czy jak prawdziwy zywy obraz? pomysl nad tym.

 

Co do czerni , mozesz tak samo dac w samsungu na hdmi niski

pozniej w xboxie czern na najnizsza, czy tam srednia i wyjdzie to samo , z tym ,ze dajac niski poziom czerni, zanizasz poziom RGB, nie jest on wtedy pelny(0-255), a ograniczony(16-235) i sygnal nie ma pelnej palety barw :) no ale z tym to jak kto sobie woli. Na rozszerzonej czerni i na HDMI czern normalny,obraz jest duzo lepszy niz na Zwyklym i HDMI niski.

Edytowane przez UnexpectedBoy
Odnośnik do komentarza

Ok widzę, że chyba jednak się sporo znasz na tym

 

Aktualnie mieszkam gdzie indziej i nie mam mojego samsunga, mam jakiegoś starego LG bodajże 22 calowego Full HD

 

mógłbyś podać jak mniej więcej ustawić LG?

Na pewno skorzystam z podobnych ustawień jak napisałeś tutaj, czyli podświetlenie na maxa, czerń na normalna i w xboxie na rozszerzona itd. ale może na LG też potrafis jakoś to ładnie wypisać?

Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

w lg zapewne masz podobnie, ale pod innymi nazwami sa te same funkcje :)

Sprobuj ustawic podobnie i zobaczyc jak wypada, mozliwe,ze bedzie pasowac

Mi do sony pasuja(jedynie jasnosc i kolor na 50 w sony musialem dac), bo akurat mam samsunga i sony.

Edytowane przez UnexpectedBoy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

ja wole naturalny, bo jest normalny, bialy to bialy, a zolty to zolty

a jak dasz cieply, to zolty to jakis taki brazowawy, bialy to zoltawy

 

Niektorzy preferuja cieply, bo maja zle skalibrowany tv, jak dobrze skalibrujesz to widzisz roznice przy tym ciepy i naturalny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam, zapewne zły temat, ale "pomoc" to 'pomoc" :).

Posiadam amplituner Harman Kardon AVR-365, wspierający wszelkiego rodzaju DTSy czy inne.

No ale... kowertując film/koncert MKV na format AVCHD dla PS3, taki który ma dźwięk w DTSie - albo nie mam głosu, albo obraz stoi.

Czego to może być wina? Programu? Używam multiAVCHD 4.1. Ustawień PS3 czy wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pod koniec listopada wyłączą analoga, więc chyba w końcu będę musiał kupić nowy TV.

I tu pytanie:

LCD czy plazma?

Skłaniam się ku plazmie, ale może LCDki też są warte uwagi.

 

Wymagań wielkich nie mam:

42'' (co przy plazmie chyba jest minimum, ale do mojego pokoju spokojnie wystarczy)

Full HD (czyli dziś już standard)

odświeżanie 100 Hz (te 500, 600 czy ileś tam Hz to fakt czy pic na wodę???)

DVB-T mpeg4 (czyli też standard)

No i żeby oprócz HDMI miał jeszcze wejście Component.

 

Nie chce żadnego 3D. Jak dla mnie, może tego nie być, jeśli telewizor będzie tańszy.

 

Służył będzie głównie do X360, no i chciałbym podłączyć kompa do oglądania filmów.

Jakich producentów brać pod uwagę? Może jakieś konkretne modele?

 

Chciałbym się zmieścić w 2500zł, bliżej dwójki byłoby lepiej, ale rozważę wszystkie ciekawe propozycje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pewien kłopot: Często grywam na słychawach na swoim HaDeku, wczroaj miałem problem po odłączeniu słuchawek od wejścia, ponieważ nie było dźwięku w moim TV, natomiast przy próbie regluacji głośności dźwięku TV nadal widział niepodłączone słuchawki. Co robić?

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...